ispanya-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

İspanya Aile Birleşimi Vizesi

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya aile birleşimi vizesi, İspanya’da yaşayan eşin Türkiye’de olan ailesini yanına almak için başvurduğu vize türüdür. Uzun süreli İspanya vize grubunda yer almaktadır. Aile birleşimi olması ve uzun süreli vize olması nedeniyle kişilerin şartları tam anlamıyla yerine getirmesi gerekmektedir. Bu vize başvurusunda sadece başvuru sahipleri değil aynı zamanda İspanya’da yaşamakta olan kişinin de evrak ibraz etmesi gereklidir. Özellikle aile geçimini sağlayacak kadar geliri olmak zorundadır. İspanya’da sahip olduğu bir oturum izni olmalıdır. İspanya’da yaşayan eşin şartları sağlamaması durumunda İspanya Konsolosluğu, vize başvurusunu reddedecektir. Tüm şartların sağlanması durumunda Türkiye’de yaşayan eşin vize başvuru formunu dijital olarak doldurması gerekmektedir. Evrakların bir araya getirilmesi sonucunda başvuru işlemi başlatılmalıdır.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Uzun süreli vize kategorisinde yer alan İspanya aile birleşimi vizesi başvuruları, İspanya Konsolosluğu’na şahıslar tarafından yapılmalıdır. Konsolosluk, başvuru sahiplerini mülakata çağırabilir ve gereği görüldüğünde ek belge talebinde bulunabilir.

İspanya Aile Birleşim Vizesi Ne Zaman Onaylanır?

İspanya ve Türkiye’de yaşayan eşin tüm koşulları sağlaması durumunda İspanya Konsolosluğu vize başvurularını 5 ya da 7 iş günü içerisinde onaylamaktadır. Ek belge talebi ve resmi tatiller söz konusu olduğunda vize başvurusunda süreler değişebilmektedir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına evrakların eksiksiz hazırlanması ve başvuru formunun tam anlamıyla doldurulması oldukça önemlidir. 

İspanya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

İspanya aile birleşimi vizesi başvurularında sadece Türkiye’de yaşayan kişi değil aynı zamanda İspanya’da yaşayan kişinin de evrak hazırlaması gerekmektedir. İki tarafın hazırlayacağı evraklar sonucunda bu vize başvurusu onaylanmakta ya da ret edilmektedir.

 • Vize Başvuru Formu

  Türkiye’de yaşayan kişi tarafından İspanya’ya gerçekleştireceği seyahate göre doldurulmalıdır. Alınacak olan vize için hazırlanan evraklar ile form arasında bilgi çelişmesi söz konusu olmamalıdır. Form dijital ortamda doldurulmalı ve kontrol edilmeden imza atılmamalıdır. Eksik ve hata söz konusu ise imza atılmadan önce düzeltilmelidir. İspanyolca ya da İngilizce olarak form doldurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Schengen İspanya vize başvuru formu, tamamı büyük harflerden oluşan cümleler ile doldurulmalıdır.

 • Pasaport

  İspanya’da yaşayan eş ve Türkiye’de vize başvurusunda bulunacak eşin pasaportları sunulmalıdır. Pasaportların fotokopileri de yer almalıdır. 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan güncel pasaportlar geçerlidir.

 •  Uluslararası Evlilik Belgesi

  İspanya’ya gitmek isteyen kişi eş ise bu belge İspanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır. Kişilerin evliliğini kanıtlaması için bu belge gereklidir.

 • Dilekçe

  Dilekçe; İspanya Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır Dilekçeyi oluşturacak kişi, İspanya’da yaşayan eştir. Dilekçenin mutlaka evraklar arasında olması gerekmektedir.

 • Doğum Kayıt Örnekleri

  Kişilerin yakınlıklarını kanıtlamak adına bu belge talep edilmektedir. Resmi kurumdan imzalı bir şekilde alınmalıdır.

 • Çocuk Var İse; Çocuk Doğum Kayıt Belgesi

  Kişilerin çocuklar var ise bu belge İspanya Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

 • Boşanma Belgeler

  Kişiler geçmişte boşanma durumu var ise; boşanma bilgileri ve detaylarını içeren belge ibraz edilmelidir.

 • Rezervasyon Belgeleri

  Ulaşım ve otel rezervasyonlarını kanıtlayan belgelerdir.

 • İspanya’da Olan Eşin Oturum Belgesi

  İspanya’da yaşamakta olan eşin oturum izni aldığına dair kanıt sunması gerekmektedir.

 • İspanya’da Olan Eşin Gelir Belgesi

  Ailesinin geçimini sağlayacağına dair İspanya makamlarından alınmış olan gelir belgeleri ibraz edilmelidir.

 • İspanya’da Olan Eşin Kira Kontratı

  İspanya aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin konaklamasını sağlayacağına dair, İspanya’da yaşamakta olan eşin kira kontratı örneği gerekmektedir. İspanya’da yaşayan eş tarafından gerekli olan koşullar sağlanmadığında vize onaylanmamaktadır.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye