İspanya Vize Merkezi, İzmir - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, İzmir

İspanya Vize Merkezi, İzmir Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, İzmir ili içerisinde ikamet eden ve Schengen İspanya vizesi başvuruda bulunacak olan tüm vatandaşlara gerekli olan desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlü olan bir kurumdur.

İspanya Vize Merkezi, İstanbul

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? – İzmir

İzmir İspanya vizesi için gerekli olan evraklar, başvuru sahibinin İspanya ülkesi sınırları içerisinde gerçekleştirecek olduğu seyahat nedenine göre değişkenlikler sergilemektedir.

Bu nedenle, vize başvurusunda bulunmadan önce vatandaşın ilk adıma İspanya ülkesine gerçekleştirecek olduğu seyahat nedenini net ve doğru bir şekilde belirlemesi ve daha sonra da vize müracaat merkezinin uzman görevli yetkilileri ile paylaşması gerekir.
İspanya Vize Merkezi, İzmir
İspanya Vize Merkezi, İzmir
 • Başvuruda bulunacak olan kişinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıllık olması talep edilmektedir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın vizenin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra yırtık veyahut deforme olmuş pasaportlar ile de başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Direkt olarak reddedilmektedir. Bu durumda ise başvuru sahibinin her halükârda pasaportunu yetkili makam aracılığı ile yenilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortasının temin edilmesi gerekmektedir. En gerekli evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortasının belgesi, İzmir vize başvuru merkezi aracılığı ile 20 Euro bedelli olacak şekilde başvuru sahibine temin edilmektedir. Başvuru sahibi diler ise başka yerden de seyahat sağlık sigortasını temin edebilmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf, başvuru sahibinin en günce halini yansıtması ile beraber aynı zamanda da en son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. İspanya Schengen vize başvuru formunun ise net ve tutarlı bilgiler ile doldurulup beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin tüm bu belirtilen vize evrak bilgilerinin yanında, finansal durumunun da seyahat masraflarını karşılayacak kadar yeterli olması gerekmektedir. Aksi durumda evrakların her ne kadar tam ve doğru olsa da mali durum masrafları karşılayamayacak kadar ise ne yazık ki vize başvurusunun değerlendirme süreci vize reddi kararı ile sonuçlanır.
 • En son, mesleki pozisyonunu bildiren veyahut öğrenci ise öğrenci belgesinin belirten bir resmi onayın ise beyan edilmesi talep edilmektedir.

İzmir’ de İspanya Vizesi Merkezi

İzmir de bulunan vize merkezimiz aracılığı ile İspanya vizesine sahip olabilirsiniz. Siz değerli danışmanlarımıza uygun ücretlerde hizmet sunmaktayız.

İspanya vizesi İzmir de verdiğimiz hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm seyahat edecek kişiler vize başvurusunda bulunabilir. Mesleki durumunuzu göz önünde bulundurarak vize başvurusunda bulunmalısınız.

Örneğin; iş nedeni ile ülkeye seyahat edecek kişilerin ticari vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Bu doğrultuda seyahat amacınıza yönelik vize türüne başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu vize türleri;
 • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
 • İspanya ticari vize
 • İspanya transit denizci vizesi
 • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)
 • İspanya turist vizesi
 • İspanya EEA/EU eşi vizesi
 • İspanya kültür vizesi

İspanya Vizesi İçin Biyometrik Verileriniz Tekrar İstenebilir!

İspanya’ya seyahat edecek kişiler vize başvurusunu gerçekleştirmelidir. Fakat daha öncesinde vermiş olduğu biyometrik parmak izi verilerinde eksiklik olması nedeni ile İspanya Konsolosluğuna giderek yeniden beyan etmeniz gerekebilir. Bu durumda size en yakın konsolosluğa giderek bu bilgiyi vermeniz gerekir. Biyometrik veriler vize başvurusu için önemli bir belgedir.

İspanya Vizesi Ne Kadar Sürer?

İspanya vize süresi 7-15 gün arasında değişir. Ancak vize sahibinin sunduğu belgelerde ahta ya da eksiklik görülür ise bu süre daha da uzayabilir. Ayrıca yabancı uyruklu pasaport sahiplerinin vize işlem süresi daha da uzun sürebilir. Bu sebeplere sizlere önerimiz seyahat tarihinize 3 ay kala vize merkezimiz aracılığı ile İspanya vizesi başvurusunu yapmanız yönündedir. Aynı zamanda İspanya Konsolosluğuna göndereceğiniz gerekli belgeleri seyahat tarihinize en az 1 ay kala göndermenizi önermekteyiz. Çünkü konsolosluklar da yaşanan yoğunluktan dolayı seyahat tarihinizin gecikmemesi için erken göndermenizi önermekteyiz.

İspanya’ya Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

İspanya’ya seyahat edecek kişiler sunacağı belgede seyahat tarihlerini belirtmek zorundadır. Aynı zamanda İspanya Konsolosluğuna göndereceğiniz vize başvuru belgelerinizde seyahat tarihlerinize yer vermeniz gerekmektedir. Ayrıca vizeniz erkenden onaylanır ise seyahat tarihinizi beklemeniz gerekecektir. Bu sebeple İzmir de hizmet veren vize merkezimize sunacağınız tüm gerekli belgeleri İspanya Konsolosluğuna da sunmanız gerekecektir.

Ispanya Vizesi Kaç TL?

İspanya vizesi vizenin türüne göre farklılık göstermektedir. Schengen vizesi ile ulusal vize türleri arasında fiyatlar değişmektedir.

Ispanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vize başvuruları ortalama 3 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. İki ülkenin resmi tatil günleri ile yabancı ülke vatandaşlarının yaptığı başvurular için bu süre geçerli değildir.

Ispanya Schengen Vizesi Veriyor Mu?

İspanya Schengen ülkesi olmasından dolayı Schengen anlaşması gereği Türk vatandaşlarına vizesi vermektedir.

İspanya Vize Merkezi, İzmir Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×