Almanya Vize Ücreti 2023 - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti 2023

Almanya Vize Başvuru Ücretleri 2023

 • Almanya vize ücretleri tercih ettiğiniz vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda yaş ve diğer unsurlar ücretin değişmesine sebep olabilir.
 • Almanya vize ücreti ödemek için sadece Euro dövizini kullanabilirsiniz. Bu dövizin dışında para birimi ile ödeme yapmanız mümkün değildir. Ayrıca 200 Euro veya daha yüksek banknotlar kullanamazsınız.
 • Vize ücretleri Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Belirtilen ücretlerde kur değişiminden dolayı farklılık olabilmektedir.

Almanya vize işlemleri

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar2020 Yılında Schengen vize başvuru bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Fakat yaş ve diğer hususlardan dolayı ücretler daha farklı olabilir.

Almanya Vize Ücreti 2021
Almanya Vize Ücreti
Yaş aralıklarına uygun olarak ödemeniz gereken vize Almanya vize ücretleri aşağıdaki gibidir.
 • 0 ila 6 Yaş arası Türk Vatandaşları – Ücretsiz
 • 6 ila 12 Yaş arası Türk Vatandaşları – Ücretsiz
 • 12 ve üzeri yaşlarındaki Türk Vatandaşları – 80 Euro
 • 0 ila 6 Yaş arası Yabancı Vatandaşlar – 0 Euro
 • 6 ila 12 Yaş arası Yabancı Vatandaşlar – 40 Euro
 • 12 ve üzeri yaşlarındaki Yabancı Türk Vatandaşları – 80 Euro

Belirtilen ücretlerin Euro ve nakit olarak ödenmesi gerekmektedir.

Bazı ülkelerin vatandaşları tarafından ödenmesi gereken ücretler daha farklıdır.

 • 0 ila 6 Yaş arası – 0 Euro
 • 6 ila 12 Yaş arası – 35 Euro
 • 12 ve üzeri – 35 Euro

Belirtilen ücretler aşağıdaki ülkeler için geçerlidir.

 • Azerbaycan
 • Arnavutluk
 • Ermenistan
 • Gürcistan
 • Bosna Hersek
 • Rusya
 • Sırbistan
 • Ukrayna
 • Kosova

Bu ücretlerin dışında Koordinasyon bedeli de ödemelisiniz.

 • 0 ila 6 Yaş – Ücretsiz
 • 6 ve üzeri Yaş – 309 TL
Koordinasyon ücretlerinin Türk Lirası ile ödenmesi gereklidir. Ödemeni nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Bunların dışında VİP ve ek danışmanlık hizmetleri de alabilirsiniz.

Almanya vizesi nasıl alınır? https://www.schengenvize.net/almanya-vize-basvurusu/ Kesin kılavuz için hemen adresini ziyaret ediniz.

Almanya’ya 90 günden daha kısa sürecek seyahatler için kişilerin konsolosluklar ile iletişime geçerek Almanya Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Yapılacak başvuru öncesinde kişilerin seyahat detaylarını içeren bir dilekçe ile randevu alması da gerekiyor.

Yapacakları Almanya seyahatleri için konsolosluklara başvuran kişilerin ödemesi gereken Almanya vize ücreti ve diğer ücretler ne kadardır?

Konsolosluklar randevusuz vize başvurularını kabul etmiyor. Almanya Konsolosluğu tarafından verilen randevu tarihine kadar kişilerin kendisinden istenilen evrakları tamamlaması ve vize başvurusu yapması gerekiyor. Almanya vize ücreti ve kişinin ödemesi gereken diğer ücretler ise başvuru sırasında ödeniyor.

2 Şubat 2020 tarihinde yapılan düzenleme ile birlikte, vize harç ücretlerinde de değişikliğe gidildi. Buna bağlı olarak önceden 60 Euro olan vize başvuruları sırasında kişilerin ödemesi gereken Almanya vize ücreti de 80 Euro’ya çıkartıldı. 6-12 yaş arası çocuklar için yapılan vize başvurularında ise vize harç ücreti 35 Euro’dan 40 Euro’ya yükseltilmiştir. 0-6 yaş arası çocukların vize işlemleri ise ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Yapılan vize başvurularında kişilerin teslim ettiği evraklara ve kendisinden istenilen bilgileri açıklayıcı şekilde ifade ettiklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Yapılan başvuru evraklarında verilen bilgilerin birbiri ile çelişmesi ya da kişilerin dosyada olması gereken evrakları teslim etmemesi halinde başvuruların reddedilme ihtimali bulunuyor. Almanya vize ücreti reddedilen başvurularda kişilere geri ödenmiyor. Ancak başvurusu reddedilen kişinin 1 ay içerisinde ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz etmek isteyen kişilerin bu talebini yazacakları dilekçe ile belirtmesi gerekiyor.

Vize ret kararına itiraz eden kişilerin, kendilerine verilen yeni tarihe kadar vize başvurularını tekrar yapması gerekiyor. İtiraz süreci içerisinde ret kararına itiraz etmeyen kişilerin ise vize almak için Almanya vize ücreti ve diğer ücretleri tekrar ödeyerek vize başvurusunu tekrarlaması gerekiyor. Başvuruların reddedilmemesi için, vize başvuruları konusunda hizmet veren çeşitli firmalardan da destek alınabiliyor.

 

Almanya vize ücretleri vize tiplerine göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda çocuklar için de ücret daha farklı olabilmektedir. Ücretlerin dönemsel olarak değiştiğini de belirtmek gerekir. Bu aşamada ücretleri ödemeden en iyi sonucu almak adına konsolosluğa danışmak ve net bir bilgi almak tavsiye edilmektedir.

Almanya vize ücreti 2021 yılında 130 Euro kadardır ancak bu vizelere göre de değişim göstermektedir.250 Euro olan vizeler de söz konusudur. Bunlar uzun süreli vizelerdir. Uzun süreli vizelerde süreç daha çetrefilli ilerlemektedir bu nedenle uzun süreli vizelerin ücreti de fazla olmaktadır. Ancak kısa süreli vizelerde 130 Euro net bir biçimde geçerlidir.

Aynı zamanda uzun süreli vizelerde harç ücreti gibi ücretler artabilmektedir ve toplamda 250 Euronun üzerine de çıkabilmektedir. Almanya vize yorumları arasından bundan sıklıkla bahsedilmektedir. Bu nedenle bu konuda ek bir miktar ayırmanız tavsiye edilmektedir. Ayıracağınız ek ücretin sizlere gerekmesi mümkündür.

Ancak burada bir istisna da vardır. Almanya vize ücreti öğrenci için de standarttır. Ancak aslında öğrenci vizesi 90 gün üstü yani uzun süreli vize grubundadır. Buna rağmen ücreti belirgindir. Çünkü öğrencilere bu açıdan destek olunması için böyle bir çalışma yapılmıştır ve 130 dolar net rakamdır. Erasmus vizesinde ise harç ücreti ödenmez ancak diğer ücretler ödenir. O da uzun süreli bir vizedir.

Almanya ulusal vize ücreti yani uzun süreli vize ücreti 250 Euro ve üstü olmaktadır. Her şekilde net bir miktar vermek mümkün değildir. Ulusal vize aslında D tipi vize demektir ve belirleyici bir vizedir çünkü bu vize sayesinde AB ülkelerini gezebilmek mümkündür. Bu açıdan oldukça avantajlıdır.

Almanya vize ücreti hesaplanırken vize tipi burada muhakkak dikkate alınmalıdır çünkü yukarıda belirttiğimiz tüm örneklere ek örnekler de söz konusudur. Yani fiyatların değişim göstermesi mümkündür. Doğru ödemeyi yapmak oldukça önemlidir ve son bilgiyi konsolosluktan alıp ödemeyi bu biçimde yapmanız sizler açısından daha doğru olacaktır. Dekont ise dosyaya eklenmelidir.

Almanya vize başvurusu yaparken seçenek oldukça fazladır. Ancak sizin Almanya’ya vize almanızın sebebi ne ise onu seçmelisiniz çünkü bunu kanıtlamanız gerekecektir. Vize dosyasında yer alan belgeler bunun içindir. Sonrasında dosyayı teslim edip ardından sonucunuzu beklemeniz gerekmektedir. Sonuca bağlı olarak itiraz imkanı mümkün olup 1 ay içerisinde bunu da yapabilirsiniz.

[/toggle]
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti 2021

Vize ücreti ödeme adımlarında kişilerin kredi kartı kullanmasına imkan verilmektedir. Ödeme adımlarının tamamlanmasının sonrasında size sunulan makbuzu saklamayı ihmal etmemelisiniz.

Almanya Vize Ücreti 2021

Vize ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücretin ödenmesinin sonrasında başvurunuzun dikkate alınmaya ve incelenmeye başlayacaktır.

Schengen Vize Ücreti 2021

Schengen vize ücreti 60 Eurodur. Ödeme adımlarının sonrasında kişilerin ret yanıtı alması durumunda ödedikleri tutarın kendilerine iade edilmesine maalesef ki imkan verilmeyecektir.

2021 Vize Ücretleri Değişti Mi?

Vize ücretleri daha önce de belirtildiği gibi 60 Euro olarak karşımıza çıkmaktadır. Vize harç ücretinin yanı sıra kişilerin aracı kurum ile çalışmaları durumunda bir de bu aracı kurum için ödeme yapması gerekecektir. Harcın üzerine eklenen bu tutar ile beraber temel bir hesaplama danışmanlık hizmeti anlaşma sürecinde tarafınıza sunulacaktır. Vize adımları ile bizzat ilgilenmek istemeyen kişiler için harika bir alternatif olacaktır.

Türkiye Vize Ücreti 2021 Tutarı Nedir?

Türkiye vize ücreti 758 TL olarak belirlenmiştir. Vize ücret iadesi ülkemizde de geçerli değildir.

Almanya Vize Ücreti 2020 Ödeme Adımlarına Dair Detaylar Nelerdir?

Ödeme aşamasının hemen sonrasında başvurunuz dikkate alınacaktır. Başvuru sürecine dair takip adımlarının tamamlanması için biri referans numarası verilecektir. Bu referans numarası üzerinden başvurunuzun durumunu takip etmeniz mümkün kılınmıştır.

Almanya Vize Ücreti Öğrenciler İçin Farklı Mıdır?

Öğrenciler için belirlenen ücret de aynı şekilde 60 Eurodur. Kişilerin bir öğrenci değişim programı aracılığı ile Almanya’ya gelmeleri durumunda vize alma adımlarının çok daha kolay bir şekilde tamamlanacağının belirtilmesi gerekir. Kişilerin öğrenci olarak gelme sürecinde Almanya’daki eğitim masraflarının nasıl karşılanacağına dair bir ekonomik çizelge sunulması gerekmektedir. Eğer bir bursunuz varsa bunun için finansal bir bilgilendirme sunmanız yeterlidir.

Almanya Vize Ücreti

Schengen bünyesinde yer alan Almanya için seyahat amacına uygun olacak şekilde vize başvurularına geçilebilir. Öyle ki turistik, ticari ya da ziyaret vizelerine yer verilir ve kalış süresine bağlı olarak her birine özel harç bedellerinin üzerinde durulur.

Almanya Vize Ücreti 2021

Konsolosluk harcına dair son zam oranları netlik kazanmıştır. 2021 yılına dair bu harç bedeli 80 Euro olacak şekilde ele alınır. Hemen arkasından başvuru merkezi ödemesi gelir ve 30 Euro bedeline yer verilir.

Almanya Vize Ücreti 2020

Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen tarifeler ele alınıyor. Bunun üzerine vatandaşların belgelerinden ziyade 80 Euro olan harç ödemesini yapmaları beklenir. Ödeme için alınan makbuzun da vize dosyası içerisine eklenmesi istenir.

Vize Fiyatları 2021

Vize harç ve ücretlerine dair çeşitli prosedürlerin üzerinde durulur. Şöyle ki tek ya da çift transit olması bunlar arasında gösterilir. Vize türüne, yaş aralıklarına ve de seyahat kalış süresine bağlı olarak fiyatlara karar verilir. Geriye belgeler kadar ödemelerin de yapılması ve başvurunun tamamlanması kalır.

Schengen Vize Ücreti 2021

Vize harç bedeli olarak netlik kazanan ücreti 80 Euro şeklindedir. Bunun arkasından gelen başvuru merkezi ücreti için de 30 Euro ele alınır. Hem turistik hem de ticari vize için ortak harç bedeli ve ücretlerin üzerinde durulur.

Schengen Vizesi Ücreti 2021

Schengen bölgesine aile ya da akraba ziyareti için de gidilebilir. Transit vize de bunlar arasına katılır ve her birine dair 80 Euro olan ortak harç bedeline yer verilir.

Almanya Ulusal Vize Ücreti

Randevu kayıtlarının oluşması adına belgelerin toplanması ve ödemelerin yapılması önem arz ediyor. Ulusal vizeye dair vatandaşların 80 Euro olan bedeli karşılamaları bekleniyor.

Almanya Vize Başvurusu

Pasaport ve vize başvuru formu başta olmak üzere belgelerin güncel tarihli olarak toplanması istenir. Akabinde konsolosluk üzerinden alınan randevuya göre başvuru aşamalarına geçilir.

Almanya Vize Ücreti

Almanya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Almanya’ya gitmeniz için hesabınızda en az 2000 Euro para olması gerekmektedir. Vize harç bedeli ise 60 Euro olarak düzenlenmiştir.

Almanya’ya vize Paras Ne Kadar 2021 ?

Almanya’ya vize verilmesi için öncellikle pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Almanya’ya vize başvurusu için 60 Euro kabul edilmektedir.

İDATA Randevu ücreti Ne Kadar?

Randevu ücretleri talep ettiğiniz vize seçeneklerine değişmektedir. Vize ücretleri üzerinden başvuru işlemlerinizin ücretleri de farklılık gösterir.

Almanya Vize Ücreti 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×