İspanya Vize İşlemleri Formu - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize İşlemleri Formu

İspanya Vize Başvuru İşlemleri Formu 2021

İspanya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İspanya vize başvuru formu Konsolosluk tarafından hazırlanan resmi bir evraktır. Bu evrak toplamda 4 sayfadan oluşmaktadır. Form belgesinin tüm sayfaları eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Belçika Vizesi: Kesin Klavuz 2021Formu

İspanya vize başvuru formu aynı amanda Schengen kurallarını barındırmaktadır. İspanya vizesine sahip olmak istiyorsanız gerekli evraklar hazırlamalısınız. Bu evraklar arasında başvuru formu da yer almaldır. Aksi taktirde diğer evraklar Konsolosluk tarafından kabul edilmeyecektir.

Başvuru formunu hazırladıktan sonra ülkenin konsolosluğuna iletmelisiniz. Form konsolosluğa ulaştıktan sonra inceleme süreci başlatılacaktır. İnceleme süreci bazı zamanlarda çok uzun sürebilir. Çünkü tüm form belgeleri konsolosluk yetkilileri tarafından titizlikle kontrol edilmektedir.

Kısaca İspanya vizesi sahibi olmak isteyenler ilk başta başvuru formu doldurmalıdır.

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya başvuru formu Türk, İngiliz ve İspanyolca doldurulabilir. Fakat formu doldururken gerçek bilgiler verilmesine dikkat edilmelidir. Form belgesi akıcı bir dil ile yazılmalıdır.

İspanya Vize İşlemleri Formu
İspanya Vize İşlemleri Formu

Başvuru formunda gerekli bölümler başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. İspanya başvuru formu birden fazla madde ve soru içermektedir. Tüm sorulara eksiksiz cevap verilmelidir. Aynı zamanda başvuru sahibinin kaç girişli vize talep ettiği belirtilmelidir.

İspanya Konsolosluğu seyahat edecek kişi hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmalıdır. Bu bilgilere ise başvuru formu sayesinde ulaşılmaktadır. Form belgesinde yanlış bilgi verilmesi direkt ret cevabı almanıza sebep olacaktır. Bu sebeple başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmalısınız. Eğer form doldurmayı bilmiyorsanız vize şirketlerinden ücretli destek almalısınız.

Başvuru formu sonuçlanmadan önce bir görüş istenebilir. Görüş sırasında sizlere bazı sorular verilmektedir. Mülakat kısmında vereceğiniz cevapların ise form belgesindeki bilgiler ile uyuşması gereklidir. Ayrıca konsolosluk tarafından gerek duyulduğu taktirde ek belge talep edilebilir.

Farklı Schengen ülkelerine de seyahat etmek istiyorsanız başvuru formunda belirtmelisiniz. İspanya ziyareti sırasında geçiş yapılacak diğer Schengen ülkeleri hakkında bilgi vermelisiniz. Ayrıca başvuru yapan kişi üçüncü ülke vatandaşı ise bunu formda belirtmelidir. Bunun yanı sıra seyahat maksadı açıkça ifade edilmelidir. 

Schengen vize başvuru formunu indirmek için vize acentelerinin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda İspanya Konsolosluğu`nun resmi internet sayfasından indirebilirsiniz.

İspanya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ispanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu

Turistik ya da öğrenci gibi ayrı seyahat nedenlerine karşı vize prosedürlerinin üzerinde durulur. Bu prosedürlerde öne çıkan başvuru formu oluyor. İspanya vize başvuru formu elektronik ortamdan ele alınır ve birkaç sayfa üzerinden eksiksiz olacak şekilde doldurulması istenir.

Başvuru formu vize evrakları arasında başı çeker. İstanbul vize başvuru merkezi form başta olmak üzere tüm belgelerin ibrazını değerlendirir. Bunun için de İspanya Başkonsolosluğu ya da Büyükelçilik üzerinden randevuya geçilir. Nitekim randevu alan T.C. vatandaşlarının belirtilen gün içerisinde vize başvuru belgelerinin her birini paylaşması önem arz eder.

İstanbul vize merkezi sadece belgelerin değil aynı zamanda harç ödemelerinin de üzerinde durur. Şöyle ki sigorta ile birlikte ödenmesi gereken harç bedeli 150 Euro şeklinde netlik kazanmıştır. Sonuç olarak banka hesap ekstrelerine karşı ödemeyi beyan eder ve bunun yanı sıra hesap dökümünü paylaşmış olursunuz.

Vize merkezleri banka hesap incelemelerinde bulunur ve yeterli finansal duruma karşı olumlu yönde sonuç alınabilir. Bu anlamda İspanya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı sorgulayanlar için en az 3000 TL’lik tutar belirtilir. Kalma süresine bağlı olarak bu tutar artış gösterebilir.

T.C. vatandaşları başvuru formu ve ilgili belgeler üzerinden birkaç hafta öncesinde müracaata geçer. Nitekim İspanya vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlara 3 – 15 iş günü işaret edilir. Dönem dönem yoğunluğa bağlı olarak 15 günü aşması da söz konusudur.

İspanya vizesi için gerekli evraklar başvuru merkezlerine iletilmeli ve sonuç birkaç iş günü içerisinde sorgulanmalıdır. Bunun için yeni ile eski pasaportların her biri talep edilecektir. Ardından başvuru formu ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği şeklinde zorunlu evrakların her biri sıralanır. Bir de vatandaşlardan talep dilekçesi hazırlamaları istenir.

Belgelerden harç ödemelerine kadar tüm hususları İspanya vize danışmanlık hizmetleri dahilinde de ele alabilirsiniz. Bu sayede turistik ya da ticari seyahate dair yardım alınabilir. Aynı şekilde aile birleşimi ile oturma izni gibi ayrı vize türlerine de yer verilir. Her bir vizeye ilişkin ayrı belge ile ödeme kriterlerine uyulması beklenir.

Ispanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya vize başvuruları başlama süreci, İspanya Konsolosluğu ile iletişime geçerek öğrenilebilir.

Ispanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İspanya vize başvurusu, İspanya Konsolosluğu’na yapılır.

Ispanya Vizesi Kaç TL?

İspanya vizesi, 71 dolar harç bedeli ile bulunur.

İspanya Vize İşlemleri Formu Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×