almanya-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

Almanya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Almanya Aile Birleşimi Vizesi- Almanya Evlilik Veya Diğer Yollarla Vatandaşlık

Almanya Aile birleşimi vizesi, Türkiye’ de yaşayan TC vatandaşı olan kişilerin Almanya’ da yaşayan eş veya çocuklarının yanına yerleşmesi amacı ile alınması gereken bir vize türüdür. Almanya Aile birleşimi vizesi D tipi vizeye yani uzun süreli oturum izni gerektiren vizelere girmektedir. Almanya Konsolosluğundan randevu ile gerçekleştirilecek olan başvurularda dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar bulunmaktadır.

Başvuru yapılacak olan konsolosluk şehre göre farklılık göstermektedir. D tipi vize başvuruları İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’ ten yapılmaktadır. Almanya aile birleşimi vizesi için bütün evrakların hazır olması gerekmektedir. Dosyada doğru bilgiler ve eksiksiz tam bilgilerin yer alması gerekmektedir.

Almanya vizesi belgelerine ek olarak bu vizede Almanya’ da yaşayan eşe dair de belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

Almanya’ da bulunan eşin ikametgâh belgesi, kimlik bilgileri, banka hesap dökümleri ( son 3 aya ait döküm ve en az 8.000 TL değerinde para bulunması gerekmektedir.), maaş bordrosu, sağlık sigortası, önceki evliliği var ise ona ait bilgiler, eşlerin ortak çocukları hakkındaki bilgilere de dosyada yer verilmelidir.

Almanya aile birleşimi vizesi başvurularının en önemli evrakı ise A1 düzeyinde dil sertifikasıdır. Bu düze, günlük konuşmayı ve Almanya’ da normal yaşam sürebilecek kadar Almanca’ yı içermektedir. İlgili dil sertifikasını Almanca dil sınavına girerek almak mümkündür. Sınav Almanya konsolosluğunun belirlemiş olduğu sınav yerlerinde gerçekleştirilmektedir. Eğer eşlerin çocukları bulunuyor ise, 16 yaşından küçük çocuklar için dil sertifikasına gerek oktur. 16 yaşından büyük çocuklarda da tıpkı eşler gibi A1 düzeyinde Almanca dil sertifikası istenmektedir.

D tipi vize ayrıntılı incelenen bir vize başvuru türüdür. Bu nedenle vize reddi yaşanması durumları; A1 Almanya yeterlilik dil belgesi olmaması, Almanya Konsolosluğu’ nun belirttiği maddi yeterliliğe sahip olunamaması Adli sicil raporunun temiz olmaması gibi sorunlardan kaynaklı olabilmektedir. Bu nedenle Aile birleşimi vizesi hazırlanırken özenli olunması, belirtilen bütün belgeleri eksiksiz olarak yerine getirmek gerekmektedir. A1 düzeyinde dil sınavı yeterliliğine sahip olunamaması durumunda yıl içerisinde Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen sınava yeniden girilebilmektedir.

Almanya Aile birleşimi vizesi ücretleri Almanya Konsolsoluğu2 nun belirlemiş olduğu başvuru ücreti, harç ücreti, A1 yeterlilik sınavı giriş ücreti vb. değişkenlerden dolayı her yıl farklılık göstermektedir. net bir rakam oluşturmak amacı ile firmamızın yardımlarından yararlanmanız mümkün olacaktır.

Almanya Evlilik Veya Diğer Yollarla Vatandaşlık alabilmenin şartı olarak Almanya D tipi vize alındıktan sonra en az 3 yıl evli kalma şartı bulunmaktadır.

  • Bir yıldan daha fazla sürede Almanya’ da aylık 450 Euro kazanca sahip bir işte çalışmak
  • Eşin vefatı durumu
  • Alman vatandaşı bir çocuğunuzun olması
  • Aile içi şiddet yaşanması ve bunun sonucunda belgelenerek 3 yılı beklemeden ayrılık yaşanması, durumlarında diğer yollarla da Alman vatandaşlığı elde edilebilmektedir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye