Danimarka Vizesi: Danimarka Schengen Vizesi

Danimarka Schengen Vizesi İşlemleri

Danimarka Vize Bilgileri

Danimarka Vizesi için planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli olan bir pasaport zorunludur. Danimarka Vizesi’nin basılabilmesi için  en az 2 boş sayfanızın olması gerekir. Kızlık soyadı ile çıkartılmış olan pasaportlar evlendikten sonra geçerli değildir. İsminiz veya soyadınız değiştiğinde yeni bir pasaport temin edilmelidir.Başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.Vize başvuruları, Danimarka’ya varış tarihinden önceki üç ay içerisinde yapılmalıdır. Daha önce yapılmak istenen başvurular kabul edilmeyecektir.

Dikkat: Tüm başvuru sahipleri, kişisel olarak Vize Başvuru Merkezine gelerek Danimarka Vizesi başvurularını yapmalıdır. Güvenlik sebebiyle, sadece başvuru sahibinin başvuru merkezinin içine girmesine izin verilecektir. Onlara refakat eden akraba, arkadaş, vb. kişiler merkezin dışında beklemek zorundadır.

Danimarka Vizesi Başvurusunun Değerlendirme Süresi

Büyükelçilik/Konsolosluğun olağan değerlendirme süreleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Danimarka Vizesi için verilen süreler, başvurunun Büyükelçiliğe/Konsolosluğa ulaştığı günden itibaren başlamaktadır. Değerlendirilmek üzere DIS’e gönderilmeyen vize başvuruları yoğunluğa bağlı olarak ortalama;

  • Ticari Vize : 5 İşgünü

 Değerlendirilmek üzere DIS’e gönderilmeyen vize başvuruları yoğunluğa bağlı olarak ortalama;

  • Aile Ziyareti ve Turist: 10 İşgünü 

Büyükelçilik/Konsolosluk gördüğü ihtiyaç üzerine başvuruyu Danimarka Göçmenler Bürosu’na gönderdiği takdirde, Eğer başvuru Danimarka Göçmenler Bürosu’na gönderilirse, değerlendirme süresi ile ilgili ek bilgi için kurumun websitesine bakınız.  Değerlendirilen pasaportlar, 11.00 ile 16.00 arası Ankara ve İstanbul’daki Danimarka Vize Başvuru Merkezilerin alınabilir.

Danimarka Vizesi Kısa süreli vize; Danimarka’nın, biri Ankara biri de İstanbul’da olmak üzere iki vize başvuru merkezi vardır. Danimarka Vizesi başvuru merkezleri, kısa süreli vize, iş ve oturma izinleri ile yeniden giriş izni için yapılan başvuruları kabul etmektedir. Başvurular, ancak başvuru sahibi tarafından şahsen yapılırsa kabul edilir. 

Danimarka Vizesi başvuru merkezleri, İzlanda için yapılan başvuruları da kabul etmektedir. Güvenlik sebebiyle, sadece başvuru sahibinin başvuru merkezinin içine girmesine izin verilecektir. Onlara refakat eden akraba, arkadaş, vb. kişiler merkezin dışında beklemek zorundadır. 

İlginizi Çekilebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye