İngiltere Vize Evrakları - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Evrakları

İngiltere Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Turist vizesi almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konuların başında maddi imkanlar bulunmaktadır. Bulunla birlikte başka bir ülkeye yolculuk planlaması yapılırken o ülkenin en çok önem verdiği kriterlerin başında gelmektedir. İngiltere vize evrakları kişiden istenen belgelerle birlikte aşağıda listelenmiştir. Başvuru amacına göre farklılık göstermektedir. Başvuru sebebine göre kategorilendirilmiş şekilde aşağıdaki başlıklardan okunabilmektedir.

İngiltere Vize Reddi

Öğrenci Gerekli Belgeler

  • 6 ay geçerliliği olan bir pasaportun seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliğini korumalıdır.
  • Vize başvuru belgesi eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmuş olması gerekmektedir.
2 adet biyometrik fotoğraf çektirilmelidir. Çektirilen fotoğraflar son 6 ay içerisinde çektirilmiş olmalıdır. Yani güncel tarihli bir fotoğraf gerekmektedir.
  • Vize başvuru ücreti anlamında, eğer ziyaretçi olarak giden bir öğrenciyseniz 136 dolar olarak belirlenmiş bir tutar vardır. Ziyareti uzatmış olan bir öğrencinin ödeyeceği tutar ise 259 dolar olarak belirlenmiştir.
  • Nüfus dairesinden alınan nüfus kayıt belgeleri de tercüme ettirilerek hazırlanmış olmalıdır.
İngiltere Vize Evrakları
İngiltere Vize Evrakları
Eğer eğitim amacı ile gidilen okuldan gelecek kabul mektubu belgesini genellikle aracı olan kuruluş temin etmektedir.
  • En son mezun olunan okuldan alından diploma ya da mezuniyet evrakları gerekmektedir. Eğer halen öğrenci ise öğrenci belgesi çıktısı almak durumundadır. Fakat bu belgenin tarihi güncel tarih olmalıdır ve İngilizce olarak tercüme edilmelidir.
  • Yurt dışında yapılacak olan masrafların karşılanabilmesini ispatlayacak belgeler olmak zorundadır. Başvuruda bulunacak olan kişinin ya da ailesinin en az 6 aylık süreci takip etmekte olan aylık olarak banka kayıtları, imzalı ve kaşeli bir şekilde sunulmak durumundadır. Ancak borsa yatırımı ve altın hesapları gibi mecralar bu kriterin dışında tutulmaktadır.

Emekli için Gerekli Evraklar

  • Emekli olmuş olan kişinin emekli kartının fotokopisi veya e-devlet platformu üzerinden temin edilen emeklilik kaydı fotokopisi de yeterli olmaktadır.
  • Emekli olarak vize müracaatında bulunacak kişinin emekli maaşının yattığı banka hesabı ya da imzalı ve kaşeli bir şekilde banka hesap dökümü çıktısı hazırlanması istenmektedir.

Emekli maaşı haricinde başka bankalarda da bulunan 4000 TL üzerinde olan tüm hesapların hesap dökümü de yapılan listeye dahil edilmelidir.

  • Genel olarak finansal durumları ispat edecek tüm evraklar, varsa gayrimenkul olarak kazandığı gelirleri, kira sözleşmesi, tapu ve araç ruhsatı gibi evrakların fotokopisi alınmalıdır.

İngiltere Ticari vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Ingiltere Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vizesi başvurusunda maddi olarak engele takılmak istemiyorsanız 5 günlük bir seyahat için ortalama 6000 – 7000 TL bakiyenizin bulunması gerekir.

Ingiltere'ye Gitmek İçin Kaç Para Lazım?

İngiltere’ye gitmek için uçak ve otel ödemelerinizin dışında kalacağınız her bir gün için 1000 – 1500 TL bakiyenizin olması gerekir.

Ingiltere Öğrenci Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Eğer eğitim alacağınız kurum Londra içerisinde ise aylık 1,265 Pound, Londra dışında ise 1,025 Pound tutarında hesabınızın bulunması gerekir.

İngiltere Vize Evrakları Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×