İsveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İsveç Schengen Vize İşlemleri

 

Schengen bölgesi, Avrupa Birliği üyelerinden oluşan bölgeye verilen isimdir. Ancak her Avrupa Birliği üyesi olan ülke Schengen bölgesinde değildir. İsveç, Schegnen bölgesinde olan bir ülkedir ve Schengen vizesi ile giriş yapılabilmektedir. Schengen vizesine sahip olan kişiler, Schengen bölgesinde olan ülkeler arasında direkt olarak geçiş yapabilmektedir. 

İsveç Schegnen vize alabilmek için İsveç Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binaları ile görüşmeler yapılabilir. Detaylı bilgiler için schengenvize.net ile iletişim sağlayabilir ve web sitedeki online randevu seçeneği ile de randevu alarak profesyonel destekler ve yardımlar alabilirsiniz. İsveç Schengen vizesi aldıktan sonra, başlangıç noktanız İsveç olacak şekilde bütün Schengen ülkeleri arasında vizesi ve kısa işlemlerle geçiş sağlayabilirsiniz.

İsveç Schengen Vize İçin Gerekli Evraklar

    İsveç Schengen vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda, Konsolosluk tarafından istenen belgeler temin edildikten sonra İsveç Konsolosluğu tarafında görevli olan hizmet binalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilir ve İsveç Schengen vize başvurunuzun sonuçlanmasını beklemelisiniz.

  • Doğru bilgilerle doldurulmuş olan ve diğer bütün evraklardaki bilgilerle uyuşan İsveç Schegnen vize başvuru formu,
  • Son on yıla ait olan pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Seyahat süresince geçerli olacak seyahat sağlık sigortası,
  • Son üç aya ait banka hesap dökümleri,
  • İkametgah belgeleri,
  • Son üç aya ait maaş bordroları ya da SGK çalışanı iseniz 4A/4B hizmet dökümleri

İsveç vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/isvec-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×