İngiltere Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Konsolosluk Bilgileri

İngiltere Konsolosluk Bilgileri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde bulunan İngiltere Başkonsolosluğu görev bölgesi içerisinde Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve beraberinde Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova şehirlerinde ikamette bulunan T.C. vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşlar, vize için gerekli işlemlerini ve konsolosluk açısından önemli işlemlerini İngiltere Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedirler. İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun görev bölgesi içerisinde ikamette bulunan vize müracaat sahipleri, İngiltere vize başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş İngiltere vize hizmet merkez ofisleri ve seyahat acentelerine yapabilmektedir.

İngiltere Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Ülkemizde İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul görevleri arasında T.C. Devleti ile Birleşik Krallık Devleti arasında diplomatik ve ticari işlemlerin gerçekleştirilmesi adına görevler üstlenmektedir. Ayrıyeten İngiltere’ye yolculukta bulunmak isteyen T.C. vatandaşlarının, T.C. ikamet izni doğrultusunda izin sahibi yabancı kökenlilerin vize işlemleri hizmetini gerçekleştirmek amacıyla yetkili merciidir.

Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşların pasaport, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum-ölüm ve evlilik gibi işlemler bağlamında da İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu konsolosluk işlemleri gerçekleştirmek açısından yükümlüdür.

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vizesi için başvuruları randevu sistemi ile kabul etmektedir. Online olarak başvurulacaksa başvuru sırasında resmî web sitesinde portal kısmında yer alan ‘’Book Appointment’’ kısmına girerek, sistemden müracaat için uygun olan randevu tarihi için yönlendirme servisi mevcut olarak yapılabilmektedir.

İngiltere’de Konsolosluk İşlemleri

İngiltere’de pasaport işlemlerinin gerçekleştirilmesi için İngiltere’de bulunan Türk vatandaşları yeni pasaport çıkarma, kayıp pasaport için müracaatta bulunma gibi işlemleri Londra Başkonsolosluğundan yapabilmektedirler.

İngiltere’de askerlik tecili için yurtdışında öğrenimine devam eden veya liseden mezun olmuş dil öğrenimini sağlayan ve resmi olarak bursu bulunmayan öğrenciler ‘’Özel Öğrenci’’ olarak isimlendirilmektedir.

Eğer askerliğin ertelenmesi gibi bir durum söz konusu ise öncelikle Londra ülkesinin büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği’nde öğrenci dosyası açtırmak ve sonraki süreçte her öğrenim dönemi başına bir öğrenci belgesi veya okula kayıt belgesi alınması gerekmektedir. Alınan belgelerin aslı eğitim müşavirliğine gönderilerek dosyanın açık tutulması gerekmektedir.

Tecil için durumlarda herhangi bir değişiklik durumunda (adres değişikliği, soyadı değişikliği, kayıt dondurma, rapor alma durumu, öğrenim düzeyini değiştirme vb.) gerekli evrak ile beraber müşavirliğe başvuruda bulunarak bilgilerin güncellenmesi istenmesi gerekmektedir.

Ingiltere Vize Çıktığını Nasıl Öğrenebilirim?

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi tamamladığınızda belirttiğiniz e-posta adresine gönderilen linki kullanarak vize sonucunuzu takip edebilirsiniz. Başvurunuzun sonuçlandığı söylendiğinde size teslim edilen kapalı zarf içerisinde vize çıktığı ya da çıkmadığı yazacaktır.

Ingiltere Konsolosluğu Açık Mi?

İngiltere Konsolosluğu 09:00 ve 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ancak konsolosluk öğlen 13:00 – 14:00 saatleri arasında tatildir.

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Kim?

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominicik Chillot KCMG’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×