Hollanda Vizesi: Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen Vize İşlemleri

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi ile ülkeye turistik ziyarette bulunmak isteyen kişiler Schengen vize başvurusu yaparken firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirler. Hollanda vizesi‘ne  Hollanda’nın ilk giriş yapılacak ülke olması durumunda başvuru yapılmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Tüm schengen ülkeleri parmak izi sistemine geçmişlerdir.

Çekya Vizesi: Kesin Klavuz 2021

Hollanda schengen vizesi başvurusu prosedürleri

Hollanda vizesi, başvuru türüne göre farklı evraklar talep edilmektedir. Hollanda vizesi başvurusu için randevu alarak Sinanpaşa Mahallesi. Köyiçi Meydan Sokak Şelale Apt. No.3/9 Beşiktaş /İstanbul’daki ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık ücreti karşılığında öğrenebilirsiniz. Büyükelçilik ya da Başkonsolosluk ek evrak/belge isteme hakkına sahiptir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için uzman bir danışmana başvurmanızı tavsiye ederiz. Konsolosluk vize ücreti ve hizmet harcı başvuru esnasında peşin olarak ödenir ve vizenin ret edilmesi durumunda konsolosluk para iadesi yapmaz.

Hollanda vizesi müracaatları ödeme alınmadan başvuru merkezi tarafından kabul edilemez ve işleme alınmaz. Schengen vize başvurusu, seyahat edilecek Schengen Antlaşmasına üye ülkenin temsilciliğine veya en uzun kalınacak ülkenin temsilciliğine yapılmalıdır.

Planlanan kalış süreleri eşit ise Schengen bölgesinde ilk girilecek ülkenin temsilciliğine vize başvurusunda bulunulmalıdır. Hollanda vizesi başvurusu, seyahat tarihinden (vize başlangıç tarihi) 3 ay öncesinden itibaren yapılabilir. Yeşil, kırmızı ve gri pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vizeye almış olmanız, ülkeye giriş hakkı vermez.

Hollanda Schengen Vize İşlemleri
Hollanda Schengen Vize İşlemleri

Hollanda’ya giriş yapmadan önce, Hollanda Göçmenlik Bürosu ziyaretinizle ilgili evrakları (konaklama rezervasyonu, davetiye, gidiş-dönüş uçuş rezervasyonu, varsa şirket davetiyesi vb.) kontrol etmek isteyebilir.

Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişi, vize başvuru dosyasını orijinal evraklar ve fotokopileri ile hazırlamak ve teslim etmekten sorumludur. Başkonsolosluk tarafından evrakların fotokopileri geri verilemez orijinal evraklar size teslim edilir.

Hollanda Schengen Vizesi Başvurusunda Sıra Bekleme süresini nasıl azaltılır?

İstanbul’dan yapılan vize başvurularında sıra bekleme süresini azaltmak için sabah saatlerinde randevu almanızı ve randevudan 10 dakika önce başvuru merkezinde olmanız gerekmektedir. Başvurular 08.30 – 12.30 / 13.30 – 16.30 arasında kabul edilmektedir. Postayla müracaat kabul edilmez; pasaportlar şahsen veya vekalet verilen kişi tarafından teslim alınabilir.

Çipli Pasaport: Başvurular çipli pasaport ile yapılmalıdır varsa eski alınmış pasaportların da başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.

Hollanda vizesi başvuru formuna yapıştırılması gereken fotoğraf nasıl olmalıdır?

 • Tam karşıdan yüzü gösterecek şekilde çekilmiş
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve daha önceki vize başvurularında veya pasaportta kullanılmamış
 • Çerçevesiz
 • 2 adet 35-40 mm ( lütfen bu ölçütlere uydurmak için fotoğraflarınızı kesmeyiniz )
 • Mat,  düz beyaz fotoğraf kâğıdına basılmış olmalıdır
 • Hasarsız olmalıdır (pasaporta ataçla tutturulmamalıdır)
 • Beyaz  renkli arka plan üzerine çekilmiş -Yüksek çözünürlükte olmalıdır
 • Doğru odaklanmış ve berrak olmalıdır
 • Renkli fotokopi kabul edilemez
 • Ağız kapalı, göz açık olmalı ve saç gözleri kapamamalıdır
 • Çenenizin tabanıyla saça kadar olan kısım 26 mm ile 30 mm arasında olacak şekilde başınız ve omuzlarınıza yakın plan çekilmelidir
 • Kameraya direkt bakılmalıdır.
 • Gözlük takılıyorsa (sağlık gerekçesi için olan numaralı gözlükler) Gözlerin gözlük camından net, ışık yansıması olmadan gözükmelidir. Gözlük camların renkli olmamalıdır. Mümkünse ince bir gözlük çerçevesi kullanınız.

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda vizesi için bankada bulunması gereken bakiye, 6 ile 7 bin TL kadardır.

Hollanda Turistik Vize Veriyor Mu?

Hollanda, turistik bir seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlar için turistik vize verir.

Hollanda Vizesi Almak Zor Mu?

Hollanda konsolosluğunun, tarafınızdan istediği evrakları istenilen doğrultuda uyguladığınız takdirde Hollanda vizesi almak hiç de zor değildir.

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda’da 3-5 günlük turistik konaklamalarda otel ve uçak bileti de alındıysa en az 6bin TL ile 7bin TL arası miktar olmalıdır. Rezervasyon yaptırılmadıysa en az 8bin-9bin TL bakiye olmalıdır. 7-10 gün arası turistik seyahatlerde rezervasyon varsa en az 10bin TL-12bin TL ve rezervasyon olmaması durumunda en az 12bin TL ve üzeri para olmalıdır.

Hollanda Turistik Vize Veriyor mu?

Evet. 180 gün içinde 90 gün kalma şartlı turistik vize alınabilir.

Hollanda Vizesi Almak Zor mu?

Hollanda vizesi; belgelerin tam olarak hazırlanması, doğru vize türüne başvurulması doğrultusunda, vize almak zor değildir.

Hollanda Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye