almanya-vizesi-gerekli-evraklar

Almanya Vize Evrakları

Almanya Vize Evrakları

Almanya vize evrakları, Almanya vize başvurusunda bulunan kişinin ya da bulunacak kişinin seyahat amacına ve seyahat süresinin tarih aralıklarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle, Schengen vizesi prosedürü kapsamı içerisinde her başvuru sahibinden aynı evrak listesi talep edilmemektedir. Ancak, seyahat amacı her ne kadar farklı olursa olsun vize işlemleri sırasında ortak bir evrak listesi talep edilmektedir. Ortak evrak listesi ise şu şekildedir:

·         Pasaport

Başvuru sahibinin mevcut pasaportunun son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve bunun yanı sıra yırtık/deforme olmuş pasaportlar ile Almanya vize başvurusu gerçekleştirilememektedir. Başvuru sahibinin evrak hazırlama aşamasında ilk adımda bu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra, başvuru sahibinin mevcut pasaportunun içerisindeki sayfalardan en az 2 adet sayfanın da Schengen vizesinin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir. Pasaport, Almanya seyahatinden dönüş tarihi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğini koruması talep edilmektedir.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibinin, Almanya Schengen vizesi müracaatları için 2 adet biyometrik fotoğrafını beyan etmesi gerekmektedir. Ancak bu 2 adet biyometrik fotoğraf, başvuruda bulunacak olan kişinin en güncel halini yansıtarak son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir. Güncel olmayan ve biyometrik özelliklere sahip olmayan fotoğraflar ile Almanya vize başvurusunda bulunulamamaktadır.

·         Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu içerisinde talep edilen tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurularak beyan edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin başvuru formu içerisinde beyan edecek olduğu tüm bilgilerin gerçek olmasının yanı sıra eksik olmaması da mecburidir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin, Schengen alanı kapsamı içerisinde herhangi bir tıbbi bir sorun yaşaması olağandır. Bu nedenle, başvuru evrakları arasında 30.00 Euro teminat bedeli bulunan bir seyahat sağlık sigortasını da bulundurması gerekmektedir. Bu seyahat sağlık sigortasının tüm Schengen sınırları kapsamı içerisinde bir geçerliliğinin olması gerekmektedir.

·         Vize Harç Ücreti

Başvuru sahibinin yetkili mecralara vize harç ücretini tahsil ederek, verilen dekontu da başvuru evraklarının arasına ekleyerek ibraz etmesi gerekmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye