Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır? (İş & Fuar Vizesi) - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır? (İş & Fuar Vizesi)

Almanya Ticari Vize başvurusu, vize ücreti ve başvuru şartları ile başvuru adımlarının belirtildiği kesin rehber yayımlanmıştır. Bu rehber de aşağıdaki başlıklara eksiksiz olarak ulaşabileceksiniz.

Almanya Ticari Vize

Ticaret amacıyla, Almanya’ya gitmeden önce almanız gereken ticari vize için gerekenleri sizler için derledik. Schengen vize olarak bizlerden profesyonel yardım talep ederseniz,

Almanya ticari vize şartları ile ilgili bizlerden doğrudan bilgi alabilirsiniz. Almanya ticari vize ücreti harç ve danışmanlık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Harç ücreti danışmanlık ücretinden bağımsız olan bir ücrettir ve de vize başvurusu yapmak isteyen herkes, harç ücreti ödemesi yapmak zorundadır.

Danışmanlık alırken ise, kişi Almanya ticari vize reddi gibi konuların önüne geçmeye çalışarak uzman desteği alır. Uzman desteği almanız demek, vizenizin yüzde yüz oranda onaylanacağı anlamına gelmemekle birlikte, danışmanlık desteği alan kişilerin vizelerinin olumlu yanıt alma oranı daha yüksektir.

Almanya’da ticaret yapmak günümüzde ticaret ile uğraşan hemen herkesin ilk isteklerinden biri olan, Avrupa’ya şirketinin sınırlarını genişletme isteğinin bir parçası olarak görülmektedir. Bu nedenle pek çok şirket ve pek çok kuruluş Almanya ticari vize ücreti ödemesini hemen yapıp işlemlere başlamaktadır. Hatta işlem yapanların sayısı o kadar yükseldi ki, Almanya ticari vize ekşi sözlükte oldukça popüler bir entry haline geldi.

 • Almanya ticari vizesine başvurmak isteyen kişiler belirli şartları yerine getirmek zorundadırlar. Bu şartlar arasında Almanya ticari vize başvuru formu doldurulması ilk sırada yer almaktadır. Ücret ödemeniz esnasında bu formu doldurulmanız da sizlerden ekstra olarak istenilmektedir.
 • Almanya ticari vize ücreti 2023 yılında 80 Euro gibi bir harç ücretine sahip olup, fiyat kur nedeniyle sürekli değiştiğinden, bizlerden güncel fiyatlandırma için bilgi isteyebilirsiniz.
 • Yalnızca işletmesini genişletmek isteyen iş sahipleri değil, çalışanlar ve de fuar gezilerine gidecek kimseler de ticari vize almak zorundadırlar.
 • Ücret ödemesinin yapılacağı esnada muhakkak ekstra olarak rezervasyonların gösterilmesi gerekmekte olup, konaklama uçak bileti ve benzeri rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.
 1. Almanya ticari vize ne zaman açılacak? Sorusu ile pandemi döneminde sık sık karşılaşmıştık. Pandemi döneminin kısa süreli iyi yöne gitmesinden dolayı, kontrollü biçimde Almanya ticari vizesi alımları başlamıştır. Fakat içerisinde bulunduğumuz olağanüstü korona süreci nedeniyle sürekli yeni bir güncelleme gelebilmektedir. Almanya ticari vizesinin son durumu için bizlerden haber alarak, açık ya da kapalı olduğunu sorgulayabilirsiniz.

2. Almanya ticari vize ücreti ödeyen ve bizlerden danışmanlık alan müşterilerimiz genelde, Almanya ticari vize dilekçe örneği incelemesi yaptıktan sonra bu danışmanlığı talep etmektedirler. Bunun nedeni, dilekçenin ve başvuru formunun doldurulmasında profesyonel yardımın olumlu katkı sunacağını bilmelerinden kaynaklıdır.

3. Bu neden de seçkin müşterilerimizin, bizleri tercih etmesi için yeter de artar. Sizlerden seçkin müşterilerimiz arasında yer alarak, Almanya ticari vize işlemlerinizde bizlerden yardım isterseniz, çekinmeden sitemizin iletişim kısmından bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

4. Almanya ticari vize davetiye mektubu almadıysanız, pek de kolay şekilde alabileceğiniz bir vize türü değildir. Davetiye mektubunuz var ise, danışmanlık desteklerimiz ile vize onay oranınızı artırabilme lüksüne sahip olabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Almanya ticari vize başvuru formu ve gerekli evraklar danışman onayı sayesinde çok daha doğru ve çok daha fazla usule uygun biçimde teslim edilebilir.

Sizde evraklarınızı alanında uzman olan kadromuz tarafından, doğruluk açısından onaylattırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, bizimle iletişime geçip bizlerden danışmanlık almanız olacaktır. Almanya ticari vize evrakları aşağıdaki gibidir.

 • Schengen vizesi başvuru formunun tam ve ekisksiz biçimde doldurulması, Almanya’ya ticaret amaçlı gidecek kişilerden istenilmektedir.
 • İşlem (başvuru işlemi) sonrasında en kötü 3 ay daha geçerliliği devam etmesi gereken ve 10 yıl gibi bir süreden önce alınmış olan pasaport, başvuru yapan kişide bulunmalıdır.
 • Kurum ve kuruluş sahibiyseniz, kurum ve kuruluşunuz ile ilgili vergi levhanız, SGK döküm belgeniz ve işletme ruhsatı gibi belgelerde istenilenler arasında yer alabilmektedir.
 • Bazı durumlarda, idata Almanya ticari vize evrakları güncellemesi yapabilmektedir. Ekstra olarak gelen veya çıkarılan evrak olup olmadığını öğrenmek adına, bizlere telefondan ulaşıp, bilgi almanız mümkündür.
 • Almanya için ticari vize isteyen herkesten talep edilen, vize harcının ödendiğini ispatlayıcı nitelik taşıyan, sponsorun veya kişinin bilgilerinin yer aldığı ödeme makbuzu da diğer gereken evraklar arasında yer almaktadır.
 • Gelen davetiye ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi de yapmak zorundasınız. Davet eden firmanın adı ve bulundukları (faaliyette oldukları) yerin tam ve açık adresi gibi bilgiler de verilmesi gereken formun içerisine yazılacak evraklar arasında yer almaktadır.
 • Talep edilen ticari vize ile ilgili tam bilgilendirme de başvuru esnasında kişi tarafından bildirilmelidir. Mesela kaç giriş çıkış hakkı istenildiği, vizenin ne kadarlık süre için talep edildiği gibi bilgiler, başvuru esnasında evraklar arasına eklenmelidir.
 • Ticari vize başvurusunda bulunmanız için aktif olarak bir işletmede çalışıyor veya bir işletme sahibi olmanız gerekiyor olabilir. Durumunuzu net olarak öğrenmek istiyorsanız, bizlere web sitemizin iletişim bölümünde yer alan numaraların bir tanesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Almanya meslek gruplarına göre belgeler

Almanya Ticari Vize Başvuru Formu

Almanya ticari vize nasıl alınır?

Almanya içerisinde bulunan fuarlardan birine veya herhangi bir şirkete iş görüşmesi amaçlı ziyarete gidecekseniz bir form doldurmanız gerekmektedir. Almanya ticari vize başvuru formu doldurulurken metnimizin sonundaki örnekleri incelemeniz sizlerin adına faydalı olabilir.

Almanya’ya gidecek kimselerin doldurması gereken bu formu doldururken, uzman danışmanlığını bizlerden alması sayesinde, formda oluşabilecek yanlış ve hatalı bilgilendirmelerin önüne geçilmiş olacaktır. Bu hatalı bilgilendirmelerin önüne geçilmesinin, geri dönüş olarak sizlere büyük olumlu etkileri olacağını hatta ve hatta vizenizi reddedilmekten bile kurtarabileceğini söylemekte yarar var.

Almanya ticari vize formunu doldururken sizlerden iş, kimlik adres ve de gideceğiniz şirketin adresi, ismi, gelen davetiyenin kim tarafından yollanıldığı gibi bilgiler sorulacak ve yanıtlanması istenilecektir. Forma bilgileri geçirirken ekstra dikkatli davranmanızda fayda olduğunu bir kez daha belirtiyor ve sizlere metnimizi sonunda yer alan örnekleri incelemeniz fayda sağlayacağını, Schengen vize olarak söylüyoruz.

Almanya Ticari Vize Dilekçesi

Almanya’ya giderken, Almanya Başkonsolosluğu’na veya Almanya Büyükelçiliği’ne hitaben, ticaretinizin amacını, rezervasyon ve kimlik bilgilerinizi, ekstra olarak da davetiyeyi gönderen şirketin bilgilerini ve davetiyeyle ilgili bilgileri vereceğiniz bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Almanya ticari vize dilekçesi danışman gözleminden geçirilmesi halinde, vize onay sürecinde sizlerin de tahmin edebileceği gibi sizlere büyük katkılar sunacaktır.

Almanya ticari vizenin başvuru formu ile birlikte bu dilekçe içerisinde de, hatalı bilgiye yer olmadığını, hatalı bilgi tespit edildiği taktirde kişinin vize başvurusunun reddedileceğini bildirmemiz gerekmektedir. Almanya ticari vize dilekçesi örneği için metnimizin sonunda ki örneklere göz atmayı unutmayınız.

Almanya ticari vize ücreti, genel olarak iş veya fuara katılmak isteyen Türk vatandaşları tarafından ödenmektedir. Almanya ticari vize dilekçe bilgileri başvuru yapacak kimseler için oldukça önemli olup, koşulların tam olarak yerine getirilmemesi ise sizlere negatif yönde etki edecektir. Almanya ticari vize ekşi sayfasına göz gezdirecek olursanız, doğru bilgilerin yanı sıra birçok boş ve gereksiz bilgi almış olursunuz.

Almanya ticari vize reddi genellikle boş ve yanlış bilgilerin bir sonucu olarak sizlere geri dönmektedir. Bu tarz yanlış bilgiler yerine, doğru ve usule uygun bilgiler ile ilerlemek için, Schengen Vize’den yardım talep edebilirsiniz.

Almanya ticari vize davet mektubu örneği için metnimizin sonunda yer alacak olan, aynı zamanda içerisinde Almanya ticari vize dilekçe örneği de yer alan kısmımıza göz gezdirebilirsiniz. Almanya ticari vize dilekçe bilgileri için sizlere detaylı yazım örneklerini metnimizin sonunda örneklendirmiş bulunuyoruz.

 • Almanya’ya vize dilekçesi yazarken, gideceğiniz fuar veya işyerinin net adresini bildirmek zorundasınız.
 • Almanya ticari vize dilekçesi sürecinde, sizlere uzman destek sağlar ve Almanca dilinde dilekçe yazmanıza yardımcı olabiliriz.
 • Almanca dilekçe yazdırmak, uzmanlar tarafından yapılması gereken işlemler arasında yer almaktadır. Uzman tercümanlarımız sayesinde sizlerde dilekçenizi, doğal ve sürece uygun biçimde, tüm gereklilikleri ile birlikte yazdırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Almanya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya ticari vize kaç günde çıkar? Gibi bir soruyla sıklık ile karşılaşsak bile maalesef sizlere verebileceğimiz net bir tarih yok. Sizlere yalnızca 7 günden önce sonuç beklemenizin çokta mantıklı olmadığını söyleyebiliriz.

Almanya ticari vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna tarihsel bir aralık verecek olursak, 7 ila 30 gün arası genellikle vizeler sonuçlanır diyebiliriz. Fakat bu sürede kesinlikle net değildir ve de yoğunluğa bağlı olarak sıklıkla değişebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×