İsviçre Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
İsviçre Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsviçre Çalışma İzni Vize İşlemleri

İsviçre Çalışma İzni Vize Başvurusu

İsviçre’de çalışabilmek için oturum ve çalışma iznine ihtiyacınız var. Eğer İsviçre’de 3 aydan yani 90 günden fazla kalınacak ise birtakım izinlere ihtiyaç duyulmaktadır. İzinler ise kanton göçmenlik Merkezi tarafından verilmektedir. İki tip izin çeşidi vardır; bunlardan birisi kısa süreli izinler olmaktadır. Bu izinler 1 senelik oluyor. Diğer tip ise uzun süreli ya da süresiz izinler olmaktadır. Bu izinler kapsamında bireyler istedikleri kadar İsviçre’de yaşama ve çalışma hakkına sahip oluyor.

İsviçre Vize Başvuru Formu İşlemleri

İsviçre’de çalışma izni için öncelikle oturum izni alınmalı. Buna ek olarak çalışma izni ile oturum izni için gerekli olan belgeler aynı olmaktadır. Ancak çalışma izni için kişilerin işverenlerin başvuru yapması gereklidir. Oturma izni için ise kişiler şahsen başvuru yapabilirler.

Yapılan başvurular sonucunda gerekli dosyalar birtakım incelemelerden geçer. Bu incelemeler sonucunda eğer hazırlanan dosyalar arasında eksik yada hatalı bilgi bulunmuyorsa, verilen bilgiler vize izni için yeterli ise izinler olumlu olarak gösterilir ve bir sonraki aşamaya geçilir.

Ancak başvurular arasında eksikler bulunuyor ise bu durum karşısında kişilerin izin talepleri olumsuz yanıt alabilir ya da reddedilebilir. Yapılan başvurular esnasında kişilerin öncelikle online işlemleri gerçekleştirmesi ardından ise randevu oluşturarak şahsen yapılan başvurular aşamasına geçilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra bu işlemler için birtakım harç ücretleri istenmektedir. İstenen harç ücretleri, izin sonuçları olumsuz olarak sonuçlanırsa bile geri ödenmemektedir.

Isviçre Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İsviçre çalışma için meslek gruplarını, yüksek meslek  alanlarına göre kabul eder. Konsolosluk üzerinden çalışma vizesi alınarak isviçre’ye gidilebilmektedir.

Isviçre Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İsviçre çalışma izni için vize ile birlikte oturma izni almanız ve İsviçre göçmenler broşundan çalışma izni talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Isviçre'de Yaşamak İçin Ne Yapmak Lazım?

İsviçre’de çalışmak için çalışma vizesi veya evlenmek için evlilik vizesi başvurusu yapılmalıdır. Vize başvuru işlemlerinizle 5 yıl ikamet ederek İsviçreye göç edebilirsiniz.

İsviçre çalışma izni için gerekli evraklar

İsviçre’de bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen vatandaşların başvurması gereken İsviçre çalışma izni için gerekli evraklar ve kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar nelerdir?

İsviçre’de çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen kişilerin çalışma izni alması gerekiyor. Bazı ülkelerde direkt olarak çalışma izni şeklinde vize verilirken, İsviçre yasaları gereğince ülkede çalışmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının öncelikle oturma izni alması gerekiyor. İsviçre çalışma izni için gerekli evraklar ise kişinin yapacağı oturum izni başvurusuna göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru yapacak kişi, B tipi oturum izni için başvuru yapıyorsa, İsviçre’de en fazla 1 yıl çalışma hakkı kazanmaktadır. 1 yılın ardından kişinin kendi ülkesine geri dönmesi ve çalışmaya devam etmek istiyorsa, yeniden vize alması gereklidir. 

İsviçre Çalışma İzni Vize İşlemleri
İsviçre Çalışma İzni Vize İşlemleri

Ancak 1 yıl olan bu süre, kişi 1 yılın sonunda bir şirkette çalışmaya devam ediyorsa 24 aya kadar da uzatılabilmektedir. B tipi oturum izni alan kişilerin, iş kontenjanları ve İsviçre’de vize başvurusu yapılan dönemdeki işçi açığı olan meslek kollarına bağlı olarak çalışabileceği işler sınırlandırılmıştır. Kişinin İsviçre çalışma izni için gerekli evraklar arasına mesleki deneyim ve diploma gibi eğitim düzeyini belirten evrakları da eklemesi gerekiyor.

İsviçre’de çalışmak için alınabilecek bir diğer vize ise C tipi oturum iznidir. C tipi oturum izni alan kişi, İsviçre’de süresiz oturma iznine sahip oluyor. C tipi oturum izni için başvuru yapacak kişilerin, en az 10 yıl İsviçre’de yaşamış olması gerekiyor. 10 yıldan daha uzun süre İsviçre’de yaşamış ve bu süre içerisinde çalışmış olan kişiler C tipi oturum izni için başvuru yapabiliyor.

 İsviçre çalışma izni için gerekli evraklar arasına kişinin 10 yıldan daha uzun süredir İsviçre’de çalıştığını kanıtlayıcı evrakları da eklemesi gerekiyor. C tipi oturum izni alan kişiler, istediği işte çalışma ya da direkt olarak kendi şirketini açma hakkı da kazanıyor.

İsviçre Turistik, Ticari ve Aile Birleşimi vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/isvicre-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İsviçre Göçmenlik Başvurusu 2021

İsviçre’de göçmen olmak istiyorsanız öncelikle hangi kantonda yaşayacağınız seçmeniz gerekir. 26 kanton arasından seçtiğiniz kantonun göç bürosundan gerekli başvuruları başlatabilirsiniz.

İsviçre’ye Giriş Yasağı

İsviçre pandemi önlemleri nedeni ile bir süredir giriş yasağı koymasa da sadece zorunlu giriş ve çıkışlara izin vermektedir. Bu nedenle başvurularınızın tipine bağlı olarak İsviçre’ye girebilirsiniz. Turistik vize gibi vizeler daha arka planda kalacaktır.

İsviçre’ye İltica Şartları

İsviçre’ye iltica edebilmek için geçerli sebeplere ihtiyacınız vardır. Ülkenizden tehdit ve benzeri aldığınızı belirtmeniz gerekmektedir. İltica işlemleri sözlü veya isterseniz yazılı olarak da yapılabilecektir. İsviçre’de bir karakola veya isterseniz gümrük noktalarına da bu başvuruları yapabilirsiniz.

İsviçre C Oturum İzni Nasıl Alınır?

C oturum izni biraz daha ayrıntılı bir izindir. Sizden 10 sene İsviçre’de yaşama şartı bekler. Bu nedenle C oturum izni alana kadar öncesinde pek çok izin almanız da gerekecektir.

İsviçre’ye Giriş Yasağı Korona

Korona nedeni ile pek çok ülke ya kapılarını kapadı ya da yasakları arttırdı. Özellikle bu durumda yapılacak en iyi şey acil bir durum söz konusu değil ise seyahat etmemektedir. İsviçre’de bu alanda yasaklarını hala devam ettirmektedir ve tedbirle hareket etmektedir.

İsviçre’ye Seyahat Kısıtlaması

İsviçre’ye seyahat kısıtlaması son 1 senedir pandemi nedeni ile pek çok ülkede de görülmektedir. Dışarıdan bir vatandaşı alırken bu aşamada çok daha titiz davranılmaktadır. Aynı zamanda seyahat sebebine bağlı olarak da birtakım kısıtlamalar getirilmiştir.

İsviçre’ye Gitmek İçin Gerekenler

İsviçre’ye gitme sebebinize bağlı olarak gerekenler değişecektir. Bu aşamada eğer çalışmak için gidiyorsanız iş bulduğunuza dair bir davetiye gerekmektedir. Öğrenci olarak gidiyorsanız okulunuzun ilettiği bir davetiye olmalıdır.

Öğrenci Olarak İsviçre’ye Nasıl Gidilir?

Öğrenci olarak İsviçre’ye gitmek için gereken tüm belgelere ek olarak öğrenci belgeniz ve karşı taraftan yani sizi kabul eden okuldan resmi bir evrak gerekecektir.

İsviçre Oturum İzni

İsviçre oturum izni almak isteyen kişilerin evlilik yolu ile başvuruda bulunmaları mümkündür. Fakat bir kişinin oturum izni alması adına bir İsviçre vatandaşı ile evlenmesi yeterli değildir. Ülkede 5 sene boyunca kesintisiz kalmanız sonrasında 6. Senede oturum izni alma imkanını elde edebilirsiniz.

İsviçre'de Ev Alma Şartları Nelerdir?

İsviçre’de kişilerin giriş adımlarını tamamlamak ve 90 günden fazla kalarak yatırım yapmak için öncelikle D türü vize talep etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş adımınızı legal şekilde tamamlayabilirsiniz. 90 günden az kalacak olan kişilerin ise C türü vize talep etmesi uygun bulunmuştur.

İsviçre'de Evlilik Yoluyla Oturum Şartları Nelerdir?

Evlilik şartı ile oturum almak isteyen kişilerin öncelikle evliliklerini resmi belgeler ile onaylaması gerekir. Resmi belgeler ile evliliğin onaylanmasının sonrasında ülkeye olan entegrasyonun sorunsuz tamamlanacağına dair dil konusunda yetkinliğinizin de sunulması istenir. Dil seviyesi olumlu yanıt almanın temel kıstasları arasındadır.

İsviçre'ye İltica Şartları Hangileridir?

İsviçre’ye sığınma talep edebilmek için online olarak tamamlanabilecek bir yöntem bulunmamaktadır. Kişilerin bizzat sınır bölgesinde yer alan göç idaresine giderek bireysel olarak başvuru adımlarını tamamlaması gerekir.

İsviçre'de Kaçak Çalışmak Mümkün Mü?

Kaçak çalıştığı fark edilen kişiler tespit edilerek giriş izinleri iptal edilir ve ülkeden çıkışlarına karar verilir. Bu kişilerin ülkeden yeniden vize almasına imkan tanınmayacaktır.

İsviçre Göçmenlik Başvurusu 2019 Nasıl Yapılır?

Başvuru yapma adımlarında kişilerin ana sebeplerini ve yetkinliklerini net olarak ifade etmeleri gerekir.

İsviçre'ye Nasıl Gidilir?

İsviçre’ye gitmek isteyen kişilerin özellikle eğitim alanında başvurularını iletmeleri durumunda okulun da kabul yazısı bulunuyorsa olumlu cevap almaları mümkün olacaktır. İsviçre eğitim olanakları bakımından geniş bir ülkedir ayrıca birçok farklı ülke ile de öğrenci değişim programı mevcuttur.

İsviçre Oturum İzni Nasıl Alınır

İsviçre L oturum iznine dair 1 yıllık sürece yer verilir. Maddi geçime göz atılır ve kişinin en az 10 yıl kadar ülkede kalıp kalmaması dikkate alınır. Aynı zamanda yeterli seviyede dil bilip bilmemesi üzerine e-randevu ile başvurularını iletmeleri sağlanır.

İsviçre’de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Şahsen olacak şekilde İsviçre Başkonsolosluğu üzerinden başvuruların iletilmesi istenir. Formlar tercüme olarak doldurulur ve belgelere ihtiyaç duyulur. Son olarak yine İngilizce ya da Almanca gibi 5 ayrı dilden yapılan mülakata karşı izin çıkabilir.

İsviçre’ye İltica Şartları

Sözlü ya da yazılı olarak yapılan iltica başvurusuna dair resmi belgeler talep edilir. Sınır karakolları ya da havaalanı gümrük noktaları üzerinden başvurularını iletenler iltica için harekete geçebilir.

İsviçre’de Ev Alma Şartları

Kanton göçmenlik büroları tarafından İsviçre oturum alma başvuruları kabul edilir. Bunun için ev alan vatandaşların da yeterli dil seviyeleri ve de belgeleri incelenir. Şöyle ki İsviçre ev alan vatandaşlara oturum veren ülkelerden değildir.

İsviçre’de Kaçak Çalışmak

Kağıtsız olarak da anılan kaçak çalışanlar adına sık sık denetlemelere yer verilir. Yüklü cezai uygulamalara geçildiği için ülkede kaçak olarak çalışmak son derece risklidir. Bunun için en doğrusu çalışma iznine başvurmak olacaktır.

İsviçre’ye Nasıl Gidilir?

Alınacak vizeler dahilinde havayolu tercih edilir. Turistik, aile ziyareti, ticari ya da oturuma dair ayrı vize türlerine yer verilir. Geriye seyahat amacına yönelik tercihinizi yaparak başvurunuzu iletmek kalır. Başvurulara verilen olumlu yanıt neticesinde ise İsviçre için uçak ve konaklama rezervasyonlarına geçilebilir.

İsviçre Öğrenci Çalışma İzni

Öğrenciler İsviçre’de en az 6 ay geçirdikten sonra çalışmaya başlayabilir. Bunun için ayrı vize başvurularına geçmeleri ve haftada 15 saati aşmayacak şekilde çalışma şartlarına uymaları esas alınır.

İsviçre’de Ev Almak Oturma İzni

90 günden fazla kalan vatandaşlar oturum iznini almak için konuta yatırım yapıyor. Nitekim ülke yatırımları oturum iznine dair şansınızı arttırıyor.

 

İsviçre Nasıl Gidilir

Umuma Mahsus pasaport sahibi olan vatandaşlardan vize başvurularına geçmeleri istenir. İsviçre nasıl gidilir sorgulayanlara 180 gün içerisinde 90 günlük yasal kalma sınırı belirtilir. Yine bu sınıra karşı Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportlarına sahip olan vatandaşların ise muaf kabul edildiği bildirilir.

İsviçre’ye gitmek isteyen vatandaşlar dilerlerse Schengen başvurularında da bulunabilir. Çünkü İsviçre seyahatlerinde Schengen geçerli kabul edilir ve 90 günlük kalma sınırına uygun olacak şekilde seyahate geçmeniz esas alınır. Söz konusu Schengen değil ise turistik, ticari ya da aile birleşimi gibi ayrı kategoriler üzerinden başvurulara geçilebilir.

Konsolosluk prosedürlerine göre sadece pasaport türlerinin üzerinde durulmaz ve ardından ödemeler gelir. İsviçre’ye girmek kaç para sorgulayanlara dair harç ödemeleri belirtilir. Yetişkinlerin ödemesi gereken tutar 60 Euro olarak belirlenmiştir. Çocuklar için ise bu tutar değişiklik gösterir ve ödemenizi yapmanız beklenir.

Kısa süreli seyahat programlarından ziyade İsviçre’ye nasıl yerleşebilirim sorusuna da yanıt aranmaktadır. Bunun için C Oturum İzni üzerinde durulur ve belli başlı şartlara göre yerleşme hakkından faydalanmanız sağlanır. Öncelikle 10 yıl kadar ülkede ikamet etme şartı öne sürülür ve dil yeterlilik testlerinden geçmeniz dikkate alınır.

İsviçre’ye gitmek için gerekenler nelerdir merak edenlere başvuru sırasında paylaşmaları istenen tüm belgeler sıralanır. Örneğin İsviçre vize başvuru formu üzerinden bilgilerin girilmesi önem arz eder. Ardından da vize talep dilekçesinin hazırlanması ve pasaportların en az 2 sayfası boş olacak şekilde ibraz edilmesi istenir.

Sadece pasaport ile kimlik belgeleri ile sınırlı kalınmaz. Bunun ardından İsviçre’ye davetiye ile gitmek için ayrı prosedürlere yer verilir. Davetiyeler çoğu zaman çalışma izninde değerlendirilir. Aynı zamanda akraba – aile ziyaretleri için davetiye alanların da vize işlemleri kısa sürede sonuçlanır.

İsviçre’ye gitmek istiyorum diyenler belirtilen belgeleri toplamalı ve konsolosluk üzerinden randevusunu almalıdır. Çünkü randevusu olmayan vatandaşlar kabul edilmez. Bunun üzerine belgelerin ibraz edilmesi beklenir ve parmak izi uygulamalarına geçilir. Nitekim vize işlemlerinde biyometri verileri önemli bir yere sahiptir ve veriler randevu günü değerlendirilir.

İsviçre'de Ev Alma Şartları

Yabancıların İsviçre üzerinden gayrimenkul yatırımlarına başvurmak için kısıtlamaları öğrenmeleri esas alınır. İsviçre’de ev alma şartları olarak bölgeye ya da yerel düzene göre kısıtlamaların sıralanması olacaktır. Örneğin şirket bünyesinde olacak şekilde gayrimenkul yatırımlarında bulunmanıza izin verilmeyecektir.

Pahalı bir ülke kabul edilen İsviçre üzerinden yatırımlara geçmek biraz güç olacaktır. Özellikle de İsviçre’de ev almak istiyorum diyenlere bedeli bir hayli yüksek olan gayrimenkul yapıları paylaşılır. Hatta belli başlı şartlar sıralanır ve uygun olan yatırımcıların konutları üzerinden oturum iznine yönelmeleri esas alınır.

T.C. vatandaşları İsviçre’de ev almak oturum izni için etkili mi merak ediyor. Nitekim gayrimenkul yatırımlarına karşı oturum izni veren birkaç ülke bulunuyor. Ancak İsviçre bunlar arasında yer almaz. Oturum iznine dair etkili olsa da yatırım şartlarının öne sürülmediği görülür.

Söz konusu yerleşmek olduğu zaman İsviçre’ye iltica şartları da merak konusu haline gelmiştir. Bunun için de T.C. vatandaşlarının İsviçre sınır karakolu üzerinden başvurulara geçmeleri esas alınır. Aynı zamanda İsviçre havaalanı gümrük noktaları üzerinden de yetkililere hem sözlü hem de yazılı olacak şekilde başvuru yapılabilir.

İsviçre’de yaşamak için gerekenler adı altında oturum iznine özel belgeler paylaşılır. Eksiksiz olarak doldurulan online form bunlar arasında başı çeker. Ardından pasaport ile fotoğraf olarak standart belgelerin de ibrazına geçilir. Her birinin konsolosluk bünyesinde incelenmesi neticesinde sonuç birkaç aya kadar açıklanır.

Turistik ya da ticari seyahate dair vize başvurularına yer verilir. İsviçre’ye nasıl gidilir merak edenler vize belgelerini toplar ve konsolosluk randevularına yer verir. Bunun için 60 Euro harç bedelinin de üzerinde durulur ve geriye başvuruların birkaç iş gününe kadar yanıtlanması kalır.

İsviçre turist kabul ediyor mu sorgulayanlara Schengen vizesi de belirtilir ve isteyenler bu yönde tercihini yapabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günlük yasal sınır üzerine turist vizesinden faydalanabilir. Bunun için de pasaporttan nüfus kayıt örneğine kadar çeşitli evraklar dahilinde konsolosluk işlemlerine geçilir. Nitekim T.C. vatandaşları parmak izin uygulamalarına yer vermeli ve biyometri işlemleri üzerine harekete geçmelidir.

İsviçre'de Kaçak Çalışmak

Oturum iznine bağlı olmadan çalışan pek çok işçi bulunuyor. İsviçre’de kaçak çalışmak adına bu yolu tercih edenlerin de insan hakları mevcut durumda. ‘Kağıtsız’ olacak şekilde de anılan işçiler insan hakları bünyesinde yaşantısını sürdürür. Nitekim yasalara aykırı olan göçmenlere dair zaman zaman cezai uygulamaların ele alındığını da unutmamak gerekir.

İsviçre’de yaşamak için gerekenler adı altında oturum izninin üzerinde durulur. İzin alarak seyahate geçen vatandaşlar kalacakları ikamet süresine karşı vatandaşlık hakkını da ele alabilir. Bunun için eksiksiz doldurulan başvuru formundan pasaporta kadar çeşitli belgelere ihtiyaç duyulur ve konsolosluk işlemlerine geçilir.

Çeşitli firmalar işçi alımına dair paylaşımlarda bulunur ve davetiyeleri ile T.C. vatandaşlarını karşılar. İsviçre’de Türkler ne iş yapar soranlara daha çok gıda sektörü eşlik eder. Aynı zamanda turizm hizmetlerine dair yeterli dil seviyesine sahip olan vatandaşların da çalışma göstermesi sağlanır.

Kaçak çalışmak kadar İsviçre’ye iltica şartları nelerdir ele alınır ve isteyenler bu yönde de başvurularını iletebilir. Özellikle de İsviçre sınır karakolu ya da havaalanı gümrük noktaları üzerinden alınan başvurulara karşı seyahat etmeniz mümkün hale gelir.

İsviçre’ye gitmek için gerekenler adı altında pasaportun ve vizenin başı çektiği açık durumda. Pasaportların seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay geçerli olması dikkate alınır. Bunun yanı sıra turistik veya ticari olarak seyahat edecek olan vatandaşlara vize şartları belirtilir. Şartlara uygun olanlar 90 gün kalma süresine bağlı olarak vize talebinde bulunabilir.

Bazı ülkeler gayrimenkul yatırımları üzerine oturum hakkından faydalanmanızı sağlar. Bunun üzerine İsviçre’de ev alma şartları dikkate alınsa da konut yatırımlarına karşı oturum verilmediğini belirtmek gerek. Hatta vatandaşlık için de belirli bir ücret üzerinde durulmamıştır.

Son olarak İsviçre’ye nasıl gidilir sorusuna dair vize prosedürlerine uygun olanların harekete geçmeleri istenir. Şöyle ki seyahat nedenine uygun olacak şekilde belgelerinizi paylaşır ve harç ödemelerine geçersiniz. Bu adımlar birkaç iş günü içerisinde tamamlanır ve sonuca bağlı olarak seyahate geçilir. Hatta uçak ile konaklama rezervasyonları dahi İsviçre seyahatleri açısından önemli bir yere sahiptir.

İsviçre'de Oturum Alma Şartları

Yerleşim amacına bağlı olarak İsviçre’de oturum alma şartları sıralanır ve ayrı kategoriler üzerinden değerlendirilir. Şöyle ki kısa süreli olan vizede L oturum iznine yer verilir. Ardından 1 yıl geçerli B oturma ile uzun dönem için C kategorilerine başvurulabilir.

Söz konusu evlilik ise B oturma izninin üzerinde durulur ve prosedürlere uygun olanlar elde eder. İsviçre’de evlilik yoluyla oturum için dikkate alınan husus 5 yıllık süreç oluyor. Eşlerin özlük belgeleri ile evlilik kayıt örnekleri incelenir. Neticesinde 5 yıllık olarak temin edilen izne karşı yerleşme hakkından faydalanmanız sağlanır.

Evlilik yerine vatandaşların İsviçre’de ev alma şartları üzerine de harekete geçtiği görülüyor. Her ne kadar konut yatırımları vize şartları arasında olmasa da değerlendirmeye alınır. Nitekim sahip olunan konut içerisinde şartlara uygun olarak birkaç sene ikamet edilmesi oturum hakkından faydalanmanızı mümkün kılar.

İsviçre’ye yerleşmek isteyen vatandaşların iltica detaylarının da üzerinde durduğu görülüyor. Sınır karakolları üzerinden değerlendirilen iltica başvurularına dair hızlı bir şekilde geri dönüş yapılıyor. İsviçre’ye iltica şartları olarak ülkeye geri dönmemeye dair beyanlar ele alınır. Vatandaşların özgür iradelerini belgeleri ile ibraz etmeleri istenir.

İsviçre’ye nasıl gidilir sorgulayanlar illegal yollardan ziyade vize prosedürlerini dikkate alıyor. Ülke seyahat amacına uygun olacak şekilde vize türlerinden tercihinizi yapmanız istenir. Aile birleşimi, öğrenci ya da turistik ziyaret adına ayrı vize türlerine yer verilir. Her birine özel belgelerin ibrazına karşı vizesini alan vatandaşların ülkeye gitmelerine izin verilir.

Tüm bu vize türleri arasında olan öğrenci kategorisinde çalışma izni de değerlendirilir. Şöyle ki İsviçre öğrenci çalışma izni talebinde bulunmak isteyenlerin de eğitim programlarını destekleyen belgeleri istenir. 6 ay İsviçre’de kalmak şartı ile haftada 15 saat çalışmak koşuluna göre izinlerin çıkartılması sağlanır.

Son olarak İsviçre göçmenlik başvurusu 2020 yılında da 10 yıllık oturum izni üzerinden değerlendirilir. Vatandaşların göçmenlik büroları üzerinden yapacakları başvurular ele alınır. Bunun için özlük belgelerinin eksiksiz olarak paylaşılması önem arz eder. Ardından İsviçre çalışma, eğitim ya da konaklama üzerine belgelerin de ibrazına geçilmelidir.

İsviçre Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×