İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri | Schengen Vize
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri

İngiltere Vize Başvurusu 2021

İngiltere Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere`ye giriş yapmak isteyenler vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvuru işleminde hazırlanması gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler arasında en önemlilerinden biri de vize başvuru formudur.

İngiltere vize başvuru formu şeffaf ve gerçek bilgiler ile doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldururken hata yapmamalısınız. Formu doldururken hatalı bilgi verilmesi başvuru talebinin reddedilmesine sebep olacaktır.

Başvuru formu İngiltere Konsolosluğu tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir. Evraktaki bilgileriniz ile başvuru formundaki bilgiler karşılaştırılmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğru ve gerçekçi olmasına özen göstermelisiniz.

Ingiltere Vize Başvurusu Hangi Siteden Yapılır?

İngiltere vizesi için online başvurularınızı vize4uk.com adresinden üyelik oluşturarak yapabilirsiniz.

Ingiltere Vize Başvurusu Yapılıyor Mu?

Umuma mahsus pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekir. Diğer pasaport türlerine sahip olan vatandaşların 90 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor.

Ingiltere Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vizesi başvuru sırasında banka hesabınızda her bir gün için en az 1000 – 1500 TL bulundurmanız gerekir.

Form ve belgeler arasında uyumsuzluk olduğu zaman başvurunuz direk reddedilmektedir. Bu anlamda form doldurma işleminden sonra bilgileri yeniden kontrol etmelisiniz.

İngiltere vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/ingiltere-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?Vize başvuru formunu online bir şekilde doldurabilirsiniz. Form doldurma işlemini yaptıktan sonra diğer işlemleri başlatmalısınız. Tüm belgeler hazır olduktan sonra randevu almalısınız.

İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri
İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri

İngiltere başvuru formu sadece İngiliz dilinde doldurulmalıdır. Türk dilinde doldurulan başvuru formları geçersiz sayılacaktır. Aynı zamanda formdaki bilgilerin hepsi büyük harfler ile yazılmış olmalıdır.

Başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını almalısınız. Sonrasında imza atmalı ve dosyalarınızın içerisine eklemelisiniz.

Gerekli başvuru formuna İngiltere Konsolosluğunun sitesinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çalıştığınız vize şirketinizden talep edebilirsiniz. Ayrıca form doldurmadan önce örnekleri inceleyebilirsiniz. İngiliz dilini bilmiyorsanız vize acentesinden destek alabilirsiniz.

Başvuru formu vize sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Dolayısıyla belgenin doğru ve eksiksiz olması oldukça önemlidir. Eğer başvuru formu doldurmak hakkında bilgi sahibi değilseniz yardım alabilirsiniz. Vize şirketlerinin danışmanlık hizmetinden faydalanarak formunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

İngiltere Uzun Süreli D Vize Formu 

İngiltere Uzun Süreli D Vize Formu Uzun süreli vize başvuru işleminde D formu doldurmalısınız. D formunu vize acentelerinin ilgili sayfasından temin edebilirsiniz.

Uzun süreli D vize formu dolduracağınız zaman büyük harf kullanmaya dikkat etmelisiniz. Formu doldururken Türkçe harfler kullanmamalısınız.

Uzun dönem vize formunu 2 adet doldurmalısınız. Ayrıca Konsolosluğa ibraz edilen belgelerin bir adet kopyası olması gereklidir. Belgelerin fotokopisinin olması işlemleri kolaylaştıracaktır.

İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 308 21 37 numaradan iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçeler
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. İngiltere vize şartları 2021 senesinde aynı şekilde geçerliliğini sürdürüyor. Kişilerin maddi durumlarından İngiltere’yi ziyaret etme sebeplerine kadar her aşamada bilgi vermeleri gerekmektedir.

  2. İngiltere vize veriyor mu 2021 senesinde pandemi koşulları sebebi ile ülkeye giriş çıkışlar kapatılacak mı? Turist olarak girmek için hangi tarihler arasında başvuruda bulunmak gerekiyor?

  3. İngiltere vize evrakları incelenirken kişilerin özellikle verdikleri bilgilerde bir eksikli ya da yanlışlık olursa vize başvurularının ret yanıtı alacağının da unutulmaması gerekir. ret yanıtı alındıktan sonra vize harcının tarifinize iadesi mümkün olmayacaktır.

  4. İngiltere vize reddi itiraz aşamasında kişilerin ret yanıtının yeniden gözden geçirilmesini talep etme hakkı vardır. Ret yanıtının hemen sonrasında konsolosluklar üzerinden yeniden değerlendirme talep edebilirsiniz.

  5. İngiltere vize ücreti ödeme sürecinde kredi kartı kullanmanıza da izin verilmektedir. Kredi kartı kullanım aşamasında ödeme yaptığınıza dair makbuzunuzu da muhafaza etmelisiniz.

  6. İngiltere vizesi gerekli evraklar listesinde kişilerin maddi durumlarına ilişkin dokümanlar da talep edilmektedir. Bu dokümanlar İngiltere’de bulunulan süreçte kişilerin ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olması gerekir.

  7. İngiltere vize talep işlemleri sırasında harcın ödenmesi sonrasında başvurunuz işleme alınacaktır. Size verilen referans numarası üzerinden takip adımını gerçekleştirebilirsiniz.

  8. İngiltere vizeleri ne zaman açılacak 2021 senesinde eğitim ve öğretim için ülkeye giriş yapmak isteyenlere onay verilmekte mi?

  9. İngiltere vize başvurusu 2021 kategorisinde kişilerin hangi koşullara uygun talepte bulunacağı henüz belirlenmemiştir. Pandemi sebebi ile ülkeye turist alınması hala kısıtlamalara tabi tutulmaktadır.

  10. İngiltere vize için gerekli evraklar 2021 kapsamında günü geçmiş ya da yanlış yönlendiren bir unsur tespit edildiği anda ret yanıtı ile karşılaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×