Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi

Almanya ülkesinin vize müracaatları adına hazırlanması gerekli olan evraklar başvuru sahibinin gerçekleştirmek istediği seyahatin amacına bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Almanya vize müracaatı için başvuru sahibinin hazırlamış olduğu evrakların güncel tarihi yansıttığına özen göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca, başvuruda bulunacak olan kişi gerekli olan evrakların bilgisini de sahip olması gerekmektedir. Almanya Schengen vizesinin müracaatları için verilecek olan tek karar konsolosluklara ya da büyükelçiliklere aittir. Bu nedenden dolayı Almanya Schengen vizesi müracaatları için başvuru sahibinin eksiksiz bir şekilde sunacak olduğu evraklar vize almasını garanti etmemektedir.

Almanya Vize Reddinin Nedenleri

Vize Zorunlu Belgeleri

Almanya sınırları içerisine gerçekleştirilecek olan seyahatler için vize başvurusu sırasında talep edilen zorunlu vize başvuru formu ve beraberinde de seyahat sağlık sigortası gibi evraklar yer almaktadır. Bu belirtilen evraklardan herhangi birinin eksik ya da hatalı beyan edilmesi vize reddine sebebiyet verebilmektedir.

Seyahat Nedeni ve Vize Türü

Başvuru sahipleri, Almanya vizesi müracaatında bulunur iken seyahat nedenlerine ve mesleki pozisyonlarına göre başvuruda bulunacak olduğu vize kategorisini belirlemesi gerekmektedir. Ticari, turistik, aile ve arkadaş ziyaretleri gibi vize kategorilerinden hangisi seyahat amacına en uygun vize türü ise ilgili olan vizenin prosedür ve şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir.

Ekonomik Durum ve Finansal Durum

Başvuru sahiplerinin, seyahat masraflarını karşılayacağına dair bir belge sunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra şahsi hesap bilgilerinin içerisinde de ülke için gerekli bir miktar paranın da bulunması zorunludur. Başvuruda bulunacak olan kişinin maddi durumu yetersiz ise yapacağı ya da yaptığı Almanya vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Schengen Vize Süresi

Schengen vize prosedürü içerisinde konaklama günü 180 günlük bir periyot içerisinde maksimum 90 günlük bir süredir. Bu nedenle başvuru sahibi son 6 ay içerisinde 90 günlük bir süreyi Schengen sınırları içerisinde gerçekleştirmiş ise vize reddine sebebiyet verebilmektedir.

Vize Reddi Durumlarında Ne Yapılır?

Başvuru sahibi, Almanya Schengen vize reddi sonucunu inceleyerek tekrardan son derece titiz ve dikkatli bir şekilde başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru reddinde ise vize ücretinin de iadesi yapılmamaktadır.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye