Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Çalışma Belgesi İzin Yazısı Nedir?

Çalışma Belgesi Hakkında

Vize başvuruları için aktif olarak çalışan kişiler adına işveren tarafından düzenlenen ve kişinin çalıştığı işyerinden talep edilen yazıya çalışma belgesi izin yazısı adı verilir. Çalışma belgesi üzerinde yıllık izin hakkı süreleri belirtilmektedir. Ayrıca belge üzerinde işyerine ait kaşe ve ıslak imza mutlaka yer almalıdır. Çalışma belgesi izin yazısında çalışan kişinin hangi tarihte işe başladığı ve hangi tarihler arasında faal olarak çalıştığı yazılıdır.

Çalışma Belgesi İzin Yazısı Hangi Vizelerde Gereklidir?

Çalışma belgesi izin yazısı yurtdışına çıkış yapabilmek için istenen birçok vize türünde gereklidir. Bu belgeyi talep eden vize türleri şu şekilde sıralanmıştır:

  • Uzun Süreli Schengen Vizesi : Schengen vizesi Avrupa ülkelerine seyahat için istenen en bilenen vizelerden biridir. Uzun süreli Schengen vizesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çalışma belgesi izin yazısı talep edilmektedir.
  • Turistik Vize : Gezi amaçlı olan ülke ziyaretlerinde turistik vize almak gerekmektedir. Bu vize içinde çalışma belgesi izin yazısı talep edilmektedir. Ülkeden ülkeye gün süresi değişiklik gösterse bile bu vize en fazla 90 gün süreli olarak verilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×