Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücreti, vize kategorisine göre farklılıklar göstermektedir. Bunun yanı sıra 6 yaş altında bulunan çocuklardan da vize ücreti talep edilmemektedir. Almanya Konsolosluk makamının kriterlerine göre belirlenen vize ücretinin konsolosluk harç bedeli ve vize müracaat merkezi ücretlerini kapsamaktadır.

Almanya vize müracaatları ise vize başvuru merkezleri tarafınca kabul edilmektedir. Kısa süreli (C tipi) yani Almanya Schengen vizesi prosedürleri kapsamı içerisinde turistik, ticari, aile ve arkadaş gibi seyahatler nedeni ile mevcut bulunan vize türlerinin ücreti uzun süreli (D tipi) vize ücretlerinden farklı olarak tahsil edilmektedir.

Vize alımı süreci içerisinde Almanya vize ücretinin Almanya Konsolosluk makamından ve vize müracaat merkezlerinin müşteri temsilcileri tarafından teyit edilmesi tavsiye edilmektedir. Başvuru sahibinin başvuru için önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir şekilde Almanya vize başvurusunu yapabilmek adına ve bunun yanı sıra güncel olan vize ücretleri için başvuru sahibinin vize başvuru merkezi ile iletişim haline geçmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Ücreti 2020

Almanya vize ücreti 2020, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmesi gerekmektedir. Güncel olarak 3 Şubat 2020 yılı itibari ile konsolosluk harç bedellerine 20 Euro zam gelerek 110 Euro olarak başvuru sahiplerinden tahsil edilmektedir.

Bunun yanı sıra belirtilmesi gereken bir diğer husus ise, Almanya vize başvurusu için en gerekli olan evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortası da vize başvuru merkezi tarafınca başvuru sahibine 20 Euro karşılığında verilebilmektedir.

Unutulmaması gereken bir konu vardır ki; müracaat işlemleri oldukça titizlik ve bilgi deneyimi gerektiren bir süreçtir. Bu nedenden dolayı başvuru sahibinin profesyonelce bir danışmanlık hizmeti almasında fayda vardır. Bunun yanı sıra Türk vatandaşı olmayan ve üçüncü ülke vatandaşı olarak adlandırılan kişilerin vize harç ücretleri de yaşa göre değişkenlikler göstermektedir.

Başvuruda bulunmadan vize harç ücretinin yetkili makama tahsil edilmesi gerekmektedir. Vize harç ücreti başvuru sahibi tarafından yetkili makama tahsil edilmeden, vize başvuru merkezi içerisinde Almanya vize müracaat işlemleri başlatılamamaktadır. Bunun sebebi ise vize başvuru evraklarının içerisinde vize harç bedelinin ödendiğine dair bir dekont bilgisinin konsolosluk tarafından talep edilmesidir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye