İngiltere Aile Birleşimi Vize İşlemleri - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Aile Birleşimi Vize İşlemleri

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvuru İşlemi

İngiltere’de ailesi ya da eşi olan kişilerin İngiltere’ye gitmek için başvurdukları vize türüdür. Aynı zamanda İngiltere’de yaşayan kişilerde eşlerini ve çocuklarını yanlarına almak için İngiltere aile birleşimi vizesi almaktadırlar.

İngiltere Çalışma İzni Vize İşlemleri

Aile fertlerinin birliğini sağlamak ve aile üyelerini bir araya getirmek için vize başvuruları desteklenmektedir. Ancak İngiltere’de yaşayan eşlerin ilk olarak devletten herhangi bir yardım almaması gerekmektedir. Eğer ailesinin geçimini sağlayacak bir geliri yok ise ve konaklama için yeterli bir alana sahip değil ise, birleşim vizesi reddedilmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Başvurular Nereye Yapılmaktadır?

İngiltere aile birleşimi vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu yürütmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Yapılır?

Başvurudan önce, online olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. Randevu işlemi daha sonra yapılmalıdır. Randevu tarihi kesinleştiğinde ise evraklar hazırlanmalı ve başvuruda sunulmalıdır. Başvurudan önce oluşturulacak olan İngiltere vize başvuru formunda verilecek bilgiler ile evraklar arasında uyum olmalıdır. Form ve sunulan evraklar arasında bir çelişki olması halinde vize başvuruları direkt olarak reddedilmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Şartları Nedir?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Şartları Nedir?

Vize türüne göre başvuru şartları ve koşulları değişmektedir. İngiltere’de kişiler oturum iznine sahip bile olsa ailesini yanına almak istediğinde başvurusu reddedilebilir.
İngiltere Aile Birleşimi Vize İşlemleri
İngiltere Aile Birleşimi Vize İşlemleri

 1. İngiltere’de yaşayan eşin, aile bireylerini geçindirecek net bir gelir elde etmesi gerekmektedir. Yıllık gelir belgesinde kazancının en az 18.600 Euro olması gereklidir. Kişiler bu geliri kanıtlayan belgeler sunmalıdır.
 2. İngiltere’de yaşayan eş, ailesinin de konaklayabileceği bir yerde yaşamını sürdürüyor olmalıdır.
 3. Ve İngiltere’de yaşayan eş, İngiltere makamlarından kesinlikle yardım almamalıdır. Kişilerin yardım alması durumunda ailesini geçindiremeyeceği düşünülmektedir. Bu şartlara uymayan başvuru sahiplerinin başvuruları reddedilmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvurusunda Gerekli Olan Evraklar

 • İngiltere Vize Başvuru Formu

  İngiltere aile birleşimi vizesi başvurularında en önemli adımlardan bir tanesi vize başvuru formunu doldurmak olacaktır. Form İngilizce dilinde ve online olarak doldurulmaktadır. Formda yer verilecek olan bilgiler, doğru ve eksiksiz olmalıdır.

 • Pasaport

  Güncel ve geçerli pasaport olmadığı sürece, vize başvurularında kabul edilmemektedir. 10 yıl içerisinde pasaport çıkarılmış olmalıdır. Seyahatten önce de en az 2 adet boş sayfası bulunmalıdır. Eski pasaportlar var ise; pasaportların fotokopisi de evraklar arasında olmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf

  2 adet, 3,5×4,5 mm ölçülerinde ve beyaz fon önünde çekilmiş olan fotoğraflar kullanılmalıdır. Önceki vize başvurularında kullanılmış olan fotoğraflar, İngiltere vize başvurularında kullanılmamalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • İngiltere’de Yaşayan Eş Gelir Belgesi

  Çalışma durumu, çalışma ve pozisyon detayları içeren belge olmalıdır. Banka Hesap Cüzdanı ile kişilerin gelirleri kanıtlanmalıdır.

 • İngiltere’de Yaşayan Eşin Kira Kontratı
 • Uluslararası Evlilik Belgesi ve Evlilik Cüzdanı
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Dil Yeterlilik Sınavı

  Türkiye’de yaşayan eşin girmesi gereken ve A1 seviyesinde geçerli not alması gereken sınavdır. Bu belgenin olması zorunludur. İngilizce yeterli olmadığı takdirde sınava tekrar girilmelidir.

İngiltere vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi

Uzun dönem vize kategorilerinden olan aile birleşimi adına İngiltere Konsolosluğu prosedürlerinin üzerinde durmak gerekir.

İngiltere aile birleşimi vizesinde öncelik evraklara verilmiş ve başvuru şartlarına uygun olan T.C. vatandaşlarının harekete geçmeleri esas alınmıştır.

İngiltere aile birleşimi vizesi için resmi konsolosluk sitesi üzerinden online formun indirilmesi gerekiyor. Birleşik Krallık için online forma girilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması önem arz eder. Bununla birlikte aile birleşimini destekleyen tüm belgeleri eşiksiz olarak ibraz eder ve müracaat edersiniz. Başvurularda ise konsolosluk randevularının dikkate alındığını unutmamak gerekir.

Başvuru merkezleri üzerinden biyometri işlemlerinin ele alınması söz konusudur. İngiltere aile birleşimi vizesi yorumları sayesinde gerek belgeleri gerekse biyometri işlemlerini hızlı bir şekilde değerlendirmeye alabilirsiniz. Hatta yetkili merkezlerden başvuru ücretlerine kadar tüm hususlara netlik kazandırarak harekete geçmeniz mümkün olacaktır.

Birleşik Krallık Konsolosluğu tarafından değerlendirilen bu vize türünde belli başlı şartlar öne çıkmıştır. İngiltere aile birleşimi nedir sorgulayanlara evlilik ve aile üyelerine dair şartlar açıklanır. Tüm bu durumları ispatlayan belgelere karşı sınırsız oturum hakkı için taleplerinizi iletmeniz beklenir.

İngiltere aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar merak edenlere ise ortalama 12 haftalık süreç belirtilir. Bu süre ibraz edilen belgelerin eksik olması üzerine uyabilir. Aynı şekilde konsoloslukların yoğunluğu da süreyi etkiler ve daha uzun sürede sonucu öğrenmeniz söz konusu olabilir.

Sürede ziyade İngiltere aile birleşimi vize ücreti ne kadar sorusuna da yanıt aranıyor. Şöyle ki vize harç bedeli için 2285 Euro tahsis edilmelidir. Başvuru giderleri ile bu tutar toplamda 2785 Euro olacak şekilde ele alınır. Belgelerin ardından ödemenizi yapmanız beklenir ve başvurular bu adımlara karşı değerlendirilir.

Aynı zamanda İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2020 ile 2021 yılına dair ortak bir şekilde sıralanır. Başı çekenler her zaman olduğu gibi vize başvuru formu ile pasaport olmalıdır. Aynı zamanda İngiltere’de bulunan eşe dair gelir belgelerine ihtiyaç duyulacaktır. Özlük, ikamet ve seyahat belgelerinin her biri eksiksiz olarak paylaşılmalıdır. Nitekim eksik olanların ibraz edilmesi sürenin uzamasına neden olacaktır.

Ingiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Başvurunuzun ardından konsolosluğa ve evraklarınıza bağlı olarak değerlendirme süreniz 12 – 14 hafta olacaktır.

Ingiltere Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Umuma mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan tüm bireyler seyahatleri için vize almalıdır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan kişilerin 90 gün vizesiz seyahat etme hakkı bulunuyor.

Ingiltere Vizesi Nasıl Alınır 2021?

İngiltere Konsolosluğu’na gerekli evraklarınız ile başvuru yapmanız durumunda vizenizi alabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×