İspanya Vize Merkezi, Hatay

İspanya Vize Merkezi, Hatay ili sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda da İspanya Schengen vizesi müracaatında bulunacak olan vatandaşlara en gerekli olan hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile devamlılığını sürdüren bir kurumdur.

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin seyahat türünü belirlemesi ve müşteri temsilcileri ile iletişim haline geçerek paylaşması başvuru için gerekli olan en büyük adım arasında yer almaktadır. Bu nedenle, gerekli olarak talep edilen tüm evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezinin yetkili ve deneyimli müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Hakkında Bilgiler – Hatay

İspanya Schengen vizesi, İspanya Devleti sınırları içerisine seyahat etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarının başvuruda bulunması gereken bir vizedir. Schengen vizesinin kendi prosedürleri bulunmaktadır ve İspanya ülkesi de Schengen sınırları içerisinde yer al 26 ülkeden sadece bir tanesidir.

İspanya Schengen vizesi, 180 günlük bir süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile yapılacak olan seyahatlere verilen bir onay vizesi niteliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra, 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmamak en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

İspanya Schengen Vizesi Muaflık Durumu

İspanya Schengen vizesinden muaf olanlar diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlardır. Ancak, bu pasaport türlerine/renklerine sahip olan vatandaşların 6 aylık bir süre zarfı içerisinde mevcut bulunan 90 günü aşmamaları gerekmektedir.

Yine aynı şekilde Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan hamiller ise 6 aylık süre içerisindeki 90 günlük seyahatleri kapsamı nedenince İspanya Schengen vizesinin başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ancak 90 günlük süreyi aşmamak ile birlikte vize harç ücretinin de ödenmesi gerekmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Etmenler

İspanya Schengen vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli evrak pasaporttur. Başvuru sahibinin pasaportunun 10 yıldan eski olmaması ile birlikte, içerisinde de yırtık ya da deforme olmuş bölmelerin olmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda pasaportun içerisinde de İspanya Schengen vizesinin işlenebilir olması nedeni ile 2 adet sayfanın kesinlikle boş bulundurulması gerekmektedir. Yanı sıra başvuru formunun da eksiksiz ve doğru adımlar ile doldurularak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye