İngiltere Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

İngiltere Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi, Diyarbakır

İngiltere Vize Merkezi, Diyarbakır ili içerisinde ikamet eden ve başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilere detaylı bir hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra sadece Diyarbakır ili içerisinde ikamet eden değil, Diyarbakır ilinin çevresindeki illerde de ikamet eden ve başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilere gereken desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile aracı bir kurum görevi taşımaktadır.

Ancak, İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen ve merkeze müracaat nedeni ile gidecek olan kişiler öncesinde randevu talebinde bulunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde, randevusuz İngiltere vizesi için müracaatta bulunulması söz konusu değildir.

Bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması adına, siz değerli misafirlerimiz için hazırlanan bu sayfa içerisinde gerekli tüm bilgilere ve akılda kalan soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? – Diyarbakır

İngiltere vizesi için gerekli evraklar, İngiltere sınırları içerisinde seyahat etmek isteyen her vatandaşın seyahat kategorisine göre farklı evrak listeleri bulunmaktadır. Bu neden doğrultusunda, başvuruda bulunmak isteyen kişinin başvuru için en doğru evrakları hazırlaması adına, seyahat kategorisini iyi bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz süreçlere yol açabilmektedir. Bu nedenle, vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek evrak listesi talep edebilirsiniz.

Ancak, İngiltere Konsolosluğu’nun talep ettiği gerekli evrak listesi şu şekildedir;

1.    Pasaport

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

3.    İngiltere Vize Başvuru Formu

4.    İngiltere Vize Dilekçe Formu

5.    Biyometrik Fotoğraf (2 adet)

6.    Öğrenci Belgesi

7.    Finansal Dokümanlar

8.    Maaş Bordrosu

9.    Davetiye Mektubu

10. Rezervasyon Bilgileri (uçak, otel vb.)

11. Randevu Bildirimi Çıktısı

12. Vize Harç Bedelinin Ödendiğine Ait Dekont Bilgisi

13. Destekleyici Belgeler

 

İngiltere Vize Ücreti 2020

Başvuru sahibinden talep edilen evraklar doğru bir nitelikte hazırlandıktan daha sonra, dosya içerisine de mutlaka vize harç bedelinin ödendiğine dair bir dekont eklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, ödemesinin yapılmamış olduğu vize başvurularının değerlendirme dışında bırakıldığının da unutulmaması gerekmektedir.

İngiltere vize ücretleri, kişinin seyahat nedeninin yanı sıra tek girişli ya da çok girişli olmasına nazaran farklılıklar da göstermektedir.

 

 

İngiltere Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İngiltere vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İngiltere vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye