İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Başvurusu Reddi

 Vize Başvurusunda Red

İngiltere vizesi başvurusu reddi’nin başlıca sebepleri; vize başvurularından yaşanan suistimaller ve vize ihlalleridir.İngiltere vizesi alabilmek için sadece gerekli evrakların toplanarak vize başvurusu yapılması ve başvuru formunun doldurulması vize almak için yeterli değildir.

Ayrıca diğer vize başvuru sahiplerinin (İngiltere’ye kaçmak isteyenlerin) izlediği yolu izlemek veya onlarla aynı kategoride değerlendirilmemek için durumunuzu (vize başvuru sebebiniz ve ülkeye gere döneceğinizi) konsolosluğa net bir şekilde kanıtlamanız gerekmektedir. Konsolosluk yetkilileri Türkçe olarak teslim ettiğiniz evrakları dikkate almadığı içinde (İngiltere Vize başvurularında yeminli tercüme zorunluluğu vardır.)vize başvuru nedeninizin anlaşılamadığı gerekçesi ile vize başvurunuzu ret edebilmektedirler.

Eğer öyle olsaydı tüm başvuru sahiplerinin vizeleri onaylanırdı. Sadece gerekli belgeleri toplayıp randevu alıp başvuru formu doldurularak yapılan başvurular vize alınması için yeterli değildir. Eğer bu kadar kolay olsaydı tüm başvuru sahiplerinin sorunsuzca vize alması gerekir ve ret denen bir kavram konuşulmaz, biz de bu yazıyı yazıyor olmazdık, değil mi?

İngiltere vize başvurusu değerlendirilirken “case by case”, yani “duruma özel” değerlendirme yöntemi kullanılır. Yani, daha önce 3-4 kez İngiltere vizesi almış olsanız bile bir sonraki başvurunuz da ret alabilirsiniz. Aynı şekilde, daha önce 2-3 kez İngiltere vize başvurunuz ret ile sonuçlanmış olması asla İngiltere vizesi alamayacağınız anlamına gelmez. Yani, İngiltere vizesi almış olmanız ya da ret almış olmanız bir sonraki İngiltere vizesi başvurunuzun sonucunu %100 etkilemez.

İngiltere vize başvurusunu bir vize danışmanlık acentesi ile başvuru yaptıysanız mutlaka başvuru formunuzun bir kopyasını alarak sonraki başvurularınızda kaynak olması için muhafaza ediniz.

Eğer başvurunuz ret edildiyse, size, ret nedenlerini açıklayan bir  Ret Kağıdı (Refusal of Entry Clearance) gönderilecektir. Bu belgede,  ayrıntılı olarak ret kararının gerekçeleri yer almaktadır. Ayrıca karara karşı itiraz etmek isterseniz,  itiraz başvurunuzu nereye göndermeniz gerektiğini de açıklar.

İngiltere vizesi başvurunuz ret ile sonuçlandı ama tekrar başvuru yapmak istiyorsanız, İngiltere vize başvuru formunuzun bir kopyasını ve Ret Kağıdınızı bize ulaştırın. Ret gerekçelerinizin analiz edilip ve yeni başvuruda izlenecek yol hakkında bilgi almak için info@schengenvize.net adresine ret kağıdınızı ve iletişim bilgilerinizi gönderin. Danışmanlarımız durumunuzu analiz ettikten sonra sizinle iletişime geçeceklerdir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×