İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş Vize Başvurusu

İspanya Vize merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara İspanya vizesi için gerekli talep edilen tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümlü olan kurumlardır. Vize başvuru sahipleri, seyahat amacını net ve doğru bir şekilde belirledikten daha sonra Kahramanmaraş vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi, İzmir

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş ili sınırları içerisinden yapılacak olan İspanya Schengen vize başvurularının ortalama olarak karar sonuç süresi ise 15 iş günüdür. Ancak, bu bilgi net olmamak ile birlikte konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluğuna ya da resmî tatillerine denk gelmesi, vize başvuru süreç değerlendirmesini uzatabilmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş
İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Bu nedenle İspanya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu gibi ince ayrıntılara da dikkat etmesi yetkili vize başvuru uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Ayrıca, vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahiplerinin de beyan ettiği dosya içerisindeki tüm bilgilerinin doğru olmasının yanı sıra vize başvuru evraklarının da eksik olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvuru değerlendirme süreci uzayabilmektedir.

İspanya Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? / Kahramanmaraş

Kahramanmaraş İspanya vizesi için gerekli olan evraklar, başvuru sahibinin İspanya Devleti sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahat türüne göre farklılıklar mevcuttur. Bu nedenden dolayı, vize müracaatında bulunmadan önce kişinin ilk adıma İspanya toprakları içerisinde gerçekleştirecek olduğu seyahat türünü net bir şekilde belirlemesi ve ardında da vize başvuru merkezinin görevli yetkilileri uzmanları ile paylaşması tavsiye edilmektedir.

  • Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın vizenin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir.
  • Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra yırtık veyahut deforme olmuş pasaportlar ile de başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Direkt olarak reddedilmektedir.
  • Yetkili makamlar tarafından önemle talep edilen evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortasının evrakı, Kahramanmaraş vize başvuru merkezi aracılığı ile 20 Euro para birimi olacak şekilde başvuru sahibine yetkili vize uzmanları tarafınca temin edilmektedir.

Kahramanmaraş’ta İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesine ihtiyacı olan kişiler Kahramanmaraş’ta hizmet verdiğimiz İspanya vizesi merkezi ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunabilir.

Kahramanmaraş’ ta İspanya vizesi hizmeti veren vize merkezimiz aracılığı ile online bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizden istenilen belgelere sitemizde bulunan vize işlemleri seçeneğine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Vize başvurusu için sunmanız gereken belgeleri eksiksiz olarak sunmanız gerekir. Eğer sunmanız gereken bir belgeyi sunamıyorsanız gerekçesini söylemeniz gerekmektedir. Ayrıca vize merkezimizde hizmet veren danışmanlarımızdan sizden ek belge isteme yetkisine sahiptir.

İspanya’ya Seyahat Sebebinizi Belirtin!

Kahramanmaraş’ta hizmet verdiğimiz vize merkezimize seyahat amacınızı belirtmeniz ve buna göre vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Örneğin; eğitin için ülkeye gidecek kişilerin öğrenci vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Bu şekilde seyahat sebebine yönelik vize başvurusu yapmalısınız. Ayrıca seyahat sebebine bağlı olarak ek belge sunmanız gerekebilir.

İspanya Vizesi Türleri Nelerdir?

İspanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahat amacına yönelik aşağıda yer alan belgelerden birine başvuru yapmalıdır. Eğer seyahat amacınıza uygun hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Kahramanmaraş’ta hizmet veren vize merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.  Bu vize türleri;

  • İspanya transit denizci vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya ticari vize
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi

İspanya Vize Süresi Devam Ederken Konsolosluk Arayabilir!

İspanya vize başvurusu süresi devam ederken konsoloslukta yetkili kişilerin bilgilerinizi teyit etmek için sizi arayabilir. Bu bilgi oldukça önemlidir. Bu sebeple vize başvuru süreniz devam ederken İspanya Konsolosluğu yetkilileri ile görüşme yaparsanız vize merkezimize haber vermelisiniz.

İspanya Vize Başvurum Reddedilirse

İspanya vize başvurunuzun reddedilmesi mümkündür. Vize başvurusu için sunduğunuz belgelerde hata ya da eksiklik bulunması durumunda vizeniz reddedilebilir. Bu durumda konsolosluk tarafından size bilgilendirici bir mektup gönderecektir. Bu mektupta işaretli seçeneklerde İspanya vizenizin neden reddedildiğine dair açıklayıcı içerikler bulunmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için sizden istenilen belgeleri tam ve eksiksiz sunmaya özen göstermelisiniz.

Türkiyeden İspanya'ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

İspanya gidebilmek için gerekli olan şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Türkiye en kolay ulaşım yöntemi havayoludur, İspanya’ya gidebilmek için direkt uçuş seferleri kullanılmalıdır.

Ispanya Vize Veriyor Mu?

Schengen ülkesi olan İspanya kısa süreli turistik vize vermektedir. Uzun süreli kalışlar için ulusal vize türlerine müracaat edilmektedir.

Ispanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya vize başvuruları pandemi kapsamında belli kurallar ve şartlara göre yapılmaktadır. Korona ile mücadele kapsamında vize başvurularının seyahatten en az 17 gün önce yapılması zorunludur.

İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×