Bulgaristan Schengen Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Bulgaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bulgaristan Schengen Vize İşlemleri

Bulgaristan Schengen Vize Başvurusu

Bulgaristan Schengen vize işlemlerinde bulunacak olan vatandaşların ilk adım olarak kesinlikle seyahat etme amaçlarını araştırmalar doğrultusunda belirlemesi gerekmektedir. Bulgaristan ülkesi ile ilgili vize, oturma izni, vatandaşlık ve beraberinde birçok türden mevzuat danışmanlığı hizmetlerini Bulgaristan ülkesinin vize müracaat işlemlerini merkez aracılığı ile başvuru sahipleri müracaat işlemlerini sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde sağlayabilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, müracaat işlemlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için seyahat amacına uygun olacak bir şekilde vize evraklarını hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.

1.    Pasaport

Bulgaristan ülkesi vize müracaatında kullanılacak olan pasaportun seyahat bitimi tarihinden sonraki 6 ay boyunca geçerli olması gerekmektedir.

Ayrıca vize işlemlerinin halledilebilmesi adına 2 adet boş sayfa olmalıdır.
Bulgaristan Schengen Vize İşlemleri
Bulgaristan Schengen Vize İşlemleri

2.    Biyometrik Fotoğraf

Konsolosluk resmi makamının talep edeceği biyometrik fotoğrafın arka fonu beyaz, 35×45 mm ebatlarında 2 adet fotoğraf şeklinde olmalıdır. Bulgaristan ülkesine vize başvurusu için kulaklar, yüz, çene ve alın bölgelerinin net bir biçimde görünecek şekilde fotoğraflar çektirilmelidir. Vize müracaatında başvurulacak olan biyometrik fotoğrafların son 6 ay içerinde çekilmiş olması gerekmektedir. Diğer bir tabir ile güncel tarihli olmalıdır.

3.    Banka Hesap Dökümü

Bulgaristan ülkesine yapılacak olan seyahatte, seyahat süresince masrafların karşılanmasına yetecek kadar (en az 5000 TL) bakiyenin banka hesabında olması gerekmektedir. Bakiyenin olduğu banka hesabının son 1 aya ait hesap dökümü Bulgaristan ülkesi turistik vize müracaat evrakları içerisinde olmalıdır.

Banka tarafından imzalı ve kaşeli hesap özeti olmalıdır. Hesap özeti dökümünün son işlem tarihlerinin 10 günden eski olmaması gerekmektedir.

4.    İkametgâh Belgesi

E-Devlet sitesinden veya kişinin bulunduğu bölgedeki muhtarlıktan alınan ikamet adresini gösteren evrak, Bulgaristan vize müracaat belgeleri arasında bulunmalıdır.

5.    Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler

Şirket sahibi olanlar için; imza duyurumu yapılması yeterlidir. Şirket çalışanı olanlar için; alınan son maaşın bordrosu yeterlidir. Öğrenci olanlar için; öğrenim gördüğü okuldan güncel tarihli öğrenci belgesi alması yeterlidir. Emekli olanlar için; emekli kartının çekilmiş fotokopisi yeterli olacaktır.

Reşit olmayanlar için; 18 yaş altı olan çocukların anne babasıyla beraber seyahat edecek olsalar bile noter onaylı muvafakat name belgesini vermeleri gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/bulgaristan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Bulgaristan Konsolosluğu vize verir.

Bulgaristan Ne Kadar Vize Veriyor?

Bulgaristan konsolosluğunun ne kadar süreyle vize vereceği ülkede bulunma amacına göre değişir.

Bulgaristana Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olduğu için turist vizesi Bulgaristan konsolosluğundan alınır.

Bulgaristan Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×