İspanya Vize Merkezi, İzmir

İspanya Vize Merkezi, İzmir ili içerisinde ikamet eden ve Schengen İspanya vizesi başvuruda bulunacak olan tüm vatandaşlara gerekli olan desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlü olan bir kurumdur.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? – İzmir

İzmir İspanya vizesi için gerekli olan evraklar, başvuru sahibinin İspanya ülkesi sınırları içerisinde gerçekleştirecek olduğu seyahat nedenine göre değişkenlikler sergilemektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunmadan önce vatandaşın ilk adıma İspanya ülkesine gerçekleştirecek olduğu seyahat nedenini net ve doğru bir şekilde belirlemesi ve daha sonra da vize müracaat merkezinin uzman görevli yetkilileri ile paylaşması gerekir.

  • Başvuruda bulunacak olan kişinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıllık olması talep edilmektedir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın vizenin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra yırtık veyahut deforme olmuş pasaportlar ile de başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Direkt olarak reddedilmektedir. Bu durumda ise başvuru sahibinin her halükârda pasaportunu yetkili makam aracılığı ile yenilmesi gerekmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortasının temin edilmesi gerekmektedir. En gerekli evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortasının belgesi, İzmir vize başvuru merkezi aracılığı ile 20 Euro bedelli olacak şekilde başvuru sahibine temin edilmektedir. Başvuru sahibi diler ise başka yerden de seyahat sağlık sigortasını temin edebilmektedir.
  • Biyometrik fotoğraf, başvuru sahibinin en günce halini yansıtması ile beraber aynı zamanda da en son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. İspanya Schengen vize başvuru formunun ise net ve tutarlı bilgiler ile doldurulup beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin tüm bu belirtilen evrak bilgilerinin yanında, finansal durumunun da seyahat masraflarını karşılayacak kadar iyi olması gerekmektedir. Aksi takdirde evrakların her ne kadar tam ve doğru olsa da finansal durum masrafları karşılayamayacak kadar ise ne yazık ki vize başvurusunun değerlendirme süreci ret kararı ile sonuçlanır.
  • En son, mesleki pozisyonunu bildiren veyahut öğrenci ise öğrenci belgesinin belirten bir resmi onayın ise beyan edilmesi talep edilmektedir.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye