İsveç Konsoloslukları - Schengenvize.net
İsveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsveç Konsoloslukları

İsveç Konsolosluk Bilgileri

İsveç’e seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların, İsveç Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvuru formu ve hazırlaması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi alması gerekiyor.

İngiltere Vizesi Hakkında

Ülkemizde farklı ülkelere bağlı birçok konsolosluk hizmet vermektedir. Konsolosluklar, bağlı bulunduğu ülke vatandaşlarına diğer ülke sınırları içerisinde çeşitli sorunlarında daha kısa sürede destek olabilmek için hizmet veriyor. Ülkemizde bulunan İsveç Konsoloslukları, ülkemize çeşitli sebeplerle seyahate gelen ya da Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarının vize, pasaport ve çeşitli hizmetlerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda İsveç Konsoloslukları, İsveç ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin korunmasını da sağlıyor.

İsveç Konsoloslukları kendi ülke vatandaşlarının yanı sıra Türk vatandaşlarının da İsveç seyahatleri için ihtiyacı olan vize işlemleri için hizmet veriyor. Fahri konsolosluklar ise sadece İsveç vatandaşlarının çeşitli işlemlerinde destek olma yetkisine sahiptir. İsveç Fahri Konsolosluğunun ülkemiz vatandaşlarına vize verme yetkisi bulunmuyor. Vize başvurusu yapacak kişilerin direkt olarak İsveç Konsoloslukları ya da İsveç Büyükelçiliği ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak kişinin öncelikle başvuru yapacağı vize türünü ve seyahat süresini planlaması gerekiyor. Vize başvurusu yapılmadan önce direkt olarak İsveç Konsoloslukları adına dilekçe hazırlanarak vize başvurusu için randevu alınması gerekiyor. Randevu tarihi belirlenen kişilerin, bu tarihe kadar kendisinden istenilen evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor.

Vize başvuruları sırasında İsveç Konsoloslukları tarafından kişilerden istenilen evraklar, konsolosluklar tarafından belirtilmiştir. Ancak belirli durumlarda ya da teslim edilen evrakların birbiri ile çelişmesi halinde kişilerden ek evraklar da talep edilebilmektedir.
İsveç Konsoloslukları
İsveç Konsoloslukları

Vize başvurusu için doldurulan formun hem Türkçe hem de İsveççe olarak hazırlanması gerekiyor. Başvuru sırasında kullanılan pasaportun ise en az 3 ay geçerliliği olmalı ve üzerinde okunmasını engelleyecek düzeyde yıpranmalar olmaması gerekiyor. Alınan vizenin işlenebilmesi için pasaport üzerinde en az boş sayfa olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor.

Vize başvurusu sırasında kullanılacak fotoğrafın, biyometrik oranlarda çekilmiş olması ve bundan daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekiyor. İsveç Konsoloslukları seyahatin masraflarını karşılayamayacak düzeyde olan kişilerin başvurularını da reddedebiliyor.

Bu yüzden vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak için kişilerin kredi kartı ve banka hesabındaki bakiyeyi gösteren evrakları da başvuru dosyasına eklemesi gerekiyor.

İsveç Konsolosluk Bilgileri

İsveç vize başvurularının değerlendirildiği ve uzun süreli vizeler için bizzat başvuru yapılan yer, İsveç’e giriş çıkışları düzenleyen yer İsveç Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. İstanbul’da bir tane Başkonsolosluk, Ankara’da da bir tane Büyükelçilik vardır ve tüm Türkiye’nin İsveç vize işlemleri ve İsveç vatandaşlık işlemleri bu alanlardan yürütülmektedir.

İsveç İstanbul Başkonsolusluğu

Adres: İstiklal Caddesi 247 Tünel Beyoğlu/İstanbul

Telefon Numarası: 0(212) 334 06 00

Faks Numarası: 0(212) 334 06 28

E-Mail Adresi: [email protected]

*Vize başvuruları Salı ve Perşembe günleri 09.00 ile 10.00 saatleri arasındadır.

*Vize birimi Pazartesi ile Perşembe günleri arasında 14.00 ile 16.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

İsveç Ankara Büyükelçiliği

Adres: Katip Çelebi Sokak, Numara: 7, 06692, Kavaklıdere/Ankara

Telefon Numarası: 0(312) 455 41 00

Faks Numarası: 0(312) 455 41 20

Vize Bölümü Faks Numarası: 0(312) 455 41 30

E-Posta Adresi: [email protected]

Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe : 08.00 – 16.45 Cuma : 08.00 – 14.30

İsveç konsolosluğu ne zaman Açılacak?

İsveç konsoloslukları hafta içi saat 9.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir. Resmi tatillerde görev yapmamaktadır.

Ankara İsveç Konsolosluğu Açık Mı?

Ankara İsveç konsolosluğu hafta içi saat 9.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

İsveç Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Dışişleri bakanlığında çalışmakta olan isveç konsolosu, Herrström’dür. Tam adıyla Staffan Herrström.

İsveç Konsoloslukları Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×