İsveç vize ücreti 2023 - Schengenvize.net
İsveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsveç vize ücreti 2023

İsveç Vize Başvuru Ücretleri

İsveç Vize Ücretleri

İsveç seyahati düşünenler öncesinde vize tipi seçmelidir. Vize tipini seçtikten sonra gerekli evraklar hazırlanmaya başlamalıdır. Bu evrakları hazırladıktan sonra randevu almalı ve belgeleri ibraz etmelisiniz. Belgeleri ibraz ederken vize ücreti ödemeniz gereklidir.

İsveç Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

İsveç vize ücreti başvuru sahipleri tarafından ödenmelidir. Bu ücret yaş ve seyahat süresine göre değişmektedir.

Vize ücretleri İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Ayrıca ücretlerde zaman geçtikçe değişiklik yaşanabilir. Bu nedenle en güncel fiyat bilgisi için vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz.

İsveç Vize Ücreti Ne Kadar?

İsveç vize tipine ve yaş aralığına uygun olarak ödemeniz gereken ücretler aşağıdaki gibidir.
 • Standart ücret – 790 TL
 • 0 ila 5 Yaş arası çocuklar – 0 TL
 • 6 ila 12 Yaş arası çocuklar – 400 TL
 • Diğer ülkenin vatandaşları – 310 TL
İsveç vize ücreti 2021
İsveç vize ücreti

Diğer ülkeler denildiği zaman aşağıdaki ülkeler kastedilmektedir.

 • Azerbaycan
 • Ukrayna
 • Ermenistan
 • Rusya
 • Bosna Hersek
 • Sırbistan
 • Moldova
Bazı kategoriye ait olan bireyler vize ücretinden muaf tutulmaktadır. Bu kategoriye ait olanları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.
 1. 0 ila 6 Yaş arası çocuklar
 2. Öğrenci ve öğretmenler
 3. Bilimsel araştırma yapan üçüncü ülke vatandaşları
 4. 25 Yaşa kadar seminer ve benzeri etkinliklere katılan kişiler
 5. AB ve AET vatandaşlarının akrabaları

İsveç Vize Ücreti Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize ücretinin yanı sıra her başvuru işlemi için 297 hizmet bedeli ödemelisiniz. Bu ücreti ödemeden vize işleminiz başlatılmamaktadır.

Harç, vize ve ek hizmet ücretlerini Türk Lirası ile ödemeniz gereklidir. Ödemeleri sadece nakitle yapabilirsiniz.

NOT: Başvuru süreci bitmeden başvurunuzu geri çekmeniz durumunda vize ve işlem ücreti geri iade edilmemektedir.

Bunların yanı sıra vize şirketlerinin sunduğu ek hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Ek hizmet ücretleri ise 1 ila 140 TL aralığında değişmektedir.

İsveç vize başvuruları için https://www.schengenvize.net/isvec-vize-islemleri/ bağlantısını ziyaret ederek başvuru için doğru adımları atmalısınız.

Uzun ya da kısa süreli İsveç seyahati planlayan kişilerin, başvuru sırasında İsveç vize ücreti kapsamında ne kadar ödeme yapması gerekiyor?

İsveç’e çeşitli sebeplerle seyahat etmek isteyen kişilerin, başvuru yapmadan önce seyahat süresini ve amacını belirlemesi ve buna uygun vize başvurusu yapması gerekiyor. 90 günden daha kısa sürecek seyahatler için kişilerin İsveç Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. 90 günden daha uzun sürecek seyahatler için vize almak isteyen kişilerin de seyahat amacına uygun vize için başvuru yapması gerekiyor. Kişinin başvuru yaptığı vize türüne göre de İsveç vize ücreti değişiklik gösterebiliyor.

Vize başvurularında konsolosluklara ödenen vize harç ücretlerine 2 Şubat 2020 tarihinde devlet tarafından zam yapıldı. Bu tarihten itibaren yapılacak vize başvurularında, vize harç ücreti olarak kişilerin 375 TL yerine 535 TL ödemesi gerekiyor. İsveç vize ücreti 6 ile 12 yaş arası çocuklar için ise 220 TL’den 270 TL’ye yükseltildi. 0-5 yaş arası çocuklardan ise vize ücreti alınmıyor.

Vize başvurusu yapacak kişilerin, yaptığı başvurularda eksik ya da yanlış evrak teslim etmesi durumunda, kişinin yaptığı başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. Vize başvurusu reddedilen kişiye, İsveç vize ücreti ve diğer ücretler geri ödenmiyor. Bu yüzden başvuru sırasında teslim edilen evrakların üzerinde yer alan bilgileri detaylı şekilde incelemek gerekiyor. Vize başvurusu çeşitli sebeplerle reddedilen kişinin 28 gün içerisinde ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor. Bu süre içerisinde konsolosluğa yazılacak dilekçe ile vize reddine itiraz edilebiliyor. Yaptığı itiraz kabul edilen kişiler, konsolosluk tarafından verilen yeni randevu tarihine kadar kendisinden düzeltilmesi istenilen evrakları tamamlayarak başvuruyu yeniden yapması gerekiyor.

Vize ve vatandaşlık başvuruları üzerine ülkemizde profesyonel hizmet veren çeşitli firmalar bulunuyor. İlk kez vize başvurusu yapacak kişilerin, evrak hazırlama sırasında gözden kaçabilecek hatalara düşmemek için destek alması, vize başvuru ücretlerini tekrar tekrar ödememek için büyük önem taşıyor.

İsveç Vize Ücreti

İsveç seyahatine dair vize prosedürlerini dikkate almalı ve öncelikle zorunlu belgeleri toplamalısınız. Belgeler kadar İsveç vize ücreti de dikkate alınır ve yetişkinler için 115 Euro tutarına yer verilir. Sadece turistik değil kültürel ve ticari vize türlerinde de ayrı tutarın tahsis edilmesi istenir.

İsveç vizesi için pasaporta ve başvuru formuna ihtiyaç duyulur. Form elektronik olarak temin edilir ve doldurmanız beklenir. Girilen şahsi, ikamet ve meslek bilgilerinin her biri belgeler üzerinden desteklenir. Nitekim forma girilen bilgilerin belgelerde olanlar ile örtüşmemesi halinde vizeden ret yanıtı almanız kaçınılmaz hale gelir.

Vize ücretlerine her sene zam uygulanır ve bunun üzerine ödemenizi yapmanız beklenir. İsveç vize ücreti 2020 yılında ortalama 65 Euro şeklinde ele alınmıştır. Bu ortalama vize türlerine göre belirlenmiştir. Hatta vize türünden ziyade yaş aralığı da ücretlerin değişmesine etki etmektedir.

İsveç vize ücreti 2021 yılında da konsolosluk bünyesinde belirlenmiş ve T.C. vatandaşlarının tahsis etmesi istenmiştir. Bunun için banka üzerinden yapılan ödemelere dair makbuz talep edilir. Taleplere karşı tüm belgelerin ibraz edilmesi dikkate alınır. Nitekim eksik belgelerden kaynaklı da vizeye ret yanıtı verilir ve işlemler uzayabilir.

İsveç Krallığı üzerinden seyahat programlarına yer vermek isteyenler belgeleri ve ödemeleri dikkate alıyor. İsveç’e vize almak zor mu sorgulayanlara tüm prosedürler paylaşılır ve eksiksiz olarak yerine getirilmesi beklenir. Önce başvuru formu doldurulur ve ardından talep edilen belgeler hazırlanır. Ödemeleriniz ile başvurunuzu tamamlar ve randevuya geçersiniz.

İsveç vizesi kaç günde çıkar merak edilen hususlar arasında ve bunun üzerine başvurulara geçilmekte. Şöyle ki başvurulara 5 ile 7 iş günü aralığında yanıt verilir. Ancak eksik belgeler ya da konsolosluk yoğunluğu üzerine bu süreç uzayabilir. Maksimum 15 iş gününe kadar sonuçlanması sağlanabilir.

Bu adımlar üzerine İsveç vize var mı öğrenenler başvurularını iletebilir. Hatta Schengen bünyesinde olduğu için tercihinizi bu yönde de yapabilirsiniz. Schengen vize başvurularının olumlu yönde yanıtlanması üzerine ülkeye seyahat etmeniz mümkün olacaktır. Bu şekilde turistik, kültürel ya da ticari gibi ayrı seyahat nedenleri üzerine harekete geçilebilir.

İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre vize ücretleri turist, kültürel gezi, ziyaret, iş, eğitim ve ticaret için yetişkin bireylerde 70 Euro harç bedeli olarak düzenlenmiştir.

İsviçre Vizesi Almak Zor Mu?

İsviçre vizesi almak için şartlar ve koşullar yerine getirildiğinde vizenizi almanız 7 iş günü kadar sürecektir.

İsviçre Vize Var Mı?

Türkiye’den yapılan başvurularda, vize işlemlerinizi yapmanız için bordo pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri için vize işlemleri yapılır.

İsveç vize ücreti 2021 Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×