İngiltere Çalışma İzni Vize İşlemleri

İngiltere Çalışma İzni Vize İşlemleri

İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler mesleğine ve uzmanlaştıkları alana göre İngiltere çalışma izni başvurusunda bulunabilirler. Yıl içinde İngiltere’de bulunan ve yabancı uyruklu işçi çalıştırma talebinde bulunan firmalarda çalışmanız mümkündür. Ancak çalışılacak pozisyonlarda bir açık olması gerekmektedir. Başvurularda gerekli olan koşulların yerine getirilmesi durumunda İngiltere’de çalışma ve oturum izni elde edilebilmektedir. Başvuru sahiplerinin mesleğine ve başvurdukları alana göre İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeler değişmektedir. Sorunsuz bir şekilde izinlerin onaylanması için başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle başvurulacak olan vize tipi doğru bir şekilde belirlenmelidir. Yanlış bir seçim tüm başvuruyu olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir.

İngiltere Çalışma İzni Vizesi Çeşitleri

Başvuru sahiplerinin gerçekleştirmek istedikleri mesleklere göre vize tipleri belirlenmektedir. Burada doğru olan vize tipini seçmek oldukça önemlidir.

  1. Tier 1 Vizesi

    Yatırımcı, girişimciler, üniversitede alanında uzmanlık almış olan kişiler ve olağanüstü yetenek sınıfında olan meslek gruplarında olan kişiler Tier 1 Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. İngiltere’de bu vize ile sürekli çalışma gerçekleştirme hakkı elde edersiniz.

  2. Tier 2 Vizesi

    Sporcular, şirket içi transferi söz konusu olan kişiler ve genel İngiltere çalışma izni başvurularında Tier 2 Vize tipine başvurular yapılmalıdır. Tier 1 gibi Tier 2 vizesi ile İngiltere’de sürekli çalışma elde edebilirsiniz.

  3. Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi

    Din görevlileri ve hayır işlerinde çalışmak isteyenlerin başvuracağı kısa süreli geçici vize türüdür.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye