İngiltere Vize Başvurusu Reddi: İngiltere Vizesi Ret
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Başvurusu Reddi

İngiltere Vize Başvurusu Red Nedenleri

 Vize Başvurusunda Red

İngiltere vizesi başvurusu reddi’nin başlıca sebepleri; vize başvurularından yaşanan suistimaller ve vize ihlalleridir.İngiltere vizesi alabilmek için sadece gerekli evrakların toplanarak vize başvurusu yapılması ve başvuru formunun doldurulması vize almak için yeterli değildir.

Schengen Vize Başvurusu Reddi

Ayrıca diğer vize başvuru sahiplerinin (İngiltere’ye kaçmak isteyenlerin) izlediği yolu izlemek veya onlarla aynı kategoride değerlendirilmemek için durumunuzu (vize başvuru sebebiniz ve ülkeye gere döneceğinizi) konsolosluğa net bir şekilde kanıtlamanız gerekmektedir.

Konsolosluk yetkilileri Türkçe olarak teslim ettiğiniz evrakları dikkate almadığı içinde (İngiltere Vize başvurularında yeminli tercüme zorunluluğu vardır.)vize başvuru nedeninizin anlaşılamadığı gerekçesi ile vize başvurunuzu ret edebilmektedirler.
İngiltere Vize Başvurusu Reddi
İngiltere Vize Başvurusu Reddi

Eğer öyle olsaydı tüm başvuru sahiplerinin vizeleri onaylanırdı. Sadece gerekli belgeleri toplayıp randevu alıp başvuru formu doldurularak yapılan başvurular vize alınması için yeterli değildir. Eğer bu kadar kolay olsaydı tüm başvuru sahiplerinin sorunsuzca vize alması gerekir ve ret denen bir kavram konuşulmaz, biz de bu yazıyı yazıyor olmazdık, değil mi?

İngiltere vize başvurusu değerlendirilirken “case by case”, yani “duruma özel” değerlendirme yöntemi kullanılır. Yani, daha önce 3-4 kez İngiltere vizesi almış olsanız bile bir sonraki başvurunuz da ret alabilirsiniz. Aynı şekilde, daha önce 2-3 kez İngiltere vize başvurunuz ret ile sonuçlanmış olması asla İngiltere vizesi alamayacağınız anlamına gelmez. Yani, İngiltere vizesi almış olmanız ya da ret almış olmanız bir sonraki İngiltere vizesi başvurunuzun sonucunu %100 etkilemez.

İngiltere vize başvurusunu bir vize danışmanlık acentesi ile başvuru yaptıysanız mutlaka başvuru formunuzun bir kopyasını alarak sonraki başvurularınızda kaynak olması için muhafaza ediniz.

Eğer başvurunuz ret edildiyse, size, ret nedenlerini açıklayan bir  Ret Kağıdı (Refusal of Entry Clearance) gönderilecektir. Bu belgede,  ayrıntılı olarak ret kararının gerekçeleri yer almaktadır. Ayrıca karara karşı itiraz etmek isterseniz,  itiraz başvurunuzu nereye göndermeniz gerektiğini de açıklar.

İngiltere vizesi başvurunuz ret ile sonuçlandı ama tekrar başvuru yapmak istiyorsanız, İngiltere vize başvuru formunuzun bir kopyasını ve Ret Kağıdınızı bize ulaştırın. Ret gerekçelerinizin analiz edilip ve yeni başvuruda izlenecek yol hakkında bilgi almak için [email protected] adresine ret kağıdınızı ve iletişim bilgilerinizi gönderin. Danışmanlarımız durumunuzu analiz ettikten sonra sizinle iletişime geçeceklerdir.

Ingiltere Vizesi Hangi Durumlarda Reddedilir?

İngiltere vize reddinin en önemli nedeni evrakların eksik şekilde beyan edilmesidir. Bununla birlikte yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunmak, yanlış vize kategorisine başvurmak, ya da doğru olmayan bilgiler beyan etmek vize reddine neden olmaktadır.

Ingiltere Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmali?

İngiltere vizesinde ve cevabı alanların yapması gereken ilk iş yapılan hatayı düzelterek yeniden başvuru yapmaktadır. Başvuru sahibinin idari itiraz hakkı ve dava açma özgürlüğü de bulunmaktadır.

Ingiltere Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

İngiltere vize reddi pasaporta işlenmez, başvuru sahibine vizenin reddedildiği İngilizce olarak hazırlanmış ret mektubu ile bildirilir.

İngiltere Vize Başvurusu Reddi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×