Hindistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Hindistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Kültürü, yemekleri, filmleri ve müzikleri ile hemen hemen her Türk vatandaşının ilgisini çekmeyi başaran Hindistan’a seyahat konusunda merak edilen çok fazla soru bulunmaktadır. Hindistan’ın ülkemizdeki bordo pasaport sahibi vatandaşlardan vize istediğini biliyoruz. Peki, Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu? Bu sorunun yanıtını merak edenler için, ister ısa süreli isterseniz de uzun süreli pasaport sahibi olun fark etmez. Hindistan’a yapacağınız seyahatlerde yeşil pasaport sahibi iseniz o zaman tıpkı bordo pasaport hamili kişiler gibi sizlerin de vize alması gerekmektedir.

Hindistan vizesini almak için de seyahat amacınıza uygun bir vize adın müracaatta bulunmanız şarttır.

ABD Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusundan sonra, kendi vize politikasına sahip başka bir ülke olan Amerika hakkında da yeşil pasaport sahibi kişilerin vize alıp almadıkları merak edilmektedir.

Bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri uyguladığı vize prosedürleri konusunda oldukça katı bir ülkedir. Çoğu zaman vize şartları yerine getirilse dahi vize başvuruları, farklı nedenlerden ötürü geri çevrilebilmektedir. Peki, ABD yeşil pasaporta vize istiyor mu? Vize konusundaki sert tutumu ile öne çıkan ABD, yeşil pasaport sahibi kişilere de taviz vermiyor diyebiliriz. Yani ister yeşil, ister gri isterseniz siyah pasaport sahibi olun, bu ülkeye yapacağız seyahatler dahilinde mutlaka, seyahat amacınıza uygun bir vize almanız gerekmektedir.

Türkiye Hindistan Vize Var mı?

Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusu kadar bu ülke ile Türkiye arasında vize muafiyeti olup olmadığı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu bağlamda tarafımıza, Türkiye Hindistan vize var mı soruları yöneltilmektedir. Yeşil pasaport dahilinde bile Türkiye’den vize talep eden Hindistan ile Türkiye arasında vize muafiyeti durumu olmadığı için bu yüzden bu iki ülke arasında vize prosedürleri uygulanmaktadır. Yalnızca siyah pasaport sahibi kişiler için vize alınmasına gerek duyulmayan Hindistan’da, ülkemizdeki diğer pasaport grubu hamili kişilerin ister uzun süreli isterse kısa süreli seyahatleri dahilinde vize almaları zorunludur.

Hindistan’a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Kültürü sayesinde tüm ülkelerin dikkatini çekmeyi başaran Hindistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin sorduğu soruların başında Hindistan’a gitmek için ne gerekli sorusu gelmektedir. Hindistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle, bu seyahat öncesinde amaçlarına uygun bir vize alması şarttır. Bunun için de, vize dahilinde talep edilecek olan şartların yerine getirilmesi ve vize başvuru ücretlerinin yatırılması gerekmektedir.

Hindistan vizesi alabilmek için ise, banka hesabınızda seyahat süreniz dahilinde yeterli miktarda para olması da bu ülkeye gitmek için gerekli şartlardan biridir. Tüm bu vize şartlarını yerine getirdikten sonra seyahat amacınıza uygun vize alabilir ve daha sonrasında da bu ülkeye seyahat edebilirsiniz.

İtalya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusunun yanıtının evet olması, haliyle Schengen ülkeleri için de bu durumu bir merak konusu haline getirmiştir. Bu bağlamda pek çok kişi İtalya yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusunun yanıtını araştırmaktadır. İtalya, Schengen ülkeleri arasına dahil olan 26 devletten biri olduğu için eğer bordo pasaport sahibi bir vatandaşsanız o zaman İtalya Schengen vizesi almanız zorunludur.

Ancak yeşil pasaport hamili bir Türk vatandaşı iseniz o zaman, kısa süreli seyahatleriniz için İtalya vizesi almanıza gerek yoktur diyebiliriz.

Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize İstiyor?

Bilindiği üzere yeşil pasaport sahibi kişiler, kısa süreli seyahatler dahilinde pek çok ülkeye vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptirler. Ancak Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusunun evet olması, diğer dünya ülkelerinden kaç tanesinin daha yeşil pasaporta vize istediğini sorgulatmaktadır. Buna göre hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor sorusu için buna yanıt olabilecek bazı ülkeler; ABD, Afganistan, Hindistan, Avustralya, Burundi, Fildişi Sahilleri, Gabon, Gambiya, Gana, Kanada, Kıbrıs Rum Kesimi, İngiltere, Özbekistan, Yeni Zelanda gibi devletlerdir.

Ankara’daki Hindistan Büyükelçiliği
Adres
77 A Chinnah Caddesi, Çankaya, 6680

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.indembassy.org.tr/

İstanbul’daki Hindistan Büyükelçiliği
Adres
Cumhuriyet Cad. -42. Dörtler Apt., Daire No.-11, Elmadağ, 34367, İstanbul, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.cgiistanbul.org

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan vizesi için yapılan başvuruların en az 2 ila 5 gün içerisinde sonuçlanabildiğini söyleyebiliriz.

Hindistan Vizesi Ne Kadar?

Hindistan için kısa süreli turisti vize almak isteyen kişilerin 103 Dolar ödemesi gerekmektedir.

Hindistan Kapıda Vize Uygulaması Var mı?

Evet, Hindistan için kapıda vize uygulaması bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×