İspanya Vize Merkezi, İstanbul

İspanya Vize Merkezi, İstanbul sınırları içerisinde ikamet eden ve İspanya seyahati için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere gereken tüm desteği sağlamaktadır. Bu nedenle, İspanya seyahati için vize başvurusunda bulunacak olan ve İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan kişilerin vize başvuru merkezinin yetkili ve uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İspanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya ülkesinin sınırları içerisine seyahat etmek isteyen vize başvuru sahipleri, ilk adım olarak İspanya seyahatinin amacını net ve doğru bir şekilde belirlemesi ve ardından da vize uzman yetkililerine belirtmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi Çalışma Saatleri – İstanbul

İspanya vize başvurusunda bulunmak isteyen ve İstanbul şehri sınırları içerisinde ikamet etmek olan kişiler İspanya vize başvurusunu İstanbul merkezinden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra İspanya Vize Merkezi, sadece İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil aynı zamanda da İstanbul ili çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilere de gereken tüm desteği vize hizmeti sağlamaktadırlar.

İspanya Vize Merkezi İstanbul’un ise çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içi 08.30 ve 18.30 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 zamanları içerisinde gerekli talep edilen tüm hizmeti müracaatta bulunacak olan kişilere sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen çalışma saatleri güncel saatleri yansıtmaktadır. Müracaat işleminde bulunacak olan vatandaşların vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunulmadan önce gerekli bilgiler doğrultusunda müracaat işlemlerinin başlatılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra İstanbul ve diğer illerde bulunan vize başvuru merkezleri pazar günü hizmet vermemektedir.

İspanya Vize Başvurusunda Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

İspanya vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan kişiler için en gerekli vize başvuru evrakı pasaporttur. Bu nedenden dolayı başvuru sahibinin pasaportunu kontrol ederek gerekli tüm hususları sağladığından emin olması gerekmektedir.

Faal gösterecek olan pasaportu ile başvuru yapacak olan başvuru sahibi, ilk adımda pasaportunun kaç yıllık olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir. İspanya vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun en fazla 10 yıllı olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun içerisinde herhangi bir sayfanın eksik olması ya da deforme olması durumunda başvuru işlemi yapılmamaktadır.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye