Abu Dhabi Transit Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Abu Dhabi Transit Vize İstiyor Mu?

Abu Dhabi Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti statüsündedir. Hem ticari hem de turistik manada birçok ziyaretçiyi seçene içinde ağırlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti hizmet-hususi-diplomatik pasaportuna sahip olan kişilerin Abu Dhabi’ye gitmek için 90 gün süre ile vizesiz giriş yapmalarına izin verilmektedir. Umuma mahsus olan pasaportlarda ise ülkeye giriş için vize alınması gerekir.

Abu Dabi İçin Vize Gerekiyor Mu?

Abu Dhabi transit vize istiyor mu; diplomatik, hususi ya da hizmete mahsus olan pasaport sahibi olarak 90 günü aşmayacak bir ziyaret yapacaksanız vize almanız gerekmeyecektir. Umumi kullanıma açık olan bordo renkli pasaporta sahip olan kişilerin ise ülkemizde yer alan temsilcilikler aracılığı ile vize başvurularını yerine getirmesi gerekmektedir. 90 günden fazla kalmak istemeniz durumunda da vize başvurusunu iletmeniz gerekir.

Abu Dabi için vize gerekiyor mu; vize başvuru aşamasının ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde tamamlanması beklenmektedir. Pandemi koşulları sebebi ile beklenen zaman aralıklarında bazı sorunlar yaşanabilir. Normal koşullarda sadece birkaç hafta içerisinde yanıt alacak olan başvuruların haftalar boyunca beklemeye tabi tutulmasının asıl sebebi pandemi koşullarıdır. Özellikle aile birleşimi gibi kategorilerde bekleme süresi daha da uzamaktadır.

Dubai Türklerden Vize İstiyor Mu?

Dubai Türklerden vize istiyor mu; umumi kullanıma açık olan bordo pasaportu olan kişilerin vize alması gerekmektedir.

  • Vize başvurusu aşamasında sabıka kaydının alınması istenebilmektedir.
  • Sabıka kaydının yanı sıra kimlik ve ikamet belgesi de istenmektedir.
  • Vize başvuru adımlarında kişilerin pasaportlarının da güncel tarihli olması gerekir.
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf da sunmalısınız.

Abu Dhabi transit vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında bu detaylara dikkat ederek sürecin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu aşamada danışmanlık firmalarından da destek alabilirsiniz.

Dubai Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Dubai aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi; transit vize Dubai’de gerekli değildir. Tabi ki bunun da bir sınırlandırması vardır. 24 saatten az bekleme süreci olması durumunda ve havalimanını terk etmemek koşulu ile bu olanaktan faydalanmanıza izin verilmektedir. Abu Dhabi transit vize istiyor mu; 24 saatten uzun bir bekleme süreci olacaksa vize talep edilmeden süreç geliştirilecektir. Vize başvuru aşaması özellikle havalimanını terk edecek ve serbest dolaşım sağlayacak olan bireyler için geçerliliğini korumaktadır. Belirtilen bu kural çerçevesini ihlal ederseniz resmi görevliler tarafından tespit edilerek deport edileceğinizi de bilmelisiniz.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar 2021?

Dubai vize ücreti ne kadar 2021; vize başvurularınızın dikkate alınması ve geçerli kılınması için vize harcını ödemeniz istenmektedir. Her sene ödenmesi gereken tutar zamma tabi tutulmaktadır. Dubai vize zammının yanı sıra, giriş adet sınırlaması ve vizenin geçerlilik süresine bağlı olarak da harç tutarı artabilir. Harcınızı ödemenizin sonrasında vize talep aşamasını tamamlamanıza olanak verilmektedir.

Abu Dhabi transit vize istiyor mu; vize başvuru adımınızın reddedilmesi durumunda yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz. Ret yanıtı sonrasında vize harcının iadesi için başvuruda bulunsanız dahi olumlu yanıt alamayacaksınız. Vize başvurusu reddedilen kişilerin öncelikli olarak konsolosluklar üzerinden vize reddi itiraz başvurularını iletmeleri gerekmektedir.

Maldivler İçin Vize Gerekli Mi?

Maldivler için vize gerekli mi; Başkenti Male olan Maldivler Cumhuriyeti’ne kişilerin 30 gün sınırlı olmak koşulu ile vizesiz girilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti bordo, yeşil, siyah ya da gri pasaport sahiplerinin bu şekilde avantajlı giriş fırsatlarından istifade etme hakkı olacaktır. Abu Dhabi transit vize istiyor mu; Maldivler vize başvuru adımlarını tamamlarken transit vize konusunda da aynı kural geçerliliğini korumaktadır. 24 saati geçmemek kaydı ile ve havalimanını terk etmemek koşulu ile transit vize almadan işlemlerinizi tamamlamanıza olanak verilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği
Adres
illkbahar Mah. Turan Güneş Blv. Galip Erdem Cad.613.Sok No:13 06550 Çankaya, Ankara – TürkiyeAnkara, Türkiye,

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mofa.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Turkey/Pages/home.aspx

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Büyükelçiliği
Adres
Büyükdere Caddesi, Meseli Sitreet, No: 11, 4Levent Beşiktaş

e-posta
[email protected]

Abu Dhabi’ye giriş sürecinde vize talep edilir mi?

Yeşil pasaporta sahip olan kişilerin vizesiz bir biçimde giriş yapmasına olanak verilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde vizesiz kaç gün kalınabilir?

Birleşik Arap Emirlikleri’nde vizesiz 90 gün kalmanıza olanak verilmektedir.

Vize başvuru aşamasında kişilerin oturum talep etme hakkı var mı?

Vize başvuru adımlarında aile birleşimi, çalışma ya da eğitim kategorisinde işlemlerinizi tamamlıyorsanız oturum talep etmenize de imkan verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×