İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize İşlemleri Formu

İspanya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İspanya vize başvuru formu Konsolosluk tarafından hazırlanan resmi bir evraktır. Bu evrak toplamda 4 sayfadan oluşmaktadır. Form belgesinin tüm sayfaları eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

İspanya vize başvuru formu aynı amanda Schengen kurallarını barındırmaktadır. İspanya vizesine sahip olmak istiyorsanız gerekli evraklar hazırlamalısınız. Bu evraklar arasında başvuru formu da yer almaldır. Aksi taktirde diğer evraklar Konsolosluk tarafından kabul edilmeyecektir.

Başvuru formunu hazırladıktan sonra ülkenin konsolosluğuna iletmelisiniz. Form konsolosluğa ulaştıktan sonra inceleme süreci başlatılacaktır. İnceleme süreci bazı zamanlarda çok uzun sürebilir. Çünkü tüm form belgeleri konsolosluk yetkilileri tarafından titizlikle kontrol edilmektedir.

Kısaca İspanya vizesi sahibi olmak isteyenler ilk başta başvuru formu doldurmalıdır.

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya başvuru formu Türk, İngiliz ve İspanyolca doldurulabilir. Fakat formu doldururken gerçek bilgiler verilmesine dikkat edilmelidir. Form belgesi akıcı bir dil ile yazılmalıdır.

Başvuru formunda gerekli bölümler başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. İspanya başvuru formu birden fazla madde ve soru içermektedir. Tüm sorulara eksiksiz cevap verilmelidir. Aynı zamanda başvuru sahibinin kaç girişli vize talep ettiği belirtilmelidir.

İspanya Konsolosluğu seyahat edecek kişi hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmalıdır. Bu bilgilere ise başvuru formu sayesinde ulaşılmaktadır. Form belgesinde yanlış bilgi verilmesi direkt ret cevabı almanıza sebep olacaktır. Bu sebeple başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmalısınız. Eğer form doldurmayı bilmiyorsanız vize şirketlerinden ücretli destek almalısınız.

Başvuru formu sonuçlanmadan önce bir görüş istenebilir. Görüş sırasında sizlere bazı sorular verilmektedir. Mülakat kısmında vereceğiniz cevapların ise form belgesindeki bilgiler ile uyuşması gereklidir. Ayrıca konsolosluk tarafından gerek duyulduğu taktirde ek belge talep edilebilir.

Farklı Schengen ülkelerine de seyahat etmek istiyorsanız başvuru formunda belirtmelisiniz. İspanya ziyareti sırasında geçiş yapılacak diğer Schengen ülkeleri hakkında bilgi vermelisiniz. Ayrıca başvuru yapan kişi üçüncü ülke vatandaşı ise bunu formda belirtmelidir. Bunun yanı sıra seyahat maksadı açıkça ifade edilmelidir. 

Schengen vize başvuru formunu indirmek için vize acentelerinin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda İspanya Konsolosluğu`nun resmi internet sayfasından indirebilirsiniz.

İspanya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ispanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×