İsveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsveç Vize İşlemleri Reddi

 

İsveç’e gidebilmek için gereken vize işlemlerinin tamamlanıp başvuru gerçekleştirdikten yaklaşık 15 gün sonra vize başvurunuz sonuçlanacaktır. İsveç vizesi alabilmek ya da alamamak İsveç Konsolosluğu ve de Büyükelçiliği tarafından kararlaştırılan bir durumdur ve de bu yetkiye sahiplerdir. Yani İsveç Konsolosluğu, vize başvurusu yapan kişinin başvurusunu kabul etmeyebilir ve de vize reddi verebilir. Belgelerde bulunan eksiklik, istenilen şartların sağlanmaması, belgelerde var olan hata vs. gibi daha birçok farklı ret sebebi olabilmektedir.

İsveç Vize Ret Alma Sebepleri

İsveç Konsolosluğu tarafından vize reddi alınmasının çok farklı sebepleri vardır.

  • Seyahat amacının net bir şekilde açıklanmaması ve detaylanmaması,
  • Belgelerde bulunan eksiklik veya sahtecilik,
  • Pasaportun geçerlilik süresinin hala geçerli olması,
  • İsveç hükümeti tarafından önceden sınır dışı kararı verilmiş olması ve İsveç kamu düzeni için tehlike oluşturması,
  • Vize bitiş tarihinde ülkeye dönüşün kanıtlandığı belgenin eksikliği.

     İsveç vize reddi alınması bir daha İsveç ile ilgili adım atılamaması anlamına gelmemektedir. Ret almak demek İsveç’e yapılacak olan seyahate engel çıkarılması demektir. Vize reddine itiraz etme hakkınız vardır ve gerekli olan tüm evrakları tamamladıktan sonra ya da düzenledikten sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi almanın sonucunda vize için yatırılan paranız iade edilemez. Yani vize reddi almak hem zaman hem de maddiyat kaybı anlamına gelmektedir. Bu sebeple de schengenvize.net ile iletişime geçmeli ve İsveç vize başvurusu yaparken profesyonel destek almak başvurularda kendinize kolaylıklar sağlayacaktır.

İsveç Vize Reddine İtiraz

    Öncelikle size gelen vize ret sonucuna dikkatli bakmalısınız ve buna uygun gidişat izlemelisiniz. Sonra da ret hakkınızı kullanmalı ve varsa eksik ya da yanlış belge tamamlanmalıdır. Daha sonrasında İsveç Ankara Büyükelçiliği’nden ret alan vizenin tekrar değerlendirilebilmesi içeriğine sahip talep dilekçesi iletmelisiniz. Ret dilekçelerinde ve işlemlerinde profesyonel destek alabilmek ve bir kez daha ret alınmaması için schengenvize.net ile iletişim kurulabilir veya online randevu imkanıyla vize işlemlerinizi devredebilirsiniz.

İsveç vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/isvec-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×