İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

  İspanya Vize merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara İspanya vizesi için gerekli talep edilen tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümlü olan kurumlardır. Vize başvuru sahipleri, seyahat amacını net ve doğru bir şekilde belirledikten daha sonra Kahramanmaraş vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

  İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Kahramanmaraş

  Kahramanmaraş ili sınırları içerisinden yapılacak olan İspanya Schengen vize başvurularının ortalama olarak karar sonuç süresi ise 15 iş günüdür. Ancak, bu bilgi net olmamak ile birlikte konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluğuna ya da resmî tatillerine denk gelmesi, vize başvuru süreç değerlendirmesini uzatabilmektedir.

  Bu nedenle İspanya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu gibi ince ayrıntılara da dikkat etmesi yetkili vize başvuru uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca, vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahiplerinin de beyan ettiği dosya içerisindeki tüm bilgilerinin doğru olmasının yanı sıra vize başvuru evraklarının da eksik olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvuru değerlendirme süreci uzayabilmektedir.

  İspanya Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? / Kahramanmaraş

  Kahramanmaraş İspanya vizesi için gerekli olan evraklar, başvuru sahibinin İspanya Devleti sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahat türüne göre farklılıklar mevcuttur. Bu nedenden dolayı, vize müracaatında bulunmadan önce kişinin ilk adıma İspanya toprakları içerisinde gerçekleştirecek olduğu seyahat türünü net bir şekilde belirlemesi ve ardında da vize başvuru merkezinin görevli yetkilileri uzmanları ile paylaşması tavsiye edilmektedir.

  • Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın vizenin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir.
  • Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra yırtık veyahut deforme olmuş pasaportlar ile de başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Direkt olarak reddedilmektedir.
  • Yetkili makamlar tarafından önemle talep edilen evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortasının evrakı, Kahramanmaraş vize başvuru merkezi aracılığı ile 20 Euro para birimi olacak şekilde başvuru sahibine yetkili vize uzmanları tarafınca temin edilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir