Fransa Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Fransa Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahat amaçlarına göre vize alması zorunludur. Tüm pasaportlarla vize başvurusu yaparak ülkeye seyahat edebilirsiniz. Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu: Fransa yeşil pasaporta vize istemez. Yeşil pasaport ve kimlik kartı ile ülkeye seyahat edebilirsiniz.

İsveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İsveç ülkesine gelecek olan yabancı uyruklu kişilerin vize almasını zorunlu tutmuştur. İsveç yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları turistik seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Yeşil pasaport ile ülkeye giriş yapabilir ve 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz.

İsveç’te 90 günden uzun süre kalmak ve oturum izni almak için vize başvurusunda bulunmanız zorunludur. Vize almak için İsveç konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli evraklarla birlikte vize başvurusu yapabilirsiniz.

Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize İstiyor?  

Yeşil pasaport Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere 67 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkı bulunan pasaporttur. Yeşil pasaport başvurusu yapmak için İl Nüfus Müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekir. Mesleki belgeler, fotoğraf, gelir belgeleri gibi evrakları hazırlayarak pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor: Ermenistan, Hindistan, Güney Sudan, İngiltere, İrlanda, Kanada, Suudi Arabistan, Yeni Zelanda ve Avustralya ülkelerine giriş yapmanız için vize alınmasını zorunlu tutmuştur. Yeşil pasaportla gidilecek yerler ülkelerin arasındaki anlaşmalara ve yıllara göre farklılık gösterir.

Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu: Fransa yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasında yer alır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları pasaport ve kimlik kartı ile ülkeye giriş yapabilir. Pasaport ile yapacağınız seyahatlerin 90 günü geçmemesi gerekir. Sadece turistik seyahatler için yeşil pasaportla seyahat edebilirsiniz.

Litvanya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil pasaport; devlet sporcusu, eski bakanlar, devlet memurları, sözleşmeli devlet memurları ve belediye başkanlarına verilen pasaporttur. Pasaport almak için; fotoğraf, kimlik fotokopisi, dilekçe gibi belgelerle birlikte İl Nüfus Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekir. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları belirli ülkelerin vize prosedürlerinden muaf tutulur.

Litvanya yeşil pasaporta vize istiyor mu: Litvanya yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasındadır. Vize prosedürleri yeşil pasaport için geçerli olmayan ülkeye giriş yapılması için yeşil pasaport ve kimlik kartının olması yeterlidir. Vizesiz seyahat eden Türk vatandaşları ülkede 180 gün içinde 90 gün konaklama hakkına sahiptir. Bu süre içerisinde oturum izni alınmasına izin verilmediği için uzun süre ülkede kalmak isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekir.

Litvanya ile birlikte yeşil pasaport sahibi olarak gidebileceğiniz birçok ülke vardır. Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu: Fransa yeşil pasaporta vize istemez. Almanya, Arnavutluk, Belçika, Rusya, Bosna Hersek, Azerbaycan’la birlikte 167 ülkeye vize almadan yeşil pasaport ile gidebilirsiniz.

Yeşil Pasaport Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Yeşil pasaport kaç ülkeye vizesiz gidebilir: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları 167 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. 111 ülke, tüm pasaport sahibi Türk vatandaşlarını vizeden muaf tutmuştur. Vize alınması zorunlu olan Almanya, İsveç, Fransa gibi ülkelere yeşil pasaport ile gidebilirsiniz.

Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu: Fransa yeşil pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarından vize istemez. Ülkeye gitmek için yanınızda pasaportunuz ve kimlik kartınız olması gerekir. Vizesiz seyahatlerinizde 90 gün kadar ülkede konaklama hakkınız vardır.

Yeşil Pasaport Amerika’ya Gidebilir Mi?

Yeşil pasaport Amerika’ya gidebilir mi: Amerika yeşil pasaportla yapılacak seyahatler için vize alınmasını zorunlu tutmuştur. Ülkeye seyahat etmek için seyahat amacınıza göre bir Amerika vizesi almanız zorunludur.

Amerika yeşil pasaport için vize talep etse de yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının birçok ülkeye vizesiz seyahat etmesi mümkündür. Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu: Fransa vize prosedürü yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için geçerli değildir. Vize başvurusu yapmadan pasaportunuzla ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Ankara’daki Fransa Büyükelçiliği
Adres
Paris Caddesi n° 70 – Kavaklıdere 6540 Ankara

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
https://tr.ambafrance.org/

İstanbul’daki Fransa Büyükelçiliği
Adres
İstiklal Caddesi No : 4 Beyoğlu / Taksim 34435 İstanbul

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
https://istanbul.consulfrance.org/

Yeşil Pasaport İle Kaç Gün Ülkeye Gidilebilir?

Yeşil pasaport ile 67 ülkeye vizesiz gidebilirsiniz.

Yeşil Pasaport Başvurusu Nereye Yapılır?

Yeşil pasaport başvurusu İl Nüfus Müdürlüklerine yapılır.

Yeşil Pasaport Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Yeşil pasaportun 5 yıl geçerliliği vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×