Hüküm ve Koşullar - Schengenvize.net

Hüküm ve Koşullar

SchengenVize.net (“Şirket,” “SchengenVize.net,” “biz,” “bizi”), bu www.SchengenVize.net (“Web Sitesi”) web sitesinin sahibi ve işletmecisidir .

Bu Web Sitesini kullandığınızda, bu Hükümler otomatik olarak sizin için geçerli olacaktır. Bu yüzden Web Sitesini ve içindeki herhangi bir hizmeti kullanmadan önce bunları okuduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Web Sitemiz Hakkında

www.SchengenVize.net adlı web sitemize hoş geldiniz. Bu Web Sitesinde Schengen vize koşulları, vize türleri, başvuru formları ve tüm Schengen üye ülkeleri için vize başvuru süreci hakkında genel bilgiler alabilir ve ilgili konular hakkında haberler edinebilirsiniz. Bu bilgiler size yalnızca bilgi verme amacıyla sağlanır. Vize için herhangi bir adım atmadan önce profesyonel danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Ziyaretçilerin Web Sitesini kullanmaları ücretsizdir. Ziyaretçi, kendi servis sağlayıcısı ve telekom işletimcisi tarafından koyulan telekomünikasyon şebekesi ücretlerinden ve erişimden kendisi sorumludur.

Web Sitemizi kullanmak için kaydolmak veya bir hesap açmak zorunda değilsinizdir. En son bilgiler, haberler ve mevcut hizmetlerimiz (ya da beklemede olan hizmetler) hakkında teklifler almak için haber bültenimize abone olabilirsiniz. SchengenVize.net bize verdiğiniz kişisel veriyi (e-posta) depolar ve işler. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.

Bu Hizmetin kullanıcıları 18 yaşından büyük olmalıdır. Eğer 18 yaşının altındaysanız, ebeveyn ya da velilerinizin izni olmadan Web Sitemizi kullanmazsınız. Eğer bu Hüküm ve Koşulları kabul etmiyor ya da 18 yaşından küçükseniz, bu Web Sitesini kullanmayın.

Web Sitesinin Kullanım Kısıtlamaları

Web Sitesini herhangi bir kanun dışı amaçla kullanmayacağınızı kabul edersiniz.

Web Sitesini, Web Sitesinin herhangi bir kısmını veya ticari markalarımızı hiçbir şekilde kopyalayamaz ya da değiştiremezsiniz. Web Sitesinin kaynak kodlarını çıkarmaya çalışamaz, Web Sitesini başka dillere çeviremez veya benzer versiyonlarını yapamazsınız. Web Sitesinin kendisi ve ticari markaları, telif hakları, veri tabanı hakları ve buna ilişkin diğer fikir hakları SchengenVize.net’a aittir.

İşbu belgeyle başka birine ait, haklarına sahip olmadığınız ya da aşağıdaki şekillerde olan hiçbir bilgiyi sağlamayacağınızı, görüntülemeyeceğinizi, değiştirmeyeceğinizi, yayımlamayacağınızı, aktarmayacağınızı, güncellemeyeceğinizi veya paylaşmayacağınızı kabul etmiş olursunuz:

 • Zararlı, taciz edici, din dışı, aşağılayıcı, müstehcen, pornografik, pedofilik, karalayıcı, başkalarının gizliliğini ihlal edici, nefret dolu veya ırk ve etnik bakımından sakıncalı, kötüleyici, kara para aklama veya kumarla ilgili veya bunları teşvik eden ya da herhangi bir şekilde kanunlara aykırı olan;
 • reşit olmayanlara herhangi bir şekilde zarar veren;
 • herhangi bir patenti, ticari markayı, telif hakkını veya mülkiyet/fikri mülkiyet haklarını ihlal eden;
 • yürürlükteyken herhangi bir kanunu çiğneyen;
 • Alıcı kişiyi bu türlü mesajların kaynağı konusunda kandıran ya da yanlış bilgilendiren ve ağır şekilde saldırgan veya tehditkâr herhangi bir bilgiyi aktaran;
 • başka birinin kimliğine bürünen;
 • yazılım virüsü veya herhangi bir bilgisayar kaynağının çalışmasını engelleme, yok etme veya kısıtlama amacıyla tasarlanmış bir bilgisayar kodu içeren;
 • asayişi tehdit eden veya herhangi bir idrak edilebilir suçun işlenmesini teşvik eden ya da herhangi bir suçun araştırılmasına engel olan veya herhangi bir ulusa hakaret eden;
 • aldatıcı veya herhangi bir şekilde yanlış olduğu bilinen.

Peşinen haber verilmeksizin şunları yapma hakkını saklı tutarız:

 • Web Sitesini veya herhangi bir kısmını değiştirme, askıya alma veya sonlandırma;
 • net sitesine veya herhangi bir kısmına erişiminizi kısıtlama, askıya alma veya sonlandırma;
 • Bu Hüküm ve Koşullar ve/veya ilgili yasalara uymadığını düşünürsek, SchengenVize.net sitesine gönderdiğiniz her türlü içeriği silme;
 • Bu Hüküm ve Koşullar ve/veya ilgili yasalara uyduğunu doğrulamak için SchnegenVisas.com sitesini kullanımınızı (SchengenVize.net sitesine gönderidğiniz her türlü içerik ve mesaj dâhil olmak üzere) denetleme;
 • net sitesinin hatalı veya kanun dışı kullanımına ilişkin her türlü şüpheyi araştırma ve bu araştırma için kanun görevlileriyle iş birliği içinde olma;
 • Herhangi bir yasa dışı faaliyet şüphesinden dolayı ya da bir mahkeme emrine cevaben emniyet görevlileriyle bağlantılı şekilde SchengenVize.net sitesindeki kullanımınıza ilişkin bilgileri verme.

Zaman zaman kullanıcıların Web Sitesinin bazı kısımlarına veya Web Sitesinin tamamına erişimi kısıtlayabiliriz.

Lisans ve Telif Hakkı

SchengenVize.net, bu Web Sitesine erişim ve kişisel kullanım için size sınırlı bir lisans verir. Bu lisans, bu Web Sitesinin ve içeriklerinin perakende satışı veya ticari kullanımını; herhangi bir ürün listesi, açıklama ve fiyatların toplanmasını; bu Web Sitesinin veya içeriklerinin herhangi bir benzer kullanımını; başka bir tacirin menfaati için hesap bilgilerinin indirilmesi veya kopyalanmasını; ya da veri madenciliği, robot veya benzeri veri toplama ve çıkarma araçlarının kullanımını içermez. Bu Web Sitesi veya Web Sitesinin herhangi bir parçası, SchengenVize.net tarafından yazılmış izin olmadığı sürece herhangi bir ticari amaçla yeniden üretilemez, sureti çıkarılamaz, kopyalanamaz, satılamaz, yeniden satışa çıkarılamaz, ziyaret edilemez veya herhangi bir şekilde suistimal edilemez. SchengenVize.net tarafından yazılmış bir izin olmadığı sürece, herhangi bir ticari marka, logo veya diğer özel bilgileri (görsel, metin, sayfa düzeni veya formu dâhil olmak üzere) çevrelemek için çerçeve veya çerçeveleme teknolojisi kullanılamaz.

Yetki dışı herhangi bir kullanım, SchengenVize.net tarafından verilen izin veya lisansı sonlandırır. Bağlantı SchengenVize.net sitesini, iştiraklerini veya ürün ve hizmetlerini hatalı, yanıltıcı, aşağılayıcı veya diğer herhangi bir saldırgan şekilde resmetmediği sürece, Web Sitemizin ana sayfasına giden bir köprü bağlantısı oluşturmanız için sınırlı, iptal edilebilir ve size özel olmayan bir hakka sahip olursunuz.

Bu Web Sitesinde bulunan metin, grafikler, logolar, buton simgeleri, görseller, ses parçaları, dijital indirmeler, veri derlemeleri ve yazılımlar gibi tüm içerikler, SchengenVize.net’a veya sitenin içerik sağlayıcılarına aittir ve telif hakkı ve marka yasası ile korunur. Bu Web Sitesindeki tüm içeriklerin derlemesi SchengenVize.net’un özel mülküdür ve iş yaptığımız ülkelerin kanunlarıyla ve uluslararası telif hakkı kanunlarıyla korunur. Bu Web Sitesinde kullanılan tüm yazılımlar SchengenVize.net’a veya sitenin içerik sağlayıcılarına aittir ve yerel ve uluslararası telif hakkı kanunlarıyla korunur.

Kullanıcı Lisansı

Web Sitesine herhangi bir bilgi veya materyal koyduğunuzda (mesaj, yorum vb. dâhil), SchengenVize.net sitesine bilgi ve materyallerle aşağıdakileri yapmak için daimi, telifsiz, özel olmayan, geri alınamaz, sınırsız, dünya çapında bir lisans sağlamış olursunuz:

 • kullanma, kopyalama, uyarlama, aktarma, yayımlama ve/veya yayınlama, umumi olarak uygulama veya gösterme ile
 • yukarıda verilen hakların tamamını uygulama için üçüncü taraflara sınırsız hak veren bir alt lisans sağlama.

Yukarıda geçen hakların içinde, dünya genelindeki herhangi bir yargı alanının telif hakkı kanunları ile sınırlı olmaksızın, bu bilgi ve diğer materyallerin tüm mülkiyet hakkını kendi çıkarı için kullanma hakkı da bulunur.

Üçüncü Taraf Bağlantılar

Web Sitemiz bizim kontrolümüz altında olmayan ve bu sebeple bu Hüküm ve Koşullar ile Gizlilik Politikasının herhangi bir koşulu ile kapsanmayan diğer internet mülkiyetlerine veya web sitelerine giden köprü bağlantılar içerebilir. Web Sitemizdeki herhangi bir bağlantıdan diğer web sitelerine erişmeniz durumunda, bu siteler bilgisayarınızdan özel bilgiler toplayabilir ve bu bilgiler, bizimkinden farklı olan bu sitelerin kendi gizlilik politikaları gereğince kullanılabilir.

Geri Bildirim

Geri bildiriminizi her zaman bekleriz. Bu Web Sitesi veya dışından gönderilen geri bildirimler gizli değildir ve yegâne maliki SchengenVize.net olur. Bu ve benzeri geri bildirimlerin fikrî mülkiyeti bize aittir ve sizin bilginiz olmadan ticari veya başka bir sebeple bu geri bildirimlerin sınırsız kullanımı ve yayılımı hakkına sahip oluruz.

Yasal Uyarı, Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

WEB SİTESİ, SİZE ŞİRKETİN WEB SİTESİNDEKİ İÇERİK VE VERİLERİ GÖZLEMLEME, DENETLEME VE İNCELEME ZORUNLULUĞU OLMADIĞI AÇIKÇA ANLAŞILACAK ŞEKİLDE, “OLDUĞU GİBİ” VE “BULUNDUĞU GİBİ” SUNULUR. DOLAYISIYLA, WEB SİTESİNİ KULLANIM RİSKİ SİZE AİTTİR VE SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. ŞİRKET, WEB SİTESİNİN KALİTESİ, DOĞRULUĞU VEYA GÜVENİLİRLİĞİ HAKKINDA HİÇBİR İDDİA VEYA VAATTE BULUNMAZ VE ZIMNİ TİCARET GARANTİSİ, BELLİ BİR AMAÇ İÇİN UYGUNLUK VE İHLAL DIŞILIK DÂHİL OLMAK ÜZERE, SARİH YA DA ZIMNİ HER TÜRLÜ GARANTİYİ AÇIK ŞEKİLDE TEKZİP EDER.

VİRÜS, SOLUCAN, “TROJAN ATI” VE DİĞER YIKICI MATERYALLERİN WEB SİTEMİZE GİRİŞİNİ ENGELLEMEK İÇİN MAKUL TÜM ÖNLEMLERİ ALMA NİYETİNDE OLSAK DA WEB SİTEMİZİN VE WEB SİTEMİZDEN İNDİRİLEBİLEN MATERYALLERİMİZİN BU GİBİ YIKICI ÖZELLİKLERE SAHİP OLMAYACAĞINI GARANTİ ETMEZ VE KEFİL OLMAYIZ. BU ÖZELLİKLERDEN GELEBİLECEK HİÇBİR HASAR VE ZARARDAN SORUMLU TUTULAMAYIZ. WEB SİTEMİZE VE WEB SİTEMİZDEN ULAŞILABİLEN HERHANGİ BİR İÇERİĞE GÜVENİRSENİZ, BUNUN RİSKİ TAMAMIYLA SİZE AİTTİR.

Şirket veya iştirakleri hiçbir durumda (Şirketin herhangi bir eylem veya ihmali ile sınırlı olmaksızın), Web Sitesinin veya herhangi bir içeriğinin kullanımı veya erişimi ya da kullanılamaması veya erişilememesi sonucunda oluşan hiçbir dolaylı, arızi, özel ve/veya nihai hasar veya kâr kaybından sorumlu olamaz. Şirketin kullanıcı ve ziyaretçileri üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını ve bilgi ve/veya öneri ya da küçültücü veya saldırgan davranışlar dâhil olmak üzere hiçbir kullanıcı ve ziyaretçinin fikri ve davranışı yüzünden sorumlu tutulamayacağını açık şekilde kabul etmiş olursunuz.

Web sitemiz olan SchengenVize.net Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ya da başka bir kuruluşun üyesi değildir. SchengenVize.net, ücretsiz vize farkındalığı ve rehberliği sunan özel bir yayım sitesidir. Schengen vizesi sağlamak konusunda herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.

Bu Web Sitesindeki bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır. Bilgiler hukuki tavsiye değildir ve o amaçla  verilmez. Lisanslı bir avukattan söz konusu durumunuz hakkında hukuki veya başka profesyonel tavsiyeler almadan bu Web Sitesindeki içeriklere dayanarak eylemde bulunmamalı veya eylemden kaçınmamalısınız.

Bu sitede verilen materyallerin gerçek ve doğru olduğundan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Ancak bu bilgilerin tamlığını ve doğruluğunu garanti edemez, ayrıca herhangi bir hata, ihmal veya yanlışlıktan sorumlu tutulamayız. İçeriklerin tamamı yalnızca bilgi amaçlıdır ve yasal yönden hiçbir şekilde bağlayıcılığı yoktur.

Web sitemizdeki Schengen Vize Hesaplayıcı (“Hesaplayıcı”) ve çıkardığı sonuçlar yalnızca genel bilgi amaçlıdır. Hesaplayıcının bilgilerini güncel ve doğru tutmaya çalışıyoruz ama Hesaplayıcının kullanımına ilişkin şikayette bulunmaz, güvence vermez ve Hesaplayıcının eksiksizliği, doğruluğu, güvenilirliği, uygunluğu veya kullanılabilirliğini ifade ya da ima etmeyiz. Hesaplayıcı veya sonuçlarını kullanmak profesyonel öneri veya danışmanlık yerine geçmez ve yalnızca kullanıcılarımızı 90/180 Schengen Vizesi Kuralı hakkında bilgilendirmek için vardır. Hesaplayıcıyı kullanarak 90/180 Schengen Vizesi Kuralının kendi durumunuza göre değişiklik gösterebileceğini anlamış ve kabul etmiş olursunuz. Hesaplayıcıyı kullanarak kendiniz için belirlediğiniz amaç veya beklentileri karşılamadığı için Hesaplayıcının kullanımıyla ortaya çıkan zararlardan (dolaylı veya sonuca bağlı hasar veya kayıp, potansiyel kazanç veya fırsat kaybı ile sınırlı olmamak üzere) sorumlu değilizdir. Hesaplayıcıyı kullanmanızın ve çıkan sonuçların riskleri tamamıyla size aittir. 90/180 Schengen Vizesi Kuralını hesaplamada ve Schengen vizesinin başvurusunda profesyonel danışma hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Amir Hüküm ve İhtilaflar

Bu Hüküm ve Koşullar, kanun esaslarının ihtilafına bakmaksızın, Birleşik Arap Emirlikleri’nin kanunlarına göre uygulanır ve burada yapılacak ve uygulanacak anlaşmalar için geçerlidir. Şirkete veya Web Sitesini kullanımınıza ilişkin yaptığınız tüm itiraz ve iddiaların Birleşik Arap Emirlikleri mahkemelerinin yargı alanlarında gerçekleşeceğini kesinlikle kabul etmiş olursunuz.

Web Sitemize ilişkin sahip olabileceğiniz her türlü dava sebebi ve hak talebi, bu dava sebebi ve hak talebi ortaya çıktıktan bir (1) sene içinde başlatılmalıdır.

Bölünebilirlik

Eğer bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir hükmünün yürürlüğe konamaz veya geçersiz olduğu kararına varılırsa, bu hükmün amacının olabilecek en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için kanunlara uygun bir şekilde değiştirilecek ve yorumlanacak, kalan hükümler ise her zamanki gibi tam olarak yürürlükte olmaya ve uygulanmaya devam edecektir.

Feragat

Yazılı olmadığı sürece bu Hüküm ve Koşulların hükümlerinden feragat etmenin hiçbir bağlayıcılığı olmaz. Bu Hükümlerin içindeki hiçbir hükmün feragati, bu hüküm veya diğer herhangi bir hükmün ek veya devam eden feragati olarak kabul edilmez. SchengenVize.net’un bu Hükümlerdeki herhangi bir hakkı veya hukuki yolu uygulayamaması veya yürürlüğe koyamaması, o hak veya hukuki yoldan feragat edildiği anlamına gelmez.

Genel

Bu Hüküm ve Koşullarla birlikte Gizlilik Politikamız ve Web Sitemizde yayımladığımız diğer bildiri ve politikalar ve belirli özellik ve alanların ilave terimleri, uygun olduğu üzere, Web Sitesine ilişkin sizin ve bizim aramızdaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır.

Bu Hüküm ve Koşulları devamlı gözlemleyeceğinize inanmaktayız. Eğer Şirket, bu Hüküm ve Koşulların veya diğer yasal zorunlulukların ihlali sonucunda herhangi bir zarar, hasar veya masrafa uğrarsa, bu zarar, hasar ve masraflar için Şirketi tazmin edeceğinizi kabul edersiniz.

Siz ve biz bu Hüküm ve Koşullar altında bağımsız taraflar oluruz ve hiçbir şey hiçbir tarafı işveren, çalışan, aracı veya diğer tarafın temsilcisi veya hangi sebep için olursa olsun iki tarafı müşterek girişim ya da ortak olarak tayin etmez.

Bu Hüküm ve Koşullar altındaki hak ve zorunluluklarınızı hiçbir şekilde aktaramaz, atayamaz, alt lisans olarak veremez veya ipotekleyemezsiniz. Biz bu Hüküm ve Koşullar altındaki tüm hak ve zorunlulukları size haber vermeden veya izninizi almadan bir alt kuruluş, bağlı ortaklık, halef şirket veya herhangi bir üçüncü tarafa aktarabilir, atayabilir, alt lisans olarak verebilir veya ipotekleyebiliriz.

Web Sitemizi kullanırken size bazı bölgesel kısıtlamalar uygulanabilir. Dağıtım ve kullanımın bir ülke veya yargı alanındaki kanun veya düzenlemelere aykırı olduğu ya da bu ülke veya yargı alanlarında tescil edilmemizi gerektirecek durumlarda, Web Sitemiz bu ülke ve yargı alanlarındaki hiçbir kişi veya kurum tarafından dağıtılamaz veya kullanılamaz.

Hizmetimizi kullanan ve erişen herkes, bunu kendi inisiyatiflerine göre yaparlar ve yerel kanunların geçerli olduğu durumlarda, online davranış ve kabul edilebilir içeriklere ilişkin yerel kanunlara uymakla sorumlulardır. Web Sitemizin/Hizmetimizin kullanılabilirliğini istediğimiz zaman, kendi takdirimize göre herhangi bir kişi, coğrafi bölge veya yargı alanı için sınırlandırma hakkını saklı tutarız.

Bu Hüküm ve Koşullara Yapılan Değişiklikler

Zaman zaman bu Hüküm ve Koşulları güncelleyebiliriz. Bu yüzden, bu sayfayı olası değişiklikler için düzenli aralıklarla incelemeniz tavsiye edilir. Yapılan bütün değişiklikleri, bu sayfada yeni Hüküm ve Koşulları yayımlayarak size bildiririz. Bu değişikler, bu sayfada yayımlandıktan hemen sonra yürürlüğe girer.

Bize Ulaşın

Eğer bu Hüküm ve Koşullar ya da Hizmetlerimiz hakkında herhangi bir soru veya öneriniz varsa, aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye