İngiltere Vizesi Hakkında - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi Hakkında

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Bilgileri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların, pasaportları ile birlikte İngiltere Konsolosluklarından vize başvurusu yapması gerekiyor. Peki İngiltere vize işlemleri hangi adımlardan oluşuyor?

İngiltere Vatandaşlık Hizmetleri

Turistik gezi, eğitim, sağlık ya da aile ziyareti gibi sebeplerle İngiltere’ye seyahat etmek isteyenlerin öncelikle seyahat amacını ve süresini belirlemesi gerekiyor. İngiltere vize işlemleri için öncelikle kişinin vize başvuru randevusu alması gerekiyor.

Direkt olarak İngiltere Konsolosluğuna ya da İngiltere Büyükelçiliğine yazılan dilekçe üzerinde kişinin seyahat amacı ve süresinin de belirtilmesi gerekiyor. Kişinin randevu alabilmesi için dilekçe üzerinde belirsizliklerin olmaması gerekiyor.

Başvuru dilekçesi kabul edilen kişilerin, randevu tarihine kadar istenilen evrakları tamamlaması ve tarihini geçirmeden ilgili konsolosluğa teslim etmesi gerekiyor. İngiltere vize işlemleri kapsamında kişiden istenen vize başvuru formu üzerindeki bilgilerin hem Türkçe hem de İngilizce olarak doldurulması gerekiyor. Başvuru formu ile birlikte, evraklar arasına eklenen Türkçe belgelerin ise yeminli tercüman tarafından çevirisinin yapılması ve tercümanın iletişim bilgileri ile birlikte eklenmesi başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

İngiltere vize işlemleri sırasında kişinin kullandığı pasaport üzerinde okunmayacak düzeyde yıpranma ve hasar olmaması, pasaportun süresinin dolmasına 6 aydan daha fazla kalması ve pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması gereklidir. Vize başvurusunun onaylanması halinde pasaport üzerine vize basılabilmesi için de pasaport üzerinde en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.
İngiltere Vizesi Hakkında
İngiltere Vizesi Hakkında

Yapılan başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmak için tercih edilebilecek en güvenli yol, kişinin seyahat sırasında yapacağı harcamalar için maddi kaynak göstermesidir. İngiltere vize işlemleri sırasında istenilen evraklarla birlikte, İngiltere seyahati sırasında yapacağı harcamalar için maddi gücünün yeteceğini kanıtlayacak maaş bordrosu ve banka hesap bilgilerini de teslim etmesi gerekiyor. Banka hesabında bulunan bakiye ile kişinin maaş bordrosunda gösterdiği gelir düzeyi ile aradaki farkın büyük olması durumunda da başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. 

Kişinin maddi durumu seyahati karşılayacak düzeyde değilse, birinci dereceden akrabalardan birinin kişinin harcamalarını karşılayacağına dair yazı vermesi gerekiyor. Masrafları karşılayacak kişinin maddi durumunun yeterli olması halinde de başvuru kabul edilecektir. Sigortalı çalışan kişilerin seyahat süresince izinli olduğuna dair belgeleri de evraklar arasına eklemesi gereklidir.

İngiltere vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti olarak, en düşük turistik vize ücreti 492 dolardır. 180 günlük vize başvuruları için 1098 dolar ödeme yapılması gerekebilmektedir.

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye öğrenci vizesi almak için erasmus şartlarına uygunluk aranmaktadır. Aynı zamanda üniversite başvuru işlemlerinin de koşulları yerine getirilmelidir.

İngiltere Vizesini Kim Veriyor?

İngiltere vizesini İngiltere hükümeti ve büyük elçilik anlaşmalarıyla, Birleşik Krallık vermektedir.

İngiltere Vizesi Hakkında Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×