İsveç Aile Ziyareti Vize Dilekçe

İsveç Aile Ziyareti Vize Dilekçe

İsveç Aile Ziyareti Vize Dilekçe

 İsveç’te yaşayan bir tanıdığınız ya da akrabanız varsa ve siz onları ziyaret etmek istiyorsanız İsveç ziyaret vize ihtiyacınız olacaktır. Bu vizeyi alabilmek için yapacağınız vize başvurusu sırasında konsolosluk tarafından teslim edilmesi istenen belgelerden birisi de İsveç ziyaret vize dilekçedir ve bu dilekçe başvuru için en önemli evraklardandır. İsveç ziyaret vize dilekçesi, içeriğinde İsveç’e gidilme sebebinin belirtilmesi ve dikkat edilmesi gereken konuların anlatılması için önemlidir. Eğer bu konuya dikkat edilmezse, hatalı ya da eksik bilgiler olacak olursa vize reddi alabilirsiniz. 

 

  • İsveç’e yapacağınız seyahat amacını açıkça yazmalısınız. Örneğin, anneniz İsveç’te yaşıyor; nerede oturuyor, İsveç’e gittiğinde ne kadar kalacaksın vs.
  • İsveç’e giriş ve çıkış bilgilerinin açık bir şekilde yazılması gerekiyor. Eğer İsveç’ten sonra başka ülkeye geçiş yapacaksanız, ne zaman geçiş yapacağınızı vs. yazmalısınız.
  • Seyahat edecek olan kişi için gerekli olan masrafların ne tarz bir yolla karşılanacağını yazmalı, gerekirse de hesap bakiye döküm bilgileri paylaşılmalı,
  • İsveç ziyaret vizesi dilekçesindeki bütün bilgilerin, diğer evraklardaki bilgiler ile çelişmemesi gerekir. Aksi takdirde vize reddi alabilirsiniz.
  • Ziyaret edilecek olan kişi hakkında detaylı olarak bilgiler verilmeli. Eğer akrabaysa akrabalık kanıtlayıcı belgeler, arkadaşsanız da arkadaş olduğunuzun kanıtı olan belgeler.

 

İsveç KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye