İsveç Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

İsveç Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli ziyaretçilerimiz, İsveç vize merkezi Diyarbakır şubemiz tarafından sizlere İsveç Schengen vizesiyle alakalı olarak bilgi verme amacıyla hazırlanmış olan web sayfasına hoş geldiniz.

Diyarbakır ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın yanı sıra, vize merkezimiz üzerinden Türkiye sınırları içerisinde uzun süreli oturum izinleri olan yabancı uyruklu misafirlerimizde İsveç Schengen vizesi başvurularını yapabilmektedirler. Başvurusu yapılacak İsveç Schengen vizesi için, 3 farklı başvuru türü bulunmaktadır. Bunlar; turistik, ticari ve ziyaret vizeleridir.

İsveç Schengen vizesiyle alakalı detaylı bilgi alıp, başvuru yapmak için İsveç vize merkezimizin Diyarbakır şubesinin iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Diyarbakır Şubesinden İsveç Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsveç vize başvuru merkezi Diyarbakır şubemiz üzerinden İsveç Schengen vizesi başvurusu yapılabilmesi için, sizlere hazırlamış olduğumuz rehber listesini takip ediniz. İsveç vize merkezi Diyarbakır şubesi, İsveç Schengen vizesi başvuru aşamaları sırasında temsilcileri aracılığıyla sizlere gerekli olan desteği de sunacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, İsveç vizesiyle alakalı olarak son karar İsveç Konsolosluğu ve yetkililerindedir.

  1. Adım: İsveç vize merkezi Diyarbakır şubesiyle iletişime geçin ve kendi koşullarınıza uyacak şekilde e-mail adresiniz üzerinden başvuru evraklarının listesini talep edin.
  2. Adım: Gelen bilgi mailinde yer alan listedeki evrakları hazırlayın ve şubemize bu evrakları kendiniz veya kurye aracılığıyla teslim edin.
  3. Adım: Vize merkezi temsilcilerimiz tarafından randevunuz alınacak ve randevu saatinde biyometrik verilerinizi beyan ederek, İsveç vizesi başvurunuz gerçekleşecektir.
  4. Adım: Vize sonucunuz açıklandıktan sonra, pasaportunuzu kendiniz gelip şubemizden teslim alabilir veya kurye ile vereceğiniz adres üzerinden size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

İsveç Schengen Vizesi Hangi Kuruluşlar Üzerinden Alınabilmektedir?

İsveç vize başvuru merkezi Diyarbakır şubesi aracılığıyla yapacağınız vize başvuruları, İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan vize başvuru kriterleri ışığında yapılabilmektedir. İsveç Schengen vizesine başvurmak için öncelikle bir seyahat amacınız olmalıdır. Seyahat amacınızı belirledikten sonra bu amaca uygun olacak şekilde hazırlanan evraklarla başvurunuzu yapın. İsveç Konsolosluğu tarafından verilen İsveç Schengen vizesi en fazla 90 gün olabilmektedir ve bu yüzden kısa süreli bir vize çeşididir. İsveç Schengen vizesi başvuru evraklarında en çok dikkat edilecek olan durum, başvuru yapacak olan kişinin koşullarına ve mesleki durumuna uygun olmasıdır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye