İspanya Vize Merkezi, Mersin

  İspanya Vize Merkezi, Mersin şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen vize müracaat merkezidir. Vize müracaatında bulunacak olan vize başvuru sahiplerinin, ilk adımda İspanya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir.

  İspanya Vize Merkezi Çalışma Saatleri – Mersin İli

  İspanya vize başvurusunda bulunmak isteyen ve Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmek olan kişiler İspanya vize başvurusunu Mersin merkezinden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra İspanya Vize Merkezi, sadece Mersin şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil aynı zamanda Mersin şehri çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilere de gereken tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile konsolosluk tarafından görevlendirilmiştir.

  İspanya Vize Merkezi Mersin’in ise çalışma saatleri:

  • Hafta içi 08.30 ila 18.30 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ila 14.00 saat dilimleri kapsamı içerisinde gerekli talep edilen desteği ve hizmeti başvuru sahiplerine sağlamaktadır.

  Yukarıda belirtilen çalışma saatleri İspanya Vize Başvuru Merkezi’nin saatleridir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin vize müracaat merkezlerinin çalışma saatleri hakkında detaylı bir bilgi sahibi olması tavsiye edilmektedir. Bu nedenden dolayı, vize müracaatında bulunulmadan önce gerekli bilgiler doğrultusunda başvuru işlemlerinin yapılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra, Mersin ve diğer şehrinde bulunan vize müracaat merkezleri pazar günü vize başvuru sahiplerine hizmet vermemektedir.

  İspanya Vize Müracaatında Nasıl Bir Pasaport Gerekmektedir? 

  İspanya vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların en gerekli evrakları pasaportlarıdır. Bu nedenle başvuru sahibinin pasaportunu kontrol ederek gerekli tüm hususları sağladığından emin olması gerekmektedir. Mevcut pasaportu ile başvuru yapacak olan başvuru sahibi, ilk adımda pasaportunun kaç yıllık olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir.

  İspanya vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun en fazla 10 yıllı olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun içerisinde herhangi bir sayfanın eksik olması ya da deforme olması durumunda başvuru işlemi yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra, mevcut pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın İspanya Schengen vizesinin konsolosluk tarafından basılabilmesi için boş bulundurulması gerekmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir