İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri

İngiltere Vize Başvuru Formu İşlemleri

İngiltere vize başvuru formu, İngiltere’ye seyahat etmek isteyenlerin vize başvurusunda etkin br rol oynamaktadır. Doldurulacak olan formda şeffaf ve doğru olmak önemlidir. Oluşabilecek herhangi bir hata tüm vize başvuru sonucunu etkilemektedir. İngiltere Konsolosluğu, vize başvuru formunda talep ettiği bilgiler ile kişilerin hazırladıkları evraklarda yer alan bilgileri karşılaştırmaktadır. Form ve evraklar arasında herhangi bir uyumsuzluk olduğunda vize başvuruları da direkt olarak reddedilmektedir. Form online olarak doldurulmaktadır. Form doldurma işleminden sonra İngiltere Konsolosluğu’na başvurular yapılmadan önce kontrol edilmelidir. İmza atmadan önce son bir kez formda değiştirme yapabilme hakkı bulunmaktadır. Ancak evrak teslimi olduğunda form üzerinde değişiklikler yapılmamaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

İngiltere vize başvuru formu, online olarak doldurulmalıdır. Tüm vize başvuru işlemleri öncesinde form doldurma işlemi halledilmeli ve randevu ondan sonra alınmalıdır. Vize başvuru formu sadece İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Türkçe ile doldurulan formlar kabul görmeyecektir. Tamamı büyük harflerden oluşmalıdır. Doldurma işlemi bittikten sonra form çıktısı alınmalı ve o şekilde evrak dosyasına eklenmelidir.

Form doldurma aşamasında doğru ve eksiksiz bilgilere yer verilmelidir. Herhangi bir şekilde eksik ya da hatalı bilgi olmamalıdır. Evraklar ile form arasında bir çelişki söz konusu olmamalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır?

İngiltere seyahati için doldurulacak olan forma İngiltere Konsolosluğu resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Form doldurma aşamasına geçmeden önce örnekleri inceleyebilir ve İngilizce bilmiyor iseniz birinden yardım alabilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye