Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vize Evrakları & Ücreti 2021

Almanya turist vizesi dilekçe, başvuru formu, gereken evraklar gibi örnekleri makalemizi okuduktan sonra alt kısımda bulabilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya turist olarak gitmek için, bizlerden profesyonel yardım alabilirsiniz. Vize işlemlerinde, şirketimiz sizlere uzman desteği sağlayarak, Almanya turist vizesi ücreti harç ödemeleri haricinde ufak bir danışmanlık fiyatı isteyecektir.

Almanya turist vizesi korona ile ilgili güncel bilgilerimize göre, son durumda herhangi bir aksama yok. Pandemi sürecinin ilk başında, Almanya turist vizesi veriyor mu? Sorusuna hayır cevabını veriyorduk. Son zamanlarda ise, Almanya turist vizesi ne kadar? Gibi sorular ile karşılaşmak, işlerin bir nebze de olsa düzeldiğini bizlere gösteriyor ve bizlere mutluluk veriyor.

Danışmanlık fiyatını ödeyerek elde edebileceğiniz, diğer firmalardan bizleri ayıran özelliklerimiz;

 • Vize işlemleri süresi boyunca bir an bile desteğimizi sizlerden çekmiyor, sürekli yanınızda bulunuyoruz.
 • Gerekli işlemleri ve prosedürü tam olarak biliyor ve sizlere en faydalı yollardan ilerliyoruz.
 • Almanya turist vizesi için gerekli evraklar 2019 yılından sonra değişmiş olup, kendimizi 2020 yılında güncel tutarak sizlere hizmet veriyoruz.
 • Almanya turist vizesi için gerekli evraklar emekli bireyler için ekstra özen ve gayretle hazırlanıp, siz değerli büyüklerimizi oldukça yormamaya ve saygıda kusur etmemeye özen gösteriyoruz.
 • https://schengenvize.net/ olarak şirketimizin sahip olduğu tecrübeyi, vize alma sürecinde sizlere tam destek olarak sunmaktayız.
 • Tek yapmanız gereken, https://schengenvize.net/ adresinden bizlere ulaşmak ve bizlere hangi vize konusunda yardım istediğinizi söylemektir.

Almanya turist vizesi ücreti 2020 yılında gelen son güncellemeler ile birlikte, 110 Euro olmuştur. 110 Euro’nun haricinde belirli bir miktar danışmanlık ücretini kenara ayırarak, Almanya vizesi alma oranınızı artırabilirsiniz.

Almanya’ya gitmek isteyen 12 yaş altı kimseler, vize harç ücretinin yarısını ödemelidirler. 12 yaş altı çocuk kategorisine girdiği için, Almanya Konsolosluklarınca ücretin yalnızca yarısı istenilmektedir.

Almanya turist vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı için birazdan, https://schengenvize.net/ olarak sizlere detaylı bir alt başlık oluşturacağız. Okumaya devam etmeniz, bilgilenmeniz için yeterli olacak ve danışmanlık hizmeti sayesinde sahip olacağınız ekstra hizmetler oldukça hoşunuza gidecektir.

Kitabına uygun başvurularda bulunmak ve başvuru başarı oranınızı artırmak için kaliteli bir danışman firmayı tercih etmeniz oldukça önemlidir. https://schengenvize.net/  olarak sizlere kaliteli hizmet sunmayı hedeflerken, bir diğer yandan da oluşabilecek her türlü aksaklığın önüne geçmeye çalışıyoruz. Almanya turistik vize ne kadar? Gibi soruların güncel cevabı ve de kaliteli danışmanlık hizmeti almak için doğrudan bizleri arayabilirsiniz.

Almanya’ya giderken aklınızda iklim koşullarının, Türkiye Cumhuriyeti’yle aynı olmadığını bulundurmalısınız. Almanya özellikle kışları donduran bir soğuğa sahiptir. Bu nedenle olacak ki Alman insanlar genelde çok soğuk ve serttirler. https://schengenvize.net/  olarak, özellikle kış ayında Almanya ziyaretini gerçekleştirmeyi planlayan kıymetli müşterilerimize naçizane tavsiyemiz, en kalık kazaklarından ve montlarından valizlerini hazırlamaları yönünde olacaktır.

Almanya vize ücretleri yeni yı için güncellenmiştir. Güncel Almanya vize ücretleri için >> schengenvize.net/almanya-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Almanya Turist Vizesi Evrakları

Almanya’ya turist olarak gitmek isteyenler için bu yazıyı okumak, gereken tüm evrakları tam anlamıyla öğrenmesine yardımcı olacaktır. Almanya turist vizesi evrakları detaylı listesi için aşağıya göz atabilirsiniz. https://schengenvize.net/  olarak 2020 yılında Almanya vizesi için istenilenleri sizler için sıraladık.

 • Pasaport işlemlerinizi sorunsuz halletmenize yardımcı olacak en büyük destekçinizdir. Pasaportunuz içerisinde Almanya’dan vize talep etmeden önce, muhakkak 1 veya 2 sayfa (gerekirse daha fazla) sayfa boş ve işlem yapılabilir olarak bulunmalıdır.
 • 18 yaşından küçük kimseler için Almanya turist vize evrakları arasında ek olarak, ebeveynlerinden alınmış izin belgesi yerine geçecek evrakları ek olarak vermelidirler.
 • Almanya turistik vizesi evrakları için, seyahat sigortasının evrakları da gereklidir. Almanya’ya vize alma işlemleri sırasında, ön teminatlı biçimde seyahat sigortası yaptırma zorunluluğunuz bulunmakta olup, olası bir sağlık sorununda bu seyahat sigortası sayesinde Almanya içerisinde tedavi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Almanya turist vizesi evrakları için bir diğer istenilen ise, biyometrik fotoğraf çekimi. Biyometrik fotoğrafınız varsa (6 aydan daha önce çekilmiş, 6 ayı geçmeyen) 2 adet biyometrik fotoğraf eklemeniz yeterli olacaktır.
 • Almanya turistlik vize evrakları arasına varsa, seyahat ve konaklama rezervasyonlarınızı da eklemeniz gerekmektedir.
 • Almanya turistik vize evrakları idata 2020 yılında güncellenmiştir. Sizlere elimizden geldiğince güncel listeyi sunmaya çalışıyoruz. Almanya turistik vize alırken en son gerekli evrakları öğrenmek için yapmanız gereken tek şey, https://schengenvize.net/ çağrı merkezimizi aramak olacaktır.
 • Almanya turist vizesi başvuru formu belgeler arasında olmazsa, olmazlardan bir tanesidir. Bir alt başlığımızda Almanya turistik vize başvurusuyla ilgili olan bu formu sizler için detaylı şekilde açıklayacağız. Okumaya devam ederek başvuru formunda neler yapmanız gerektiğini ve de profesyonel desteğin sizlere sağlayacağı ekstra katkıları öğrenebilirsiniz
 • Emekliler için, Almanya turistik vizesi alırken verilmesi gereken tek evrak, emekli maaşının yattığı bankanın dökümü ve emeklilik belgesidir. Almanya turist vizesi evrakları tamamlamak için emeklilerimiz bizlerden profesyonel destek alabilirler.
 • Öğrenciler için, Almanya turist vizesi başvurusunda bulunurken yapılması gereken ise, öğrenim hayatının aktif biçimde devam ettiğini resmi bir biçimde belgelemesidir.
 • İşçiler için e-devlet üzerinden SGK döküm belgesi ve patronları (işverenleri) tarafından izin belgesi, Almanya’ya turist olarak gitmeden önce verilmesi gerekenler arasındadır.
 • İşveren kimseler ise, kendi şirketlerine ait vergi levhasından, kendilerinin SGK döküm kaydına kadar pek çok belgeyi ekstra olarak, Almanya turist vizesi için sunmalıdırlar. Almanya turist vizesi almak isteyen işverenler, https://schengenvize.net/ ’den uzman danışmanlık alarak iş yükünü hafifletebilirler.

Almanya Turist Vizesi Formu

Almanya turistik vize formu başvuru formu nasıl doldurulur? Sorusunun net cevabını bu alt başlığımızdan bulabilirsiniz. Almanya turist vizesi formu sizlerden ilk 10 madde içerisinde, şahsınıza ait özel kimlik bilgilerinizi istemektedir. Devamında gelen maddelerde ise, ikametgâhınızın bulunduğu adresinizi, varsa sponsor bilgilerinizi, evlilik durumuna göre eş ve çocuk bilgilerini, mesleki bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir.

Almanya turistik vize formu doldururken hata yapmamaya özen göstermelisiniz çünkü en ufak hatanız bile redde sebebiyet verebilir. Bu aşamada uzman desteğini, https://schengenvize.net/ ’den almak isterseniz, sizlerin formunu birkaç kez daha gözden geçirerek, hata yapmamanız adına veya olası bir yanlışı önlemek adına sizlerin yanında bulunabiliriz.

Almanya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/almanya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Almanya Turist Vizesi Dilekçesi

Almanya turistik vize dilekçe örneği metnimizin sonunda sizleri bekliyor. Almanya turist vizesi dilekçesi örneğine göz atmadan önce, dilekçe hakkında bilmeniz gereken bazı konular yer almakta. Bu konulardan birkaçı dilekçenin yazım dilinin resmi işlerde kullanılan yazım diline uygun olması, dilekçenin açıklayıcı olması gibi hususlardır.

Dilekçenizi yazarken profesyonel destek almak istiyorsanız, https://schengenvize.net/  adresinde bulunan iletişim bölümünden bizlere ulaşıp, makalemizin sonunda yer alan Almanya turist vize talep dilekçesi örneği gibi, talep dilekçesi yazmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır.

Almanya turistik vize destekleyici dilekçe örneği de metnimizin sonunda yer alacaktır. Vize dilekçesinin örneklerini inceledikçe profesyonel desteğin doğru tercih olduğu konusunda hem fikir olacağız. Sizlere aslında zorlu görünen bu, Almanya turistik vize örneği İngilizce olduğu için olabilir. İşinde uzman dilekçe yazarlarımız sayesinde, İngilizce dilinde de başvuru talep dilekçelerinizi oluşturabileceksiniz.

Almanya’da bulunan tarihi yerlere veya Almanya’da bulunan eğlencelere katılmak için almanız gereken vize türüdür. Almanya turistik vize dilekçe bilgileri alırken, danışmanlık almanız sizlerin işlerini kolaylaştıracaktır.

İşlerinizin kolaylaşması, sizleri bu süreçte ziyadesiyle rahatlatacak ve sorun olmadan ilerlemek hoşunuza gidecektir. Bazı durumlarda danışmanlık alsanız dâhil, Almanya Başkonsolosluğu vizeni reddedebilmektedir. Bu tarz durumlar kimi zaman danışman şirketlerin amatörlüğüne, kimi zamanda politik ve ülkelerin korona süreçlerine bağlı olabilir.

Aklınızda, Almanya turistik vize veriyor mu? Tarzında bir soru bulunuyorsa, sorunuzun cevabı evet, Almanya vize işlemlerini açmış bulunuyor.

Almanya turistik vize dilekçe bilgileri alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, dilekçenin Almanca yazılması gerektiğidir. Almanya turistik vize açıldı mı? Sorusunu bir üst paragrafta sizler için yanıtlamıştık. Şimdi ise sizlere, genel olarak Almanya turistik vize dilekçesi nasıl ve kimler tarafından yazılmalıdır? Bilgisini sunacağız.

Dilekçe yazılırken tamamen hitap edilen kurumun, Almanya’nın ülkemizde bulunan yetkili kurumları olduğunu unutmadan dilekçe yazımı gerçekleştirilmelidir. Bunun için en iyi yol danışmanlık hizmetleri almaktan geçen yoldur.

Almanya vize başvurusunda kullanılacak vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/almanya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vizeler genelde 7 ila 15 gün arasında bir sonuca bağlanırken, Almanya turist vizesi yoğunluk bazlı biraz daha uzun sürebilmektedir. Almanya turist vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun net cevabı olmasa da, sizlere tavsiyemiz en azından 1 ay önceden (gitmeyi planladığınız tarihten) vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz yönünde olacaktır.

Almanya Ticari Vize

Ticaret amacıyla, Almanya’ya gitmeden önce almanız gereken ticari vize için gerekenleri sizler için derledik. Schengen vize olarak bizlerden profesyonel yardım talep ederseniz, Almanya ticari vize şartları ile ilgili bizlerden doğrudan bilgi alabilirsiniz. Almanya ticari vize ücreti harç ve danışmanlık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Harç ücreti danışmanlık ücretinden bağımsız olan bir ücrettir ve de vize başvurusu yapmak isteyen herkes, harç ücreti ödemesi yapmak zorundadır.

Danışmanlık alırken ise, kişi Almanya ticari vize reddi gibi konuların önüne geçmeye çalışarak uzman desteği alır. Uzman desteği almanız demek, vizenizin yüzde yüz oranda onaylanacağı anlamına gelmemekle birlikte, danışmanlık desteği alan kişilerin vizelerinin olumlu yanıt alma oranı daha yüksektir.

Almanya’da ticaret yapmak günümüzde ticaret ile uğraşan hemen herkesin ilk isteklerinden biri olan, Avrupa’ya şirketinin sınırlarını genişletme isteğinin bir parçası olarak görülmektedir. Bu nedenle pek çok şirket ve pek çok kuruluş Almanya ticari vize ücreti ödemesini hemen yapıp işlemlere başlamaktadır. Hatta işlem yapanların sayısı o kadar yükseldi ki, Almanya ticari vize ekşi sözlükte oldukça popüler bir entry haline geldi.

 • Almanya ticari vizesine başvurmak isteyen kişiler belirli şartları yerine getirmek zorundadırlar. Bu şartlar arasında Almanya ticari vize başvuru formu doldurulması ilk sırada yer almaktadır. Ücret ödemeniz esnasında bu formu doldurulmanız da sizlerden ekstra olarak istenilmektedir.
 • Almanya ticari vize ücreti 2020 yılında 60 Euro gibi bir harç ücretine sahip olup, fiyat kur nedeniyle sürekli değiştiğinden, bizlerden güncel fiyatlandırma için bilgi isteyebilirsiniz.
 • Yalnızca işletmesini genişletmek isteyen iş sahipleri değil, çalışanlar ve de fuar gezilerine gidecek kimseler de ticari vize almak zorundadırlar.
 • Ücret ödemesinin yapılacağı esnada muhakkak ekstra olarak rezervasyonların gösterilmesi gerekmekte olup, konaklama uçak bileti ve benzeri rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Almanya ticari vize ne zaman açılacak? Sorusu ile pandemi döneminde sık sık karşılaşmıştık. Pandemi döneminin kısa süreli iyi yöne gitmesinden dolayı, kontrollü biçimde Almanya ticari vizesi alımları başlamıştır. Fakat içerisinde bulunduğumuz olağanüstü korona süreci nedeniyle sürekli yeni bir güncelleme gelebilmektedir. Almanya ticari vizesinin son durumu için bizlerden haber alarak, açık ya da kapalı olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Almanya ticari vize ücreti ödeyen ve bizlerden danışmanlık alan müşterilerimiz genelde, Almanya ticari vize dilekçe örneği incelemesi yaptıktan sonra bu danışmanlığı talep etmektedirler. Bunun nedeni, dilekçenin ve başvuru formunun doldurulmasında profesyonel yardımın olumlu katkı sunacağını bilmelerinden kaynaklıdır.

Bu neden de seçkin müşterilerimizin, bizleri tercih etmesi için yeter de artar. Sizlerden seçkin müşterilerimiz arasında yer alarak, Almanya ticari vize işlemlerinizde bizlerden yardım isterseniz, çekinmeden sitemizin iletişim kısmından bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Almanya ticari vize davetiye mektubu almadıysanız, pek de kolay şekilde alabileceğiniz bir vize türü değildir. Davetiye mektubunuz var ise, danışmanlık desteklerimiz ile vize onay oranınızı artırabilme lüksüne sahip olabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Evrakları

Almanya ticari vize başvuru formu ve gerekli evraklar danışman onayı sayesinde çok daha doğru ve çok daha fazla usule uygun biçimde teslim edilebilir. Sizde evraklarınızı alanında uzman olan kadromuz tarafından, doğruluk açısından onaylattırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, bizimle iletişime geçip bizlerden danışmanlık almanız olacaktır. Almanya ticari vize evrakları aşağıdaki gibidir.

 • Schengen vizesi başvuru formunun tam ve ekisksiz biçimde doldurulması, Almanya’ya ticaret amaçlı gidecek kişilerden istenilmektedir.
 • İşlem (başvuru işlemi) sonrasında en kötü 3 ay daha geçerliliği devam etmesi gereken ve 10 yıl gibi bir süreden önce alınmış olan pasaport, başvuru yapan kişide bulunmalıdır.
 • Kurum ve kuruluş sahibiyseniz, kurum ve kuruluşunuz ile ilgili vergi levhanız, SGK döküm belgeniz ve işletme ruhsatı gibi belgelerde istenilenler arasında yer alabilmektedir.
 • Bazı durumlarda, idata Almanya ticari vize evrakları güncellemesi yapabilmektedir. Ekstra olarak gelen veya çıkarılan evrak olup olmadığını öğrenmek adına, bizlere telefondan ulaşıp, bilgi almanız mümkündür.
 • Almanya için ticari vize isteyen herkesten talep edilen, vize harcının ödendiğini ispatlayıcı nitelik taşıyan, sponsorun veya kişinin bilgilerinin yer aldığı ödeme makbuzu da diğer gereken evraklar arasında yer almaktadır.
 • Gelen davetiye ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi de yapmak zorundasınız. Davet eden firmanın adı ve bulundukları (faaliyette oldukları) yerin tam ve açık adresi gibi bilgiler de verilmesi gereken formun içerisine yazılacak evraklar arasında yer almaktadır.
 • Talep edilen ticari vize ile ilgili tam bilgilendirme de başvuru esnasında kişi tarafından bildirilmelidir. Mesela kaç giriş çıkış hakkı istenildiği, vizenin ne kadarlık süre için talep edildiği gibi bilgiler, başvuru esnasında evraklar arasına eklenmelidir.
 • Ticari vize başvurusunda bulunmanız için aktif olarak bir işletmede çalışıyor veya bir işletme sahibi olmanız gerekiyor olabilir. Durumunuzu net olarak öğrenmek istiyorsanız, bizlere web sitemizin iletişim bölümünde yer alan numaraların bir tanesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Başvuru Formu

Almanya içerisinde bulunan fuarlardan birine veya herhangi bir şirkete iş görüşmesi amaçlı ziyarete gidecekseniz bir form doldurmanız gerekmektedir. Almanya ticari vize başvuru formu doldurulurken metnimizin sonundaki örnekleri incelemeniz sizlerin adına faydalı olabilir.

Almanya’ya gidecek kimselerin doldurması gereken bu formu doldururken, uzman danışmanlığını bizlerden alması sayesinde, formda oluşabilecek yanlış ve hatalı bilgilendirmelerin önüne geçilmiş olacaktır. Bu hatalı bilgilendirmelerin önüne geçilmesinin, geri dönüş olarak sizlere büyük olumlu etkileri olacağını hatta ve hatta vizenizi reddedilmekten bile kurtarabileceğini söylemekte yarar var.

Almanya ticari vize formunu doldururken sizlerden iş, kimlik adres ve de gideceğiniz şirketin adresi, ismi, gelen davetiyenin kim tarafından yollanıldığı gibi bilgiler sorulacak ve yanıtlanması istenilecektir. Forma bilgileri geçirirken ekstra dikkatli davranmanızda fayda olduğunu bir kez daha belirtiyor ve sizlere metnimizi sonunda yer alan örnekleri incelemeniz fayda sağlayacağını, Schengen vize olarak söylüyoruz.

Almanya Ticari Vize Dilekçesi

Almanya’ya giderken, Almanya Başkonsolosluğu’na veya Almanya Büyükelçiliği’ne hitaben, ticaretinizin amacını, rezervasyon ve kimlik bilgilerinizi, ekstra olarak da davetiyeyi gönderen şirketin bilgilerini ve davetiyeyle ilgili bilgileri vereceğiniz bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Almanya ticari vize dilekçesi danışman gözleminden geçirilmesi halinde, vize onay sürecinde sizlerin de tahmin edebileceği gibi sizlere büyük katkılar sunacaktır.

Almanya ticari vizenin başvuru formu ile birlikte bu dilekçe içerisinde de, hatalı bilgiye yer olmadığını, hatalı bilgi tespit edildiği taktirde kişinin vize başvurusunun reddedileceğini bildirmemiz gerekmektedir. Almanya ticari vize dilekçesi örneği için metnimizin sonunda ki örneklere göz atmayı unutmayınız.

Almanya ticari vize ücreti, genel olarak iş veya fuara katılmak isteyen Türk vatandaşları tarafından ödenmektedir. Almanya ticari vize dilekçe bilgileri başvuru yapacak kimseler için oldukça önemli olup, koşulların tam olarak yerine getirilmemesi ise sizlere negatif yönde etki edecektir. Almanya ticari vize ekşi sayfasına göz gezdirecek olursanız, doğru bilgilerin yanı sıra birçok boş ve gereksiz bilgi almış olursunuz.

Almanya ticari vize reddi genellikle boş ve yanlış bilgilerin bir sonucu olarak sizlere geri dönmektedir. Bu tarz yanlış bilgiler yerine, doğru ve usule uygun bilgiler ile ilerlemek için, Schengen Vize’den yardım talep edebilirsiniz.

Almanya ticari vize davet mektubu örneği için metnimizin sonunda yer alacak olan, aynı zamanda içerisinde Almanya ticari vize dilekçe örneği de yer alan kısmımıza göz gezdirebilirsiniz. Almanya ticari vize dilekçe bilgileri için sizlere detaylı yazım örneklerini metnimizin sonunda örneklendirmiş bulunuyoruz.

 • Almanya’ya vize dilekçesi yazarken, gideceğiniz fuar veya işyerinin net adresini bildirmek zorundasınız.
 • Almanya ticari vize dilekçesi sürecinde, sizlere uzman destek sağlar ve Almanca dilinde dilekçe yazmanıza yardımcı olabiliriz.
 • Almanca dilekçe yazdırmak, uzmanlar tarafından yapılması gereken işlemler arasında yer almaktadır. Uzman tercümanlarımız sayesinde sizlerde dilekçenizi, doğal ve sürece uygun biçimde, tüm gereklilikleri ile birlikte yazdırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Almanya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya ticari vize kaç günde çıkar? Gibi bir soruyla sıklık ile karşılaşsak bile maalesef sizlere verebileceğimiz net bir tarih yok. Sizlere yalnızca 7 günden önce sonuç beklemenizin çokta mantıklı olmadığını söyleyebiliriz.

Almanya ticari vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna tarihsel bir aralık verecek olursak, 7 ila 15 gün arası genellikle vizeler sonuçlanır diyebiliriz. Fakat bu sürede kesinlikle net değildir ve de yoğunluğa bağlı olarak sıklıkla değişebilmektedir.

Almanya aile ziyaretine gitmek için vize alacak kimselere, vize başvuru formu örneği ve vize dilekçesini metnimizin sonunda örneklendireceğiz.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi

Almanya’da yaşayan akrabalarınızdan gelen davetiye mektubu üzerine, Almanya’ya ziyarete gitmek istiyorsanız, Aile ziyaret vizesi almanız gerekmektedir. Almanya aile ziyareti vizesi evrakları, Schengen vize ayrıcalığı ile güncel liste olarak birazdan sizler ile olacak. Almanya korona sonrasında, Almanya aile ziyareti vizesi için gerekli evrakları 2019 yılından sonra değiştirmiştir.

Almanya aile ziyareti vizesi ekşi sözlükte yazılıp çizilenlerin aksine, belirli rutin ve standartlarda ilerlemektedir. Almanya aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Gibi sorulara ise, sözlüklerde verilen cevaplar yanlıştır. Sorunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Schengen vize olarak sizler için Almanya aile ziyareti vizesi evrakları listelemesi yaptık.

 • Çok yakın bir tarihte çekilmiş, dış görünüşünüzde herhangi bir değişme olmamış, biyometrik fotoğraflar, gereken evrakların başında yer almaktadır.
 • Almanya aile vizesi fiyatı, harç ücreti ve de danışmanlık ücreti olarak ikiye ayrılmakta olup, ödediğiniz harç ücretinin makbuzu da vermeniz gereken evraklar arasında yer almalıdır.
 • Seyahatinizin temel amacının, aile ziyareti olduğunu ispatlayan belgeler de verilmesi gereken evraklar arasında bulunmaktadır.
 • Sizlere gelen davetiyenin (aile bireyleriniz, akrabalığınız bulunduğu kişilerden) Almanya aile ziyareti vizesi evrakları arasında bulunması gerekmektedir.
 • Uçak biletinin, yani uçuş tarihinizin önceden rezerve edilmiş olması da bir diğer gereklilik arasında yer almaktadır. Çünkü rezervasyon bilgileriniz de eklemeniz gereken evraklar arasında yer alacaktır.
 • Ailenizin evinin açık ve tam adresini (Almanya’da ikamet etmekte olan) bildirmeniz gerekmektedir.
 • Almanya aile ziyareti başvuru formu da eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde sizlerin vereceği bilgiler üzerine doldurulmalıdır. Bu konuda yapılması gerekenlerin başında, kaliteli bir danışmanlık hizmeti almanın sizlere ne kadar fayda sağlayabileceğini bilmeniz gerekiyor. Schengen vize olarak bizlerden danışmanlık alırsanız sizlerin, Almanya aile ziyareti vizesi işlemleriniz boyunca sizlere destek vermek adına yanınızda olacağımıza emin olabilirsiniz.
 • Ailesinin yanına gidecek olan kişi vize başvurusu yaparken, sahip olduğu pasaportunun çok eski olmamasına ve başvuru tarihinden sonra istenilen süre kadar kullanım hakkına sahip olduğunu ispatlamalıdır. Pasaportun geçerlilik süresi istenilen süre zarfını karşılamıyorsa, yeniden pasaport almak için başvuruda bulunabilirsiniz. En az 6 ay geçerlilik, şart koşulan süredir.
 • Kişiye ait gelir belgeleri de, Almanya aile ziyareti vizesi evrakları arasında olup, evraklar arasında olma nedeni, kişinin Almanya’da bulunduğu süre boyunca herhangi bir geçim sıkıntısı yaşamayacağını ispatlama zorunluluğundan kaynaklanmaktadır.
 • Vize başvurusu yaparken vermeniz gereken bir diğer belge ise, Almanya aile ziyareti vizesinin dilekçesidir. Bu dilekçeyi yazarken sizlere tavsiyemiz, uzman veya bilirkişiler tarafından yardım alarak yazmanızdır. Dilekçe veya formda oluşabilecek en ufak hata veya sıkıntılar doğrudan vizenizin reddine sebebiyet vermektedir.
 • 18 yaşını doldurmamış kişilerden muvaffakatname, sizlerin anlayabileceği şekliyle ebeveyn onayı istenilmektedir.
 • Memur ve çalışanlardan ise ekstra olarak, çalıştığı işi ispatlar nitelikte belge, SGK kayıt dökümleri ve de vize başvurusunun işveren veya kurum müdürleri tarafından onaylandığına dair belge istenilmektedir.
 • Firma sahibi (işveren) kimseler için ise, Ticaret ve Sanayi Odası’nda ki kayıtları, vergi levhaları ve de Ticaret Sicil Gazetesi gibi ek isteklerde bulunulmaktadır.
 • Çiftçiler için, Almanya aile birleşimi vizesi için ekstra olarak sadece, Ziraat Odası’nda bağlı bulundukları çiftçilik belgesinin alınması gerekmektedir.
 • Emekliler için, emeklilik belgesi ve emekli maaşlarının yattığı bankanın hesap dökümü, Almanya aile ziyareti vizesi için gerekenler arasında yer almaktadır.

Almanya aile ziyareti vizesi davetiye örneği metnimizin sonunda yer almaktadır. Okuma işlemini bitirip, bilgilendiğinizde metnimizin sonunda bulunacak olan örneklerin incelemesini yapmanızı tavsiye ederiz.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Ücreti

Almanya’da aile, arkadaş veya akraba ziyaretine gitmek isteyen kişiler belirli bir harç ücreti ödemelidirler. Almanya aile ziyareti vizesi ücreti genel olarak sürekli değişmektedir. Bunun temel nedenlerinin başında ise, dünya genelinde yaşanan kur değişimleri vardır.

Kur değişimleri sebebiyle ülkelerin parası, değer kaybedip, değer kazanabilirken, bu tarz harç ücretleri de o artan veya azalan değere bağlı olarak, yükselir veya düşer. Sizlerden ricamız sizlere vereceğimiz fiyatların haricinde, yeni bir güncelleme olup, olmadığını sorgulamak için şirketimizin web sitesinden bizlere ulaşarak, doğrudan bu konu ile ilgili soruyu bizlere yöneltmeniz.

 • Almanya aile ziyareti vizesi ücreti, yalnızca harç ücreti olarak yaklaşık 60 ila 100 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Almanya aile ziyareti için danışmanlık almak istiyorsanız, çağrı merkezimizden bizlere ulaşarak isteğinizi belirtebilirsiniz. Harç ücreti içerisine, danışmanlık ücretlerimiz dâhil değildir.
 • Almanya aile ziyareti için ödeyeceğiniz tutar, vize reddinden sonra kesinlikle geri verilebilecek bir tutar değildir.
 • Vize için ödediğiniz harç ücreti, başvuruyu yaptıktan sonra, Almanya Konsolosluğu ve Almanya Elçiliğine ait bir paradır. Geri alınamaz, geri alınma talepleri de olumlu sonuçlanmaz. Yani vereceğiniz harç ücreti yapacağınız en ufak hatada sizlerin cebine geri dönmeyebilir ve vizeniz reddedilebilir.
 • Bu tarz işlemlerde, profesyonel danışmanlık alarak, vizenizin onaylanmasının şansını yükseltebilirsiniz. Hataları minimuma düşüreceğinizden dolayı da, vizenizin reddedilme oranı düşecektir.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Almanya’da aile ziyaretine giderken doldurmanız gereken formdur. Form doldurulacağı sırada, kişinin hata yapmaması adına oldukça özenli ve titiz olması gerekmektedir. Almanya aile ziyareti vizesi başvuru formu doldurulurken, uzman desteği alarak, form içerisinde ki en ufak hatayı bile önceden tespit etme şansı yakalayabilirsiniz.

Schengen vize olarak, her türden Schngen vizesi almak için bizlere müracaat edebilirsiniz. Müracaatlarınızın sonucunda, uzman desteğini yanınızda bulacak işlemleri ve başvuruyu yaparken daha özgüvenli hissedeceksiniz. Almanya aile ziyaret vize başvuru formu ilk 10 maddesi tamamen sizlerin kimlik bilgileriyle ilgilidir.

Daha sonraki maddeler ise, Almanya Başkonsolosluğu’nda çalışan kimselerin teyit edeceği önemli konular ile ilgilidir. Başvuru belgenizi doldururken, uzman güvenliği ve kontrolü altında işlem yapmak için, web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile Ziyareti Dilekçesi

Almanya aile ziyareti vize dilekçe örneği metnimizin sonunda yer almaktadır. Alt başlığımızı okuduktan sonra gidip, örneklere bir göz gezdirmeniz, sizler adına faydalı olacaktır. Almanya aile ziyareti dilekçesi örneğinden de anlayabileceğiniz üzere, dilekçe yazımı uzmanlık isteyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aile ziyareti için vize başvurusu yaparken, Almanya Büyükelçiliği’ne veya Almanya Başkonsolosluğu yetkililerine hitaben yazdığınız bu dilekçe, sizlerin ziyareti ile ilgili detaylı bilgileri içermek zorundadır. Dilekçenin içerisine, gideceğiniz yerin adresini, sizlere gelen davetiyenin hangi yakınlıktaki aile bireylerinize ait olduğunu ve de kalacağınız süre ile birlikte, var ise gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonları gibi bilgileri eklemeniz sizler için faydalı olacaktır.

Bu bilgileri dilekçe içerisine geçirirken, yazım kurallarına uygun ve üsluba aykırı olmaması oldukça önemli olup, üsluba uygun dilekçeler için bizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Almanya’ya giderken vize alma süreci ve dilekçelerin doğru yazımı konusunda uzman desteğini bizler tarafından alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizim ile doğru bir irtibat kurup, istediğiniz hizmet hakkında doğru bilgi almanızdır. Almanya aile ziyareti dilekçe örneği için sayfamızın (metnin sonunda yer alan) son kısmına bakmanız yeterli olacaktır.

Almanya aile ziyareti dilekçesi, Alman anadilinde doldurulmalıdır. Almanca doldurulacak olan, Almanya aile ziyareti vizesi dilekçe örneklerini metnimizin sonunda inceleyerek, danışmanlık almanızın ne kadar da doğru bir tercih olduğunu görebilirsiniz.

Almanya aile ziyareti için yazacağınız dilekçelerinizde dikkat etmeniz gereken konular ise şöyle;

 • Dilekçe içeriği, sizler hakkında doğrudan bilgi sağlamalı ve gideceğiniz aile bireyleri hakkında da bilgiler içermelidir.
 • Dilekçeyi yazarken veya yazdırırken, gideceğiniz yerin tam adresini yazdırmalısınız.
 • Bir diğer konu da ne kadar süre orada kalmayı planladığınız ve planınıza uygun rezervasyon bilgilerinizin de dilekçe içerisinde yer almasıdır. Planınıza uygun rezervasyon bilgileriniz dilekçe içerisinde yer alırsa, bu size tamamen olumlu yönde geri dönüş sağlayacaktır.
 • Almanya aile ziyareti dilekçesi içerisine yazmanız veya yazdırmanız gereken bir diğer konuda, kaç giriş çıkış hakkı istediğinizdir.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya da aileniz yanına gitmek için heyecan duyuyor ve gerekli işlemlerden sonra, ne zaman onay veya ret haberi alacağınızı bekliyorsanız, bu alt başlığımız tamamen sizlerin okuması için.

Öncelikle Almanya aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna net bir cevap veren kimse, kesinlikle bilgisizdir. Çünkü vizelerin onay veya ret işlemleri konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak, genelde 7-15 gün arası bir süreci kapsamaktadır. Bu sürenin artması da mümkündür, yoğunluğa bağlı olarak azalması da.

Almanya Vize Ücreti

Almanya’ya gitmek için talep edeceğiniz vize türleri ve vize türlerine ait harç ücretlerini sizler için derledik. Almanya vize ücreti 2020 ne kadar? Gelen son zamlar ile birlikte değişime uğrayan fiyatlar olmuştur. En güncel fiyat listesini, Schengen vize olarak sizlere sunuyoruz.

 • Almanya’dan almak istediğiniz vizelerinizin genel harç miktarı, 80 Euro kadardır.
 • Harç miktarlarının haricinde, dilerseniz danışmanlık alabilir ve danışmanlığın ücretini ödeyebilirsiniz.
 • Almanya ticari vize ücreti, son gelen güncellemeler ile birlikte 80 Euro olmuştur.
 • Almanya turistik vizesinin fiyatında da 20 Euro kadar zam gelmiş olup, onun da fiyatı sadece 80 Euro kadardır.
 • 80 Euro, Kasım 2020 tarihinde yaklaşık, 800 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Bu fiyat az bir rakam olmadığından ve Almanya vize ücreti iadesi bulunmadığından, uzman desteği almanızda fayda bulunmaktadır.
 • Almanya aile birleşimi vizesi gibi vizelerin ücretleri net olarak belli olmamaktadır. Bir günden, diğerine değişebilen bu fiyatların son halini öğrenmek için bizleri arayabilirsiniz.
 • Öğrenciler için, harç ödemesi konusunda varsa sponsorları da destek olabilmektedir ki, o ücrette yaklaşık olarak 80 Euro kadardır.

Almanya vize ücreti nereye yatırılıyor? Sorusuna cevap olarak, Almanya Elçilikleri veya danışman desteği aldığınız firmalar vasıtasıyla, Almanya Konsoloslukları cevabını verebiliriz.

Schengen vize olarak bizler vasıtasıyla başvurularınızı yapabilirsiniz. Yapacağınız başvurular esnasında, dikkat etmeniz gereken yerler hakkında uzman desteğini yanınıza alarak, ekstra olarak sizlerin vize onayına katkıda bulunacak, hata payı azaltma gibi uzman işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Hata payının azaltılması halinde, vize dilekçesi ve vize başvuru formu doğru ve uygun biçimde yazılıp, doldurulur. Sonrasında verilecek evraklarda da herhangi bir eksik olmaması, sizlerin vize süreci için oldukça önemli bir detaydır.

Almanya vize ücreti öğrenci için 80 Euro istediğini belirmiştik. Eğer öğrenciler başarılıysa ve davetiye almışlarsa, kendilerine kolaylıkla sponsor bulabilmektedirler.

Sponsor öğrencilerin, harç ücretini de, ekstra olarak danışmalık ücretini de kolaylıkla ödeyecektir. Öğrencilere, Schengenvize olarak tavsiyemiz, kendilerine iyi bir sponsor bularak ve davetiye alarak, danışmanlık işlemlerinin eşliğinde vize başvurularını yapmaları yönünde olacaktır.

Almanya vize ücreti + idata gibi aramaların sonucunda güncel bilgilere ulaşamayabilirsiniz. Bizleri doğrudan arayarak güncel bilgilere ulaşır ve de en kaliteli danışmanlık hizmetlerinden birine sahip olma hakkını yakalayabilirsiniz.

Almanya vize fotoğraf örneği, Almanya vizesi için ticari ve turistik başvuru form örneği ve dilekçelerini metnimizin sonunda bulabilirsiniz.

Almanya vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/almanya-vize-ucreti/ makalesini kontrol ediniz.

Almanya Vize Fotoğraf Ebatları

Başı en az 30 mm uzunlukta olacak, 35 mm x 45 mm’lik ebatlara sahip, 2 adet biyometrik fotoğraf istenilmektedir. Almanya vize fotoğrafı ebatları konusunda dikkat etmeniz gereken husus, başınızın fotoğrafın neredeyse 4’te 3’ünü kaplaması gerektiğidir. Bu sayede yüzünüz anlaşılır ve etkin biçimde tanımlanabilir bir konumda olacaktır.

Almanya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/almanya-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×