İspanya Vize Merkezi, Adana - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Adana

İspanya Vize Merkezi, Adana Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, Adana şehri içerisinde ikamet eden ve sadece Adana şehrinde ikamet eden değil, çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan tüm desteği ve hizmeti profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Malta Vize Merkezi, Mersin

İspanya Schengen Vizesinden Muaf Olan Vatandaşlar – Adana

İspanya Devleti, Schengen sınırları kapsamı içerisinde yer alan 26 ülke arasında mevcuttur. Bu nedenden dolayı Hizmet, Hususi ve Diplomatik bir pasaporta sahip olan hamillerin vize almak gibi bir sorumlulukları yoktur.

180 günlük bir süre zarfı içerisinde yer alan 90 günü aşmamak kaydı ile, müracaat işlemlerinde bulunan vatandaşlar diledikleri kadar İspanya seyahatlerini yapabilmektedirler.
İspanya Vize Merkezi, Adana
İspanya Vize Merkezi, Adana

Bunun yanı sıra belirtmek gerekir ise, tüm bu belirtilen bilgilerin akabinde Bordo bir pasaporta sahip olan ve İspanya ülkesi için seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler ise, seyahatlerinin gerçekleştirmeden önce geçerli bir İspanya vizesine sahip olmaları mecburidir.

İspanya Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler / Adana

İspanya Schengen vizesi adına geçerli olan belgeler, aşağıda belirtilmiş olan kategoriler için İspanya Schengen vize müracaatı gerçekleştirebilmektedir.

·İspanya Ticari Vize Müracaatı

·İspanya Turistik Vize Müracaatı

·İspanya Aile ve Akraba/Arkadaş Vize Müracaatı

·İspanya Kültürel Vize Müracaatı

Seyahat adına yetkili mercilerce talep edilen evrak listelerinin kategorilerine merkez ile iletişime geçerek ya da sayfamız içerisinde ulaşabilirsiniz. Seyahat nedenine uygun bir kategori bulunamaz ve seyahat amacının hangi kategori ile eşleştiğini bilemiyor iseniz, kesinlikle vize müracaat merkezi ile irtibata geçmeniz tavsiye edilmektedir.

İspanya Vize Başvuru Formu Hakkında Detaylı Bilgiler – Adana

İspanya Devleti sınırları içerisine seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin doldurması zorunlu ve seyahat amaçları için gerekli olan belge İspanya vize başvuru formu, başvuru sahibinin dosyaları ile hazırlık aşamasında olunur iken bu form da doldurularak dosya içerisine eklenmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? – Adana

Adana şehrinin sınırları içerisinde yapılan İspanya vize müracaatının sonuçlanma süresi, kişinin başvuruda bulunduğu seyahat nedeninin kategorisine göre değişkenlikler gösterse de en az 15 iş günü kapsamı içerisinde bir karara bağlanmaktadır.

Adana’da İspanya Vizesi Merkezi

Adana da hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile sorunsuz bir şekilde İspanya vizesi sahibi olabilirsiniz.

İspanya vizesi Adana da hizmet veren merkezimiz aracılığı ile kısa süre içerisinde İspanya vizesine sahip olabilirsiniz. Yetkili danışmanlarımız vize başvuru süreciniz yakından takip etmektedir. Sunmanız gereken belgeleri sitemiz üzerinde yer alan vize işlemleri kısmını inceleyerek tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sitemiz aracılığı ile İspanya vize başvuru formunu ve İspanya vize başvuru takip formunu inceleyebilirsiniz.

Ülkeye seyahat amacınıza göre vize başvurusu yaşamanız gerekmektedir. Örneğin; ülkeye iş nedeni ile seyahat edecek kişilerin ticari vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Bu doğrultuda ticari vizesi için sunmanız gereken ek belgeleri vize başvuru Belgeleriniz ile birlikte sunmanız gerekmektedir. Eğer sunmanız gereken belgeler hakkında bilgi sahibi değilseniz Adana da hizmet veren İspanya vizesi merkezimizi arayarak gerekli bilgileri danışmanlarımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Biyometrik Verilerinizi Yeniden Beyan Etmenizi İstenebilir!

Daha önceden vize başvurusu yapan kişiler yeniden biyometrik parmak izi verilerini vermesi gerekebilir. Bilinmeyen sebeplerden kaynaklanan durumlarda daha önce vermiş olduğunuz biyometrik verileriniz kaydedilmemiş olabilir. Bu sebeple İspanya Konsolosluğu sizinle iletişime geçerek yeniden bu bilgiyi vermeniz için konsolosluğa gitmeniz gerekebilir.

İspanya Vize İşlemleri Ne Kadar Sürüyor?

İspanya’ya seyahat için vize başvurusu yapan kişilerin vize işlemleri ortalama 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat vize sahibinin sunmuş olduğu vize başvuru belgelerinde eksiklik veya hata bulunması durumunda vize başvuru süreci uzayabilir. Bu sebeple bu süreç öngörülen bir süre olarak nitelendirilmektedir. Ayrıca siz değerli danışanlarımıza tavsiyemiz seyahat tarihinize 3 ay kala Anada da hizmet veren İspanya vizesi merkezimiz ile iletişime geçerek vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İspanya Vize Başvurum Reddedilirse Ne Olur?

İspanya vizesi için başvuru yapan kişilerin vizeleri reddedilebilir. Eğer vizeniz olumsuz sonuçlanır ise İspanya Konsolosluğu vize sahibi ile iletişime geçmektedir. Ardından vizenin neden reddedildiğine sair bir mektup göndermektedir. Bu mektup’ ta işaretli olan seçeneklerde vizenizin reddedilme sebepleri yer alacaktır. Aynı zamanda İspanya vizenizin reddedilmesi durumunda ödemiş olduğunuz vize ücretini geri almanız mümkün değildir.

İspanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya turist vizesi almak için konsolosluk üzerinden, turist vizesi harç bedelini ödemeniz ve D tipi veya C tipi vize formunu eksiksiz doldurarak konsolosluğa evraklarla birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.

İspanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya vize başvuruları konsolosluk mesai saatleri içinde başlamaktadır. 2021 yılının haziran ayından itibaren vize ile İspanya’ya yolculuk yapılabilir.

T1 Vizesi Nedir?

Kendi işini kurmak isteyen, girişimci ve üniversite mezunu yurtdışı seyahati gerçekleştirecek kişilerin başvurması gereken vize türü olarak kabul edilir.

İspanya Vize Merkezi, Adana Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×