Almanya Vizesi Adana Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Almanya Vize Merkezi, Adana

Almanya Vize Merkezi Ankara ilinde ikamet eden ve Ankara ilinden Almanya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için destek ve hizmet sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Adana ilinde ikamet eden kişilerin haricinde, Adana il sınırı ve çevresinde bulunan illerdeki kişiler de Almanya Schengen vizesi için Adana vize merkezine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Almanya Vizesi Adana Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi Adana başvuruları için gerekli evraklar, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat amacına ve mesleki pozisyonuna göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle hazırlaması gerekli olan tüm evrakların listesi de değişkenlikler göstermektedir.

Almanya Schengen vizesi talebinde bulunacak olan müracaat sahipleri, seyahat nedenini netleştirdikten daha sonra Adana vize merkezini arayarak başvuruda bulunması için gerekli ve talep edilen tüm bilgilere ulaşabilme hakkına sahiptir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, Almanya vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin ilk önce Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu nedenle Schengen vize prosedürünün koşullarını eksiksiz ve tutarlı bir şekilde sağlaması gerekmektedir.

Ayrıca, tamamlanamayacak olan evraklar için başvuruda bulunmadan önce yetkili vize merkez uzmanları ile irtibata geçerek ek olarak alternatif belgeler hakkında da bilgi edinilebilme hakkı mevcuttur.

Almanya Adana Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

Adana ili içerisinde yapılacak olan Almanya Schengen vizesi adına başvurular için randevu zorunludur. Bu nedenle vize ziyaretinde bulunulmadan önce kişi kendisine en uygun randevuyu merkez yetkilileri tarafından talep edebilme hakkına sahiptir. Ancak, başvuruda bulunacak olan kişinin randevu alması için yeterli bir zamanı yok ise, Adana vize merkez temsilcileri başvuruda bulunacak olan kişiye en uygun vize randevusunu alabilmektedir.

Başvuru İşlem Sırasında Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz

Almanya Schengen vizesi adına başvurusunu Adana ilinden gerçekleştirmiş ve başvuru işlemi devam ediyor iken, başvuruda bulunacak olan kişi konsolosluk yetkilileri tarafından telefon veyahut e-mail yolu ile bir bilgilendirme alması akabinde bu bilgiyi kesinlikle Adana vize başvuru merkezi ile paylaşması talep edilmektedir. Konsolosluk, kişinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye