Almanya vize işlemleri - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya vize işlemleri

Almanya Vize Başvuru İşlemleri

Almanya’ya çeşitli nedenlerle seyahat etmek isteyen vatandaşların Almanya vize işlemleri için seyahat amacına uygun vize için konsolosluklara başvurması gerekiyor.

Almanya Vize Formu Bilgileri

Vize başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç farklı detay bulunuyor. Bunlar başvurulan vizenin seyahat amacına uygunluğu, evrak eksikleri ve konsoloslukların kişilerden özel olarak istediği diğer evrakların teslim edilmesi olarak değişiyor.

Almanya vize işlemleri için kişilerin öncelikle konsolosluklara yazacakları dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu almak için yazılacak dilekçede seyahatin amacı, süresi ve içeriği hakkında detaylı bilgilerin verilmesi gerekiyor. Seyahate birden fazla kişi katılacaksa, katılacak her bireyin adına başvuru yapılmalıdır. Ailecek düzenlenecek seyahatte 18 yaşından küçük çocuklar için hazırlanan evraklara ebeveynlerden birisi tarafından imza atılması gerekiyor.

Almanya vize işlemleri sırasında kişilerin teslim edecekleri evrakları randevu tarihine kadar bir araya getirmesi gerekiyor. Teslim edilen evraklarda herhangi bir eksiklik ya da evrakların birbiri ile çelişmesi gibi durumlarda yapılan başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. Başvurusu reddedilen kişilerin 28 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunsa da vize alma süreci uzadığı için yapılan planların aksama ihtimali bulunuyor. Bu yüzden özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişilerin evraklarda yanlışlık yapmaması için profesyonel firmalardan destek alması gerekiyor.

Almanya vize işlemleri
Almanya vize işlemleri

Kişinin yaptığı başvurunun Almanya vize işlemleri kapsamında olumlu değerlendirilebilmesi için başvuran kişinin maddi varlığı, seyahati karşılayacak düzeyde olmalıdır. Maddi yeterliliğini kanıtlamak için kişilerin başvuru evrakları ile birlikte banka hesap bakiyesi ve kredi kartı bilgilerini içeren evrakları ve bu evrakların Almanca tercümelerini de başvuru dosyasına eklemesi gerekiyor. Gelir düzeyi ya da mal varlığı, seyahati karşılayamayacak düzeyde olan vatandaşların birinci dereceden yakın akrabalarının kendisine sponsor olması gerekiyor. Aile bireyinin seyahat masraflarını karşılayacağına dair dilekçenin de Almanya konsolosluğuna teslim edilmesi gerekiyor.

Almanya Schengen Vize 

Almanya Schengen vize başvuru işlemleri, Almanya sınırları içinde seyahat planı gerçekleştirmek isteyen kişilerin uygulaması gereken vize prosedürleri bulunmaktadır. Bu sebeple, başvuruda bulunmak isteyen şahıslar Almanya Schengen vize başvuru işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.

Ancak, Almanya dış temsilcilikleri, Schengen vizesi prosedürü gereğince talep edilen belgeler içerisinde değişiklik yapabilme hakkına sahiptir.

Almanya vizesine başvuruda bulunmak isteyen vize başvuru sahipleri, dış temsilciliklerin talep etmiş olduğu güncel belgelerin listesine vize başvuru merkezlerinin müşteri temsilcilerinden veya konsolosluğun resmî web sitesi üzerinden bilgi alabilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Nedir?

Almanya Schengen vizesi, Almanya’ya belirli bir amaç doğrultusunda seyahat etmek isteyen kişilere için başvuru yapılması gereken bir vize prosedürüdür.

Almanya’ya yapılacak olan seyahat için 180 günlük bir süre içerisindeki 90 günü geçmemek şartı ile talep edilebilmektedir. Almanya Schengen vizesi içerisinde de belirli kategoriler bulunmaktadır, bu kategoriler şu şekilde sıralanmaktadır:
  • Almanya Turistik Vize Başvurusu
    ·         Almanya Ticari Vize Başvurusu
    ·         Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu

Belirtilen kısa süreli vize kategorileri içerisinde ek olarak, ‘’havalimanı transit’’ vizesi de bulunmaktadır. Bu vize kategorisi, vize başvuru sahibinin Almanya Schengen vize bölgesi sınırları üzerinden herhangi bir Schengen alanı dışarısında bulunan ülkeye seyahat sırasında Almanya’dan aktarma yapacak olan şahısların müracaat etmesi gerekmektedir. Transit geçiş vize başvurusu ise yine akredite edilmiş olan yetkili seyahat acenteleri veya vize başvuru merkezleri tarafından sağlanmaktadır.

Almanya Schengen Vizesi İçin Pasaportun Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Almanya Schengen vizesi 2020 yılı itibari ile kullanılacak olan mevcut pasaportun, kişinin seyahat bitim tarihi itibari ile başlamakta ve en az 3 ay daha geçerliliğinin aktif olması gerekmektedir. Bu nedenle, Almanya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu gibi detaylı bilgilere sahip olması, ileride yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçmek amacı ile faydalı olmaktadır.

Almanya Schengen Vize 

Almanya Schengen vize işlemleri, Almanya sınırları içerisinde seyahat planı gerçekleştirmek isteyen kişilerin uygulaması gereken prosedürleri kapsamaktadır. Bu nedenle, başvuruda bulunmak isteyen kişiler Almanya Schengen vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.

Ancak, Almanya Konsoloslukları, Schengen vizesi prosedürü gereğince talep edilen evraklar içerisinde değişiklik yapabilme hakkına da sahiptir. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler, konsoloslukların talep etmiş olduğu güncel evrakların listesine vize başvuru merkezinin müşteri temsilcilerinden ya da direkt olarak konsolosluğun resmî web sitesi üzerinden de bilgi alabilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Nedir?

Almanya Schengen vizesi, Almanya ülkesine belirli bir neden doğrultusunda seyahat etmek isteyen kişilere için alınması gereken bir vize prosedürüdür. Almanya’ya yapılacak olan 180 günlük bir periyot içerisindeki 90 günü geçmemek koşulu ile talep edilebilmektedir. Ancak, Almanya Schengen vizesi içerisinde de belirli kategoriler bulunmaktadır. Bu kategoriler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Almanya Turistik Vize Başvurusu
    ·         Almanya Ticari Vize Başvurusu
    ·         Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu

Yukarıda belirtilen kısa süreli seyahat kategorileri içerisinde ek olarak, ‘’havalimanı transit’’ vizesi de bulunmaktadır. Bu vize kategorisi ise, başvuru sahibinin Almanya Schengen sınırları üzerinden herhangi bir Schengen alanı kapsamı dışarısında bulunan ülkeye seyahat esnasında Almanya’dan aktarma yapacak olan kişilerin müracaat etmesi gerekmektedir. Bu vize başvurusu ise yine akredite edilmiş olan seyahat acenteleri ya da vize başvuru merkezleri tarafından sağlanmaktadır.

Almanya Schengen Vizesi İçin Pasaportun Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Başvuruda bulunacak olan vatandaşın pasaportunun en son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve beraberinde de Almanya Schengen vizesinin pasaport içerisine basılabilmesi adına 2 adet sayfasının da boş bulundurulması mecburidir. Başvuru esnasında kullanılacak olan mevcut pasaportun yırtık ya da herhangi bir yerinin deforme olmaması da oldukça dikkat edilmesi gereken etmenler içerisinde yer almaktadır.

Almanya ziyaretlerini turistik amaçlı gerçekleştirmek isteyen turistler için geçerli olan vize türüdür. İlgili vizeye her turistin başvurmasına gerek bulunmamaktadır. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinin bu vizeye başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Bu pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içinde 90 gün süresince Almanya’ da turistik olarak bulunabilme yetkisine sahiptir. Umuma mahsus olarak adlandırılan borda pasaport sahibi TC vatandaşlarının ilgili vizeyi alması gerekmektedir.

Başvuruda bulunulan Almanya turistik vize işlemleri, Schengen vizesi kapsamında kullanıcılara sunulmaktadır. Turistik seyahatlerin Almanya’ dan başlatılması kaydıyla Schengen C tipi Almanya turistik vizesi başvuruları gerçekleşmektedir. İlgili vizenin süresi minimum 2 hafta maksimum 90 gün olarak belirlenmiştir. Almanya turistik vize işlemleri kısa süreli vize olarak adlandırılmaktadır. 

Almanya turistik vize için gerekli evraklar

Almanya’ya tur şirketlerinin düzenlediği organizasyonlar ya da kendi imkanları ile turistik seyahat düzenlemek isteyen kişilerin Almanya turistik vize için gerekli evraklar ile birlikte konsolosluklara vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Çalışan kişilerin, son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesabındaki bakiyeyi belirten evrakları bu kapsamda Almanya turistik vize için gerekli evraklar arasına eklemesi gerekiyor. 

Almanya vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/almanya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize

Almanya konsolosluğu Schengen vize başvuru kapsamında değişiklik yapabilme hakkını saklı tutmaktadır. Buna bağlı olarak değişimlerin de olması nedeni ile başvuruların kişisel olarak değil de bir seyahat acentesi yardımı ile yapılması vizenin kolay şekilde çıkmasına yardımcı olmaktadır Eray Tur tam da bu noktada sizlere Almanya ticari vize alabilmeniz adına yardımcı olmaktadır.

Almanya Ticari Vize- Almanya İş ve Fuar Vizesi Acil Vize

Buna bağlı olarak değişimlerin de olması nedeni ile başvuruların kişisel olarak değil de bir seyahat acentesi yardımı ile yapılması vizenin kolay şekilde çıkmasına yardımcı olmaktadır Eray Tur tam da bu noktada sizlere Almanya ticari vize alabilmeniz adına yardımcı olmaktadır.

Almanya ticari vizesinin amacı; iş seyahatleri için fuar, seminer, kongreye katılım amacı göstermektir. Sadece iş yapmak amacı ile çok girişli ya da tek girişli olarak Almanya ticari vize başvuru işlemlerinde bulunulabilmesi gerekmektedir.

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Almanya’da yaşayan aile bireyleri ya da yakın akrabalarını-arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin Almanya aile-arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evraklar ile beraber en yakın Almanya Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya’da yaşayan aile bireylerini ziyaret etmeyi dileyen vatandaşların ilgili belgeler ile birlikte Almanya dış temsilciliklerine müracaat etmesi gerekir. Başvuru yapan şahısların, kendisinden istenilen belgeleri eksiksiz teslim etmesi, belgelerde yer alan bilgilerin birbiri ile çelişmemesi gerekir. Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar vize başvuru sahibine Almanya Konsolosluğu tarafından bildirilse de belgelerdeki çelişkili bilgiler nedeniyle kişilerden ek belgeler de talep edilebilmektedir.

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli belgeler arasında vize başvuru sahibinin dikkat etmesi gereken ilk detay kullandığı geçerli pasaport. Geçerli pasaportun en az 10 sene içerisinde yenilenmiş olması ve talep edilen vize tarihinden sonra 3 aylık kullanım süresi bulunması gerekmektedir. Pasaportun içerisine vize işlenebilmesi adına en az 2 boş sayfası bulunması ve pasaportun okunmasını önleyecek düzeyde yıpranmaların olmaması gerekir.

Aile ziyaret vizesi için başvuran şahsın, Almanya’da yaşayan aile bireyinden davetiye almış olması koşulu da aranmaktadır. Bu nedenle vize başvurusu yapan şahısların, Almanya’da yaşayan aile bireyi, yakın akraba ya da arkadaşından edindiği davetiye mektubunu da Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ile birlikte vermesi gereklidir. Vize başvuru sahibinin, Almanya’da ziyaret edeceği aile bireyi ile birlikte çektirilen fotoğrafları da başvuru dosyasına eklemesi, vize onaylanma sürecini hızlandırmaktadır.

Aile ziyaret vizesine başvuran şahısların, Almanya sağlık sigortası yaptırmış olması, seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterli mali düzeye sahip olması da gerekiyor. Bu nedenle vize başvuru sahipleri başvuru ile birlikte son 12 aya ait maaş bordrosu ve banka hesap bakiyelerini gösteren belgeleri de Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar içine eklemelidir.

Almanya’da yaşayan aile bireyleri ya da yakın akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ile birlikte en yakın Almanya Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya’da yaşayan aile bireylerini ziyaret etmek isteyen vatandaşların ilgili evraklar ile birlikte Almanya konsolosluklarına müracaat etmesi gerekiyor. Başvuru yapan kişilerin, kendisinden istenilen evrakları eksiksiz teslim etmesi, evraklarda yer alan bilgilerin de birbiri ile çelişmemesi gerekiyor. Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar kişiye Almanya Konsolosluğu tarafından bildirilse de evraklardaki çelişkili bilgiler dolayısıyla kişilerden ek evraklar da talep edilebilmektedir.

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasında kişinin dikkat etmesi gereken ilk detay kullandığı pasaport. Pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve istenilen vize tarihinden sonra 3 aylık kullanım süresi olması gerekmektedir. Pasaportun içerisine vize işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması ve pasaportun okunmasını engelleyecek düzeyde yıpranmaların olmaması gerekiyor.

Aile ziyaret vizesi için başvuran kişinin, Almanya’da yaşayan aile bireyinden davetiye almış olması şartı da aranmaktadır. Bu kapsamda vize başvurusu yapan kişilerin, Almanya’da yaşayan aile bireyi, yakın akraba ya da arkadaşından aldığı davetiye mektubunu da Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ile birlikte teslim etmesi gereklidir. Kişinin, Almanya’da ziyaret edeceği aile bireyi ile birlikte çekilen fotoğrafları da başvuruya eklemesi, onaylanma sürecini hızlandırmaktadır.

Seyahat edecek kişilerin, ziyaret sırasında yapmayı planladıkları gezi ve aktiviteleri de rezervasyonları ile birlikte konsolosluklar ile paylaşması gerekiyor. Kişiler, Almanya’da ziyaret edecekleri akrabalarının yanında değil de otelde konaklayacaksa, otel rezervasyonlarının da başvuruya eklenmesi gerekiyor.

Aile ziyaret vizesine başvuran kişilerin, Almanya sağlık sigortası yaptırmış olması ve seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterli gelir düzeyine sahip olması da gerekiyor. Bu kapsamda kişiler başvuru ile birlikte son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesap bakiyelerini gösteren evrakları da Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasına eklemelidir.

Almanya Transit Vize

Transit vize, yurt dışında bir ülkeye gitmek amacı ile çıkılan seyahatte başka ülkenin sınırlarından geçilmesi için o üçüncü ülkeden alınan izni kapsamaktadır. Uçak seyahatlerinde aktarmalı olarak yapılacak olan yolculuklarda ilgili ülkenin kuralına uygun olarak transit vize alınması unutulmaması gereken bir uygulamadır. Karayolu ile yapılan seyahatlerde transit vize işlemi geçerliliğini daha fazla korumaktadır. Çünkü aktarmalı uçak seyahatlerinde bazı durumlarda havaalanından çıkılmaması koşulu ile transit vize alım işlemine gerek bulunmayabilmektedir.

Almanya transit vize işlemleri havaalanı transit vizesi ve Schengen bölgesi girişi Transit yolculuk vizesini kapsamaktadır.Herhangi bir Schengen bölgesi ülkesine gitmek için Almanya’ dan geçmek durumunda kalan yolcuların Schengen vizesi alması gerekmektedir. İlgili vize A tipi vize olup, Almanya transit vizesi türünde bir uygulamadır. Bu koşullar göz önünde bulundurulduğu zaman Almanya transit vizesinin 26 Schengen ülkesinde geçerli olduğu, Almanya’ dan transit geçilen ülkelerin Schengen ülkeleri olduğu bilinmesi gereken bir durumdur.

Almanya transit vize başvurusu için seyahatin 30 gün öncesinden başvuruda bulunmak gereklidir. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Konsolosluğu’ nun Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri üzerinden Almanya transit vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Resmi pasaport sahibi olmayan Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaportuna sahip olan ve başka ülkeye gitmek için Almanya topraklarından geçmek durumunda olan her kişinin Almanya transit vize alması gerekmektedir.

Almanya Erasmus Vize

Bu sayede bağlı bulunduğu yükseköğretim programının ortak projesinde yer

Almanya Erasmus Vize işlemleri ise, Türkiye’ de yer alan bordo pasaport sahibi yükseköğretim öğrencilerinin Erasmus kapsamında Almanya’ da yer alan üniversitelerin herhangi birinde okuma şansını yakalamasıdır. Erasmus programına dahil olan 27 Avrupa Birliği üyesi ülke bulunmaktadır. Türkiye ve Almanya arasında da bir Erasmus değişim programı bulunmaktadır.

Almanya Erasmus Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya Erasmus işlemleri Avrupa Birliği Eğitim programının ve aynı zamanda Gençlik programlarının kriterleri doğrultusunda belirlenmektedir. Öğrencinin gitmek için seçeceği üniversitenin Erasmus programında bulunması gerekmektedir. Erasmus başvuru formu ve Erasmus vizesi kapsamında gerekli belgelerin sunulması gerekmektedir. Erasmus vizesi bazı durumlarda uzun süreli vizeye girmektedir. Ancak yapılacak staj, dil okulu ve Erasmus dönemi 90 günü geçmiyor ise Almanya Erasmus vizesine, 90 günü geçiyor ise uzun süreli vize kapsamında Almanya Ulusal Vize başvurusu içerisinde değerlendirilmektedir.

Almanya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/almanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda ayrıntılı bir şekilde hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi Ne Zaman Açılacak

Covid-19 salgınından kaynaklı olarak her ülke çeşitli önlemlere yer vermiştir. Bunlar arasında olan Almanya bir süreliğine vizeyi kaldırmıştır. Henüz 2021 yılına dair resmi açıklama olmasa da yaz aylarında vizenin tekrardan açılması bekleniyor.

Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Salgın kısıtlamaları kapsamında çoğu ülke vizeyi kaldırdı. Son birkaç aydı vakalardaki düşüşe bağlı olarak kısıtlamaların kalkması bekleniyor. En azından esnetilen kısıtlamalara dair tekrardan vize başvurularının alınması kaçınılmaz olacaktır.

Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Ülkelerin vizeye dair resmi açıklamaları dikkate alınacaktır. Açıklamalara karşı vize başvuru sürelerini değerlendirir ve yetkili mercilere müracaat edersiniz. Hatta Konsolosluk ile Büyükelçilik için de yeni kısıtlamalara yer verilir ve uyulması beklenir.

Almanya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Almanya’ya seyahat edecek olan vatandaşlar resmi açıklama üzerine vize başvurularına geçebilir. Turistik, çalışma, aile ya da arkadaş ziyareti gibi ayrı sınıflardan ele alınan her bir vize türü için resmi açıklamaları dikkate almak gerekir.

Almanya Vizeleri Ne Zaman Açılacak?

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama üzerine vize işlemleri netlik kazanacaktır. Bu şekilde vatandaşların başvurulara geçmeleri ve seyahat amacına bağlı olarak faaliyet göstermeleri mümkün olacaktır. Nitekim iş, turizm ya da aile ziyareti gibi ayrı faaliyetlere yer verilir.

Almanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Avrupa vize başvurularına dair yeni kısıtlamalara yer vermiştir. Özellikle de online randevu işlemleri ile yoğunluğun önüne geçilmiştir. Bunun üzerine seyahat amacına uygun olarak vize başvurularına geçilmesi esas alınmıştır.

Almanya’ya Giriş Yasağı

Almanya Fereral Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü faaliyetlerine devam ettiğini açıklamıştır. Birkaç ay öncesine kadar sıkı bir şekilde ele alınan giriş yasağına dair yavaş yavaş esneklik uygulanmaya başlıyor.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak?

Salgından kaynaklı olarak bir süre kapalı kalan konsolosluklar faaliyetlerine devam ediyor. Farklı olarak faaliyet süresi azalmış ve vatandaşların bu süreler dahilinde başvuruya geçmeleri esas alınmıştır.

Almanya Vizesi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Almanya’ya vize almak için Almanya konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekmektedir. Daha sonra evrak listesiyle eksiksiz gidilerek vize mülakatına girilmelidir.

Almanya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Vize evrak listesinde, nüfus kaydı örneği, vize formu ve vize harç bedeli dekontuyla hesap dokumanı bulunmalıdır.

Almanya Vize İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

Almanya vize işlemleri 2021 yılı Haziran ayından itibaren başlamıştır. Başvuru için konsolosluktan randevu alınmalıdır.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×