İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri

İngiltere Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere`ye giriş yapmak isteyenler vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvuru işleminde hazırlanması gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler arasında en önemlilerinden biri de vize başvuru formudur.

İngiltere vize başvuru formu şeffaf ve gerçek bilgiler ile doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldururken hata yapmamalısınız. Formu doldururken hatalı bilgi verilmesi başvuru talebinin reddedilmesine sebep olacaktır.

Başvuru formu İngiltere Konsolosluğu tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir. Evraktaki bilgileriniz ile başvuru formundaki bilgiler karşılaştırılmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğru ve gerçekçi olmasına özen göstermelisiniz.

Form ve belgeler arasında uyumsuzluk olduğu zaman başvurunuz direk reddedilmektedir. Bu anlamda form doldurma işleminden sonra bilgileri yeniden kontrol etmelisiniz.

İngiltere vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/ingiltere-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formunu online bir şekilde doldurabilirsiniz. Form doldurma işlemini yaptıktan sonra diğer işlemleri başlatmalısınız. Tüm belgeler hazır olduktan sonra randevu almalısınız.

İngiltere başvuru formu sadece İngiliz dilinde doldurulmalıdır. Türk dilinde doldurulan başvuru formları geçersiz sayılacaktır. Aynı zamanda formdaki bilgilerin hepsi büyük harfler ile yazılmış olmalıdır.

Başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını almalısınız. Sonrasında imza atmalı ve dosyalarınızın içerisine eklemelisiniz.

Gerekli başvuru formuna İngiltere Konsolosluğunun sitesinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çalıştığınız vize şirketinizden talep edebilirsiniz. Ayrıca form doldurmadan önce örnekleri inceleyebilirsiniz. İngiliz dilini bilmiyorsanız vize acentesinden destek alabilirsiniz.

Başvuru formu vize sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Dolayısıyla belgenin doğru ve eksiksiz olması oldukça önemlidir. Eğer başvuru formu doldurmak hakkında bilgi sahibi değilseniz yardım alabilirsiniz. Vize şirketlerinin danışmanlık hizmetinden faydalanarak formunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

İngiltere Uzun Süreli D Vize Formu 

Uzun süreli vize başvuru işleminde D formu doldurmalısınız. D formunu vize acentelerinin ilgili sayfasından temin edebilirsiniz.

Uzun süreli D vize formu dolduracağınız zaman büyük harf kullanmaya dikkat etmelisiniz. Formu doldururken Türkçe harfler kullanmamalısınız.

Uzun dönem vize formunu 2 adet doldurmalısınız. Ayrıca Konsolosluğa ibraz edilen belgelerin bir adet kopyası olması gereklidir. Belgelerin fotokopisinin olması işlemleri kolaylaştıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×