ispanya-vize-basvuru-formu

İspanya Vize Formu

İspanya vize başvuru formu, İspanya’ya seyahat etmek isteyen ve İspanya vizesine başvuran kişiler tarafından doldurulmalıdır. İspanya Konsolosluğu tarafından vize başvuru işlemlerinde form doldurulması zorunlu kılınmaktadır. İspanya’ya yapılacak olan başvurularda ilk adım vize başvuru formu ile oluşmaktadır. Form üzerinde yanlış bir bilgi olması durumunda vize reddi olacak ve daha sonraki vize başvurularında bu hata bir engel olabilecektir. Hatalı bilgi aktarımı söz konusu olduğunda, başvuru sahiplerine para cezası uygulanabilir. Tüm bu durumları yaşamamak adına, başvuru sahipleri vize için başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmalıdır.

Başvuru formunda, vize onayı alsanız dahi İspanya’ya girişlerinizin garanti olmadığını ve vize süresi bitiminde İspanya’yı terk edeceğinizi kabul etmektesiniz. İspanya girişlerinde yer alan sınır polislerinin sizin ülkeye girişlerinizi iptal edeceğini kabul etmiş oluyorsunuz. 4 sayfadan oluşan bu form doldurulurken kabul ettiğiniz maddeleri dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir.
İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Tamamı büyük harfler ile evraklar destekleyecek bir şekilde doldurulmalıdır. İki dil seçeneği bulunmaktadır. İngilizce veya İspanyolca olarak doldurulmalıdır. Türkçe cevaplar ile doldurulmuş olan İspanya vize başvuru formu kabul edilmemektedir. Form doldurma işlemi bittikten sonra hemen imza atılmamalıdır. Önce bir eksik ya da hata olup olmadığı kontrol edilmelidir. Her şey tamamlandığında forma başvuru sahipleri tarafından imza atılmalıdır. Vize başvuruları için gerekli olan form, dijital ortam üzerinden doldurulmaktadır.

İspanya Vize Başvuru Formunu Doldurmak Zorunlu Mudur?

 

İspanya’ya seyahat edecek olan herkes tarafından formun doldurulması zorunludur. Schengen kapsamında yer alan ülkelerden bir tanesi olması nedeniyle Schengen vize başvuru formu her vize başvurusunda zorunlu tutulmaktadır. Vize evrakları arasında forma yer verilmelidir. Form sayesinde İspanya Konsolosluğu, başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi edinmeyi amaçlamaktadır. Eksik, hatalı ya da evraklar ile çelişen formlar nedeniyle vize başvuruları İspanya Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir. Gerekirse sunulacak evraklara göre karşılaştırılma yapılmalı ve imzalanmadan önce hatalar düzeltilmelidir. Form İspanya Konsolosluğu’na teslim edildikten sonra üzerinde değişim izni tanınmamaktadır.

İspanya Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır?

İspanya vize başvuru formu dijital ortamda doldurulmalıdır. İspanya Konsolosluğu resmi web sitesinden forma ulaşmanız mümkündür.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye