İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır şehrinin sınırları içerisinde ve diğer çevre şehirlerde ikamet etmek olan vatandaşlara gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından görevlendirilen bir kurumdur.

Başvuruda bulunan kişinin, İspanya vizesi adına onay alabilmesi için gereken tüm desteği ve profesyonel uzman bir kadrosu ile hizmet sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı da başvuru sahibi önüne engel çıkmadan ve evrak fazlalığı nedeni ile hata yapmaktan kaçınmış olmaktadır.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? – Diyarbakır

İspanya vizesi adına gerekli evraklar, İspanya Devleti’nin sınırları içerisinde yapılacak olan seyahat kategorisine göre değişiktir. Bu nedenden dolayı, vize müracaat adımlarında bulunmadan önce başvuru sahibinin yetkili bir vize merkezi müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek gereken tüm bilgiye sahip olması gerekmektedir.

·         Pasaport

Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıl olması ve seyahat dönüşü itibari ile de 3 ya da 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminat bedelli olması gerekmektedir. Bu evrak merkez tarafında da 20 Euro karşılığında temin edilebilmektedir.

·         2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Fotoğrafın talep edilen ölçülerde ve 2 adet olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra en fazla 6 ay önce çektirilmiş olması da talep edilmektedir. Bunun nedeni ise biyometrik fotoğrafların başvuru sahibinin en güncel halini yansıtması amacı iledir.

·         İspanya Schengen Vize Başvuru Formu

İspanya Schengen vize başvuru formu içerisinde beyan edilecek tüm bilgilerin doğru ve birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle kişilerin dikkat ve titizlik ile doldurarak imzalaması gerekmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Başvurusu – Diyarbakır

Öncelikle atılacak olan ilk adımda, başvuru sahibinin seyahat amacı doğrultusunda gerekli olan belgeleri vize başvuru merkezi temsilcileri müşteri hizmetleri tarafınca ulaşılabilmektedir. Kısa süreli (C tipi) müracaatında bulunacak olan vatandaşlar direkt olarak vize başvuru merkezlerinden randevu alarak akredite edilmiş olan vize başvuru seyahat acenteleri tarafından başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki, Schengen vizesi kapsamı içerisinde başvuruda bulunacak olan kişilerin müracaatlarını konsolosluklar ve büyükelçilikler kabul etmemektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye