İngiltere Vize Ücreti - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Vize Başvuru Ücretleri

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere`ye seyahat etmek isteyen kişiler vize almak zorundadır. Vize almak için başvuru yapmanız gereklidir. Başvuru sırasında ise vize ücreti ödenmelidir.

İngiltere Konsolosluk Bilgileri

İngiltere vize ücreti başvuru sırasında Konsolosluk tarafından alınmaktadır. Bu ücretin yanı sıra servis ücreti de talep edilmektedir. Servis ücreti ise çalıştığınız şirketi tarafından istenmektedir.

Vize ve servis ücreti ödemeniz vize alacağınıza garanti vermez. Başvuru işleminde yanlış veya sahte belge verilmesi durumunda vize süreci iptal edilir. Başvuru iptal edildikten sonra vize ve servis ücreti iade edilmemektedir.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?İngiltere vizesine sahip olmak için ödemeniz gereken ücretler aşağıdaki şekildedir.

 

İngiltere Vize Ücreti
İngiltere Vize Ücreti
 • 6 aylık bir vize müracaatı için 130 dolar vize harç ücreti tahsil edilmektedir.
 • 2 yıllık olan vize başvurularında 495 dolar vize harç ücreti tahsil edilmektedir.
 • 5 yıllık olan vize başvurularında 896 dolar vize harç ücreti tahsil edilmektedir.
 • 10 yıllık olan vize başvurularında 1124 dolar vize harç ücreti tahsil edilmektedir.
 • 6 aylık kısa zamanlı dil okulu vize müracaatında 133 dolar harç ücreti tahsil edilmektedir.
 • 11 aylık kısa zamanlı dil okulu vize müracaatında 254 dolar harç ücreti tahsil edilmektedir.
 • Tier 4 uzun zamanlı öğrenci vize müracaatında 476 dolar harç ücreti tahsil edilmektedir.
Vize ücretini sadece Türk Lirası olarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca döviz dalgalanması sebebiyle fiyat değişikleri yaşanabilir.

İngiltere vize ücretleri Usd olarak belirlense de sadece TL vey Usd olarak ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca para birimleri arasındaki döviz farkları Konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Ücretler ise zaman zaman güncellenmektedir.

Ödemeniz gereken ücretler belirtenlerden daha farklı olabilir. Bu nedenle başvuru öncesinde vize ücretini sormalısınız. Ayrıca ücreti ödedikten sonra makbuzun sadece Euro cinsinden ödenen ücreti kapsayacağını bilmelisiniz.

Vize başvuru için zorunlu olan servis ücreti ise 234 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutara ilgili ülkenin Konsolosluğu tarafından karar verilmiştir. Ücret aynı zamanda sağlanan hizmet bedelini kapsamaktadır.

İngiltere vizesi en hızlı ve kolay şekilde nasıl alınır https://www.schengenvize.net/ingiltere-vize/ adresinden net bilgi alabilirsiniz.

İngltere Vize Ücreti Ek Ödemeler

İngltere Vize Ücreti Ek Ödemelerİngiltere Vize Ücreti Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Merkez Ofisi tarafından belirlenmiş olan müracaatta bulunacak İngiltere vize tipine göre ve İngiltere vize zamanına göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere vizesine başvuruda bulunacak olan kişi öncelikle kendisi için doğru olan İngiltere vize kategorisine müracaatını yaptığından emin olması durumundadır. 

Kendisine uygun olmayan kategoride müracaatta bulunan başvuru sahiplerinin hem müracaatları hem de yatırmış olduğu vize ücretleri boşa gidecektir. İngiltere vize fiyatları müracaatla bulunulan ile göre değişiklik göstermektedir. Tüm şehirlerden yapılacak olan vize müracaat harç ücretleri standart fiyatlardır fakat başvurunun İngiltere Konsolosluğu’na iletilmesini üstlenen ve biyometrik verilerin alınmış olduğu İngiltere vize müracaat merkezi fiyatları farklıdır.

 Randevu alınan ve parmak izi verilen başvuru merkezlerinden Antalya, Adana veya İzmir müracaat merkezi olacak ise belirtilmiş olan İngiltere vize ücretlerine ek olaraktan ortalama olarak 80 USD ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere vize müracaatı için herhangi bir böyle ayrımı yoktur. İkamet ettiğiniz il dışındaki farklı bir ilden vize müracaatında bulunabilirsiniz. Vize müracaat belgeleri, şartları ve sonuçlandırma süresi tüm müracaat merkezleri için aynıdır.

Seçilmiş olan vize harç ücretlerine ek olarak aracı kurum olan TLS Contact’a ödenmesi gereken tutardır. Harç ücretleri ve danışmanlık hizmet fiyatları kur nedeni ile farklılık göstermektedir.  Ayrıca ek hizmet olarak;

 • Seyahat sağlık sigortası 20 Euro tutarındadır.
 • İngilizce motivasyon mektubu 300 TL tutarındadır.
 • Karşılama hizmeti olarak 50 dolar istenmektedir.
 • Vize kapınızda hizmeti için 100 dolar istenmektedir.
 • Vize- Pasaport Kurye hizmeti için 100 TL istenmektedir.

İngiltere’ye tatil, eğitim ve aile ziyareti gibi sebeplerle seyahat etmek isteyenlerin, İngiltere Konsolosluklarına Genel Ziyaretçi Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Peki İngiltere Vize ücreti için ne kadar ödeme yapılması gerekiyor?

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların, İngiltere Konsoloslukları ya da İngiltere Başkonsolosluklarına, seyahat amacına uygun vize için başvuru yapması gerekiyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin kendi aralarında geçerli olan Schengen Vizesi, İngiltere Avrupa Birliği üyesi olmadığı için bu ülkede geçerli değil. İngiltere vize başvurusu yapacak kişiler, seyahat süresince sadece İngiltere sınırlarında kalabiliyor. Diplomatik pasaportu bulunan kişiler 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize işlemlerinden muaf tutulur.

İngiltere Genel Ziyaretçi vizesi için başvuru yapan vatandaşların, vize başvurusu yapmadan önce İngiltere vize ücreti ödemesi gereklidir. Kişinin başvuru sırasında teslim edeceği evraklarda herhangi bir eksik ya da çelişki bulunması halinde kişinin vize başvurusu iptal edilebilir ya da yeniden belge istenebilir. Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, kişinin İngiltere vize ücreti geri ödenmeyeceği için başvuruda teslim edilen evrakların iyi incelenmesi gereklidir.

Başvuru yapacak kişinin, başvuru formunu hem Türkçe hem de İngilizce olarak teslim etmesi gerekiyor. Türkçe yazılan dilekçelerin ise tercüme edilmesi ve teslim edilen tercüme üzerinde tercümanın bilgileri ve imzası da yer almalıdır. Teslim edilen tüm belgelerin aslı ile birlikte birer fotokopisi de getirilmelidir. İngiltere vizesi almak isteyen kişinin başvuru formu ve dilekçesi ile birlikte yapacağı harcamaları için teminat göstereceği banka hesabı bilgilerini ve otel rezervasyonu gibi bilgileri vermesi, vizenin onaylanma ihtimalini de arttırmaktadır.

İngiltere vize ücreti başvurulan vize süresine farklılık göstermektedir. 6 aydan daha kısa süreli seyahatler için kişinin vize başvurusunda 113 Dolar ödemesi gerekirken, 6 ay ile 2 yıl arası vize başvurularında bu tutar 429 Dolar’a çıkıyor. 2 yıl ile 5 yıl arası vize başvuruları için kişinin 780 Dolar ödemesi gerekirken, 5 yıl ile 10 yıl arası sürede vize başvurularında kişinin 978 Dolar ödemesi gerekiyor. Vize başvurusunun sonuçlanma süresini kısaltmak isteyen vatandaşlar ise konu üzerine profesyonel hizmet sunan çeşitli firmalar ile iletişime geçerek, hazırlanması gereken evrakların daha kısa sürede ve eksiksiz hazırlanmasını sağlayabiliyor.

 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Ingiltere Vizesi Kaç TL 2021?

İngiltere turist vizesi en ucuz 6 aylık 140 Dolar en fazla 10 yıllık 1213 Dolar’dır.

Ingiltere Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vize başvurunuzda 1 haftadan kısa bir seyahat için en az 6000 – 7000 TL paranızın bulunması gerekir.

Ingiltere Çalışma Vizesi Kaç TL?

İngiltere çalışma vizesi 6 aylık 130 Dolar, 2 yıllık 495 Dolar, 5 yıllık 896 Dolar ve 10 yıllık 1124 Dolar’dır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×