Gaziantep İspanya Vize Başvurusu - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep İspanya Vize Başvurusu

Gaziantep İspanya Vize Başvuru İşlemleri

Gaziantep İspanya Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler vize taleplerini kapsamamaktadır. Bu sebepten dolayı da Gaziantep İspanya vize merkezimiz gerekli olan vize işlemlerinde vatandaşlarımıza memnuniyetle hizmet vermektedir. Merkezimizde görev alan temsilci arkadaşlarımız vize başvuru sürecinde her daim yardımcı olmakta ve başvuru hakkındaki tüm sorularınızı cevaplayabilmektedirler. Böylece vize merkezimiz vasıtası ile İspanya için vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gaziantep Çin Vize Başvurusu

Gaziantep İspanya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep İspanya vize merkezimiz aracılığı ile bu ülkeye her türlü vize başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Fakat bunun için öncelikle online başvuru yapılması ve istenen belgelerin eksiksiz ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha önce vize başvurusunda bulunmamış kişilerin belgelerini ve biyometrik verilerini bizzat konsolosluklara iletmeleri gerekmektedir.

İspanya için de Schengen Vizesi geçerli olduğundan daha evvel bu vizeye başvuru yapmış olan kişilerin vize merkezimiz vasıtası ile online başvuru yapması mümkündür. Yukarıda da belirtilen aksi durumlarda ise kişilerin Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya kentlerinde yer alan konsolosluklara bizzat başvuruda bulunması gereklidir.

Gaziantep İspanya Vize İşlemleri

Vize merkezimizde yürütülen başvuru işlemlerinden yaklaşık 2 hafta sonra olumlu ya da olumsuz bir yanıt alabilmek mümkündür. Vize onay süreci İspanya Başkonsolosluğu tarafından belirlenen süreler çerçevesinde yürütülmektedir. Bu durum konsolosluk içerisindeki yoğunlukla da orantılı olduğundan 2 haftalık sürede sarkmalar görülebilir.

Gaziantep İspanya Vize Başvurusu
Gaziantep İspanya Vize Başvurusu

Vize talebinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde vize merkezimizde bulunan temsilcilerimiz tarafınıza gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Bunun için siz de merkezimizin çağrı merkezini kullanarak süreci takip edebilirsiniz.

İspanya vizesi en kolay ve hızlı nasıl alınır; >> schengenvize.net/ispanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen ve yayımlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep İspanya Vize Çeşitleri

Gaziantep İspanya vize merkezi başvurularında ülke tarafından talep edilen her çeşit vizeye başvuru yapmak mümkündür.

  • İspanya Schengen Vizesi başvurusu ile pek çok Avrupa ülkesi tarafından talep edilen vizeye sahip olabilirsiniz. İspanya için de Türkiye vatandaşlarının Schengen başvurusu yapması gerekmektedir.
  • İspanya turistik vize başvurusunun yanı sıra İspanya öğrenci vizesi, İspanya aile vizesi ve İspanya ticari vize gibi vize çeşitlerine başvuru yapabilirsiniz. Başvuruda bulunacağınız vize çeşidi sizin ülkeye olan ziyaret amacınızı tanımlamalıdır.
  • İspanya çalışma ve oturma vizeleri ile de ülkede uzun süreli ikamet hakkına sahip olabilir ve ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Uzun süreli vizeler için diğerlerine oranla daha kapsamlı bir başvuru prosedürü işlenmektedir.

Gaziantep İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep İspanya vizesi başvurusunda gerekli olan evrakların birçoğu Schengen Vizesi için talep edilenler ile aynıdır. Özellikle turistik vize başvurularında bu prosedür uygulanmaktadır. Bunun için de Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan kurallar uygulanmakta ve bu kurallar çerçevesinde belirlenen belgeler talep edilmektedir.

Vize başvuru aşamasında talep edilen standart belgeler arasında pasaport, kimlik bilgileri, konaklama ve uçuş rezervasyon bilgileri, nüfus kayıt örneği ve vize ücretinin yatırıldığına dair dekont gibi belgeler yer almaktadır.

Schengen Vizesi harici oturma ve çalışma izni gibi başvuru hallerinde ise İspanya Hükümeti tarafından ekstra belgelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Vize başvuru sürecinde Gaziantep ispanya vize merkezimiz tarafından başvuruda bulunan kişilere gerekli bilgiler verilmektedir.

İspanya Vize Ücretleri

Gaziantep İspanya vize ücretleri vize türüne bağlı olarak değişmektedir. İspanya Schengen Vizesi için başvuru harcı 71 dolar olarak belirlenmiştir.

İspanya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep İspanya vize merkezimiz tarafından İspanya vizesi için şahsen başvuru yapmanız gerekmesi halinde online vize randevusu alınmaktadır. Şahsi başvuru gerekmeyen durumlarda Gaziantep İspanya vize merkezimiz aracılığı ile Online vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep İspanya vize merkezimiz onay ve onaylanmama süreci boyunca sizinle irtibat halindedir. Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde ise vize merkezimizin aracı olarak vize sonucuna müdahale etmesi mümkün değildir. İspanya Başkonsolosluğu tarafından vize başvurunuzun reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti geri iade edilmemektedir. Gaziantep İspanya vizesi başvuru sürecinde Vize merkezimiz, en hızlı ve olumlu sonuç alınması için çalışmaktadır.

İspanya Vizesi Kaç TL?

İspanya vizesi 71 dolardır.

Ispanya Vize Veriyor Mu?

İspanya’ya seyahat gerçekleştirmeyi planlayan Türk vatandaşları bordo pasaporta sahip ise vizeye tabi tutulur. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, vizeden muaf tutulur. Vizeden muaf tutulma süreçleri, 90 günlük süredir.

Ispanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İspanya ziyareti gerçekleştirecek olan kişilerin vize başvuru müracaatı, kesinlikle İspanya Konsolosluğu ya da İspanya Büyükelçiliği ile yapılır.

Gaziantep İspanya Vize Başvurusu Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×