Bursa İspanya Vizesi Nereden Alınır? - Schengen Vize
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bursa İspanya Vizesi

Bursa İspanya Vize Başvurusu

Bursa’da İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesi için başvuru yapacak kişiler Bursa da hizmet veren vize merkezimize başvuru yapabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde kısa sürede İspanya vizesine sahip olabilirsiniz.

İspanya Oturum ve Vatandaşlık

Tüm Türkiye genelinde İspanya vizesi için Bursa da hizmet vermekteyiz. Seyahat amacınız ve mesleki durumunuza göre vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Ülkeye eğitim için gidecek kişilerin öğrenci vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Bu duruma benzer seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmalısınız. Bu vize türleri;

  • İspanya ticari vize
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya transit denizci vizesi

İspanya’ya Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

Ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle vize başvurusu yapması gerekmektedir. Fakat vize başvurusu için sunacağınız belgelerde seyahat tarihlerinizi netleştirmelisiniz.

Bunun için otel ve uçak rezervasyon belgelerinizi de kanıt olarak sunabilirsiniz. Yetkili kişiler ülkeye ne zaman giriş ve çıkış yapacağınızın bilgisini talep etmektedir. Bu sebeple İspanya Konsolosluğuna da bir dilekçe yazarak seyahat tarihlerinizi belirtmelisiniz. Ayrıca sunduğunuz vize başvuru belgelerinde yer alan tarihler ile konsolosluğa göndereceğiniz dilekçede ki tarih aynı olmalıdır.

Bursa İspanya Vizesi
Bursa İspanya Vizesi

İspanya Vizesi Süresi Ne Kadar Sürer?

İspanya’ya seyahat edecek kişilerin vize başvuru süresi çoğunlukla 7-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat vize başvuru sahibinin eksik ya da hatalı bir belge sunmasından dolayı bu süreç daha da uzayabilir.

Bu nedenle vize başvurusunu yapmadan önce sizden istenilen belgeler hakkında Bursa da hizmet veren vize merkezimizi arayarak uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz seyahat tarihinize 3 ay kala Bursa vize merkezimiz aracılığı ile İspanya vize başvuru sürecini başlatmanız yönündedir.

Başvuru Belgeleriniz Tam Olmalıdır!

İspanya vizesi için başvuru belgelerinizin tam olması gerekmektedir. Bu sebeple vize için başvuru belgelerinizi mail adresinize göndermekteyiz. Sizden istenilen şekilde hazırlayarak sunarsanız herhangi bir olumsuzluk yalamadan İspanya vizesine sahip olabilirsiniz.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonlarını Sunmalısınız!

İspanya’ya seyahatiniz için otel ve uçak bileti rezervasyonunuzu sunmanız gerekmektedir. Uçak biletini satın alarak İspanya vizesine başvuru yapmanız önermiyorsunuz. Bu sebeple rezervasyonlarınızı yaptırarak kanıt olarak gerekli belgeler arasında sunmanız gerekmektedir.

Ispanya Vizesi Kaç TL?

İspanya vizesi ücreti toplamda 150 Euro’dur. 6 – 12 yaş için bu ücret 100 Euro olarak belirlenmiştir.

Ispanya Turistik Vize Veriyor Mu?

Umuma Mahsus pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vize alabilir. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportu olan kişiler turistik vize almakla yükümlü değildir.

Ispanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konsolosluğa ve başvurunuza bağlı olarak sonucunuz ortalama 3 ila 7 gün arasında çıkar.

Bursa İspanya Vizesi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×