İsveç Fotoğraf Ölçüleri

İsveç Fotoğraf Ölçüleri

İsveç’e birçok farklı sebeple gitmek istiyor olabilirsiniz ve İsveç’e ne sebeple gidiyor olursanız olun İsveç’e giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınız var ve bu vizeyi alabilmek için Konsolosluk tarafından başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olunabilmesi için belirli evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak getirilmesi gerekir. Bu evraklardan birisi de biometrik fotoğraftır. İsveç vize başvurusu sırasında kullanılacak olan evraklardan birisi biometrik fotoğraftır ve biometrik fotoğrafların bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir.

 

Biometrik Fotoğrafta Olması Gereken Özellikler:

  • Arka fonu beyaz olmalıdır.
  • 600 Dpi çözünürlükte olmalıdır.
  • Genişliği 30 mm, yüksekliği ise 35 mm olmalıdır.
  • Fotoğrafta saç tepesine kadar olan bölüm 25 mm yüksekliğe sahip olmalıdır. Fotoğraf tepesi ile saç tepesi arasındaki bölümün yüksekliği ise 2 mm olmalıdır.

İsveç Fotoğraf Ebatları

İsveç vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye