İspanya Vize Merkezi, Hatay - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Hatay

İspanya Vize Merkezi, Hatay Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, Hatay ili sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda da İspanya Schengen vizesi müracaatında bulunacak olan vatandaşlara en gerekli olan hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile devamlılığını sürdüren bir kurumdur.

İspanya Vize Merkezi, Gaziantep

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin seyahat türünü belirlemesi ve müşteri temsilcileri ile iletişim haline geçerek paylaşması başvuru için gerekli olan en büyük adım arasında yer almaktadır. Bu nedenle, gerekli olarak talep edilen tüm evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezinin yetkili ve deneyimli müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Hakkında Bilgiler – Hatay

İspanya Schengen vizesi, İspanya Devleti sınırları içerisine seyahat etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarının başvuruda bulunması gereken bir vizedir.

Schengen vizesinin kendi prosedürleri bulunmaktadır ve İspanya ülkesi de Schengen sınırları içerisinde yer al 26 ülkeden sadece bir tanesidir.
İspanya Vize Merkezi, Hatay
İspanya Vize Merkezi, Hatay

İspanya Schengen vizesi, 180 günlük bir süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile yapılacak olan seyahatlere verilen bir onay vizesi niteliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra, 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmamak en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

İspanya Schengen Vizesi Muaflık Durumu

İspanya Schengen vizesinden muaf olanlar diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlardır. Ancak, bu pasaport türlerine/renklerine sahip olan vatandaşların 6 aylık bir süre zarfı içerisinde mevcut bulunan 90 günü aşmamaları gerekmektedir.

Yine aynı şekilde Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan hamiller ise 6 aylık süre içerisindeki 90 günlük seyahatleri kapsamı nedenince İspanya Schengen vizesinin başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ancak 90 günlük süreyi aşmamak ile birlikte vize harç ücretinin de ödenmesi gerekmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Etmenler

İspanya Schengen vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli evrak pasaporttur. Başvuru sahibinin pasaportunun 10 yıldan eski olmaması ile birlikte, içerisinde de yırtık ya da deforme olmuş bölmelerin olmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda pasaportun içerisinde de İspanya Schengen vizesinin işlenebilir olması nedeni ile 2 adet sayfanın kesinlikle boş bulundurulması gerekmektedir. Yanı sıra başvuru formunun da eksiksiz ve doğru adımlar ile doldurularak teslim edilmesi gerekmektedir.

Hatay’da İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesine ihtiyacı olan kişiler Hatay da hizmet veren İspanya vizesi merkezi aracılığı ile vize başvurusunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Hatay da hizmet veren İspanya vizesi merkezi sayesinde sorunsuz bir şekilde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle seyahat amacınız ve mesleki durumunuza bağlı olarak vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Örneğin; iş için İspanya’ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin ticari vizesi için vize merkezimize gelerek veya online bir şekilde başvuru yapması gerekmektedir. Eğer online vize başvurusu yapacaksanız sizden istenilen belgeleri tam ve doğru bir şekilde kargo şirketi aracılığı ile Hatay da hizmet veren vize merkezimize iletmeniz gerekmektedir. Yetkili danışmanlarımız sizler için hızlı bir şekilde vize başvuru sürecini başlatarak kısa sürede vize sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Seyahat Amacınıza Uygun Vize Türünü Seçin!

Ülkeye seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Örneğin; eğitim için ülkeye seyahat edecek kişiler öğrenci vizesi için başvuru yapmalıdır. Aynı şekilde aşağıda yer alan vize türlerinden birine seyahat amacınıza uygun olana başvuru yapmalısınız.

  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
  • İspanya ticari vize
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya transit denizci vizesi

Ülkeye Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

İspanya’ya hangi tarihlerde seyahat edeceğinizi netleştirmelisiniz. Daha sonra vize merkezimize sunacağınız belgelerde seyahat tarihleriniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Ayrıca İspanya Konsolosluğuna yazacağınız dilekçede seyahat tarihinizden bahsetmelisiniz. Çünkü yetkili kişiler ülkeye hangi tarihlerde giriş-çıkış yapacağınızı bilmek ister. Bu bilgi vize başvurusunda oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak otel ve uçak rezervasyon biletlerinizi kanıt olarak sunabilirsiniz.

İspanya Konsolosluğuna Yeniden Giderek Biyometrik Verilerinizi Vermeniz Gerekebilir!

Önceden başvuru yaptığınız vize türlerinde biyometrik verilerinizi verdiyseniz tekrar vermenizi gerektirecek durum oluşabilir. Bilinmeyen nelerden biyometrik parmak izi verileriniz kaydedilmeyebiliyor. Eğer böyle bir durum gelişir ise konsolosluk yetkilileri sizleri arayarak bu bilgiyi vermenizi yeniden beyan edebilir. Bu sebeple İspanya Konsolosluğuna gitmeniz gerekecektir. Bu bilgi vize başvurusu için oldukça önemlidir.

İspanya Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İspanya vizesi için hesabınızda banka imza sirküleriyle kanıtlanmış dokümanla birlikte, 600 Euro ile 1500 TL bakiyeniz olmalıdır.

İspanya Turist Vize Veriyor Mu?

İspanya Turist vizesini, kültürel gezi, tatil, iş, ticaret, ziyaret vizesi olarak 90 günlük ve 180 günlük yurtdışı seyahatleri için vermektedir.

İspanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2021 yılının Haziran ayında vize başvuru işlemleri İspanya konsolosluğu üzerinden mesai saatleri içerisine başlamıştır. Vize formu doldurularak başvuru yapılmalıdır.

İspanya Vize Merkezi, Hatay Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×