Almanya Turist Vizesi - (Turistik Vize Başvurusu 2022)
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Turist Vizesi – (Turistik Vize Başvurusu)

Almanya turist vizesi almak için gerekli olan tüm bilgilere eksiksiz bir şekilde ulaşabileceğiniz rehberimiz yayımlanmıştır.

Bu rehberde:

 • Almanya turistik vize şartları
 • Almanya turistik vizesi için gerekli evraklar
 • Almanya turist vizesi nasıl alınır
 • Almanya turist vizesi kaç günde çıkar
 • Almanya turist vize ücreti ne kadardır gibi tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Almanya Turistik Vize Başvurusu

Almanya’ya turist olarak gitmek için, bizlerden profesyonel yardım alabilirsiniz. Vize işlemlerinde, şirketimiz sizlere uzman desteği sağlayarak, Almanya turist vizesi ücreti harç ödemeleri haricinde ufak bir danışmanlık fiyatı isteyecektir.

Almanya turist vizesi korona ile ilgili güncel bilgilerimize göre, son durumda herhangi bir aksama yok. Pandemi sürecinin ilk başında, Almanya turist vizesi veriyor mu? Sorusuna hayır cevabını veriyorduk.

Son zamanlarda ise, Almanya turist vizesi ne kadar? Gibi sorular ile karşılaşmak, işlerin bir nebze de olsa düzeldiğini bizlere gösteriyor ve bizlere mutluluk veriyor.

Danışmanlık fiyatını ödeyerek elde edebileceğiniz, diğer firmalardan bizleri ayıran özelliklerimiz;

 • Vize işlemleri süresi boyunca bir an bile desteğimizi sizlerden çekmiyor, sürekli yanınızda bulunuyoruz.
 • Gerekli işlemleri ve prosedürü tam olarak biliyor ve sizlere en faydalı yollardan ilerliyoruz.
 • Almanya turist vizesi için gerekli evraklar 2021 yılından sonra değişmiş olup, kendimizi 2023 yılında güncel tutarak sizlere hizmet veriyoruz.
 • Almanya turist vizesi için gerekli evraklar emekli bireyler için ekstra özen ve gayretle hazırlanıp, siz değerli büyüklerimizi oldukça yormamaya ve saygıda kusur etmemeye özen gösteriyoruz.
 • https://www.schengenvize.net/ olarak şirketimizin sahip olduğu tecrübeyi, vize alma sürecinde sizlere tam destek olarak sunmaktayız.
 • Tek yapmanız gereken, https://www.schengenvize.net/ adresinden bizlere ulaşmak ve bizlere hangi vize konusunda yardım istediğinizi söylemektir.

Almanya Vize Ücreti (Fiyatları)

✅Almanya Turistik Vize Ücreti

💶80 Euro

✅Almanya Yetişkin Turistik Vize Ücreti

💶80 Euro

✅Almanya 12 Yaş Altı Turistik Vize Ücreti

💶40 Euro

✅Almanya İdata Vize Ücreti

💶35 Euro

 

 • Almanya turist vizesi ücreti 2023 yılında gelen son güncellemeler ile birlikte, 110 Euro olmuştur. 110 Euro’nun haricinde belirli bir miktar danışmanlık ücretini kenara ayırarak, Almanya vizesi alma oranınızı artırabilirsiniz.
 • Almanya’ya gitmek isteyen 12 yaş altı kimseler, vize harç ücretinin yarısını ödemelidirler. 12 yaş altı çocuk kategorisine girdiği için, Almanya Konsolosluklarınca ücretin yalnızca yarısı istenilmektedir.
 • Almanya turist vizesi için gerekli evraklar 2023 yılı için birazdan, https://www.schengenvize.net/ olarak sizlere detaylı bir alt başlık oluşturacağız. Okumaya devam etmeniz, bilgilenmeniz için yeterli olacak ve danışmanlık hizmeti sayesinde sahip olacağınız ekstra hizmetler oldukça hoşunuza gidecektir.

Kitabına uygun başvurularda bulunmak ve başvuru başarı oranınızı artırmak için kaliteli bir danışman firmayı tercih etmeniz oldukça önemlidir. https://www.schengenvize.net/  olarak sizlere kaliteli hizmet sunmayı hedeflerken, bir diğer yandan da oluşabilecek her türlü aksaklığın önüne geçmeye çalışıyoruz. Almanya turistik vize ne kadar? Gibi soruların güncel cevabı ve de kaliteli danışmanlık hizmeti almak için doğrudan bizleri arayabilirsiniz.

 • Almanya’ya giderken aklınızda iklim koşullarının, Türkiye Cumhuriyeti’yle aynı olmadığını bulundurmalısınız. Almanya özellikle kışları donduran bir soğuğa sahiptir.
 • Bu nedenle olacak ki Alman insanlar genelde çok soğuk ve serttirler. https://www.schengenvize.net/  olarak, özellikle kış ayında Almanya ziyaretini gerçekleştirmeyi planlayan kıymetli müşterilerimize naçizane tavsiyemiz, en kalık kazaklarından ve montlarından valizlerini hazırlamaları yönünde olacaktır.

Almanya Turist Vizesi Evrakları ( Vize Belgeleri)

Almanya’ya turist olarak gitmek isteyenler için bu yazıyı okumak, gereken tüm evrakları tam anlamıyla öğrenmesine yardımcı olacaktır. Almanya turist vizesi evrakları detaylı listesi için aşağıya göz atabilirsiniz. https://www.schengenvize.net/  olarak 2020 yılında Almanya vizesi için istenilenleri sizler için sıraladık.

 • Almanya turistik vize standart belgeler
 • Pasaport işlemlerinizi sorunsuz halletmenize yardımcı olacak en büyük destekçinizdir. Pasaportunuz içerisinde Almanya’dan vize talep etmeden önce, muhakkak 1 veya 2 sayfa (gerekirse daha fazla) sayfa boş ve işlem yapılabilir olarak bulunmalıdır.
 • 18 yaşından küçük kimseler için Almanya turist vize evrakları arasında ek olarak, ebeveynlerinden alınmış izin belgesi yerine geçecek evrakları ek olarak vermelidirler.
 • Almanya turistik vizesi evrakları için, seyahat sigortasının evrakları da gereklidir. Almanya’ya vize alma işlemleri sırasında, ön teminatlı biçimde seyahat sigortası yaptırma zorunluluğunuz bulunmakta olup, olası bir sağlık sorununda bu seyahat sigortası sayesinde Almanya içerisinde tedavi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Almanya turist vizesi evrakları için bir diğer istenilen ise, biyometrik fotoğraf çekimi. Biyometrik fotoğrafınız varsa (6 aydan daha önce çekilmiş, 6 ayı geçmeyen) 2 adet biyometrik fotoğraf eklemeniz yeterli olacaktır.
 • Almanya turistlik vize evrakları arasına varsa, seyahat ve konaklama rezervasyonlarınızı da eklemeniz gerekmektedir.
 • Almanya turistik vize evrakları idata 2023 yılında güncellenmiştir. Sizlere elimizden geldiğince güncel listeyi sunmaya çalışıyoruz. Almanya turistik vize alırken en son gerekli evrakları öğrenmek için yapmanız gereken tek şey, https://www.schengenvize.net/ çağrı merkezimizi aramak olacaktır.
 • Almanya turist vizesi başvuru formu belgeler arasında olmazsa, olmazlardan bir tanesidir. Bir alt başlığımızda Almanya turistik vize başvurusuyla ilgili olan bu formu sizler için detaylı şekilde açıklayacağız. Okumaya devam ederek başvuru formunda neler yapmanız gerektiğini ve de profesyonel desteğin sizlere sağlayacağı ekstra katkıları öğrenebilirsiniz
 • Emekliler için, Almanya turistik vizesi alırken verilmesi gereken tek evrak, emekli maaşının yattığı bankanın dökümü ve emeklilik belgesidir. Almanya turist vizesi evrakları tamamlamak için emeklilerimiz bizlerden profesyonel destek alabilirler.
 • Öğrenciler için, Almanya turist vizesi başvurusunda bulunurken yapılması gereken ise, öğrenim hayatının aktif biçimde devam ettiğini resmi bir biçimde belgelemesidir.
 • İşçiler için e-devlet üzerinden SGK döküm belgesi ve patronları (işverenleri) tarafından izin belgesi, Almanya’ya turist olarak gitmeden önce verilmesi gerekenler arasındadır.
 • İşveren kimseler ise, kendi şirketlerine ait vergi levhasından, kendilerinin SGK döküm kaydına kadar pek çok belgeyi ekstra olarak, Almanya turist vizesi için sunmalıdırlar. Almanya turist vizesi almak isteyen işverenler, https://www.schengenvize.net/ ’den uzman danışmanlık alarak iş yükünü hafifletebilirler.

Almanya Turist Vizesi Formu

Almanya turistik vize formu başvuru formu nasıl doldurulur? Sorusunun net cevabını bu alt başlığımızdan bulabilirsiniz. Almanya turist vizesi formu sizlerden ilk 10 madde içerisinde, şahsınıza ait özel kimlik bilgilerinizi istemektedir. Devamında gelen maddelerde ise, ikametgâhınızın bulunduğu adresinizi, varsa sponsor bilgilerinizi, evlilik durumuna göre eş ve çocuk bilgilerini, mesleki bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir.

Almanya turistik vize formu doldururken hata yapmamaya özen göstermelisiniz çünkü en ufak hatanız bile redde sebebiyet verebilir. Bu aşamada uzman desteğini, https://www.schengenvize.net/ ’den almak isterseniz, sizlerin formunu birkaç kez daha gözden geçirerek, hata yapmamanız adına veya olası bir yanlışı önlemek adına sizlerin yanında bulunabiliriz.

Almanya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/almanya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Almanya Turist Vizesi Dilekçesi

 • Almanya turistik vize dilekçe örneği metnimizin sonunda sizleri bekliyor. Almanya turist vizesi dilekçesi örneğine göz atmadan önce, dilekçe hakkında bilmeniz gereken bazı konular yer almakta. Bu konulardan birkaçı dilekçenin yazım dilinin resmi işlerde kullanılan yazım diline uygun olması, dilekçenin açıklayıcı olması gibi hususlardır. Vize Başvurusu İçin Dilekçe Yazısı
 • Dilekçenizi yazarken profesyonel destek almak istiyorsanız, https://www.schengenvize.net/  adresinde bulunan iletişim bölümünden bizlere ulaşıp, makalemizin sonunda yer alan Almanya turist vize talep dilekçesi örneği gibi, talep dilekçesi yazmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır.
 • Almanya turistik vize destekleyici dilekçe örneği de metnimizin sonunda yer alacaktır. Vize dilekçesinin örneklerini inceledikçe profesyonel desteğin doğru tercih olduğu konusunda hem fikir olacağız. Sizlere aslında zorlu görünen bu, Almanya turistik vize örneği İngilizce olduğu için olabilir. İşinde uzman dilekçe yazarlarımız sayesinde, İngilizce dilinde de başvuru talep dilekçelerinizi oluşturabileceksiniz.
 • Almanya’da bulunan tarihi yerlere veya Almanya’da bulunan eğlencelere katılmak için almanız gereken vize türüdür. Almanya turistik vize dilekçe bilgileri alırken, danışmanlık almanız sizlerin işlerini kolaylaştıracaktır.
 • İşlerinizin kolaylaşması, sizleri bu süreçte ziyadesiyle rahatlatacak ve sorun olmadan ilerlemek hoşunuza gidecektir. Bazı durumlarda danışmanlık alsanız dâhil, Almanya Başkonsolosluğu vizeni reddedebilmektedir. Bu tarz durumlar kimi zaman danışman şirketlerin amatörlüğüne, kimi zamanda politik ve ülkelerin korona süreçlerine bağlı olabilir.
 • Aklınızda, Almanya turistik vize veriyor mu? Tarzında bir soru bulunuyorsa, sorunuzun cevabı evet, Almanya vize işlemlerini açmış bulunuyor.
 • Almanya turistik vize dilekçe bilgileri alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, dilekçenin Almanca yazılması gerektiğidir. Almanya turistik vize açıldı mı? Sorusunu bir üst paragrafta sizler için yanıtlamıştık. Şimdi ise sizlere, genel olarak Almanya turistik vize dilekçesi nasıl ve kimler tarafından yazılmalıdır? Bilgisini sunacağız.
 • Dilekçe yazılırken tamamen hitap edilen kurumun, Almanya’nın ülkemizde bulunan yetkili kurumları olduğunu unutmadan dilekçe yazımı gerçekleştirilmelidir. Bunun için en iyi yol danışmanlık hizmetleri almaktan geçen yoldur.
Almanya vize başvurusunda kullanılacak vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/almanya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Almanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vizeler genelde 7 ila 15 gün arasında bir sonuca bağlanırken, Almanya turist vizesi yoğunluk bazlı biraz daha uzun sürebilmektedir. Almanya turist vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun net cevabı olmasa da, sizlere tavsiyemiz en azından 1 ay önceden (gitmeyi planladığınız tarihten) vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz yönünde olacaktır.

Almanya Turistik Vize Hakkında Merak Edilenler

Almanya turistik vize nasıl alınır?

Almanya turistik vize için öncelikle idata.com.tr randevu alınmalı ve gerekli evraklar hazırlanarak başvuru ücreti ile birlikte randevu günü başvuru merkezine müracaat edilmelidir.

Almanya turist vizesi veriyor mu?

Almanya turist vize başvuruları başlamış olup, gerekli şartları sağlana tüm başvuru sahiplerine vize vermektedir.

Almanya turist vizesi kaç aylık alınır?

Almanya turist vizesi en az 1 gün en fazla 3 aylık olarak alınabilmektedir. Vize süreniz 1 yıl olsa dahi 3 ay Almanya’da 3 ay ise Türkiye’de kalma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Almanya turistik vize ne kadar?

Almanya turistik vize fiyatları schengen vize ücretleri ile aynı olup 80 Euro olarak belirlenmiştir. Ayrıca aracı kurum, ve diğer hizmetler için ödenmesi gereken rakamlar bulunduğundan schengen vize ücretleri sayfasını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×