İngiltere Vizesi - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Başvurusu 2022-2023

İngiltere Vize İşlemleri

Ada ülkesi İngiltere iş imkanları ve üst düzey yaşam kalitesi ile gözde ülkelerden bir tanesidir. Turizm konusunda da sıklıkla tercih edilen ülke ticari faaliyetler açısından da geniş imkanlar sunmaktadır. Birçok farklı amaç için İngiltere’ye gitmek istediğinizde vize almanız gerekmektedir. İngiltere vizesi ayrıntılı belge talepleri ve son derece titiz incelemelere sahip ülkelerdendir.

Hollanda Schengen Vize İşlemleri

Vize işlemlerinin yürütülmesi en zor ülkelerden de bir tanesidir. Hiçbir şekilde eksik belge olmayacak ve ekonomik bir güce sahip olmak gerekir. Aksi taktirde İngiltere vizesi almanız kolay olmayacaktır. Destek almanız vizenizin onaylanması açısından çok önemlidir. Alacağınız bu destek sayesinde sorunsuz şekilde sonuca gitmeniz mümkün kılınabilir. Vize ofisi yapılması gerekenlere dair ayrıntılı bilgi sunmakta ve hızlı sonuç vermektedir. Olumlu sonuç alınabilmesi için tüm faktörleri gözden geçirerek kontroller en iyi şekilde yapılmaktadır.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere’ye yapacağınız seyahatler için başvuruda bulunacağınız vizenin seyahat amacına uygun olması gerekir. Turistik, Ticari, Aile ziyareti gibi vizeler kısa süreli olarak başvurulması gerekirken, çalışma, oturum ve eğitim gibi vizelerde uzun süreli vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Kısa süreli vizeler 90 güne kadar ki seyahat için alınırken, uzun süreli vizelerde ise 90 günden daha fazla ki seyahatlerde alınmaktadır.

İngiltere vize başvurusu randevu sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Evraklarınızı hazır hale getirip randevunuzu aldıktan sonra belirlenen tarihte ve saatte konsoloslukta hazır bulunmanız gerekir. Randevu saatini kaçırmanız durumunda ise yeni randevu için başvurmanız gerekmektedir.

Oldukça titiz incelemelerle vize alınabilen bir ülke olmasından dolayı randevuyu kaçırmamaya özen gösterin. Bir sonraki randevu ileri tarihlere ertelenebileceği için de seyahat planınızda sıkıntılar oluşabilir.

İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi

Vizenizin sorunsuz şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız mutlaka evrak takiplerini düzgün yapmanız gerekir. Ayrıca sizden talep edilen belgeler konusunda detaylı araştırma yapmak önemlidir. İngiltere vize başvurusu yapacak kişilerin prosedürlere uygun hareket etmeleri ve hatasız bilgi vermeleri gerekir.

Online işlemler söz konusu olduğu için de bu alanda destek almak daha iyi olacaktır. Vize ofisi hem online işlemlerde hem de evrak teminlerinde size destek sunacak yapıdadır. Sonuca hızlı şekilde ulaşabilmeniz için etkin çalışma düzeni ile hareket etmektedirler. Planlarınıza uygun şekilde seyahat etmeniz de bu sayede gerçekleşmiş olacaktır.

İngiltere Turistik ve Ticari vize en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Başvurusu

Tarihi mekanlara sahip İngiltere etkileyici yapısını da her zaman güncel tutmayı başarmıştır. Her dönem tatil için tercih edilebilecek bir ülke olan İngiltere ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Tatil amaçlı gitmek istediğinizde prosedürlere uygun vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Kanunlar gereği talep edilen evrakları seyahat tarihine uygun şekilde sunmalısınız. Değerlendirme süreci birçok farklı etkene bağlı olarak uzayabileceği için 30 gün önceden başvuru yapmak daha doğru olacaktır. İngiltere turistik vize başvurusu için geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Kriterlere uygun pasaportunuz olduğunda evraklarınızı temin edip parmak izi vermeniz gerekmektedir.

Sisteme işlenmesi gereken parmak izini daha önce vermişseniz yenisini vermenize gerek yoktur. Fakat en son parmak izi verdiğinizden sonra 5 yıl geçmişse yenilemeniz gerekecektir. Veri tabanında parmak izi 5 yıl boyunca silinmeden kalmaktadır.

Gerekli evrakların temini konusunda hassas davranmaya özen göstermeniz gerekir. İngiltere turistik vize işlemlerini yürütebilmeniz için temin etmeniz gereken belgeler şunlardır;

 • Arkalı önlü T.C. kimlik fotokopisi
 • En az 6 ay geçerliliğe sahip ve içerisinde 2 boş sayfası bulunan pasaport. Pasaportunuz yırtık ya da tarihi geçmişse bulunduğunuz bölgenin il ya da ilçe emniyetine giderek yeniletebilirsiniz. İlk kez pasaport alacak kişiler de aynı şekilde emniyete gidip işlemleri yürütebilir.
 • Son 3 aylık banka hesap hareketleri. Bizzat ilgili banka tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanmış olması gerekir.
 • İngiltere vize başvuru formu ( Eksiksiz ve denetlenebilir bilgi olması gerekir. Başvurularınızda vermiş olduğunuz bilgiler ilgili kurumlara sorular denetlenmektedir).
 • Uçak bileti ve otel rezervasyonları ( Ön ödemeli işlem yapmaktan kaçınarak rezervasyon işlemleri yapmanızı tavsiye ederiz. Vize başvurusu onaylanmadığı zaman yaptığınız ödemeleri geri alamayabilirsiniz.)
 • Mesleki durumunuzu gösteren belge.

İngiltere Ticari Vize Başvurusu

Faaliyet alanı ve ticari gelişimler açısından İngiltere oldukça popülerdir. Uluslararası ticari faaliyetlerinizde daha etkin olabilmek için İngiltere doğru tercih olacaktır. Üst düzey işlere imza atabilmeniz için de İngiltere ticari vize almanız gerekecektir. İş görüşmelerinizi, konfederasyonlara katılabilirsiniz ve iş anlaşmaları için seyahat edebilirsiniz.

Başvurularınızı yaparken de iş düzenine göre yerine getirmeniz gerekecektir. Kısa süreli vize türüne giren bu işlem için doldurulması gereken formları eksiksiz sunmanız gerekir. Evrak temininden önce davetiye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. İş davetiyesi olmadan İngiltere ticari vize talebinde bulunmanız mümkün değildir.

Ticari görüşmeleri yapacağınız şirketin ya da kişilerin ayrıntılı bilgileri davetiyenin ekinde sunulmalıdır. Orijinal olarak sunulması gereken davetiye vatandaşlık bilgileri ve ne tür faaliyette bulunacağı da eklenmelidir. Hazırlamanız gereken belgeler ve formlar titiz şekilde incelendiği için işinizi şansa bırakmama adına profesyonel destek almak doğru tercih olacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurusu

Aile ziyaretlerinde akrabalık derecesi vizeyi etkileyen önemli etkenlerdendir. Davetiye ile alabileceğiniz bu vize için takip edilmesi gereken yollar ve temin edilmesi gereken evraklar titiz şekilde hazırlanmalıdır. Anne, baba, eş, çocuk ve kardeş ziyaretlerinde başvurmanız gereken vize türü İngiltere aile ziyareti vizesi olup, kısa sürelidir.

Denetlemelerde davetiyeye bakılarak karar verilirken diğer evraklarında eksiksiz sunulması gerekir. Kısa süreli olarak başvuracağınız bu vizeye sürekli gitmek isterseniz uzun süreli olarak da değerlendirebilirsiniz. Düzenli seyahatler de uzun süreli İngiltere vizesi başvurusu imkanınız da bulunmaktadır. Bu hususta dikkat edeceğiniz en önemli olgu ise kalma süresi 1 yıl içerisinde en fazla 6 aydır. Bu süre dolduktan sonra İngiltere’den çıkış yapmanı gerekecektir.

İngiltere’ye gitmek istediğinizde hangi vizeye başvurursanız başvurun belgelerin İngilizce sunulmasına dikkat edin. İngiltere Aile ziyareti vizesi için yapılan başvurularda da evrakların İngilizce olması gerekir. Türkiye’de ki bazı belgelerin orijinal olmasından dolayı özel çeviri hizmeti alınması gerekir.

Yeminli tercüme bu noktada oldukça önemli görev üstlenmektedir. İşlemlerin kontrollü ve sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için hiçbir durumu riske almadan iş takibinde olmanız gerekir. Beklenmedik anda dikkatsizce yapılan bir hata size ciddi zararlar vereceğini de unutmayın.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Dünyanın eğitim konusunda en iyi ülkelerinden bir tanesi olan İngiltere bu alanda oldukça iyi konumdadır. Dışarıdan öğrenci kabul etmesi de birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Eğitimi sorunsuz şekilde alabilmek için İngiltere öğrenci vizesi alınması gerekmektedir.

Lisans, yüksek lisans ve dil eğitimi için başvurabileceğiniz bu vize için evrak teminleri önemlidir. Evrakların hem eksiksiz sunulması hem de eğitim amacı ile olması gerekir. Eğitim için gidilmek istendiği de başvuru sürecinde ispat edilmelidir. İngiltere öğrenci vizesi için temin etmeniz gereken evraklar ise şunlardır;

 • İngilizce doldurulmuş vize başvuru formu.
 • Eğitim almak istediğiniz okuldan kabul mektubu
 • Hem ailenizin hem de kendinizin maddi durumunu gösteren belgeler.
 • Geçerliliği olan ve içerisinde en az 2 boş sayfası bulunan yıpranmamış pasaport.
 • Askerlik durum belgesi
 • Başvurularda bulunan kişinin öğrenci olmaması halinde son tamamlamış olduğu okulun diploması, (Diploması olmayanlar için ise İngilizce tercüme edilmiş çıkış belgesi.)
 • Nüfus müdürlüğünden ya da e-devlet alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuruda bulunacak öğrenciler için Öğrenci belgesi (Bu belge Tercüme edilerek sunulmalıdır.)
 • Varsa araç ve tapu ruhsat fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Evli kişiler için evlilik cüzdan fotokopisi
 • İngilizce eğitim alındığına dair belge. (Dil eğitimi almak isteyenler için bu belge istenmeyebilir.)

İngiltere Schengen Ülkesi Mi? Schengen Vizesi ile İngiltere’ye Gidilebilir Mi?

Schengen grubuna dahil olan ülkelere Schengen vizesi ile gitmek mümkündür. Bu vize sayesinde birçok ülkeye sıkıntısız şekilde gidebilirsiniz. Schengen ülkeleri arasında bulunmayan İngiltere bu noktada kendi vizelerine göre işlem yapmaktadır.

Schengen vizesi ile İngiltere’ye gitmeniz söz konusu değildir. Vize prosedürlerini yerine getirerek İngiltere’ye gidebilirsiniz. İngiltere Schengen ülkesi olmadığı içinde İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine geçiş yapmanız mümkün değildir.

İngiltere Vize Ücretleri

Seyahatler ile alakalı ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru öncesinde ödenip, başvuru dosyasına konulması gerekmektedir. Başvuruda bulunacağınız vize türene ve vize süresine göre İngiltere vize ücretleri değişikliği söz konusudur. Ödeme yapmadan önce hangi tür olacağını doğru seçmeniz gerekir.

Yanlış yapılan ödemeler yüzünden paranız boşa gidebilir. Bu tür aksiliklerle karşılaşmamak için kontrolleri çok dikkatli şekilde takip etmeniz gerekir. Hatalı ödemeler yüzünden başvurularınızın olumsuz sonuçlanması neden olacağını da unutmayın.

İngiltere vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/ingiltere-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Vizenin onayını etkileyen en önemli faktör hiç kuşkusuz başvuru formudur. Denetlemelerde en çok incelenen ve bilgi edinme noktasında oldukça önemli yere sahip olan bir yapıdadır. İngiltere vize başvuru formu da dikkatle doldurulması gereken başvuru evraklarından bir tanesidir.

Net bilgilerin sunulması gereken bu formun İngilizce doldurulması gerekmektedir. Seyahat amacına göre belirleyeceğiniz vize türü aynı zamanda formu da etkilemektedir. Ticari amaçla alınan vizelerde ki başvuru formu ile turistik amaçlı alınan vizelerde ki form farklılık göstermektedir. Ayrıntılı şekilde doldurulması gereken bu formun destek alınarak doldurulması daha iyi olacaktır.

Hatalı form doldurmak doğrudan vize reddine sebep olacağı için tekrar tekrar kontrolü yapılmalıdır. Ayrıca form doldurulması konusunda yanlış form seçmenizde başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Sorunsuz şekilde form doldurma konusunda ve evrak temini konusunda Vize ofisi istediğiniz desteği size sunacaktır.

Uzman kadrosu ile bu alanda uzun zamandır hizmet veren kuruluş ayrıntılı çalışmalar sergilemektedir. Buda vizelerde başarı oranını artıran önemli etkilerden bir tanesidir. Kadrosunda profesyonel hizmet sunabilecek çalışanlar bulundurması olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir. İstediğiniz vizeyi kolay ve hızlı şekilde almanıza doğrudan katkı sunacaktır.

İngiltere güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/ingiltere-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

Başvurularda esas olan doğru bilgi aktarımı ve hangi amaçla seyahat edilmesi gerektiğinin bildirilmesidir. Sizden talep edilen belgelerin hiçbir şekilde eksik olmaması gerekir. Başvurunuzu sunduktan sonra ret cevabı alırsanız analizini çok iyi yapmanız ve bu analize göre hareket etmeniz gerekir. İngiltere vize reddi nedenleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Sorunsuz şekilde doldurulması gereken başvuru formunun yanlış ya da eksik doldurulması vize reddine sebep olabilecek etkenlerdendir.
 • Yanlış ya da eksik beyanda bulunmak, ( Verdiğiniz bilgiler ilgili kurumlara sorularak teyit alınmaktadır.)
 • Maddi durumunuzun iyi olmaması
 • Daha önceki tarihlerde alınan vize ile İngiltere’de kalma süresini aşarak kuralları çiğnemek yeni başvuruda redde sebep olabilir.
 • Seyahat amacına göre başvurulması gereken vize türünün yanlış olması
 • Ödenmesi gereken vize harcının ödenmemesi ve yanlış vize türü için ödeme yapılması.
 • Yapılan hatalar sonucunda ret cevabı alındığında uzman desteği ile ret cevabına itiraz edilebilir. Hangi sebeple ret edildiğinin tespiti bu noktada çok önemli olduğu için profesyonel destek almak gerekir.

İngiltere vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/ingiltere-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Ingiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti, 130 Euro’dur. Bu ücret vize türlerine göre değişir.

Ingiltere Vizesi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

İngiltere seyahati gerçekleştirebilmek için vize işlemleri İngiltere konsolosluğu tarafından yapılır.

Ingiltere Vizesi Almak Zor Mu?

İngiltere Konsolosluğu’nun tarafınızdan istediği evraklar da yasal olarak doğru işlemler yapılmadığı takdirde, vizenin alınması zor olmaz.

 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×