2022 Yılı Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

2022 Yılı Vize İşlemleri

2023 yılı vize işlemleri için shengenvize.net hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Konsolosluk vize randevusunu oluşturmak için hemen danışmanları arayabilir veya online sistem üzerinden işlemleri başlatabilirsiniz.

2023 Yılı Vize Başvurusu

2023 yılı vize işlemleri başvurusu için gerekli belgeler ve vize harç ücretlerine dair,

 • Seyahat edeceğiniz ülkenin vize protokolleri
 • Seyahat amacına uygun vize türü
 • Çalışma, öğrenim, sponsor seçeneklerine

Göre bilgilendirme alabilirsiniz. İş ve meslek durumunuz, sponsorlu seyahatiniz veya seyahat sürecinizle alakalı detaylara göre uzmanlardan bilgi alarak, tam vize protokollerine göre başvuru sağlayabilirsiniz.

2023 Yılı Vize Başvuru Belgeleri

2023 yılı vize işlemleri için gerekli belgeleri, resmi kurumlardan güncel olarak temin etmeniz gereklidir. Vize başvuru işlemleri için;

 • Vize başvuru formu ve dilekçesi,
 • Pasaport ve biyometrik işlemleri,
 • Maddi durum belgeleri
 • Sağlık sigortası
 • Seyahat içeriğine dair belgeler

Temin edilerek başvuru yapılabilir. Vize harcının randevudan önce yatırılması ve başvuru belgeleriyle birlikte dekontun iletilmesi gereklidir.

2023 Yılı Vize Başvuru Ücretleri

2023 yılı vize işlemleri için ilk randevunuzu oluşturmanız gereklidir. Her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte; online sistem üzerinden veya konsolosluk telefon numaraları üzerinden işlem yapabilirsiniz. Vize başvuru merkezi aracılığıyla ücretsiz randevu oluşturmanız mümkündür.

2023 yılı vize harç ücretlerini, başvuru yapacağınız ülkenin vize harçlarına göre sağlayabilirsiniz. Turist vizesi harcı, aile birleşimi ve aile ziyareti vizesi harcı, Schengen vize ücreti, ticari vize veya öğrenci vizesi ücretlerine göre yatırabilirsiniz.

2023 Yılı Vize Başvuru Sorgulama

2023 yılı vize işlemleri, eksiksiz ve resmi belgelerle yapılmalıdır. Vize başvurusu için başvuru formunun eksiksiz ve okunaklı doldurulması gereklidir. Sorgulama işlemlerini;

 • Online sistem üzerinden barkod numarasını girerek,
 • E-devlet sistemi üzerinden
 • NVİ sistemi pasaport/ vize sorgulama ekranından
 • Dışişleri Bakanlığı internet sisteminden

Sağlayabilirsiniz. T.C numarası ile vize sorgulama yanı sıra pasaport numarası ve barkod numarası ile sorgulama yapılabilir.

2023 Yılı Vize Reddi

2023 yılı vize reddi ve redde itiraz işlemleri için shengenvize.net sisteminden bilgi alabilirsiniz. İtirazın nedenine bağlı olarak ilk 3 ay içerisinde başvuru yapabilir ve itiraz dilekçesini göndererek işlemler konusunda bilgi alabilirsiniz.

Vize reddi almamak ve sorunsuz şekilde seyahatinizi tamamlamak için vize protokollerine göre başvuru yapmanız önerilir.

2023 Yılı Vize Hizmetleri

2023 yılı vize başvuruları ve vize hizmetlerinden yararlanarak, Türkiye’nin her bölge ve şehrinden işlem yapabilirsiniz. Vize başvuru süreçleri ve vize protokolleri kapsamında her süreç için profesyonel destek verilmektedir.

Vize hizmetleri için telefon numarası üzerinden hemen irtibata geçebilir ve danışman ile birlikte konsolosluk randevusunu oluşturmak için adım atabilirsiniz. Her vize kategorisinde uzman destek için sistem üzerinden bilgi alabilirsiniz.

S.S.S

2023 yılı vize işlemleri başladı mı?

Pandemi nedeniyle askıya alınan vize başvuru ve işlemleri, pek çok ülke tarafından açıldı. Sorunsuz şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz.

2023 vize harcı ne kadar?

Vize harç ücretleri çocuklar, bebekler ve yetişkinler için farklılık gösterir. Her ülkenin vize harç ücreti, vize sınıfına göre belirleniyor. Alt rakam 35 Euro’dur.

2023 yılı vize reddi nasıl yapılır?

Vize reddi itiraz işlemleri için vize danışmanlarından bilgi alınız, irtibata geçiniz. Red nedenine bağlı olarak işlem yapılır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba, 9 yaşındaki çocuğumuzla Almanya vize başvurusu yapacağız , Anne ve Baba beraber yolculuk yapacağız yinede muvafakatname gereklimidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×