İngiltere oturum izni vizesi - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere oturum izni vizesi

İngiltere Oturum İzni Başvurusu

İngiltere Oturum İzni Hakkında

Eğitim ve çalışma gibi çeşitli nedenlerle İngiltere’de yaşamak isteyen vatandaşların başvuru yapmak için ihtiyacı olan İngiltere oturum izni için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda vizesi Adana

İngiltere’de eğitim, çalışma ya da aile kurma gibi nedenlerle yaşamak isteyen vatandaşların izlemesi gereken adımlar, İngiltere Konsoloslukları tarafından belirlenmiştir. 1963 yılında Türkiye, Fransa, Almanya ve Benelüks ülkelerinin imzaladığı antlaşma ile birlikte, İngiltere’de oturma vizesi almak da kolaylaştı.

İngiltere oturum izni vizesi için kişilerin 18 yaşını aşmış olması ve İngiltere’de kurmak istediği şirket için yeterli sermayeye sahip olması gereklidir.

Kendi şirketini kurmak yerine bir şirkette çalışmak isteyen bireylerin ise eğitimini aldığı ya da Türkiye’de yaptığı mesleği ile ilgili şirketlerde çalışma hakkı bulunmaktadır. Kişiler farklı alanlarda şirketler açabilse de, vize başvurusu yaparken belirtilen meslek dışında bir şirket kurma hakkı yoktur.

İngiltere oturum izni için gerekli evraklar İngiltere Konsoloslukları tarafından belirlenmiştir. Başvuru yapacak kişinin, başvuru öncesinde talebi ile ilgili dilekçeyi hem Türkçe hem de İngilizce olmak üzere hazırlayıp İngiltere Konsolosluklarına müracaat etmesi gerekmektedir.

Dilekçe sonucuna göre kişilere İngiltere oturum izni için gerekli evraklar teslim edilir ve randevu gününe kadar kişinin evrakları hazırlayıp başvurusunu yapması gerekir. Başvuru evraklarını hazırlayıp, konsolosluğa teslim eden kişiden İngiltere Konsolosluğu ek evrak isteme hakkına da sahiptir. Başvuru yapan kişinin evraklarında herhangi bir sorun çıkmaması halinde, 5 ila 15 gün içerisinde onaylanmakta ya da reddedilmektedir.

İngiltere oturum izni vizesi
İngiltere oturum izni vizesi

Başvurusu reddedilen kişilerin tekrardan İngiltere oturum izni için gerekli evraklar hazırlayıp, gerekli düzeltmeleri yapması ve tekrar başvuru yapması gereklidir. Başvuru reddedildikten sonra tekrar başvuru yapan kişinin, başvuru ücretini de tekrar ödemesi gerekmektedir. Vize reddi yanıtı alan kişinin, vize reddi sebepleri eline ulaştıktan sonra 28 gün içerisinde ret kararına itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu süreyi aşan durumlarda kişinin vize reddine itiraz hakkı bulunmuyor.

Oturum izni vizesi alan kişi, İngiltere’de ilk etapta 1 yıl, ikinci etapta ise 3 yıl olmak üzere toplamda 4 yıl yaşadıktan sonra İngiltere Vatandaşlığı için başvuru yapabilir. İngiltere vatandaşlığı için yapılan başvurunun kabul edilmesi halinde, kişi ülkedeki tüm İngiliz vatandaşları ile aynı yasal haklara sahip olmaktadır.

İngiltere vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Oturma İzni Nasıl Alınır?

Oturma izni almak için öncellikle İngiltere vizesini alarak, Birleşik krallık prosedürüne uygun belediye başvurusu işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

İngiltere Kaç Yolda Vatandaşlık Veriyor?

İngiltere’de vatandaşlık alabilmeniz için 5 yıl ikamet etmeniz gerekmektedir.

İngiltere’ye Nasıl Yerleşebilirim 2021?

İngiltere’ye yerleşmek için oturma izni almanız ve oturma izni prosedürünü harfiyen uygulamanız gerekmektedir.

İngiltere Oturum İzni Vizesi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×