İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır şehrinin sınırları içerisinde ve diğer çevre şehirlerde ikamet etmek olan vatandaşlara gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından görevlendirilen bir kurumdur.

İspanya Vize Merkezi, Ankara

Başvuruda bulunan kişinin, İspanya vizesi adına onay alabilmesi için gereken tüm desteği ve profesyonel uzman bir kadrosu ile hizmet sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı da başvuru sahibi önüne engel çıkmadan ve evrak fazlalığı nedeni ile hata yapmaktan kaçınmış olmaktadır.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? – Diyarbakır

İspanya vizesi adına gerekli evraklar, İspanya Devleti’nin sınırları içerisinde yapılacak olan seyahat kategorisine göre değişiktir. Bu nedenden dolayı, vize müracaat adımlarında bulunmadan önce başvuru sahibinin yetkili bir vize merkezi müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek gereken tüm bilgiye sahip olması gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır
İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır

·Pasaport

Başvuru sahibinin pasaportunun yeni olması veriliş tarihinin en çok 10 yıl olması ve seyahat dönüşü itibari ile de 3 ya da 6 ay süreyle geçerliliğini koruması gerekmektedir.

·Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminat bedelli olması gerekmektedir. Bu evrak merkez tarafında da 20 Euro karşılığında temin edilebilmektedir.

·2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Fotoğrafın talep edilen ölçülerde ve 2 adet olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra en fazla 6 ay önce çektirilmiş olması da talep edilmektedir. Bunun nedeni ise biyometrik fotoğrafların başvuru sahibinin en güncel halini yansıtması amacı iledir.

·İspanya Schengen Vize Başvuru Formu

İspanya Schengen vize başvuru formu içerisinde beyan edilecek tüm bilgilerin doğru ve birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle kişilerin dikkat ve titizlik ile doldurarak imzalaması gerekmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Başvurusu – Diyarbakır

Öncelikle atılacak olan ilk adımda, başvuru sahibinin seyahat amacı doğrultusunda gerekli olan belgeleri vize başvuru merkezi temsilcileri müşteri hizmetleri tarafınca ulaşılabilmektedir.

Kısa süreli (C tipi) müracaatında bulunacak olan vatandaşlar direkt olarak vize başvuru merkezlerinden randevu alarak akredite edilmiş olan vize başvuru seyahat acenteleri tarafından başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki, Schengen vizesi kapsamı içerisinde başvuruda bulunacak olan kişilerin müracaatlarını konsolosluklar ve büyükelçilikler kabul etmemektedir.

Diyarbakır’da İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesine ihtiyacı olan tüm Dünya vatandaşları Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya vizesini almak için öncelikle seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Aynı zamanda mesleki durumunuzu da göz önüne alarak vize için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Örneğin; eğitim nedeni ile seyahat edecek kişiler ‘’Öğrenci Vizesi’’ için başvuru yapması gerekmektedir. Aynı zamanda seyahat amacınıza uygun aşağıdaki vize türlerinden birisine başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • İspanya ticari vize
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya transit denizci vizesi
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)

İspanya’ya Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

İspanya’ ya seyahat etmek için vize başvurusu yapan kişiler sunacağı belgeler de seyahat tarihlerine yer vermelidir. Aynı zamanda İspanya Konsolosluğuna seyahat için dilekçe yazacağınız zaman seyahat tarihlerinize yer vermeniz gerekmektedir. Vize başvurusu için sunduğunuz belgelerde yazan seyahat tarihleri ile seyahat tarihleriniz aynı olmalıdır.

İspanya Konsolosluğu Vize Başvuru Sürecinde Arayabilir!

İspanya vize başvurusu devam ederken konsolosluk yetkilileri vize sahibini arayabilir. Bunun amacı vize sahibinin sunduğu belgeleri teyit etmek içindir. Eğer vize başvuru süreciniz devam ederken İspanya Konsolosluğu tarafından aranırsanız bu bilgisi e-posta göndererek veya arayarak vize merkezimizde hizmet sunan danışmanlarımızı bildirmeniz gerekmektedir.

İspanya Vizesi İçin Biyometrik Verilerinizi Yeniden Vermeniz Gerekebilir!

İspanya’ya seyahat etmek için daha öncesinde vermiş olduğunuz biyometrik parmak izi verilerinizi yeniden vermeniz gerekebilir. Belirlenmeyen bir neden ile daha önce vermiş olduğunuz biyometrik verilerinizin kaydedilmemiş olması durumunda yeniden beyan etmeniz konsolosluk tarafından beyan edilebilir. Bunun için ikamet ettiğiniz ilde bulunan İspanya Konsolosluğunu ziyaret ederek biyometrik verilerinizi sunmanız gerekir.

İspanya Vize Süreci Nedir?

İspanya’ ya seyahat edecek kişiler vize başvurusunu gerçekleştirmektedir. Ortalama 7-15 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Fakat vize sahibinin hatalı ya da eksik vize belgeleri sunması sebebi ile bu süre uzayabilir. Bu nedenle seyahat tarihinizden 3 ay öncesinde vize başvurunuzu yapmanızı önermekteyiz.

İspanya Vizesi Ne Kadar?

İspanya vize harç bedeli olarak ödenmesi gereken tutar, 2021 yılına göre bütün masraflarla birlikte 150 Euro olarak düzenlenmiştir.

İspanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Turist vizesi için konsolosluk üzerinden D tipi vize veya C tipi vize türüne göre 90 günlük ya da 180 günlük yurtdışı seyahati nedenini açıklayan formun doldurulması gerekmektedir

İspanya Vize Veriyor Mu?

ispanya Türkiye’deki Schengen anlaşmalarına göre 2021 yılının Haziran aynından itibaren vize başvurularını kabul etmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×