İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde ve çevre illerde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için talep edilen ve gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

İspanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

İspanya Vize Merkezi’nde Başvuru Adımları – Şanlıurfa

Şanlıurfa ilinin sınırları içerisinde ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, aşağıda belirtilen tüm adımlara sırası ile uyum sağlaması gerekmektedir. Bu şekilde herhangi bir engel ile karşılaşmadan ve vize merkezinin de gerekli tüm desteği sayesinde daha sağlıklı bir vize başvurusu gerçekleşmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa
İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa

·1. Adım

İspanya Schengen vizesi adına müracaat işlemlerinde bulunmak isteyen vatandaşlar, ilk adım olarak vize başvuru merkezlerinin veyahut akredite edilen vize başvuru acentelerinin müşteri temsilcileri ile irtibat haline geçerek gerekli evrakların talebinde bulunması talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra, buradaki en önemli etmen ise başvuruda bulunacak olan kişinin İspanya ülkesi sınırları içerisine seyahat kategorisini net bir şekilde belirlemesidir. Bunun nedeni ise İspanya Schengen vize prosedürünün de alt ayrı türleri mevcuttur ve evrak listesi değişkenlik göstermektedir. En son olarak müşteri temsilcisi başvuru sahibinin e-mail adresine gereken evrak listesini gönderecektir.

·2. Adım

Bu adımda ise başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-mail adresine gönderilen vize başvuru evraklarını hazırlaması gerekmektedir.

·3.Adım

Başvuru sahibinin, en doğru ve güncel evrak bilgileri ile hazırlamış olduğu talep edilen gerekli evrakları bir dosya haline getirerek vize müracaat merkezine bizzat gelerek teslim etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ek olarak, kargo ya da kurye yolu ile de evrak dosyası merkeze teslim edilmektedir. Ancak, vize başvuru sahibinin şahsen merkeze gelmesinde fayda vardır.

·4.Adım

İspanya bir Schengen alanına üye olan devlet olmasından kaynaklanarak VIS (biyometrik bilgi) gereğince parmak izi ibrazı talep edilmektedir. Fakat, başvuruda bulunacak olan kişi son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ve konsolosluk ya da büyükelçiliğin VIS (biyometrik bilgi) veri tabanı içerisinde biyometrik bilgileri var ise, vize müracaat merkezine gelmesine ve beraberinde de yetkili makamlara tekrardan parmak izi bilgilerini temin etmesine gerek yoktur.

Şanlıurfa’da İspanya Vizesi Merkezi

İspanya vizesine ihtiyacı olan tüm Türkiye genelinde hizmet veren Şanlıurfa vize merkezimiz aracılığı ile İspanya vizesine sahip olabilirsiniz.

İspanya vizesi Şanlıurfa merkezinde uzun zamandır hizmet vermekteyiz. İspanya’ya seyahat etmeyip planlayan herkese vize hizmeti sunuyoruz. Seyahat amacınız ve mesleki durumunuza yönelik vize türüne başvuru yapmalısınız. Eğer hangi vize türüne başvuru yapacağınız konusunda bilgi sahibi değilseniz vize merkezimizi arayarak yetkili danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.

İspanya Vize Türleri

  • İspanya ticari vize
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya transit denizci vizesi
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)

Şanlıurfa’ ya Seyahat Amacınızı Belirlemelisiniz!

Ülkeye hangi amaçla seyahat edeceksiniz. Öncelikle bu bilgiyi belirleyerek vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Örneğin; iş amacı ile İspanya’ya seyahat edecek kişiler ticari vizesi için başvuru yapmalıdır. Bu doğrultuda seyahat amacınıza uygun vize başvuru belgelerinizi düzenlemeniz gerkemektedir. Eğer vize merkezimizde hizmet veren danışmanlarımız sizlerden ek belge talebinde bulunur ise kısa süre içerisinde istenilen belgeleri sunmanız gerekmektedir.

İspanya Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İspanya vizesi için başvuru yapan kişilerin başvuruları 7 ile 15 günde sonuçlanmaktadır. Ancak kişin eksik veya yanlış belge sunması nedeni ile bu süre uzayabilir. Aynı zamanda seyahat amacına uymayan bir vize türüne başvuru yapılır ise vize başvurusu direk reddedilir. Bu sebeple sizden istenilen belgeleri vize türüne uygun olarak sunmanızı önermekteyiz. Ayrıca seyahat tarihinizden 3 ay öncesinde Şanlıurfa da hizmet veren vize merkezimize başvurunuzu oluşturmanızı önermekteyiz.

Vize Başvurum Reddedilir Mi?

İspanya vizesi başvurunuz reddedilebilir. Eksik, yanlış veya hatalı bir belge sunduğunuzda vizenizin reddedilmesi mümkündür. Bu sebeple vize başvuru belgelerinizi sunarken özen göstermelisiniz. Eğer vizeniz reddedilir ise İspanya Konsolosluğu tarafından adınıza bir mektup gönderilecektir. Bu mektup da vize başvurunuzun hangi sebeplerden dolayı reddedildiğine dair açıklayıcı bilgiler yer almaktadır. Bu sebeple yeniden vize başvurusu yapmanız gerektiği konusunda vize merkezimizi arayarak uzman danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Ispanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Covid-19 vize ve seyahat kısıtlamaları kapsamında İspanya vize başvuruları belirli şartlar altında kabul edilmektedir. Alınan son karara göre vize başvurusu seyahat tarihinden en az 17 gün önce başlatılmalıdır.

Ispanya Vize Nereden Alınır?

İspanya’ya gidecek olanların vize başvurusunu ikamet ettikleri il’e en yakın konsolosluğu yapması gerekmektedir. Başvurunun yapıldığı şehir konsolosluk ya da elçiliğin yetki alanı içerisinde bulunmalıdır.

Ispanya Vizesi Kaç TL?

Schengen anlaşmasına dahil olan İspanya vize ücretleri, türüne ve başvuru yapan kişinin yaşına göre farklılık göstermektedir. Vize harç ücreti dışında ayrıca ek ücretler bulunmaktadır.

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×