İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengen Vize
İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa

İspanya Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde ve çevre illerde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için talep edilen ve gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

İspanya Vize Merkezi’nde Başvuru Adımları – Şanlıurfa

Şanlıurfa ilinin sınırları içerisinde ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, aşağıda belirtilen tüm adımlara sırası ile uyum sağlaması gerekmektedir. Bu şekilde herhangi bir engel ile karşılaşmadan ve vize merkezinin de gerekli tüm desteği sayesinde daha sağlıklı bir vize başvurusu gerçekleşmektedir.

·1. Adım

İspanya Schengen vizesi adına müracaat işlemlerinde bulunmak isteyen vatandaşlar, ilk adım olarak vize başvuru merkezlerinin veyahut akredite edilen vize başvuru acentelerinin müşteri temsilcileri ile irtibat haline geçerek gerekli evrakların talebinde bulunması talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra, buradaki en önemli etmen ise başvuruda bulunacak olan kişinin İspanya ülkesi sınırları içerisine seyahat kategorisini net bir şekilde belirlemesidir. Bunun nedeni ise İspanya Schengen vize prosedürünün de alt ayrı türleri mevcuttur ve evrak listesi değişkenlik göstermektedir. En son olarak müşteri temsilcisi başvuru sahibinin e-mail adresine gereken evrak listesini gönderecektir.

·2. Adım

Bu adımda ise başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-mail adresine gönderilen vize başvuru evraklarını hazırlaması gerekmektedir.

·3.Adım

Başvuru sahibinin, en doğru ve güncel evrak bilgileri ile hazırlamış olduğu talep edilen gerekli evrakları bir dosya haline getirerek vize müracaat merkezine bizzat gelerek teslim etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ek olarak, kargo ya da kurye yolu ile de evrak dosyası merkeze teslim edilmektedir. Ancak, vize başvuru sahibinin şahsen merkeze gelmesinde fayda vardır.

·4.Adım

İspanya bir Schengen alanına üye olan devlet olmasından kaynaklanarak VIS (biyometrik bilgi) gereğince parmak izi ibrazı talep edilmektedir. Fakat, başvuruda bulunacak olan kişi son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ve konsolosluk ya da büyükelçiliğin VIS (biyometrik bilgi) veri tabanı içerisinde biyometrik bilgileri var ise, vize müracaat merkezine gelmesine ve beraberinde de yetkili makamlara tekrardan parmak izi bilgilerini temin etmesine gerek yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×