İspanya Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Mersin

İspanya Vize Merkezi, Mersin şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen vize müracaat merkezidir. Vize müracaatında bulunacak olan vize başvuru sahiplerinin, ilk adımda İspanya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi Çalışma Saatleri – Mersin İli

İspanya vize başvurusunda bulunmak isteyen ve Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmek olan kişiler İspanya vize başvurusunu Mersin merkezinden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra İspanya Vize Merkezi, sadece Mersin şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil aynı zamanda Mersin şehri çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilere de gereken tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile konsolosluk tarafından görevlendirilmiştir.

İspanya Vize Merkezi Mersin’in ise çalışma saatleri:

  • Hafta içi 08.30 ila 18.30 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ila 14.00 saat dilimleri kapsamı içerisinde gerekli talep edilen desteği ve hizmeti başvuru sahiplerine sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen çalışma saatleri İspanya Vize Başvuru Merkezi’nin saatleridir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin vize müracaat merkezlerinin çalışma saatleri hakkında detaylı bir bilgi sahibi olması tavsiye edilmektedir. Bu nedenden dolayı, vize müracaatında bulunulmadan önce gerekli bilgiler doğrultusunda başvuru işlemlerinin yapılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra, Mersin ve diğer şehrinde bulunan vize müracaat merkezleri pazar günü vize başvuru sahiplerine hizmet vermemektedir.

İspanya Vize Müracaatında Nasıl Bir Pasaport Gerekmektedir? 

İspanya vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların en gerekli evrakları pasaportlarıdır. Bu nedenle başvuru sahibinin pasaportunu kontrol ederek gerekli tüm hususları sağladığından emin olması gerekmektedir. Mevcut pasaportu ile başvuru yapacak olan başvuru sahibi, ilk adımda pasaportunun kaç yıllık olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir.

İspanya vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun en fazla 10 yıllı olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun içerisinde herhangi bir sayfanın eksik olması ya da deforme olması durumunda başvuru işlemi yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra, mevcut pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın İspanya Schengen vizesinin konsolosluk tarafından basılabilmesi için boş bulundurulması gerekmektedir.

Mersin’de İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesi için hizmet veren Mersin merkezimiz aracılığıyla vize sahibi olabilirsiniz. Tüm Dünya genelinde vize merkezimizde İspanya vizesi hizmeti sunmaktayız.

İspanya vizesi için Mersin de hizmet vermekteyiz. Online vize başvuruları ile tüm Dünya genelinde vize başvurularını kabul etmekteyiz. Eğer İspanya’ya seyahatiniz için vizeye ihtiyacınız var ise Mersin de hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile vize sahibi olabilirsiniz.

Mesleki durumunuz ve seyahat amacınıza yönelik vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. İş nedeni ile İspanya’ya seyahat edecek kişiler ticari vize için başvuru yapmalıdır. Eğer seyahat amacınıza yönelik hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Mersin de hizmet veren vize merkezimizi arayarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İspanya Vizesi Türleri Nelerdir?

İspanya’ya seyahatinizin amacına yönelik vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu vize türleri;

  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya ticari vize
  • İspanya transit denizci vizesi
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)

İspanya Vize Süreci Devam Ederken Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz!

İspanya Konsolosluk yetkilileri vize sahibini arayarak vize başvuru bilgilerini teyit etmektedir. Böyle bir durumda vize merkezimizi arayarak ya da e-posta göndererek İspanya Konsolosluk yetkilisi ile görüşme yaptığınızın bilgisini vermeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda konsolosluk yetkilileri vize sahibinin bilgilerini teyit etme ihtiyacı duyduğunda aramaktadır.

İspanya Vizesi İçin Biyometrik Verileriniz Tekrar İstenebilir!

Bazı sebeplerden dolayı kayıt altına alınmamış biyometrik verilerinizi yeniden vermeniz gerekebilir. Böyle bir durumda İspanya Konsolosluğu vize sahibi ile iletişime geçerek biyometrik parmak izi verilerinin yeniden verilmesini beyan edebilir. Bu durumda konsolosluğa giderek bu önemli bilgiyi vermeniz gerekecektir.

Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

İspanya vize işlemleri ortalama 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat vize başvuru sahibinin hatalı ya da eksik belge sunması durumunsa bu süre uzayabilir. Ayrıca yabancı pasaport ile vize başvuru yapan kişilerde vize işlem süresi daha da uzun sürebilir. Gecikme yaşadığınız zaman seyahat tarihinizde ülkeye girişinizin olmaması yüksek ihtimaldir. Bu sebeple seyahat tarihinizden 3 ay önce Mersin İspanya vizesi merkezimiz ile iletişime geçerek başvurunuzu bir an önce gerçekleştirmelisiniz.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×