İspanya Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
İspanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İspanya Vize Merkezi, Ankara

İspanya Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

İspanya Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden başvuru sahipleri için vize başvuru işlemleri adına gerekli tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile kurulan ve görevlendirilen bir merkezdir. İspanya Schengen vizesinin sorunsuz, kolay ve aynı zamanda da güvenilir adımlar ile alınması için başvuru sahibinin vize başvuru merkezleri ya da akredite olan vize başvuru seyahat acenteleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Adana

Ankara Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Ankara vize merkezinin çalışma saatleri

  • Hafta içleri 08.30 ve 18.30,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 saatleri kapsamı içerisinde başvuruda bulunmak isteyen kişilere gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Ankara ili sınırları içerisinde yapılacak olan İspanya Schengen vize başvurularında parmak izi beyanı adına konsolosluk randevusunun alınması zorunlu kılınmıştır. Vize randevu alımı ise vize başvuru merkezi müşteri temsilcilerinin çalışma kapsamı içerisinde yer almaktadır.

İspanya Vize Merkezi, Ankara
İspanya Vize Merkezi, Ankara

Başvuru sahibinin vize başvur merkezine göndermiş olduğu evraklar görevlilerin eline ulaştığı takdirde, başvuru sahibinin planına en uygun olacak şekilde vize randevusu merkez yetkilileri tarafından verilmektedir.

İspanya Vizesi Sonuçlanma Süresi – Ankara

Ankara şehrinin sınırları içerisinden yapılacak olan İspanya Schengen vize başvurularının sonucu ortalama olarak 15 takvim günü içerisinde netice kazanmaktadır. Bunun yanı sıra, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluk durumu da göz önüne alınarak başvuru sahibinin müracaat etmesinde fayda vardır.

Belirtilen bu süre ise kesinlikle bir netlik taşımaması ile birlikte İspanya Schengen vizesinde de kaç günde çıkacağı kesinlikle konsolosluğun inisiyatifi kapsamı içerisinde bulunmaktadır. Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra, vize başvurusunda bulunan başvuru sahibi eksik evrak ya da hatalı bilgilerin beyanında bulunur ise vize başvurusu ne yazık ki olumsuz bir şekilde değerlendirmeye alınarak ret kararına varılmaktadır.

Bu gibi durumlar için sadece vize reddi kararı verilmekle kalınmaz, hatalı bilgiler beyanı yüzünden başvuru sahibine cezai yaptırımlar da uygulanır. Bu gibi olumsuz durumlar ve engeller yaşamamak için İspanya vize başvuru sahibinin her zaman bir vize danışmanına ihtiyacı bulunmaktadır. Vize işlemleri tecrübe ve tecrübenin de akabinde yılların deneyimini gerektirmektedir.

Ankara’da İspanya Vizesi Merkezi

Ankara da hizmet veren İspanya vizesi merkezimiz aracılığı ile sorunsuz bir şekilde vize sahibi olabilirsiniz.

İspanya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız İspanya vizesine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için Ankara da hizmet veren vize merkezimizi ziyaret ederek İspanya vizesi için başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İspanya’ ya hangi sebeple seyahat edeceğinize yönelik vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Örneğin; eğitim için ülkeye seyahat etmeyi planlayan kişiler “Öğrenci Vizesi” adı altında vize türüne başvuru yapmalıdır. Aynı zamanda diğer sebeplere bağlı olarak seyahat sebebinize uygun olacak şekilde aşağıda vize türlerinden birine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
  • İspanya transit denizci vizesi
  • İspanya ticari vize
  • İspanya öğrenci vizesi (90 güne kadar)
  • İspanya turist vizesi
  • İspanya EEA/EU eşi vizesi
  • İspanya kültür vizesi
  • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi

İspanya’ya Seyahat Tarihlerinizi Belirleyin!

İspanya vizesi için başvuru yapacak kişilerin vize merkezimize sunacağı belgelerde seyahat tarihlerini netleştirmesi ve belirtmesi gerekmektedir. Aynı zamanda İspanya Büyükelçiliğine yazılacak dilekçe de seyahat tarihlerinizi belirterek ülkeye tarihlerde giriş-çıkış yapacağınızı yazmalısınız. Otel ve uçak bileti rezervasyonlarınız belirteceğiniz seyahat tarihi ile uyumlu olmak zorundadır. Aksi halde vize başvurunuzun onaylanması zaman alabilir.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Belgeleri Sunmalısınız!

İspanya vizesi için Ankara da hizmet sunan vize merkezimize sunacağınızın belgelerin tam olması gerekmektedir. Eğer sunmanız gereken belgelerin birini sunamıyorsanız vize merkezimizde hizmet veren danışmanlarımız yetkili olduğu için sizden ek belge talebinde bulunabilir.

İspanya Vize Süreci Devam Ederken Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz!

İspanya vize başvuru süreci devam ederken Konsolosluk yetkilileri sizin bilgilerinizi teyit etmek nedeni ile arayabilir. Bu durum seyrekte olsa karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizin de başınıza böyle bir durum gelir ise konsoloslukta iletişime geçtiğiniz yetkili kişiye sunmuş olduğunuz belgelerde belirttiğiniz bilgilerden bahsetmelisiniz. Ayrıca vize merkezimize e-posta atarak ya da arayarak danışmanlarımızı İspanya Konsolosluğu tarafından arandığınızın bilgisini vermeniz gerekmektedir. Sorunsuz ve hızlı bir şekilde İspanya vizesi almak istiyorsanız Ankara da hizmet veren vize merkezimizi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda online olarak başvurunuzu gerçekleştirerek sunmanız gereken belgeleri kargo şirketi aracılığı ile gönderebilirsiniz.

İspanya Vizesi Ne Kadar?

İspanya vize işlemlerinde harç bedelinin konsolosluğa  ödenmesi gerekmektedir. İspanya vize harç bedeli olarak 150 Euro bütün tip vize işlemlerine ve 15 sigorta teminatı olarak vize harç bedeline yansıtmıştır.

İspanya Turist Vize Veriyor Mu?

İspanya turist vize işlemleri için konsolosluktan başvuru yapabilirsiniz. D tipi vize ve C tipi turist vizesi vermektedir.

İspanya D Tipi Vize Nasıl Alınır?

İspanya D tipi vize işlemleri için konsolosluk üzerinden alacağınız D tipi vize formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

İspanya Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×