İngiltere Vize Evrakları: 2023 Tam Liste - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Evrakları: 2023 Tam Liste

İngiltere Vize Gerekli Evraklar Listesi 2023

İngiltere Turistik Vize

İngiltere’ye turistik gezi ve eğlence gibi amaçlar ile seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, konsolosluklara ya da resmi aracı kurumlara başvuru yaparak İngiltere Turistik Vizesi için başvuru yapması gerekiyor.

İngiltere oturum izni vizesi

Vize başvurusu sırasında kişilerden istenilen tüm evraklar önceden belirlenmiş olsa da, vizenin onaylanma sürecinin kısaltılması ve onaylanma ihtimalinin arttırılması için vize evraklarında oldukça titiz davranılması ve kişiden istenilen tüm bilgilerin eksiksiz şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Peki, İngiltere turistik vize başvurusu için izlenmesi gereken adımlar nelerdir?

İngiltere Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?İngiltere vize başvurusu yapacak kişilerin, konsolosluklar tarafından kendisinden istenilen tüm evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması ve randevu tarihinde bu evrakların hepsini bir arada tek bir dosya olacak şekilde teslim etmesi gerekiyor.

İngiltere Turistik Vize için gerekli evraklar teslim edilirken, İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi tarafından bazı resmi evrakların daha rahat incelenebilmesi için İngilizceye tercüme edilmiş kopyalarının da bulunması gerekiyor.

Vize başvurusu yapan kişiden istenen tercüme edilmiş evrakların her birinin yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi ve evraklar üzerinde tercümeyi yapan kişinin kimlik ve iletişim bilgilerinin bulunması gerekiyor. Her ne kadar doğru bir tercüme yapılmış olsa da yeminli tercümanlar tarafından yapılmamış resmi evrak tercümeleri, vize başvurusu sırasında kullanılamıyor. Peki, İngiltere turistik vize için gerekli evraklar nelerdir ve bu evraklar hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

İngiltere Turistik Vize başvurusu için gereken evraklar;

İngiltere Vize Evrakları: 2021 Tam Liste
İngiltere Vize Evrakları: Tam Liste
 • Pasaport
 • Maddi Kaynak Belirten Dokümanlar,
 • Mesleki Dokümanlar,
 • Eğitim Durumunu Gösteren Dokümanlar,
 • Erkekler için askerlik durumunu belirten evraklar ve
 • Seyahat sırasında planlanan geziyi kanıtlayıcı otel ve uçak gibi rezervasyon bilgileri olarak sıralanabilir.

Belirtilen evrakların her birinin hazırlanmasına dikkat edilmesi gereken belirli noktalar da bulunuyor.

 • İngiltere Turistik Vize başvurusu sırasında kullanılan pasaport üzerinde yer alan fotoğrafın en az 6 ay içerisinde yenilenmiş, güncel bir fotoğraf olması başvurunuzun onaylanma sürecini kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte pasaportun geçerlilik tarihinin, planlanan İngiltere gezisinden sonra en az 6 ay daha devam ediyor olması da aranan şartlar arasında yer alıyor. Vize başvurusu sırasında kullanılan pasaport, kişinin ilk pasaportu değilse önceki pasaportların da yenilenen pasaport ile birlikte vize başvuru evrakları arasında yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Yapılan vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak için kişinin seyahat boyunca oluşacak tüm maddi giderleri karşılayabileceğini de kanıtlayabilmesi aranan şartlar arasında yer alıyor. Bu nedenle maddi kaynakları belirten evrak ve dokümanlar da vize başvuru evrakları arasına yerleştirilmelidir. Kişinin, son 3 ay içerisindeki maaş bordrolarını toplam gelirini kanıtlamak için vize başvurusu sırasında kullanması gerekiyor. Bununla birlikte seyahatin maddi giderlerini karşılayabilecek yeterliliğe sahip olduğunun kanıtlanması için banka hesabının son 6 aya ait hesap hareketlerini gösteren evrakların da teslim edilmesi gerekmektedir.
 • İngiltere seyahatinin masrafları, kişinin birinci dereceden akrabaları tarafından karşılanacaksa, bu durumda vize başvurusu sırasında hem başvuruyu yapan kişinin hem de masrafları karşılayacak kişinin maddi durumunu kanıtlayan evrakların eklenmesi gerekiyor. Ulaşım, konaklama ve yiyecek gibi masrafları karşılayabilecek durumunu kanıtlayamayan kişilerin başvuruları genellikle reddedilmektedir. Bu nedenle seyahat süresine bağlı olarak, tüm masrafların karşılanabileceğini gösteren evraklara ek olarak yapılan tüm rezervasyonların da evraklarının eklenmesi, başvurunun onaylanma sürecini kısaltmaktadır.
 • İngiltere turistik vize başvurusu yapan kişinin, seyahat süresi boyunca çalıştığı kurum ya da şirket tarafından izinli sayıldığına dair evraklar ve bu evraklara ek olarak sigorta bilgilerinin de başvuru sırasında kullanılması, başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Başvuru yapan kişinin çalıştığı şirketten seyahat süresi boyunca izinli olduğuna dair evraklar, antetli kağıda, işveren tarafından yazılmalıdır. Hazırlanan evrakta, seyahat edecek kişinin şirketteki pozisyonu, maaş bilgisi ve izinli olduğu gün aralıkları detaylı olarak İngilizce olacak şekilde yazılmalıdır.
 • Başvuru yapan kişinin şirket sahibi olması durumunda ise Ticari Sicil Kaydı ve Faaliyet Belgesi gibi evrakların Ticaret Odası’ndan alınması ve bu belgelerin İngilizce tercümelerinin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.
 • İngiltere Turistik vize başvurusu yapan kişinin öğrenci olması durumunda, öğrenim gördüğü kurumdan Öğrenci Kabul Yazısı alınmalı ve kurum yetkilileri tarafından imzalanmalıdır. Teslim edilen resmi evrakların her birinin hem aslı hem de yeminli tercümanlar tarafından çevrilmiş İngilizce kopyalarının vize başvurusu sırasında kullanılması gerekiyor.
 • Seyahat edecek kişinin 18 yaşını doldurmuş erkek birey olması halinde, tüm evraklara ek olarak askerlik durumunu belirten evrakların da alınması gerekiyor. Askerlik durumunu belirten evrakların da diğer evraklarda olduğu gibi hem aslı hem de İngilizce tercümesi kullanılmalıdır.

İngiltere Turistik Vize için Online Başvuru Nedir?

İngiltere Turistik Vize için Online Başvuru Nedir?İngiltere turistik vizesi için başvuru yapacak kişilerin, başvuru sürecinden önce resmi web sitesi üzerinden kendine uygun vize türüne göre İngiltere Vize Başvuru Formu doldurması gerekiyor. Yapılan online başvurular, direkt olarak vize başvurusu yerine geçmese de, kişinin vize başvurusu için randevu almasına yardımcı olmakta ve vize alma sürecini kısaltmaktadır.

Online başvuru sırasında, kişinin seyahat sebebine bağlı olarak, doğru vize türüne başvuru yapması gerekiyor. Yanlış yapılan başvurularda, kişinin tekrar bir online başvuru ile yeni başvuru sürecine girmesi gerekiyor. Bu nedenle seyahat edeceğiniz tarihlere kadar vizenin elinize ulaşması zorlaşmakta ve planlarınızda aksama görülebilmektedir.

İngiltere vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Ücreti

İngiltere Turistik Vize Ücretiİngiltere turistik vize ücreti vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken tüm evrak ve başvuru işlemlerinin toplam masraflarını içermektedir. Başvuru yapıldıktan sonra vizenin onaylamaması ihtimalinde, başvuru sırasında ödenen ücretler kişiye geri ödenmediği için istenilen tüm evrakların düzenli şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Vize ücretleri yılın belirli dönemlerinde güncellenmektedir. Bu nedenle kişilerin, güncel bilgiler için her zaman mevcut vize dönemindeki ücretleri gözden geçirmesi gerekiyor. İngiltere Turistik Vize ücreti 2020 yılında genel olarak alınacak vizenin süresine ve kapsamına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Turistik vize başvurularında kişiler 6 aydan 10 yıla kadar vize seçeneklerine başvuru yapabiliyor. Yapılan vizeler için ödenmesi gereken toplam ücretler ise vizenin süresine göre değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda;

 • 6 aylık İngiltere Turistik Vize başvurusu için ödenmesi gereken vize harç ücreti başvuru yapacağınız kanallara bağlı olarak 128 ile 130 USD arasında değişiklik göstermektedir.
 • Buna bağlı olarak 2 yıllık vize başvurularında ödenmesi gereken toplam vize harç ücreti yaklaşık olarak 490 USD,
 • 5 yıllık vize başvurularında ödenmesi gereken toplam vize harç ücreti yaklaşık olarak 890 USD ve
 • 10 yıllık vize başvurularında ödenmesi gereken toplam vize harç ücreti yaklaşık olarak 1100 USD şeklindedir.

Vize başvurularında ödenmesi gereken ücretler genellikle başvuru yapılan ülkenin para birimi ile ya da USD şeklindedir. Bu nedenle ödenecek toplam ücret, Türk Lirası bazında günlük olarak değişiklik göstermektedir.

Yukarıda belirtilen tüm ücretler, sadece vize başvurularında ödenmesi gereken harç ücretlerini kapsamaktadır. Buna bağlı olarak vize başvurularında ek hizmetler almak isteyen kişilerin, alacağı hizmete göre ek ücretler ödemesi de gerekmektedir. Vize başvurusu yapılırken teslim edilen tüm evraklar detaylı şekilde incelenmektedir. Gönderilen evrakların birbiri ile çelişmesi gibi durumlarda başvuru reddedilmekte ve harç ücreti dahil başvuru sırasında ödenen ücretler kişiye geri iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru sırasında tüm evrakları detaylı şekilde hazırladıktan sonra başvuru yapılması, maddi kayıplara uğramamak için en doğru adım olacaktır.

İngiltere vize ücreti yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücreti için >> schengenvize.net/ingiltere-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vizeİngiltere’ye çeşitli toplantı, konferans ya da iş gezileri gibi amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişilerin, ülkemizde hizmet veren İngiltere Konsoloslukları ile iletişime geçerek Ticari Vize başvurusu yapması gerekiyor. Ticari vize başvurusu yapacak kişilerin, ihtiyacı olduğu vize türüne göre tek girişli ya da birden fazla kez girişli olmak üzere tercih edebileceği farklı vizeler de bulunuyor.

İngiltere’de gerçekleştirilecek ticari aktivitenin, uzun yıllar boyunca devam edeceği durumlarda ise kişiler uzun süreli ticari vize başvurusu yapabiliyor. Avrupa Birliği üyesi ülkeleri kapsayan Schengen vizesi, İngiltere’nin Avrupa Birliği üyesi olmaması nedeni ile bu ülkeyi kapsamıyor. Bu nedenle İngiltere seyahatinden sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edilmesi gerekiyorsa, İngiltere ticari vize başvurusu sırasında ek olarak diğer ülkeler için de vize alınması gerekiyor. Peki, İngiltere ticari vize alırken istenilen evraklar nelerdir ve vize başvurusu sırasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

İngiltere Ticari Vize Başvurusunda İstenilen Evraklar Nelerdir?

İngiltere Ticari Vize Başvurusunda İstenilen Evraklar Nelerdir?Vize başvurusunda kişilerin pasaport, davetiye, seyahat giderlerinin karşılanabileceğini kanıtlayan finansal dosyalar ve mesleki bilgileri gösteren evraklar gibi farklı birçok evraktan oluşan bir dosya oluşturması gerekiyor.

Pasaport:

İngiltere Ticari Vize başvurusu yapacak kişinin kullandığı pasaportun, alınacak vizenin bitiş tarihinden sonra en az 6 aylık kullanım süresinin kalmış olması gerekiyor. Pasaportun kullanım süresi yeterli değilse, kişinin vize başvurusu öncesinde pasaportunu yeniletmesi gerekmektedir. Bununla birlikte vize başvurusunda kullanılan pasaport üzerinde İngiltere vizesinin işlenebilmesi için en az 2 adet boş sayfa olması gerekiyor.

Pasaport üzerinde yer alan bilgilerin okunmayacak düzeyde yıpranması halinde de vize başvuruları reddedileceği için, eski pasaportların yenilenmesi vizenin onaylanma işlemini kolaylaştırmaktadır.

Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise başvuru sırasında kişinin önceki pasaportlarının da evraklar arasına eklenmesidir. Çeşitli nedenlerden ötürü yenilenen pasaportunuz varsa, bu pasaportları da vize başvurusu sırasında beyan etmeniz gerekmektedir.

Davetiye Mektubu:

İngiltere Ticari vize başvurusu kişinin çeşitli organizasyonlara katılması için, Türkiye’de hizmet veren bir şirket tarafından gerçekleştirilebileceği gibi aynı zamanda İngiltere’de hizmet veren şirketin, kişiyi davet etmesi ile de yapılabiliyor.

İngiltere’de hizmet veren bir şirketten davetiye alan kişinin, vize başvurusu sırasında aldığı davetiyeyi de teslim etmesi gerekiyor. Davetiyeyi alan kişinin tüm iletişim ve kimlik bilgilerinin davetiye üzerinde yer alması ve davetiyenin İngilizce olarak hazırlanması bu noktada oldukça önemlidir.

Davet edilen kişinin tüm bilgilerinin evraklar üzerinde yer almasının yanı sıra, davet eden firma ya da kişinin de tüm adres, iletişim ve kimlik bilgileri de davetiye üzerinde yer almalıdır. Davet eden kişinin tüm bilgilerinin yanı sıra vatandaşlık statüsü ve şirketteki pozisyonu da net olarak belirtilmelidir.

Bir şirketin davetiyesi yerine, ticari bir organizasyon, sunum, konferans ya da fuara katılım sağlanacaksa bu organizasyondan alınan davetiyenin, giriş biletinin ve organizasyonun tüm detaylarının da başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.

Finansal Evraklar

Vize başvurusunun onaylanmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi de vize başvurusu sırasında evraklara eklenen finansal dokümanlardır. Kişinin tüm seyahat masraflarının karşılanabileceğinin kanıtlanmasını sağlayan evraklarda hem kişinin kendi banka hesap bilgilerinin ve maaş bordrosunun yer alması hem de masraflar şirket tarafından karşılanacaksa, buna ilişkin evrakların da bulunması gerekiyor.

Askerlik Durumu:

Vize başvurusu yapan kişi erkek ise seyahat süresi boyunca askerlikten muaf olduğunu belirten evrakların da başvuru evrakları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken tüm resmi evrakların hem orijinal hali, hem de İngilizceye tercüme edilmiş hallerinin iletilmesi gerekiyor. Yapına tüm tercümeler, yeminli tercüman tarafından gerçekleştirilmeli ve resmiyeti olmalıdır. Çeviriler her ne kadar doğru olsa da yeminli tercüman tarafından düzenlenmeyen evraklar geçerliliğini kaybetmektedir.

İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneği

İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneğiİngiltere ticari vizesi için başvuru yapacak kişilerin, vize randevusu almak için öncelikle online başvuru yapması ya da konsolosluklara dilekçe ile başvurması gerekmektedir. İngiltere Ticari Vize dilekçe örneği bu noktada kişilerin dilekçe içerisine nasıl bir dil kullanması ve hangi ifadelere yer vermesi gerektiğini anlamakta oldukça önemli bir yere sahiptir.

Vize dilekçesi sırasında dikkat edilmesi gereken en temel noktalardan bir tanesi, dilekçenin içeriğidir. Dilekçe içerisinde seyahatin kesin olarak tarihi, amacı ve seyahat edecek kişilerin listesinin bulunması gerekmektedir. Başvuru dilekçesi sırasında istenilen bilgilerin eksik olması durumunda randevu alınamayacağı için yeni bir dilekçe ile tekrar başvuru yapılması gerekmektedir.

Hazırlanan vize dilekçeleri, Avrupa Parlamentosu ve Konseyi’nin 2009 tarihli 810/2009 sayılı Visa Code tüzüğüne uygun olarak hazırlanmalıdır. Bu noktada vize dilekçesini kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi, aracı kurumlardan profesyonel destek alarak daha başarılı bir dilekçe hazırlayabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Dilekçesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Vize dilekçesi A4 kağıdına yazılmalı ve kağıdın üzerinde herhangi bir kir ya da kırışıklık olmamalıdır. Dilekçe teslim edilirken A4 kağıdının kıvrılmaması ve dosya içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Vize dilekçelerinin tamamında resmi yazışma dili kullanılmalıdır.
 • Vize dilekçesi, isteğe bağlı olarak bilgisayar çıktısı olarak alınabilir ya da direkt el ile yazılabilir. Hazırlanan tüm dilekçeler üzerinde başvuru yapan kişinin ıslak imzası bulunmalıdır.
 • Vize dilekçesi, İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Dilekçenin daha anlaşılır olması için dilekçede kullanılan İngilizcenin profesyonel yazışma dilinde olması gerekmektedir.
 • Vize başvurusu hangi konsolosluğa yapılacaksa, direkt olarak o konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.

İngiltere Ticari Vize Davetiye Örneği

İngiltere Ticari Vize Davetiye Örneğiİngiltere Ticari Vize başvurusu yaparken, çeşitli organizasyonlara katılım, İngiltere’de hizmet veren bir şirketin davetiyesi ile gerçekleşiyorsa bu şirketten alınan davetiyenin de evraklara eklenmesi gerekmektedir.

İngiltere Ticari Vize davetiye örneği üzerinden, alacağınız vize davetiyesi içerisinde hangi detaylara yer verilmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Vize davetiyelerinde, dikkat edilmesi gereken en temel nokta, davetiyeyi hazırlayan kişinin adres, kimlik ve iletişim bilgilerinin davetiye üzerinde yer almasıdır. Hazırlanan davetiyeler direkt olarak konsolosluğa teslim edileceği için İngilizce olarak hazırlanmalı ve konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.

Davetiyeyi gönderen firma ya da kişinin, vize dilekçesinin alt kısmında, kendi doğum tarihine, adresine, telefon numarasına ve mail adresine yer vermesi, şüpheli görünen durumların önüne geçilmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Bu sayede, vize alınacağı sırada davetiye gönderen kişi ile rahat şekilde iletişim kurulabilir ve şüpheli durumların önüne geçilebilir.

Vize davetiyesi üzerinde, kişinin seyahat amacına ve seyahati boyunca yer alacağı tüm organizasyonlara yer verilmelidir. Bununla birlikte önceden planlanan tüm konaklama ve seyahat detayları da davetiye metninde kullanılmalıdır.

Davetiyeyi hazırlayan kişinin mesleği ve vatandaşlık durumunun, davetiye metninde geçirilmesi, başvurunun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte davetiyenin gönderildiği kişinin de mesleği, çalıştığı firma ve davetiye gönderen kişi ya da firma ile yakınlığı da davetiye içerisinde kullanılmalıdır.

Vize başvurusunu özellikle ilk defa yapacak kişiler için evrakları hazırlama dönemi oldukça yoğun geçebiliyor. Bu noktada kişilerin profesyonel kurumlardan destek alması, hazırlanan evrakların daha profesyonel olmasını sağlayacaktır. Siz de İngiltere Ticari vize başvurusu sırasında profesyonel firmalardan destek alarak, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırabilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesiİngiltere’de yaşayan yakın akraba ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için başvuru yapılması gerekiyor. Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi kişilerin, yapacakları seyahat için vize başvurusu yapması zorunlu iken, Diplomatik Pasaport sahibi kişiler 90 günden uzun olmamak ve 180 gün içerisinde tekrar giriş yapmama şartları ile vize başvurusu yapmadan İngiltere’ye seyahat edebiliyor. Peki, İngiltere Aile Ziyaret Vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler ve kişilerden istenilen evraklar nelerdir?

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?Her vize türünde, genel olarak benzer evraklar istenirken, aile ziyareti amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin bunlara ek olarak ziyaret edeceği aile bireylerinin kimlik, ulaşım ve vatandaşlık bilgileri ile birlikte bu bireylerden aldıkları davetiyeleri de teslim etmeleri gerekiyor. Vize başvurusu yaptığınız döneme ait güncel evraklara ulaşmak için her yıl değişen evrak listelerini kontrol etmeniz gerekiyor. İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar 2020 döneminde ise şu şekilde;

Pasaport

Vize başvurusu sırasında kullanılan pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekiyor. Bununla birlikte kullanılan pasaport en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve üzerinde yazan tüm bilgilerin okunabilir durumda olması da dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alıyor. Pasaport üzerinde kişinin kimlik bilgilerinde okunmayan bölümler varsa, İngiltere Aile Ziyaret Vizesi başvurusu öncesinde pasaportun yenilenmesi ve yenilenen pasaport ile birlikte eski tüm pasaportların da başvuru sırasında teslim edilmesi gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Vize başvurusu sırasında kişinin nüfus cüzdanı ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisini de ibraz etmesi gerekiyor. Nüfus cüzdanı fotokopisi, alınan vize ile birlikte konsoloslukta saklanacağı için, vize başvuruları sırasında getirilmesi zorunludur.

Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte vize başvurusu için randevu alma aşamasında, konsolosluklara yapacağınız müracaat ile birlikte, vize başvuru formunu direkt olarak konsolosluklara da teslim edebilirsiniz. Online olarak doldurulan vize başvuru formlarında, sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurmanız ve seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız gerekiyor.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Vize başvurusu sırasında kullanılan vesikalık fotoğraflar, en az 6 ay içerisinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır. Vesikalıkların boyutlandırması yapılırken, kişinin yüz hatlarının değiştirilmemesine ve yüzünün küçültülmemesine dikkat edilmelidir. Bununla birlikte yüzün tüm bölgelerine eşit düzeyde ışık gelmelidir.

Konsolosluğa Hitaben Yazılan Vize Başvuru Dilekçesi

Yazılacak vize başvuru dilekçe direkt olarak başvuru yapılan İngiltere Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Yazılan dilekçe Türkçe hazırlanıyorsa, İngilizce tercümesi ile birlikte teslim edilmelidir. Ancak direkt olarak İngilizce vize başvuru dilekçeleri de kabul edilmektedir.

Vize başvuru dilekçesinde kişinin İngiltere seyahatinin tüm detayları, ziyaret edeceği aile bireylerinin adresleri, ulaşım bilgileri ve kimlik detaylarına yer verilmelidir. Yazım dili olarak resmi yazışma dili kullanılmalı ve mümkün olduğu kadar açıklayıcı olunmalıdır.

Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi ya da Maddi Durumu Belirten Evraklar

Seyahat masraflarının tamamen karşılanabileceğini gösteren banka hesap cüzdanı bilgileri ya da maaş bordrosu gibi evrakların, vize başvurusu sırasında teslim edilmesi vizenin onaylanma sürecini kolaylaştırmaktadır. Yapılacak seyahatin uzunluğuna ve türüne bağlı olarak kişinin hesabında bulundurması gereken nakit miktarı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle profesyonel vize destek hizmeti veren kurumlar ile iletişime geçerek, seyahat türüne ve uzunluğuna göre banka hesabınızda ne kadar Türk Lirası ya da Sterlin bulunması gerektiği hakkında detaylı yardım alabilirsiniz.

Ziyaret Edilecek Aile Bireyinden Alınan Davetiye

İngiltere Aile Ziyareti başvurusunun onaylanması için İngiltere’de ziyaret edilecek aile bireyinden alınan davetiyenin başvuru sırasında konsolosluğa bildirilmesi gerekmektedir. Davetiye İngilizce hazırlanmalı ve davetiyeyi gönderen kişi ile ziyaret edecek kişinin akrabalık durumunun davetiye içerisinde belirtilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte davetiyeyi gönderen aile bireyinin iletişim, ikamet adresi ve kimlik bilgileri de dilekçede yer almalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin mesleki bilgileri ve benzeri detayların da davetiye dilekçesinde yer alması başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

Tapu ve Araç Ruhsatlarının Fotokopisi

Kişinin üzerine araç, ev ya da benzeri gayrimenkulleri varsa, tüm tapu ve ruhsatlar başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

Uçak ve Otel Rezervasyonlarının Belgeleri

Uçak ve otel rezervasyonları, İngiltere’de gerçekleştirilecek seyahatin tüm yönünü belirleyen unsurlardır. Bu nedenle İngiltere seyahatinde izlenecek tüm rotayı belirtmek için kişilerin otel ve uçak rezervasyonu gibi tüm planlarını da başvuru sırasında belirtmesi, başvurunun onaylanma sürecini kısaltacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti vizesi için gerekli evraklar 2019 yılında istenen evraklar ile benzer şekildedir. Ancak kişilerin evrakların hazırlanması sırasında daha titiz olması, başvurunun onaylanma ihtimalini arttıracaktır. Özellikle ilk kez vize başvurusu yapan kişilerin bu noktada profesyonel kurumlardan destek alması çok daha avantajlı olacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Ücreti

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Ücretiİngiltere Aile Ziyareti Vizesi ücreti genel olarak yapılacak seyahatin türüne ve uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu sırasında kişilerin klasik olarak vize harç ücretini ödemesi gerekmektedir. Bununla birlikte vize için ödenen harç ücretleri, vize başvurusu sırasında ödeneceği için vize ücreti ödendikten sonra da başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi red gibi durumlarda ise yatırılan ücretler kişiye geri ödenmiyor. Bu nedenle başvuru sırasında kişiden istenilen tüm evrakların eksiksiz şekilde doldurulması ve teslim edilmesi oldukça büyük önem taşıyor.

Aile ziyareti vizesi için başvuracak kişilerden istenilen vize harç ücretleri;

 • 6 Aylık Aile Ziyareti Vizesi için Harç Ücreti yaklaşık 130 USD,
 • 2 Yıllık Aile Ziyareti Vizesi için Harç Ücreti yaklaşık 500 USD,
 • 5 Yıllık Aile Ziyareti Vizesi için Harç Ücreti yaklaşık 890 USD,
 • 10 Yıllık Aile Ziyareti Vizesi için Harç Ücreti yaklaşık 1100 USD.

şeklinde değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri, klasik vize başvuru prosedürleri izlenmesi için ödenen ücretlerdir. Ancak ek ücretler ödeyerek gelişmiş hizmetler satın alabilir, başvurunuzun çok daha kısa sürede onaylanmasını da sağlayabilirsiniz.

Vize başvurusunda hizmet aldığınız aracı kurumların verdiği ek hizmetler sayesinde vizenin onaylanma sürecini kısaltabilirsiniz. Öncelikli vize servisi, süper öncelikli vize servisi ve SMS bildirimi gibi özel hizmetler sayesinde, vize başvurularınızın 1 hafta gibi kısa bir sürede tamamlanmasını sağlayabilir, vize başvuru sonucunuzun yazılı yollardan elinize ulaşmasını beklemek yerine SMS ile bildirilmeyi sağlayabilirsiniz.

İngiltere aile Ziyareti vizesi genellikle 15 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Yapılan başvuru sırasında sizden istenilen tüm evrakları eksiksiz ve profesyonel şekilde doldurmanız, başvurunun onaylanma sürecini kısaltan detaylardan birisidir. Bu nedenle tüm evrakları detaylı şekilde inceleyerek verdiğiniz bilgilerde bir çelişki olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Her ne kadar vize başvuruları 15 gün içerisinde sonuçlansa da İngiltere ve Türkiye arasında resmi yazışmalar gerektiren vize işlemlerinde, ülkelerin resmi tatil günlerine göre onay süreci 30 güne kadar uzayabiliyor. Bu nedenle yaptığınız başvurunun, planlanan seyahatten daha geç bir tarihte onaylanmasına engel olmak için vize başvurunuzu en az 30 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte aracı kurumlardan özel hizmetler alarak başvuru sürecinin 3 ile 5 gün gibi bir sürede tamamlanmasını da sağlayabilirsiniz

İngiltere Aile Birleşimi Nedir?

İngiltere Aile Birleşimi Nedir?İngiltere’de yaşayan İngiliz vatandaşları eş ve çocukları ile birlikte yaşayabilmek için İngiltere aile birleşimi başvurusu yapabiliyor. Evlilik durumunda yapılan aile birleşimi başvurularında, kişilerin evli olduklarını kanıtlayan evrakların da başvuru ile birlikte ibraz edilmesi ve evliliğin kanıtlanması gerekmektedir. Teslim edilen tüm belgelerin İngilizce olarak hazırlanması ve resmi dili Türkçe olan evrakların ise yeminli tercümanlar tarafından İngilizceye tercümesinin yapılmış olması gerekmektedir. Yeminli tercümanlar tarafından yapılmayan çeviriler, konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

İngiltere aile birleşimi için başvurular sadece İngiltere’de evlenen çiftleri kapsamıyor. Böylece Türkiye sınırları içerisinde evlenmiş olsa dahi eşlerden birisinin İngiliz vatandaşı olması halinde kişi aile birleşimi için başvuru yapabiliyor.

İngiltere aile birleşimi sınavı ise kişinin İngilizce dil seviyesinin kontrol edilmesi için gerçekleştirilmektedir. Aile birleşimi başvurusu sırasında, İngiltere’de yaşamak isteyen aile bireyinin IELTS sınavından en az A1 düzeyinde bir derece almış olması gerekmektedir. İngilizce seviyenizin yeterli olduğunu düşünmüyorsanız, aile birleşimi başvurusu yapmadan önce İngilizce seviyenizi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli EvraklarAile birleşimi sırasında kişilerden standart vize başvurularına ek olarak farklı belgeler de talep edilmektedir. İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar ise genel olarak aşağıdaki şekilde sıralanabiliyor.

 • İngiltere Vize Başvuru Formu: Aile birleşimi başvurusu yapacak kişinin öncelikle resmi internet sitesi üzerinden İngiltere vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Bu nedenle doldurulması gereken ilk form, İngiltere vize başvuru formudur.
 • Pasaport: Vize başvurusu sırasında kullanılan pasaport, en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olmalıdır. Üzerinde çeşitli bilgilerin okunmayacağı düzeyde yıpranmalar bulunan pasaportlar, başvuru yapmadan önce yenilenmelidir. Pasaport üzerinde alınan vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Vize başvurusu sırasında kullanılan biyometrik fotoğraf, 3,5 x 4,5 boyutlarında çekilmelidir. Fotoğrafın boyutlandırması sırasında kişinin yüz hatlarında değişim olmamasına ve yüzün küçültülmemesine dikkat edilmelidir. Biyometrik fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır. Başvuruda kullanılacak fotoğraf, daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış ve en az 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Vize başvurusu sırasında nüfus cüzdanının yanı sıra nüfus cüzdanının önlü, arkalı fotokopisinin de eklenmesi gerekmektedir.
 • Gelir Belgesini Kanıtlayan Evraklar: Aile birleşimi başvurusu yapan İngiltere vatandaşı eşin, aylık kazancını belirten evrakların vize başvurusunda kullanılması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesinin onaylanması için İngiltere’de yaşayan eşin minimum 18.600 Pound yıllık geliri olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Bununla birlikte kişinin banka hesap bilgilerini de eklemesi başvurunun onaylanma sürecini kısaltmaktadır.
 • Dil Yeterlilik Sınavı: Aile birleşiminde aranan son evrak ise İngiltere’de yaşamak isteyen eşin İngilizce yeterliliğini kanıtlayan sınav sonuç evraklarıdır. IELTS dil sınavından minimum A1 seviyede sonuç alınmış olması gerekmektedir. Sınavlar, yılın belirli dönemlerinde yapıldığı için vize başvurusundan önce sınava girilmesi daha doğru olacaktır.

geliştirebilir, bundan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Aile Birleşiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aile Birleşiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?İngiltere aile birleşimi başvurusu yapmak için dikkat etmeniz farklı birçok detay bulunuyor. Öncelikle başvuru yapacak çiftlerin evlenmiş olması ve taraflardan birinin İngiliz vatandaşı olma şartı aranmaktadır. Bununla birlikte başvuru, İngiliz vatandaşı olan eş tarafından gerçekleştirilmektedir. İngiltere aile birleşimi başvurusu direkt olarak resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Başvuru için randevu alma esnasında, tarafların aile birleşimi niyetlerini ifade eden dilekçe ile başvuru yapması gerekmektedir. Bununla birlikte çiftin evli olduğunu kanıtlayacak evlilik cüzdanı ve benzeri evrakların hem orijinalleri hem de İngilizce tercüme edilmiş kopyasının evraklar arasına dahil edilmesi gerekiyor. İngilizceye çevirisi yapılan tüm resmi evrakların bu noktada yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Çeviriyi yapan yeminli tercümanın iletişim, adres ve kimlik bilgileri de tercümesi yapılan evrakların üzerinde yer almalıdır. Tercümanı belli olmayan evraklar konsolosluk tarafından reddedileceği için başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

İngiltere aile birleşimi için aranan bir diğer şart ise ailenin geçimini sağlayacak düzeyde geliri olmasıdır. Başvuru sırasında İngiltere’de yaşayan eşin, yıllık en az 18.600 Pound maaş aldığını kanıtlayan maaş bordrosu ve banka hesap bilgilerini evraklar arasına eklemesi gerekiyor. Maaş bilgilerinin yanı sıra İngiliz eşin, hangi şirkette çalıştığı, şirketteki konumu ve son 3 aya ait maaş bordrosu bilgilerinin de evraklara eklenmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini arttıran detaylar arasında yer alıyor.

İngiltere Aile Birleşimi Başvurusunda İzlenmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

İngiltere Aile Birleşimi Başvurusunda İzlenmesi Gereken Adımlar Nelerdir?Aile birleşimi için öncelikle vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvuruları resmi site üzerinden alınacak randevu ile gerçekleştirilmektedir. Randevu alındıktan sonra, kişiye verilen tarihe kadar istenilen tüm evraklar hazırlanmalı ve tarih geçmeden vize başvurusu gerçekleştirilmektedir.

Vize harç ödemeleri, resmi internet sitesi üzerinden yapılan başvuru sırasında ödenmektedir. Bu nedenle kişinin kendine verilen randevu süresine kadar, tüm evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması ve randevu tarihini geçirmemesi oldukça önemlidir. Kişinin randevu tarihinde, evrakları hazırlayamamış olması ya da hazırlanan evraklarda çeşitli eksiklikler çıkması halinde vize reddi gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır. Vize başvurusu reddedilen kişilere konsolosluklar tarafından harçların geri ödemesi yapılmamaktadır. Bu nedenle başvurunun reddedilmesi halinde, kişinin internet sitesi üzerinden yeni bir randevu alması ve harç bedelini tekrar yatırması gerekmektedir.

Kişiye verilen randevu tarihinde, sadece istenilen evrakların teslim edilmesi gerekmektedir. Randevu sırasında kişiler herhangi bir mülakat ya da sınava tabii tutulmaz. Ancak kişilerden İngilizce seviyesini kanıtlayacak IELTS sınav sonucu istenmektedir. Bu nedenle randevu tarihine kadar sınava girilmiş olmak ve en az A1 seviye İngilizce sertifikasına sahip olmak gerekmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?İngiltere aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusu, başvuru yapan kişilerin en çok takıldıkları noktalardan bir tanesidir. Genel olarak vize başvurusunda herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması halinde, vize başvuruları 30 ile 90 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Normal vize başvurularında genel olarak 15 günde vize başvuruları sonuçlanırken, aile birleşimi için başvurulan vizelerde kişilerin daha fazla evrak teslim etmesi ve detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bu nedenle vizenin tamamen onaylanması ve aile birleşimine izin verilmesi işlemi daha uzun sürmektedir.

Kişinin teslim ettiği evraklarda herhangi bir eksiklik ya da sorun çıkması halinde, yeni evraklar istenmesi gibi durumlar ile karşılaşılabiliyor. Evrakların incelenmesi, sorunlu evrakların tespit edilmesi ve kişiye bildirilmesi, kişinin kendisine yeni verilen tarihe kadar evrakları yenilemesi, yeni evrakların teslim edilmesi ve bu evrakların onaylanma süreci, vize başvurusunu yeni bir vize başvurusu yapıyormuş kadar uzatmaktadır.

Aile birleşimi vizesinden olumlu sonuç alma ihtimalinizi arttırmak için profesyonel kadrosu ile hizmet veren kurumsal firmalardan hizmet almak her zaman size avantaj sağlayacaktır. Vize aracılığı yapan firma ve kurumlar, sizin adınıza tüm evrakları hazırlamakta ve başvuruyu gerçekleştirmektedir. Bu sayede konsolosluğa bildirilmesi gereken tüm evraklar, profesyonel şekilde hazırlanmakta ve tam olarak onaylanacak duruma getirilmektedir. Aynı zamanda vize firmaları, hangi şartlar ile vizenizin kabul edilmeyeceğini size önceden bildireceği için, vizenizin reddedilme ihtimali ortadan kalkacaktır. Bu nedenle özellikle ilk kez vize başvurusu yapan kişilerin, profesyonel firmalardan destek alması büyük önem taşıyor.

İngiltere aile birleşimi için yeni belirlenen şartlara >> schengenvize.net/ingiltere-aile-birlesimi adresinden ulaşabilmektesiniz.

İngiltere Vize Ücreti 2020

İngiltere Vize Ücretiİngiltere vize ücretleri 2020 yılında başvurunuzu yapacağınız şirketlere göre değişiklik gösterebileceği gibi vize başvurusu sırasında tercih edilen vize başvuru merkezlerine göre de değişebilir. Bununla birlikte tüm şehirlerden başvuru yapılabilirken, randevu almak istediğiniz yere göre değişiklik gösteren ücretler, Adana, Antalya ve İzmir’de ek olarak 80 dolar ile ücretlendirilir. Vize başvurusunda kullanılması gereken evraklar ise bütün merkezlerde aynıdır.

İngiltere Vize Ücreti; 

İngiltere vize başvurularında ödenmesi gereken harç ücretleri genel olarak yılın belirli dönemlerinde güncellenmektedir. Bu nedenle kişilerin başvuru yapmadan önce toplam masrafları hesaplayabilmesi için güncel fiyat listelerini kontrol etmeleri gerekiyor. İngiltere vize ücreti 2020 listesi ise şu şekilde.

6 aylık vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 130 USD,

2 yıllık vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 500 USD,

5 yıllık vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 900 USD,

10 yıllık vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 1100 USD,

6 aydan daha kısa süreli dil okulu vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 130 USD,

11 aydan daha kısa süreli dil okulu vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 250 USD ve

Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurularında ödenmesi gereken vize harç ücreti yaklaşık olarak 475 USD’dir.

İngiltere Vize Ücreti 2019;

İngiltere vize ücretlerinde, geçen yıllara göre değişen fiyatları gözden geçirmek, ilerleyen dönemlerdeki vize harç ücreti artışları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. İngiltere vize ücretleri 2019 yılındaki yaklaşık fiyatlar ise şu şekilde değişiklik göstermektedir;

6 aylık İngiltere Vize ücreti 128 USD,

2 yıllık İngiltere Vize Ücreti 471 USD,

5 yıllık İngiltere Vize Ücreti 854 USD ve

10 yıllık İngiltere Vize Ücreti 1072 USD

Başvurunuz İngiltere vize ücreti öğrenci olacak ise ücretlendirmeler aşağıdaki gibi olacaktır.

6 aylık kısa süreli öğrenci vizesi ücreti 130 USD,

11 aylık öğrenci vizesi ücreti 242 USD,

Tier 4 uzun süreli öğrenci vizesi ücreti 454 USD,

TLS Vize Ücretleri

TLS Vize ÜcretleriTLS vize ücretleri iki taraflıdır. Biri konsolosluğa ödemeniz gereken ücret, ikincisi ise servis ücretleridir. Vize ücretleri Euro olarak belirlenirken ödemenizi Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir. Bundan dolayı döviz dalgalanmaları ücretlerde değişiklik olmasına neden olacaktır. Hangi başvuruyu yaparsanız yapın servis ücreti yaklaşık olarak 230 TL olacaktır. Bu miktara konsolosluk ve TLS beraber karar vermiştir. Bu servis ücreti TLS merkezi tarafından sağlanan hizmetlere ulaşmanızı sağlar. Ödemeler sırasında kredi kartı kabul edilmez.

Ücretlendirme çeşitleri ve miktarlar aşağıdaki gibidir.

Kısa Süreli Schengen Vizesi 80 EUR,

6-12 yaş arası çocuklar için kısa süreli Schengen Vizesi 40 EUR,

6 yaşın altındaki çocuklar için kısa süreli Schengen Vizesi 0 EUR,

Uzun Süreli Vize 80 EUR,

6-12 yaş arası çocuklar için uzun süreli vize 40 EUR,

6 yaşın altındaki çocuklar için uzun süreli vize 0 EUR,

VFA Anlaşmasına göre vize 35 EUR ve

İtiraz 200 CHF 1.750 TL.

İngiltere Turistik Vize Dilekçesi

İngiltere Turistik Vize Dilekçesiİngiltere turistik vize dilekçesi hazırlamak oldukça basittir. Schengen ülkelerinde dilekçe örnekleri benzerdir. Bu benzerlikler arasında dikkat edilmesi gereken en ince nokta dilekçe içeriğidir. Dilekçede bahsetmeniz gereken sadece seyahat amacınız olmamalıdır. Bu vize başvurunuzun reddi ile sonuçlanacaktır.

İngiltere turistik vizesi için İngiltere turistik vize talep dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Turistik mekânlar arasında en üst sıralarda yer alan İngiltere, yılın her mevsiminde güzelliği ile turist çekme özelliğine sahiptir. Eğer İngiltere turistik vize başvurusu yapmak istiyorsanız, İngiltere İstanbul başkonsolosluğuna hitaben İngiltere turistik vize talep dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Dilekçe yazarken şunlara dikkat etmelisiniz.

 • Dilekçeyi İngilizce olarak kaleme alın,
 • Dilekçe hazırlanış tarihini sayfanın sağ üst tarafına yazın,
 • Dilekçe üzerinde İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na şeklinde hitabet belirtin,
 • Mevcut standart bir form olmaması sebebi ile dilekçeyi seyahatinize uygun şekilde seyahat tarihleriniz, seyahat amacınız ve masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair bilgiler ile oluşturun,
 • Ev hanımı ya da öğrenciyseniz, ek sponsor dilekçesi hazırlayın,
 • Dilekçeyi hazırlayacağınız vize başvuru evraklarına göre paralel bilgiler ile doldurun.

İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçesi

İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçesiİngiltere aile ziyareti vize dilekçesi hazırlanırken kişinin normal vize başvurularında istenilen evraklara ek olarak İngiltere’de ziyaret etmek istediği aile bireyinden aldığı davetiye mektubunun da evraklar arasına eklenmesi gerekiyor.

Bunun dışındaki tüm detaylarda, normal vize başvurusu prosedürleri uygulanmaktadır. Ancak kişinin aile ziyareti vize başvurusu için hazırlayacağı dilekçe üzerinde, ziyaret edilecek aile bireyinin iletişim ve kimlik adresi ile birlikte, davetiye mektubunun da bulunması vize alma işlemlerinde kişiye kolaylık sağlamaktadır.

İngiltere Ticari Vize Dilekçesi

İngiltere Ticari Vize Dilekçesiİngiltere ticari vize dilekçesi için başvuru yapacak kişilerin İngiltere İstanbul başkonsolosluğuna İngiltere ticari vizesi talep dilekçesi yazmaları ve göndermeleri gerekmektedir. İngiltere ticari vizesi dilekçesi hazırlanırken aşağıdaki meselelere dikkat edilmesi gerekiyor.

 • Ticari vize talep ederken, personelini iş için yurt dışına gönderecek şirketin yetkilisi şirket başlıklı kâğıda yazmalıdır ve şirket yetkilisinin kaşe ve imzasını içermelidir.
 • Vize talep edilirken hazırlanan dilekçede seyahatin amacı açık bir şekilde belirtilmelidir. Örnek vermek gerekirse, gidecek kişi yönetim kurulundan bir kişi ise ve başka bir şirket ile toplantı yapacaksa toplantı yapılacak şirketin bilgileri de girilmelidir.
 • Ticari vize başvurusu yaparken hazırlanan dilekçede gidecek kişinin şirketteki görevi ve konumu açık bir şekilde belirtilmelidir.
 • Seyahate çıkacak olan kişinin seyahat süresi ve o süre içinde orada neler yapacağı açık bir şekilde ifade edilmelidir.
 • İngiltere konsolosluğuna verilen dilekçede seyahate çıkacak kişinin orada bulunduğu süre boyunca oluşacak masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bir bilgiye yer verilmelidir.
 • Bu dilekçeye yazılan bilgileri dosyaya koyacağınız evraklar ile desteklemeniz gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusu için bedelsiz bir şekilde sunulan vize dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/ingiltere-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Fotoğraf Ebatları

İngiltere Vize Fotoğraf EbatlarıVize başvuruları için gerekli olan İngiltere vize fotoğraf ebatları ve özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır.

 • Bütün vize başvurularında kullanılan fotoğrafların özellikleri temelde çerçevesiz ve yüzü tam olarak gösteren renkli bir fotoğraf olmalıdır.
 • Çekilen fotoğraf en fazla 6 ay önce çekilmiş olmalıdır daha eski fotoğraflar kabul edilmiyor.
 • Fotoğrafta baş çerçevenin tam ortasında olmalıdır. 35mm genişlik ve 45mm uzunluk ölçülerinde olması gerekmektedir.
 • Baş yaklaşık olarak 30mm uzunluğunda olmalıdır.
 • Fotoğraf, makinanın tam karşısından, doğrudan bakılan, yüzün ön kısmından ve eşit şekilde makinaya dönük olunan bir fotoğraf olmalıdır.
 • Yüz fotoğrafın yaklaşık %70 ini kaplamalıdır.
 • Arka plan beyaz yüz renkli olmalıdır.
 • Başörtülü başvuru sahiplerinin yüze, kaşları ve alnı açık bir şekilde görülmelidir.
 • Uzun saçlı başvuru sahipleri kulakları ve alnı görünür şekilde fotoğraf göndermeliler.
 • Yüzü göstermeyen gözlükler ve diğer malzemeler, tıbbi nedeni olmadığı takdirde kabul edilmez.
 • Yukarıdaki özellikleri taşımayan fotoğraflar kabul edilmez. Yüz açık ve net bir şekilde görünmelidir.

İngiltere Evlilik Vizesi 2021

Evlilik vizesi aile birleşimi olarak değerlendirilir ve kriterlere uygun olanların elde etmeleri sağlanır. İngiltere evlilik vizesi 2021 yılına dair dilekçe ile form üzerinden ele alınır. Şöyle ki ilgili evrakların başında vize başvuru formu ile talep dilekçesi gelir. Eksiksiz olacak şekilde form bilgilerinin girilmesi istenir ve talep dilekçesi ile diğer belgeler ibraz edilir.

İngiltere evlilik vizesi 2020 yılında da aynı belgeler talep edilmiş ve aralarında dil yeterlilik sınavı da eklenmiştir. A1 seviyesinde olacak şekilde dil yeterliliğine sahip olup olmamanız değerlendirilir ve bunun üzerine başvurularınız geçerli hale gelir. Sadece 65 yaş üzerinde olan vatandaşlara dair dil yeterlilik koşulunun aranmadığı ifade edilmiştir.

İngiltere Konsolosluğu üzerinden sürdürülen vize işlemlerinde 6 ay, 2, 5 ve 10 yıl şeklinde sürelere yer verilir. Her bir süreye dair İngiltere vize ücreti 2021 olarak belirlenir ve ibraz edilmesi beklenir. Son olarak vize harç bedeli 496 USD olacak şekilde netlik kazanmıştır. Ancak söz konusu aile birleşimi ya da çalışma vizesi olduğu zaman ücret artış gösterecektir.

İngiltere çalışma vizesi 2021 yılında da aile birleşimi gibi başvuru formu üzerinden değerlendirilir. Geçici ya da uzun süreli çalışmak isteyenlere dair ayrı vize prosedürlerine yer verilir. Her birinin online başvurular ile sürdürülmesinde danışmanlık hizmetleri etkili bir rol oynar. Bu sayede vatandaşlar toplamaları gereken belgeleri öğrenir ve ardından harç ödemeleri ile başvurularını iletir.

Başvurulara dair zaman zaman kısıtlamalara yer verilmiş olsa da İngiltere vize veriyor mu 2021 yılında merak edenlere ‘evet’ yanıtı verilir. Hatta son olarak 10 yıllık vizeye ilişkin belirlenen tutar 1098 USD şeklinde netlik kazanmıştır. Aile birleşimi ya da çalışma iznine dair 10 yıllık süreyi kapsayan vizelerde bu tutarın ödenmesi istenir.

İngiltere vize ücreti 2020 yılında 6 aylık olana dair 128 – 130 USD aralığında değişiklik göstermiştir. Sadece kalma süresi değil bunun ardından yaş aralıkları da fiyatların değişmesine etki etmiştir. Ardından gelen 2 yıllık vize için de 486 USD olacak şekilde ödemenin yapılması esas alınmıştır.

İngiltere Turist Vizesi 2021

Turistik vizeye dair mesleki durumun ispatlandığı belgelerin ibraz edilmesi önem arz ediyor. Seyahat edecek olan kişinin işveren ya da devlet kapsamında alacağı belgeleri İngiltere Konsolosluğuna sunması istenir. İngiltere turist vizesi almak için bunun ardından maddi kaynakları ispatlayan belgelerin de paylaşılması önem arz ediyor.

Finansal, mesleki ve özlük belgelerinin ibrazı üzerine ödemelere geçilir. İngiltere vize ücreti 2021 yılına özel olarak güncellenmiş ve kalınacak süreye göre ödemenin yapılması istenmiştir. Örneğin 2 yıllık olan kalma süresine dair 495 USD olacak şekilde ödeme gerçekleşir. Hem harç hem de başvuru merkez ödemeleri üzerine makbuzun alınması ve ilgili mercilere iletilmesi istenir.

İngiltere vize başvuruları açık mı sorgulayanlar Konsolosluk ya da Büyükelçilik randevularına karşı harekete geçebilir. Randevu günü geldiğinde toplanan belgelerin paylaşılması istenir ve son aşamada ödeme yapılır. Her birinin birkaç hafta içerisinde incelenmesi üzerine vize sonucunu yine elektronik ortamdan öğrenmeniz sağlanır.

Vize işlemleri sadece turistik seyahate dair ele alınmıyor. İngiltere vizesi 2021 yılında ticari, çalışma, öğrenci ve aile birleşimi gibi ayrı sınıflar üzerinden değerlendirilir. Her bir vize kategorisine dair ayrı belgeler talep edilir ve ödemenizi yapmanız beklenir. Hatta isteyenler tüm bu vize sınıflarına ilişkin danışmanlık hizmetlerinden dahi yararlanarak başvurularını hızlandırabilir.

İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında yaş aralığına göre belirlenmiştir. 128 – 130 USD aralığında olan ücretin tahsisi üzerine 6 aylık olacak şekilde vize almanıza izin verilir. Amerika Doları üzerinden yatırım işlemlerine yer verilir. İsteyenler bunun yerine 5 yıllık vize işlemlerine dair 885 USD olacak şekilde de ödemelere başvurabilir. Nitekim kalma süresi ile yaş aralığı fiyatların değişmesine neden olur.

İngiltere turist vizesi pandemi döneminden kaynaklı olarak zaman zaman askıya alınmış ve konsolosluk hizmetleri ertelenmiştir. Ancak 2021 yılının yaz aylarına doğru bu sınırlandırmalara esneklik getirildiği görülüyor. T.C. vatandaşları yetkili mercilerden almış oldukları randevulara karşı harekete geçiyor. Randevu günü ile saatinde başvuruların iletilmesi bekleniyor. Bu süreçte ilgili belgeler değerlendirilir ve biyometri verilerinin işlenmesi esas alınır.

İngiltere Vize Ücreti 2021

Vize türü ile yaş aralıklarına bağlı olarak ücretler değişiklik gösterir. İngiltere vize ücreti 2021 yılında da 2020 yılında olduğu gibi aynı tutarlar üzerinden ele alınmıştır. Bunun üzerine vatandaşlara 6 aylık başvurular için 130 USD olan harç ödemeleri belirtilir ve yanında belgeler ile birlikte ibrazın gerçekleşmesi istenir.

Turistik açıdan seyahate geçmek için konaklama – uçak rezervasyonları, özlük belgeleri ve banka hesap dökümü gibi çeşitli evrakların üzerinde durulur. İngiltere turist vizesi ücreti 2021 yılında 6 aylık yasal sınıra göre ele alınır. Ardından 130 USD olan tutarın ibrazına karşı makbuz alır ve ödemelerinizi paylaşırsınız.

Turistik seyahat söz konusu olduğu zaman Schengen vize ücreti 2021 olarak ele alınabilir. Bu sefer vize harç bedeli olarak 80 Euro tutarının ibrazına geçilmesi istenir. Ardından ise başvuru merkezi ücretinin 30 Euro olduğunu unutmamak gerekir. Bunun üzerine toplamda 110 Euro olan ödemeye karşı Schengen bölgesinde geçerli olan vizeye sahip olmanız sağlanır.

İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında da aynı tutarlar üzerinden ele alınmıştır. 2021 yılına dair herhangi bir güncellemeye başvurulmadığı görülüyor. T.C. vatandaşları aynı şekilde 6 aylık ya da 2 yıllık gibi sürelere karşı ödemelerini yapar. Bu tutar 5 ile 10 yıllık olan vize başvurularında yükselir ve neticesinde başvurunuzu yapmanız beklenir.

TLS Contact İngiltere vize ücreti için de belirlenen miktar 520 TL şeklindedir. Bu platform üzerinden hesap işlemlerine başvurabilir ve kolaylıkla başvuru sürecini yönetebilirsiniz. Sürecin takip edilmesi de kolay olacaktır. Nitekim pasaport ile vize sorgulama kodları dahilinde takibe geçilir. Birkaç dakika içerisinde İngiltere vizesine netlik kazandırılır.

İngiltere turistik vize ücreti 2021 yılına ilişkin 6 aylık yasal süre üzerinden paylaşılır. Bunun için 130 USD olarak ödeme yapılır ve makbuzun alınması istenir. 6 ayın yanı sıra 2 yıllık olarak almak isteyenlere 495 USD tutarı belirtilir. Son olarak ise 896 USD şeklinde 5 yıllık turistik vize ücretinin üzerinde durulur. Tüm bu tutarlar aynı zamanda vizeyi alacak kişinin yaş aralığına göre ele alınır.

İngiltere Vize Veriyor Mu 2021

Konsolosluk bünyesinde vize taleplerine karşılık veriliyor. İngiltere vize veriyor mu 2021 yılında merak edenlerin randevu almaları ve ilgili belgeler üzerinden harekete geçmeleri esas alınıyor. Pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi ve biyometrik fotoğraf gibi tüm belgelerin toplanması üzerine müracaat etmeniz bekleniyor.

T.C. vatandaşları sadece ilgili belgeleri öğrenmekle sınırlı kalmıyor. İngiltere vize ücreti 2021 yılına özel olarak sorgulanır ve çıkan sonuca göre ödemenin gerçekleşmesi beklenir. Son olarak bu tutar 6 aylık ya da 2 yıllık gibi sürelere karşı ele alınır. Örneğin 6 aylık olan turistik vizeye ilişkin 130 USD tutarına yer verilmiştir.

İngiltere vize ücreti 2020 yılında da aynı tutarlar dahilinde paylaşılmış ve üzerine herhangi bir zam uygulanmamıştır. Vatandaşlar 2020 – 2021 döneminde aynı ücretler üzerinden başvurulara geçmiştir. Tekrardan 130 USD olan vize ücretinin ibrazına karşı başvurular ele alınmıştır. 2 yıllık için ise bu tutar 486 USD olacak şekilde ele alınmıştır.

İngiltere vizesine dair merak edilen tek husus harç ödemeleri olmuyor. Ardından İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlara da ortalama 3 haftalık süreç belirtilir. Söz konusu 3 – 4 hafta olduğu için seyahatten en az 1 ay öncesinde vize başvurularının iletilmesi en doğrusu olacaktır.

Vize türleri olarak turistik ve ticari gibi ayrı kategorilere yer verilir. Bunlar arasında olan İngiltere çalışma vizesi 2021 hem geçici hem de uzun dönem olacak şekilde değerlendirilir. Genel başvurularda 1379 USD olan tutarın ödenmesi istenir. Yatırımcı olarak ülkeye seyahat edecek olanlar ise 2192 USD olan tutara karşı başvurularını iletir. Girişimci vatandaşlara ise tekrardan 1379 USD olacak şekilde ödemenin yapılması talep edilir.

Birleşik Krallık vizesi için seyahat dönüşünden sonra minimum 6 ay kadar geçerliliği olan pasaporta ihtiyaç duyulur. Varsa eski pasaportların da ibraz edilmesi istenir. Ardından gelen tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile talep dilekçesi gibi evraklar dahilinde müracaat edilir. Aynı zamanda konaklama yeri ile ulaşım için rezervasyon belgeleri istenir. Her bir belgenin güncel tarihli olması kabul edilir ve başvurularınız değerlendirilir.

 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi nasıl alınır 2021?

İngiltere vizesi almak için konsolosluk üzerinden vize formunu doldurmanız ve eksiksiz evrak düzenlemesiyle harç bedelini ödemeniz gerekmektedir.

İngiltere vizesi Ne Kadar 2021?

İngiltere vizesi turistik vize işlemleri için toplamda 492 dolardır. 1098 dolara kadar vize başvurusu harç bedeli istenmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

İngiltere vizesi 7 iş günü ile konsolosluk yoğunluğuna göre 15 iş gününe kadar çıkmaktadır.

İngiltere Vize Evrakları: 2023 Tam Liste Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×