İspanya Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, İstanbul

İspanya Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, İstanbul sınırları içerisinde ikamet eden ve İspanya seyahati için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere gereken tüm desteği sağlamaktadır. Bu nedenle, İspanya seyahati için vize başvurusunda bulunacak olan ve İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan kişilerin vize başvuru merkezinin yetkili ve uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Hatay

İspanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya ülkesinin sınırları içerisine seyahat etmek isteyen vize başvuru sahipleri, ilk adım olarak İspanya seyahatinin amacını net ve doğru bir şekilde belirlemesi ve ardından da vize uzman yetkililerine belirtmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi, İstanbul
İspanya Vize Merkezi, İstanbul

İspanya Vize Merkezi Çalışma Saatleri – İstanbul

İspanya vize başvurusunda bulunmak isteyen ve İstanbul şehri sınırları içerisinde ikamet etmek olan kişiler İspanya vize başvurusunu İstanbul merkezinden yapmaları gerekmektedir.

Bunun yanı sıra İspanya Vize Merkezi, sadece İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil aynı zamanda da İstanbul ili çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilere de gereken tüm desteği vize hizmeti sağlamaktadırlar.

İspanya Vize Merkezi İstanbul’un ise çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içi 08.30 ve 18.30 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 zamanları içerisinde gerekli talep edilen tüm hizmeti müracaatta bulunacak olan kişilere sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen çalışma saatleri güncel saatleri yansıtmaktadır. Müracaat işleminde bulunacak olan vatandaşların vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunulmadan önce gerekli bilgiler doğrultusunda müracaat işlemlerinin başlatılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra İstanbul ve diğer illerde bulunan vize başvuru merkezleri pazar günü hizmet vermemektedir.

İspanya Vize Başvurusunda Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

İspanya vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan kişiler için en gerekli vize başvuru evrakı pasaporttur. Bu nedenden dolayı başvuru sahibinin pasaportunu kontrol ederek gerekli tüm hususları sağladığından emin olması gerekmektedir.

Faal gösterecek olan pasaportu ile başvuru yapacak olan başvuru sahibi, ilk adımda pasaportunun kaç yıllık olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir. İspanya vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun en fazla 10 yıllı olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun içerisinde herhangi bir sayfanın eksik olması ya da deforme olması durumunda başvuru işlemi yapılmamaktadır.

İstanbul’da İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesine ihtiyacı olan kişiler İstanbul da hizmet veren İspanya vizesi merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İspanya vizesine ihtiyacı olan kişilerin İstanbul da hizmet veren vize merkezimizi ziyaret ederek İspanya vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Vize başvurusunda mesleki durumunuza ve seyahat amacınıza göre vize başvurusu yapmalısınız.

Örneğin; İspanya’ya iş nedeni ile gidecek kişilerin ticari vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Bu doğrultuda önce seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Daha sonra seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Sitemizde yer alan “vize işlemleri” bölümünü inceleyerek sizden istenilen belgeleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda İspanya İstanbul vize başvuru formunu ve vize işlem takip formunu inceleyebilirsiniz. Eğer vize belgelerinden sunamadığınız bir belge olur ise vize merkezi yetkileri sizden ek belge sunmanızı talep edebilir.

İspanya Vize Türleri Nelerdir?

İspanya’ ya seyahat amacınıza uygun olacak şekilde aşağıda yer alan vize türlerinden birine vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğer seyahat amacınıza uygun hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız İstanbul da hizmet veren İspanya vize merkezimizi arayarak danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. İspanya vize türleri;

  • İspanya ticari vize
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya transit denizci vizesi
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)

İspanya İstanbul Vize Randevusu

İstanbul da hizmet veren İspanya vize merkezimizden randevu almanız gerekmektedir. Vize merkezimizde hizmet veren danışmanlarımız sizin adınıza randevu oluşturmakla görevlidir. İspanya vizesi sürecinde vakit kaybı yaşamamanız için randevu sistemi ile siz değerli danışmanlarımıza hizmet sunuyoruz. Randevunuz için tarih belirleyerek İspanya vizesi merkezimizi bildirmeniz gerekmektedir.

İspanya Vizesi Belgeleriniz tam Olmalı!

İspanya vizesi için başvuru yapacak kişilerin sunması gereken belgelerin tam ve doğru olması gerekmektedir. Vize türüne göre başvuru yapacağınızı sunarken eksiksiz sunmanız gerekmektedir. Eğer sunduğunuz belgelerde eksiklik veya hata bulunur ise vize başvuru süreci uzayabilir ya da reddedilebilir. Aynı zamanda İspanya vizesi için gerekli belgelere sitemiz aracılığı ile erişim sağlayabilirsiniz.

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde çıkar?

İspanya vizesi, konsolosluk yoğunluğuna ve resmi tatillere göre 7 ile 14 iş gününde çıkacaktır.

Vize başvurusunda Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Vize başvurusu için ülkeden ülkeye değişmesiyle birlikte, genel olarak hesabınızda beş bin ile yedi bin TL arasında para bulunmalıdır.

İspanya Turist Vizesi Veriyor mu?

İspanya 2021 yılında Turist vizesini C tipi vize 90 günlük yurtdışı çıkışları ve D tipi vize 180 günlük uzun süreli yurtdışı çıkışları türlerine göre vermektedir.

İspanya Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×